2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Uzun zaman oldu d vitaminine baktırmayalı.Allım balık yagı yada vitamin desteği var .İlk gittiğimde araştırmaya o bölüme gitmiştim canım .Ankaradayım .

Merhaba kızlar,bugun evime emzirme danışmanı geldi.cok yogun gecti kafamdaki bütün soruları sormaya calıstım,bugun beklemediğimden gelmesini sorularım açısından hazırlık yapamadım,unuttuklarım da oldu ama en azından sütünün yeterli olduğunu duymak bile güzeldi.kızım da az da olsa dudak bagı olduğunu ve emzirirken nasıl davranmam gerektiğini öğrendim.dudak bagını buranın en ünlü doktoru bile söylemedi belki emmeye cok engel olmadığını düşündüğü içindir bilemiyorum. Gün sonunda hem rahatladım hem yoruldum,1 haftalık süreci takip edip tekrar görüşeceğiz bakalım.

P
Peki neler anlattı bizimle de paylaşır mısın
Dil bagı galiba o bızde de var yaza halledecez ınsallah

Kızlar saglık ocagına gıttım yarın ablamıza kan tahlili yaptrcaz.
Umut efendı de300 Gr almış, normal dedi 4 saat geçiyor emmıyor meme reddi olur mu ondan korkuyorum dedim, hayr bazı bebekler meme ile oynamayı hasır neşir olmayı sever, bazısı da karnını doyurur bırakır dedi.5 dk anca duruyor dedım,o çocuğun midesi ne zaten normal dedi kilo alımı da normal bunu dert etme ablasını getr sabah kan alalım dedi bizden böyle

İyi canım ne güzel rahatlamış, sorularına da cevap almışsın. Dil bağı hafiften bizde de var ama emmeye engel olmuyor. Dudak bağı da neymiş ki

Benimki de bayılır memeyle oynamaya. 2 dk emip bırakıyor bazen cadı
Kızının nesi var hayırdır tahlil ne için?
Kaç günde almış bu 300 gramı senin oğlan?

15 günde almış canım 1vçcm de boy atmış 61 olmuş
Kızda aynı dert yemiyor 1 yaşındaki kılosu ile aynı kilosu sabah kavga ettik resmen avuç içi kadar ekmek yarısını bile yemiyor Afrikalı çocuklar gibi oldu kemikleri çıktı resmen sabah getır kan alalım dedi

Ah kuzum ya kilo deme bana. Bende de var biliyosun ya 1 tane Somali açı
Yedikleri önlerinde yemedikler arkalarında. Yedikleri nereye gidiyor bilmiyorum.
Bir ara ben de baktırayım büyüğün kan değerlerine iyi hatırlattın.
İnşallah iyi çıkar sizin değerler de.

@iistanbull valla canım ne bilim. 400 gr az değil mi ya yani emzirmeyi teşvik etmeleri iyi ama ne bileyim 400 gr az gibi sanki. 1 haftada 100 gr eder.

Insallah canım gün içinde az çok yiyor ama özellikle kahvaltı zorla yumurta peynir yediriyorum yemıyor kızıyorum artık öyle zorla oda
Sende bir baktır ınsallah bir sıkıntı çıkmaz sızde de

Merhaba kızlar çok kötüyüm.3 gündür bizim oğlan sürekli ağlama halinde ya meme istiyor ya kucak sürekli emmek istiyor bir yarim saat vermezsem kiyamet kopuyor sonrada susmak bilmiyor uykular kuş uykusuna dönmüş durumda memede uyuyor bur süre daha tutuyorum uyannasin diye yataga bıraktığım anda çığlık çığlığa bağırarak ağlıyor.kafayı yemek üzereyim oturup ağladım az önce sinirimden neyime benim bebek,bakamıyorum ben bu çocuğa galiba kızlar Kollarımda dernan kalmadı. Dikişlerim ayrı sizliyor. Biberon almıyor mama vereyim kasikla verdigimi çıkarıyor ağzını kapatıyor almiyor. Emzik vereyim diyorum bari belki biraz sakin durur isimi yaparım kollarım biraz rahatlar yok onuda almıyor midesi bulanıyor beyefendinin.Her bezimiz cisli ve kakali zamanla kaka sayısı azalır dediler aksine artti bizimki sanki.Reflumuz cabasi kus kus heryerimiz sürekli kusmuk ust degistirip yıkamaktan bıktım. Reflu için ilac veriyoruz onunda yarisi karnina yarısı dışarıya aglaya aglaya zor veriyoruz. Ben ne yapacam bu çocukla annelik bana göre değilmiş galiva kendimi çok mutsuz hissediyorum ne olacak bu halim.

