2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Insallah yasamayiz canım ya kizimda ilk yogurt verdigimde döküntü olmustu sonra geçmişti ama kizimin ileri derecede fıstık allerjisi vardi allerjiyi yasayan bilir oglumda allerjik bronsitti cocuk kosamazdi bile bakalim insallah Zehra yormaz beni coresatiniherkes öneriyor ama bize bioderma sos ve atopik dermatit boum iui geldi gibi

süt alerjisi yokmuymuş canm?
Canım kesin süt allerjisi diye tani koyamıyor mus dr lar kakada kan ve ishal kilo aliminda sıkıntı yoksa normal karsiliyor kâr zarar oranina bakti dr allerji cok karişik bi mevzu ama geneli 1 yaşında geciyor bizdr var ise bile diyet yapacak kadar değil bakalim canim biraz karışık oldu ama zaten karışık bi mevzuu

iyi bari canm diyet zor iş ya insana yasak geldikce daha çok yemek istersin.Durumu daha iyi demekki gözün aydın

Yeni mi evlisin siz dahaaa
Nice yıllarınız olsun, elbet daha romantik yemekleriniz olur korkma hiç
14 Nisan bizim de nişan günümüzdü

Canım coresatin pembe olanını çok kullandık ilk kızımda. Atopik dermatit idi o da
Sizin kullandıklarınızı bilmiyorum ama hangisi iyi geliyorsa onu kullan tabi.
Bunlarda bari yaşamayız inşallah öyle şeyler. Çok uğraştırıyor insanı.

Y Yslysl
Mutlu1anne
Kızlar geçmiş olsun kuzularıma. İnşallah ateşey, huysuzluk olmadan atlatırsınız birkaç günü. Sonra zaten geçiyor etkisi.

Kaç gün risk altındayız canım? Pazar akşamına kadar geçer mi etkisi?

'Ateşey' nedir Allahım
Anladınız siz onu.
2 en fazla 3 güne geçiyor canım etkisi. Pazara kadar kalmaz bir şeyi inşallah, merak etme. Hayırdır pazar günü ne var
Ahahahah eşim pazartesi işe gidicek ya o gitmeden geçsin istiyorum yoksa biliyosun bizde bi ekşın yok ahahahah :))) bugün doktora mesaj attım kendi kanamam için ilaç başlattı. İnş kesilir artık

Ahahahah eşim pazartesi işe gidicek ya o gitmeden geçsin istiyorum yoksa biliyosun bizde bi ekşın yok ahahahah :))) bugün doktora mesaj attım kendi kanamam için ilaç başlattı. İnş kesilir artık

Adet olmuştun di mi sen? Kaç gün oldu da kesilsin diye ilaç başlatıyor?

Adet olmuştun di mi sen? Kaç gün oldu da kesilsin diye ilaç başlatıyor?
2 hafta oldu canım ya . Şöyle, 50 küsür günlere kadar zaten hiç kanamam kesilmemişti ama baya azalmıştı damla damla geliyodu sonra yine yoğunlaştı 1 hafta sonra doktora gittim adet olmuşsun dedi kesilmezse ilaç başlayalım dedi e doktora gidelide 1 hafta oldu aradım ilaca başla dedi.canıma tak etti artık :)))

Anladım canım.
Başla sen başla ilaca

Uyku konusunda sıkıntı yaşayan arkadaşlar, bir şey sormak istiyorum. Bebeklerinize kundak yaptınız mı hiç?
Ben doğduğundan beri yarım kundaklıyorum kızımı. Gece veya gündüz fark etmiyor, ne zaman uykuya yatıracak olsam, kundak yapıp öyle emziriyorum.
Prensip olarak kundağa karşı olanlar da var, 'ben duramam kundakta falan' şeklinde açıklamalar ile. Bahsettiğim tam kundak değil, kollar bağlı, bacaklar serbest-yarım kundak, sağlığa zararı yok yani, bir daha vurgulayayım istedim:) Fakat o yavruşların henüz 2-2 buçuk ay önce sıkış tepiş anne karnında olduklarını düşünürsek 30 yaşındaki yetişkin ile aynı şeylere ihtiyaçları olmadığını anlarız. Doktorların çoğu 'sıkışık bir pozisyon olduğu için anne karnındaki ortama benziyor ve bu da çocukların sakinleşmesini kolaylaştırıyor, daha uzun uyuyorlar' şeklinde destekliyor kundağı. Koskoca Harvey Karp bile öneriyor kundağı, boru değil
Çoğumuz 3 ayı bitirmedi henüz.
Yenidoğan refleksleri 3 aydan sonra yok olmaya başlıyor. Bizimkilerin hepsi hala yerli yerinde duruyor. Kundaksız uyuttuğumda 10 dakika içinde 6 kez sıçrayınca eşim bile 'yap yap sen bunu her seferinde kundak' dedi.
Sıçramanın yanında, ellerini de hala kontrol edemiyor ve yüzüne gözüne sürtüp bol bol, kendini uyandırıyor.
Velhasıl, biz kundak ile çok rahatız.
Bıraktırma aşamasında ne yapacağımı bilmiyorum ama onu da vakti gelince düşünürüz

evetttr daha bir yıl oldu :) hepimizin inşallah

Olduk geldik kuzum tahminimden az ağladı şimdide uyuyo bakalım bizi nasıl bir gece bekliyor.
Hadi geçmiş olsun seninki fazla ağlamamış en azından.bizde olduk aşımızı baya ağladı zor sakinlestirdik memede istemiyor aşıdan sonra aglaya aglaya ac aç uyudu kuzum ay hele o koldan yapılan nasıl birseydir öyle. Birde ateşi 38 olduğunda ates düşürücü verin dediler bize size ne dediler canım

Yslss Çiğdem canim Insallah kolay gecirirsiniz
Sağolun kızlar aşı baştan bizi mahvetti en son sabah 9da emdi asidan sonrada memeyi istemiyor. Elini emmeyi tercih ediyor ac ac uyudu Bazen yapıyorum kundağı oda genelde gece uykusunu alsin diye oluyor genelde. Ama benim kundak baya gevsek:))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…