2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Ohh ne güzel. Keşke bizim de gündüz uykularımız başlasa artık. Ya merak ettiğim şu benim. Biz gazını çıkarsajta kendi çıkarsa da yine de bir gaz sancısı devam ediyor değil ki bebeklerde?

Dört gözle bekliyor olacagım Şimdiden var mı düzelen şeyler ikinci ay sonuna doğru
Gaz tamamen bitti gibi sancılar azalınca da daha rahat uyumaya başladı sanırım bizim ki yakın zamana kadar hala yenidoğan gibi çok sık kaka yapıyodu. Onda bi azalma oldu.

Artık şu ellerini açsın istiyorum ama avuçları terliyor. Hem kapalı tutması hem de sürekli yalamaya emmeye çalışması kokuyor minik eller

Hiç uyumuyor nerdeyse taş Çatlasa bir saat oda şanslıysam. Gece 9 gibi geçiyor toplam gece uykusu da 7 saat işte
Uyutmak için çaba sarf ediyorsan cabalama bir ara bizimki öyleydi suan uyutmak için çabalamıyorum uykusunun gelmesini bekliyorum. Zaten uyku gelince gözleri ovusturuyor benj uyut diye ağlıyor resmen. İlla yorulacaktir uykuya ihtiyaç duyacaktir. Annene falan söylesen en azından bir süre sana yardımcı olsa.
asilar bebeklerinizde uyku yapti mi kizlar? bizmki sabah geldik geleli 2 kez emdi sizlanarak uyudu. normalde uyanir 1.5/2saat uyanik kalirdi
Gündüzüne uyuyamamıştı gecede ates düşürücü verdim mışıl mışıl uyumustu. Ama o gecelik sadece ertesi sabah yaramazlik kaldığı yerden devam
Bende ayni tarihte doğum yaptım canım. 11 kilo almıştım. 6si doğumda gitmişti gerisi hala benimle gitmeyede niyeti yok sanki maalesef sütümun kalitesi düşmesin bebeğim gelissin diye süt yapacak her seyi yiyorum ve diyetten de uzak duruyorum. Ek gıdaya geçince diyete başlıycam bebegimin gelisiminden daha önemli değil benim zayiflamam

Ohh ne güzel. Keşke bizim de gündüz uykularımız başlasa artık. Ya merak ettiğim şu benim. Biz gazını çıkarsajta kendi çıkarsa da yine de bir gaz sancısı devam ediyor değil ki bebeklerde?

Canım benim doktor gaz sancısından ziyade, bağırsak yapıları bize benzemediği yani doğumda tam olgunlaşmadığı için sıkıntı yaşadıklarını söylemişti. Yeterli olgunluğa ulaşması da en az 3. Ayı buluyormuş, en geç 4 veya 5. Ayda rahatlarsınz demişti
Benim içim 3. Ay milat değil yani anlayacağın. Ben gözümü Ağustos’un 7'sine diktim. 6 ay bitince ferahlarız inşallah

Ben 11 kilo aldım, 3'ü duruyor, bunları da vermek istemiyorum zaten
Senin için tavsiyem ise, en az 6 ay diyet yapmaman. İlk 6 ay bebeğinin tek besini anne sütü, eğer mama vermiyorsan. Su ile miktarını sabit tutsan bile içeriğinin kalitesi illa ki düşer diyet yaptığında. Doktorlar da ilk 6 ay diyeti önermiyor.
Ben normal doğum yaptım. Dikişlerim tamamen iyileşti, 8 gün kaldı 3 ayımız bitiyor. Mekik çekmeye başlamayı kafaya koydum. Bu göbek gidecek deniz mevsimine kadar
Sezaryen ile doğum yapan arkadaşlar daha sağlıklı bilgi verir sana ama nasıl doğurursan doğur ilk 3 ay spor önerilmiyor diye biliyorum.

Maalesef annemi kaybettim.
Çaba sarfetmeden akışına da bıraktım o da olmadı :)
Benim bebek uykuyu sevmiyor olabilir mi?
Ama o zamanda esneyerek gün geçirmez huzursuz olmaz uyuyamadı diye değil mi?

bende artık ek gıdadan önce rahatlatmayacağımı düşünüyorum.
Arkadaşlar birde sizin bücürler gece kalktığında ne zaman uyuya dönüyor. Gece benim cingöz 2.45te kalktı uykuya döndüğünde saat 4.40tı. Yarım saat öncede kalktı zaten

Acıkınca gözleri kapalı ellerini yalamaya başlar ben de şapırtısına uyanır emziririm uyumaya devam eder. Bi kaç kez duyup emzirmediğimde ağlayarak uyandığı oldu onda da emdikten sonra uyudu hemen.

Ama bu gece.. 11den itibaren sabaha kadar gözler kapalı sesler çıkardı kıpırdandı. Zaten ne uyuduğumu anlamadım 6da da tamamen uyandı

Yani minik hemen dönüyor değil mi uykuya. Yahu benimki neden böyle

Acaba uyku eğitimi mi alsak o işe yarar mı
ben bezini degisyorum 3 saate bir. aslinda emdikten sonra genel olarak direk daliyor ama altini acinca ztn mayisikligi gidiyor. zaman alabiliyor tekrar dalmasi. senin bebek uyku konusunda pek istahlo degil anladigim kadariyla.oyle bebekler var bnm ilk oglum da oyleydi. yanyanaydik ona ragmen saat basi kalkardi. 2.5/3saat art arda uyudugumu hatirlamam ne gece ne gunduz. gunduz de hep ustumde uyurdu aylarca boyle devam etti valla napacaksin.. ilk bebek olunca yine karsilanir

Altını da açmıyorum kala yapmadıysa ama yine aynı sonuç. Bir yerde bir hata var Eminim ama ne?

İnsanlarda tepemde memeye alıştırmışsın kucağa alıştırmışsın diyip duruyorlar!
Benimki gündüz her saat başı memede almazsa cıyak cıyak en başından beri de böyle. Bi ara ben de takıyodum ama artık kimin ne söylediği umurumda değil. Adet olunca bi kaç gün sütüm azaldı. Çok üzüldüm. Emsin de nasıl istiyorsa öyle emsin Zaten bi süreç bu. Kucakta olma durumuda öyle. Biraz daha büyüdüklerinde kendileri durmak istemicekler kucakta. Bunlara hiç takılma.

Ama uyku konusu önemli tabi. Cidden hiç doğru dürüst uyumuyo ve uyutmuyosa senin hiç gücün kalmıyosa belki yardım alabilirsin.
Ben de uyutuyorum ancak doğru şekilde uyutamıyorum mesela. Ayağımda sallanıp duruyo. Yakında bana da bu sallama işi sıkıntı yaratacak. Bakalım düzeltebilecek miyiz

Günaydın kızlar. Benim bebeğim 8’de uyuyor. 22-1-3-5.45’te emmeye kalkıyor. 7.30-7.45’ye de tam uyanıyor, bu aralar az dimi? Uykusunda 5 dk anca emiyor, ondan diye düşünüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…