2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Merhaba kızlar çok kötüyüm.3 gündür bizim oğlan sürekli ağlama halinde ya meme istiyor ya kucak sürekli emmek istiyor bir yarim saat vermezsem kiyamet kopuyor sonrada susmak bilmiyor uykular kuş uykusuna dönmüş durumda memede uyuyor bur süre daha tutuyorum uyannasin diye yataga bıraktığım anda çığlık çığlığa bağırarak ağlıyor.kafayı yemek üzereyim oturup ağladım az önce sinirimden neyime benim bebek,bakamıyorum ben bu çocuğa galiba kızlar 😥Kollarımda dernan kalmadı. Dikişlerim ayrı sizliyor. Biberon almıyor mama vereyim kasikla verdigimi çıkarıyor ağzını kapatıyor almiyor. Emzik vereyim diyorum bari belki biraz sakin durur isimi yaparım kollarım biraz rahatlar yok onuda almıyor midesi bulanıyor beyefendinin.Her bezimiz cisli ve kakali zamanla kaka sayısı azalır dediler aksine artti bizimki sanki.Reflumuz cabasi kus kus heryerimiz sürekli kusmuk ust degistirip yıkamaktan bıktım. Reflu için ilac veriyoruz onunda yarisi karnina yarısı dışarıya aglaya aglaya zor veriyoruz. Ben ne yapacam bu çocukla annelik bana göre değilmiş galiva kendimi çok mutsuz hissediyorum ne olacak bu halim.
Sakin arkadaşım sen sanki hemen bir daha çocuk yapacağım diyordun :) ,yarın oğluşunla parklarda koştuğun günler gelince ne günler geçti gitti diye hatırlayacaksın,annelik tüm duyguları en üstlerde yaşamak canları sağ olsun.Sen bi şırıngayla dene ağzına biraz biraz sık belki işe yarar birde biberonu değiştir bakalım çünkü o ilacın inanılmaZ etkisi var ben artık 2,3 günde bir yıkıyorum kıyafetlerini.

Benim kız yumurta yemiyor. Sabah ne yedireceğimi şaşırıyorum. Yumurtayı çıkarınca kahvaltıdan, geri kalanlar benim için ıvır zıvır. Güne başlangıcımız çok kötü o yüzden. Diğer öğünlerde de sevdiği şeyler piştiyse ne ala, yoksa aç durur yani hiç sorun değil onun için :işsiz:

Kusmanın dışındaki her şey tam 71 gündür yaşadığım hayatın özeti arkadaşım. Atak matak gerek yok bizde öyle şeylere. Doğdu doğalı atakta sağolsun. Gündüz kabus gibi zaten sürekli ağlama modunda, gece bari uyu di mi? Sallıyorum şu an, uyusa da ben de biraz kafamı koysam yastığa :işsiz:
Gündüzleri yeni taktik yaptım bak dur anlatayım.
Puseti yanıma alıyorum mutfağa, yere koyuyorum (ıslak zemin olması şart, halıda güzel sallanmıyor) bir ayağımla puseti sallıyorum altına takıp ayağımı, diğer ayağımın üstünde, tek ayak üstünde cezalı öğrenci gibi, mutfak işimi yapıyorum. Kahvaltı hazırlama, iki el gerektiren yemek hazırlıkları falan hep böyle yapılıyor bizim evde. Ha susuyor mu diye sorarsan hayır susmuyor ama sabit bir yere bıraktığımda katılarak ağlıyor ve morarıyor ağlamaktan. Böyle de ağlıyor ama en azından katılma derecesine gelmiyor. İki el gerektiren işleri bitirince kucağıma alıp kalan işleri öyle yapıyorum. Yine ağlamaya devam ediyor ama şiddetini azaltıyor biraz. Sağ bileğim şu an ciddi seviyede hasar görmüş durumda. İçi dolu tencereleri falan tek elle tutup sağa sola taşımaktan haşat oldu bileğim. Aklına gelebilecek her şeyi tek elle yapmak zorundayım bütün gün. Ve sadece sevdiği pozisyonda duruyor, sevmediği bir pozisyonda taşırsan da kıyamet kopuyor. Kucakta olmak yetmiyor yani. Hiç memnun edemiyoruz hanımefendiyi, ben tükenmiş durumdayım.
Şu an biri bana bu çocuğun ağlamasını bitiririm diye gelse yemin ediyorum tek böbreğimi falan veririm herhalde. O kadar bezdim sürekli ağlamasından:işsiz:
Ha bi de bu kadar şeyin yanında evde talepleri bitmeyen bir 5 yaşını geçmiş kız çocuğu daha var.
Tam kendini kesmelik. :KK57::olamaz:
Yani işin özeti beterin beteri var haline şükret dostum diyorum. Ben hazır birini büyütmüşken kaşındım ya. Ben nerelere gitsem? 1 numara da ağlaktı, bu sakin olur artık herhalde dedik, bu ilkinden de fena çıktı.
Hepsi büyüyünce geçecek. Bizde akıl kalacak mı o zamana kadar göreceğiz :confused:
Arkadaşım sadece yumurta yemiyorsa da iyiymiş benim büyük oğlan peynir zeytin salatalık domates menemen reçel dahil hiç birini yemiyor beterin beteri var her gün ne yapacağım diye düşünüyorum,beyefendinin yedikleri yumurtalı ekmek, gözleme,yağlı tost,sigara böreği,içi boş poğaça,patates kızartması:işsiz: öğleni akşamı da hiç demeyim hep sıkıntı,ya arkadş iki oğlanı da ben doğurdum ama nasıl bu kadar zıt olurlar ki küçük oğlana hiç sormam bile ne yapayım diye ona yemek olsun yeter karnı nı güzelce doyurup kalkar

