2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Olduk geldik kuzum tahminimden az ağladı şimdide uyuyo bakalım bizi nasıl bir gece bekliyor.
Y Yslysl Canlar aşılar yapılmış, inşallah ateşsiz, ağrısız atlatırsınız. 2-3 güne bir şeyleri kalmaz.

Yarım kundak bende yapıyorum canım. Özellikle geceleri yapıyorum ki rahatça uykusunu alsın diye çünkü çok fazla sıçrıyor elleri kolları hareket ettikçe. Gündüzleri de öğlen uykusunda yapıyorum çünkü öğle uykusu da benim için önemli, diğer ara uykularında kundak yapmıyorum. Sadece kollarını aşağıya indirip üstüne battaniyesini örtüyorum o kadar. Çok alışkanlık yapacağını düşünmüyorum ben, yoksa yanılıyor muyum?

uyanıkken kundak yapıp uyutmayı deniyorum bas bas bağırıyor uyuyunca beşiğinde yapıyım diyorum refleksler hemen harekete geçiyor zıplıyor gece kucağımda uyutup beşiğine koyuyorum üstüne örttüğüm battaniyeyi kollarının altına sokuşturuyorum ama gece gazı olurda tepinirse ellerini kurtarıp battaniyeyi yüzüne çekiyor dün gece 3 kere yüzünü kapatmış bi uyandım ki doğru düzgün kundaklamayı öğrenmem lazım

Canım benimki nefret ediyor kundaktan. Ellerini kesin çıkartıyor içerden. Sadece ilk doğduğu zamanlar yapabildim. Oğlumun refleksleri de bayağı azaldı.

Kuzm biz cok uyku problmli sayilmayz benim kuzu sabah gunes dogdugnda kalkiyor gundzde iki saat uyanik bi saat uyku seklnde duzenli uyuyr diyeblrm gazi sancisi olursa uykusu kisa sureblyr ama genede maas uyuyr. Kundak isini ben cok seviyrm ama.iki evladimin ikiside kesinlikle yapamadik kundaklaynca benimkiler bes dakkada uyuyo gndz bazen iki saat uyuyn yavrm kundakla on dakikayi bile goremiyorz esim cok denedi ben cok ugrasmadm ilknden tecrubeyle bastan baktm uyaniyo saldim ellerini daha kontrllu hareket ettryo gbi sanki. Bizimki benim beblerde yan yatmayi seviylr hele buygmz direk yuz ustu yatar ayagina ustne yorgan battnye degsin aninda kalkiyor. Sebebini bilmiyrm ama benim yavrularda bu kundak isi ise yaramiyr anne karnindada cok fazla tepiklerdi sanrm.sikintiya gelemiuo benimkiler

Kızımda yapardım bende bu sıpam elleri içerde durmuyor tepiniyor aglıyor eller dışarda kundak yapıyorum bende o uyuyunca battanıyenin içine alıyorum kollari

Benim ki de gelemiyor sıkıya refleks de yok gibi bilşnçli yapıyor artık elleri kaldırıyor gözler şaş elleri izliyor yaklastıyor yuzune agzna götürüyor her sanıyesini izliyor ama :)

Benimki kundakta sevmiyor elleri illa dışarıda olacak

Her çocuğun isteği farklı olabiliyor tabi.
Ben doğduğu gibi yaptım kundak, ondan alışmış olabilir. İlk kızım da dönmeye başlayan kadar kundak ile uyumuştu, sonra yüzüstü yatmaya başlamıştı. Bu da seviyor yüzüstü belli ki, kundaklı haliyle yan yatırıyorum, çeviriyor kendini yüzüstü, gece sürekli kontrol etmek zorunda kalıyorum.
Zayıf kundak hiçbir işe yaramıyor çünkü açıyor kolaylıkla. Üstünü örtmek de sıçramasına engel olmadığı için bir işe yaramıyor. Şimdilik biz kundak ile mutluyuz bakalım ne zaman sıkılacak.

Aşi olanlar ınsallah ateşsiz atlatırsımoz biraz huysuzluk yapabilir tabi Mutlu1anne rotayı da yaptırdınız galiba 3. Ayda Aşi yoktu keşke o zaman yaptırsaydnz zorluk çikarmaz ınsallah
annemherseyim evlilik yildönumünz kutlu olsun beraber mutlu uzun yıllarınız olsun bebe izin vermemiş artık telafısini yaparsınız bir ara
Y Yslysl canım senin kı nasıl Ağladı mı çok

ben de senin dedigin tarza kundakliyorum yoksa uyandiriyor kendini.bi tane kucuk battaniyesi var onunla yapiyorum. sicak tutan ama oyle de terletmeyen tarzda,isime cok yaradi ikeadan alip aha bosa almisim galiba dedigim!

ben de senin dedigin tarza kundakliyorum yoksa uyandiriyor kendini.bi tane kucuk battaniyesi var onunla yapiyorum. sicak tutan ama oyle de terletmeyen tarzda,isime cok yaradi ikeadan alip aha bosa almisim galiba dedigim!

İçine müslin bez ile, üstüne de ince bir battaniye ile yapıyorum ben. Çift kat yapmazsam açıyor kundağı, uyanıyor o zaman da

Bende hep yarım kundak yaptım ve yaptığım zaman kızım meme aramaya yüzünü saklamaya başlıyor anlıyor bence yani

inşalalh canım ya ama simdiden fena bizim paşa ates yok henüz ama meme almama ve aglaklik var.
Sağol canım

Ay benimkiyle başım dertte yarım saat falan ağlamıştır. İşgal ettik sağlık ocaginin bir odasini dışarda asi için kuyruk oluştu resmen hemşire geldi artık çıkın millet bekliyor aşı için dedi. Memeyi almiyor 2 gibi uyurken ağzına tiktim zorla 2dk zor emdi uyandi baktı meme ağzında hemen bıraktı aglamak istiyorum resmen

Benimki de çığlık kıyamet ağlarken kundak yapınca sakinleşiyor meme geleceğini anlıyor çünkü :))
Benim kızın 2 gün sonra 3 ay bitecek bi kaç sıkıntımız var 1.bu ara meme reddi başladı memeyi ağzına alana kadar ağlıyo sonra sakinleşince ayakta emziriuorum 2.kafasını pek kaldırmıyor gibi yastıkta yatarken biraz henüz erken mi bilmiyorum ama çevreden bilirsiniz ki herkes bişey diyor sana bi sorayım dedim

Ya bende de aynı sorun meme reddi var gece emiyor ama gündüz uykusu biraz geçsin emmek istemiyor ağlıyor kendini geri geri atıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…