Canım benim kızımda surekli ağlıyor ve kuş uykusunda emziriyorum uyuyo yerine koyuyorum hemen uyaniyor gunduzleri 12 saat hic uyumuyor 5 dk babasında durmuyor hep bende bende daraldım nefes alamıyorum emzik biberon kesinlikle almıyor ama çok şükür Allah'a evlat nasip etti bize bununla mutlu olmalıyız şükretmeliyiz bende senin gibiyim farkım yok sıkıldıkça oturup ağlıyorum ama Bu günler de geçecek umuduyla yeni gune basliyorum

Insallah canım gün içinde az çok yiyor ama özellikle kahvaltı zorla yumurta peynir yediriyorum yemıyor kızıyorum artık öyle zorla oda
Sende bir baktır ınsallah bir sıkıntı çıkmaz sızde de

Benim kız yumurta yemiyor. Sabah ne yedireceğimi şaşırıyorum. Yumurtayı çıkarınca kahvaltıdan, geri kalanlar benim için ıvır zıvır. Güne başlangıcımız çok kötü o yüzden. Diğer öğünlerde de sevdiği şeyler piştiyse ne ala, yoksa aç durur yani hiç sorun değil onun için

Kusmanın dışındaki her şey tam 71 gündür yaşadığım hayatın özeti arkadaşım. Atak matak gerek yok bizde öyle şeylere. Doğdu doğalı atakta sağolsun. Gündüz kabus gibi zaten sürekli ağlama modunda, gece bari uyu di mi? Sallıyorum şu an, uyusa da ben de biraz kafamı koysam yastığa
Gündüzleri yeni taktik yaptım bak dur anlatayım.
Puseti yanıma alıyorum mutfağa, yere koyuyorum (ıslak zemin olması şart, halıda güzel sallanmıyor) bir ayağımla puseti sallıyorum altına takıp ayağımı, diğer ayağımın üstünde, tek ayak üstünde cezalı öğrenci gibi, mutfak işimi yapıyorum. Kahvaltı hazırlama, iki el gerektiren yemek hazırlıkları falan hep böyle yapılıyor bizim evde. Ha susuyor mu diye sorarsan hayır susmuyor ama sabit bir yere bıraktığımda katılarak ağlıyor ve morarıyor ağlamaktan. Böyle de ağlıyor ama en azından katılma derecesine gelmiyor. İki el gerektiren işleri bitirince kucağıma alıp kalan işleri öyle yapıyorum. Yine ağlamaya devam ediyor ama şiddetini azaltıyor biraz. Sağ bileğim şu an ciddi seviyede hasar görmüş durumda. İçi dolu tencereleri falan tek elle tutup sağa sola taşımaktan haşat oldu bileğim. Aklına gelebilecek her şeyi tek elle yapmak zorundayım bütün gün. Ve sadece sevdiği pozisyonda duruyor, sevmediği bir pozisyonda taşırsan da kıyamet kopuyor. Kucakta olmak yetmiyor yani. Hiç memnun edemiyoruz hanımefendiyi, ben tükenmiş durumdayım.
Şu an biri bana bu çocuğun ağlamasını bitiririm diye gelse yemin ediyorum tek böbreğimi falan veririm herhalde. O kadar bezdim sürekli ağlamasından
Ha bi de bu kadar şeyin yanında evde talepleri bitmeyen bir 5 yaşını geçmiş kız çocuğu daha var.
Tam kendini kesmelik.
Yani işin özeti beterin beteri var haline şükret dostum diyorum. Ben hazır birini büyütmüşken kaşındım ya. Ben nerelere gitsem? 1 numara da ağlaktı, bu sakin olur artık herhalde dedik, bu ilkinden de fena çıktı.
Hepsi büyüyünce geçecek. Bizde akıl kalacak mı o zamana kadar göreceğiz

Canımm yaa,benzer durumlar hepimizin yaşadığı 40 ın çıkmasını nasıl bekledimse yaz gelmesini öyle bekliyorum sanki 40 çıkınca birşey mi değişti hayır.üstüne hastalık günde 6 öğün ilaç veriyorum kavga ile vitamin ve gaz ilacı hariç.bir haftadır annem yanımdaydı yarın gidecek şimdiden stresi sardı.bugun ilk kızımın resimlerine baktım psikolojik olarak iyi geldi büyüdüğünü görmek.bebeklerdeki bir günün diğerini tutmaması,belirsizlik çok yoruyor.iyiye gidiş hiç mi olmaz diyorum.bugun büyük kızım abla olmak çooook zor anne dedi ona ayrı bir kafayı yordum.zaman her şeyin ilacı inş her şey düzelecek canım.geçecek bugünler.saglıkları yerinde olsun.bugun danışman ağlayan çocukların büyüdüklerinde ciğer gelişimi daha iyi olur dedi.ağladıgı an onu aklıma getiriyorum:)

Züğürt tesellisi vermiş o bence moral olsun diye.
Ne yapacakmışız bu kadar gelişkin ciğerleri? Yeter gelişti gelişeceği kadar, durabilir artık ağlaması

Öyle sanırım şu saat oldu hala çığlık çığlığa.ben cok ağladığımda yorulup uyurum mesela,bu enerji nerden geliyor anlamadım.

kendimi bu ara çok yorgun hissediyorum.bir de bizde sürekli bir misafir ağırlama durumu olunca da artık error veriyorum.normalde misafir ağırlamak,dost sohbeti çok hoşuma gider ama bir de hasta cocuklarla çok zor olacaktı.bugun haftasonu gelecek akraba ve velilerimiz arayıp durumu izah ettim ve bayram sonrasına erteledim.ayıp oldu mu bilememedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…