Öyle sanırım:-) şu saat oldu hala çığlık çığlığa.ben cok ağladığımda yorulup uyurum mesela,bu enerji nerden geliyor anlamadım.

kendimi bu ara çok yorgun hissediyorum.bir de bizde sürekli bir misafir ağırlama durumu olunca da artık error veriyorum.normalde misafir ağırlamak,dost sohbeti çok hoşuma gider ama bir de hasta cocuklarla çok zor olacaktı.bugun haftasonu gelecek akraba ve velilerimiz arayıp durumu izah ettim ve bayram sonrasına erteledim.ayıp oldu mu bilememedim :KK43:
Hiçte.ayıp olmaz iyi yapmışsın kendini nezaman iyi hissediyorsan ozamana al,ben kimseyi ertelemiyorum ama kendim de bittim artık zamanla acısı çıkacak heralde bu yorgunluğun.

Merhaba arkadaşlar bebeğim göz muyanesi den gecemedi ve 3 haftadır sadec 300 gram almşş meme reddi yaşıyoruz şuann morelimiz cokk bozukk

Öyle sanırım:-) şu saat oldu hala çığlık çığlığa.ben cok ağladığımda yorulup uyurum mesela,bu enerji nerden geliyor anlamadım.

kendimi bu ara çok yorgun hissediyorum.bir de bizde sürekli bir misafir ağırlama durumu olunca da artık error veriyorum.normalde misafir ağırlamak,dost sohbeti çok hoşuma gider ama bir de hasta cocuklarla çok zor olacaktı.bugun haftasonu gelecek akraba ve velilerimiz arayıp durumu izah ettim ve bayram sonrasına erteledim.ayıp oldu mu bilememedim :KK43:

Benim de hem öğrencilerim hem öğretmen arkadaşlarım gelmek istiyor büyük grup halinde ama her arayana şu an ağırlayamam diyorum. Kızım kucaktan inmiyor. Hazırlık yapmam imkansız. Ben de bayram sonrasına attım ziyaretleri, Haziran ayına.

Yarin benim icin zor bi gun olacak insallah hayrla atlatablrm...

Hayırdır canım noldu?

Bu kız ne zaman uyuyacak çıldıracağım saat kaç oldu:KK43:

Sizin durum iyice vahim olmuş dün gece. Kaçta uyudunuz?

Arkadaşım sadece yumurta yemiyorsa da iyiymiş benim büyük oğlan peynir zeytin salatalık domates menemen reçel dahil hiç birini yemiyor beterin beteri var her gün ne yapacağım diye düşünüyorum,beyefendinin yedikleri yumurtalı ekmek, gözleme,yağlı tost,sigara böreği,içi boş poğaça,patates kızartması:işsiz: öğleni akşamı da hiç demeyim hep sıkıntı,ya arkadş iki oğlanı da ben doğurdum ama nasıl bu kadar zıt olurlar ki küçük oğlana hiç sormam bile ne yapayım diye ona yemek olsun yeter karnı nı güzelce doyurup kalkar

Yumurta yemiyor derken şunu kastettim canım; yağda-kaynamış- yumurtalı ekmek-menemen fark etmez. Yumurtalı herhangi bir şey de yemiyor. Seninki iyi yine yumurtalı ekmek yiyormuş. Geri kalanlar da işte labne peyniri yer, biberi çıkarılmış biberli zeytin (!) yer, patatesli herhangi bir şey, kaynamış-kızartılmış patates, patatesli börek, gözleme, kaşarlı tost. Böyle şeyler yani bizim de yediğimiz. Yumurtayı çıkarınca geri kalanlar gözüme ıvır zıvır gibi geliyor dedim ya. Kahvaltının en kıymetli şeyi yumurtadır benim gözümde. O yoksa gerisi boş kalori, hamur işi.

Merhaba arkadaşlar bebeğim göz muyanesi den gecemedi ve 3 haftadır sadec 300 gram almşş meme reddi yaşıyoruz şuann morelimiz cokk bozukk
Geçmiş olsun canım göz muayenesi için erken değil mi bize 6. Ayda dediler belki sizinde o aya kadardüzelmiş olur. Ne dedi doktor ?
Meme reddi 3-4. Aylarda sık olan bir durummuş. Emzik ve biberon kullanıyor muydunuz ? Eğer bu sebepler yoksa kendiliğinden düzelir arkadaşım sen pes etme.

Canım göz muayenesi için erken değil mi? Neyinden geçemedi?
Bize 6 aylıkken yaptırın dedi doktor doğumdan sonra. Bizim de sol gözde hafif şaşılık var da biraz daha büyüsün diye bekliyoruz götürmek için.
Kilo alımı hepimizde sıkıntı olmaya başladı ya tesadüf olamaz bu. 3. Ayda kilo almaması mı gerekiyor nedir?
Benim kız da geçen pzt tarttığımda 1 haftadır hiç kilo almamıştı. Bu pzt'yi bekleyemiyorum merakımdan. Ama inatla tartmıyorum. Pzt tartcam. Eğer hala aynı kilodaysa salı günü doktora.

Dun gecede bizimki ogleydi en sonnda actm.isiticyi soydum cocugu aldim zeytinyagini tum.vucudna surdum ovaladm.masaj yaptim yarim saatten fazla cocuk bi rahatladi sonra uyudu belki aglamaktam.yoruldu uyudu belki masaj iyi geldi bilmiyorm ama.masaj yaprken sustu yavrm
Zeytinyağını doktoruma sordum artık önermiyoruz asidik yapıda olduğu için dedi. Asidi alınmış zeytinyağı var mıdır bilmiyorum. Bilginiz olsun

Canım göz muayenesi için erken değil mi? Neyinden geçemedi?
Bize 6 aylıkken yaptırın dedi doktor doğumdan sonra. Bizim de sol gözde hafif şaşılık var da biraz daha büyüsün diye bekliyoruz götürmek için.
Kilo alımı hepimizde sıkıntı olmaya başladı ya tesadüf olamaz bu. 3. Ayda kilo almaması mı gerekiyor nedir?
Benim kız da geçen pzt tarttığımda 1 haftadır hiç kilo almamıştı. Bu pzt'yi bekleyemiyorum merakımdan. Ama inatla tartmıyorum. Pzt tartcam. Eğer hala aynı kilodaysa salı günü doktora.
Valla canjm 2 ay 4 gunluk kızım doktor kendi dedi getir gözune bakayımdiye ve solda sıkıntı gordü.. 2 haftadır sadece uyku sersemıyken alıyordu o da bi iki dakıka kıloyu cok takmadm alınır verilir inşlh gözde biey cıkmazz dua edlm birvirme

Geçmiş olsun canım göz muayenesi için erken değil mi bize 6. Ayda dediler belki sizinde o aya kadardüzelmiş olur. Ne dedi doktor ?
Meme reddi 3-4. Aylarda sık olan bir durummuş. Emzik ve biberon kullanıyor muydunuz ? Eğer bu sebepler yoksa kendiliğinden düzelir arkadaşım sen pes etme.
Doktor kendi dedi bakalım dıye daha 2 aylık emzik var uykuya gecirken veriyrm ama artk onu da vermemeye çalışacam

Doktor kendi dedi bakalım dıye daha 2 aylık emzik var uykuya gecirken veriyrm ama artk onu da vermemeye çalışacam
BEn o kadar az emzik kullanımından olacağını sanmıyorum canım açıkcası dönem dönem oluyormuş bebeklerde red bence ondandır ve geçecektir.allah hepimizin yardımcısı olsun bebek büyütmek çok zor iş.

X