2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Doğru anlamışsın canım hem iliskide hem kendisinden bir sorunumuz da yok ama niye böyle hissesiyorum bilmiyorum. Evet en büyük destekcimiz farkındayım da elimde değil.Severek evlendik çocuğuda isteyerek yaptık ama niye böyle hissediyorum çözemiyorum kendim aşmam lazım öncelikle olmazsa ondan sonra giderim psikologa.
Canım tahmınimce kv de de kaldın ya bir müddet bence o çok etkiledi seni kocan da o kadının evladı olunca belki

Canım başın saolsun mekanı cennet olsun 😔😔

Böyle anne sevilmez mi 🥰🥰 sabret kuzum jeya çok güzel anlatmış bi süre sonra Of az uzaklaşta nefes alalım dicez 😂

Ya evet anne diyo minnoşlar 💕💕

Kuzum hamileliğin sonu kv falan psikolojini bozdu senin bunu da eşine bağlıyorsun belki de o da olabilir gibi geldi.
Aslında biliyor musun bunu cok düşündüm bende aceba olabilir mi diye. Hatta kavga eder oldum esimle bazı huylarina annesi kılıklı diyip resmen kavga ediyorum. Oda bana diyor sana birsey demiyorum lohusalık piskolojini bozmus diye

Canım tahmınimce kv de de kaldın ya bir müddet bence o çok etkiledi seni kocan da o kadının evladı olunca belki
O ihtimalin üstünde bende çok duruyorum. Geçici birşey değilse bu durum baya soğudum eşimden hatta bazi hareketleri annesini çağrıştırdığı için kavga ediyorum su huyunu düzelt veya bir daha bunu böyle yapma diye. Off offf
Merhaba

Benim oğlum 20 günlükten beri yeşil, köpüklü, mukuslu kaka yapıyor. Çok gürültülü kaka yapıyor, yüzünde isilikler var, kilo alımı çok az, ilk ay 450 gram aldı. Uykuya dalamiyordu, hemen uyaniyordu. Vs.

Ben de endişeli her anne gibi bütün interneti okudum, en sonunda çocuk gastro profuna gittim.

Benzer şikayetler buradaki bazı annelerin çocuklarında da var.
Doktor muayene etti oğlumu, çocuk normal fazla internet okuma deyip yolladı.

Bebeklerde yesil, sari ve hardal rengi kaka normalmis, yeşil kaka usutme alameti değilmiş.

Sizler de tedbiri elden bırakmayın ama yine de rahat olun diye yazıyorum.

Herkese selam ederim.
Çok sağol canım. Benden bahsetmissin resmen bizim dr da cok abartiyorsun birsey yok diyor. Anne olmak böyle birşeymiş demekki insan ister istemez tedirgin oluyor. Bizimkide mukuslu yesil sari hardal taneli kakalar yapiyor bazen dr birsey yok diyorsa bu kadar tedirgin olma diyorum kendi kendime.

Aslında biliyor musun bunu cok düşündüm bende aceba olabilir mi diye. Hatta kavga eder oldum esimle bazı huylarina annesi kılıklı diyip resmen kavga ediyorum. Oda bana diyor sana birsey demiyorum lohusalık piskolojini bozmus diye
dogrudur etkilenmis olabilirsin cnm ama isteksiz olman normal ya. hormonal dengemiz bozuldu yani.bizde de aylardir bise yok,bu hamileligm zaten zor gecti.ilk bebisten sonra esim benim onu sevmedigimi dusunuyordu biaaralar,sen misin lohusa depresyonuna giren yoksa diyordum ona :) adam huzunlenir gozleri dolardi da ben dil dokerdim oyle bir sey yok diye. ama neyse bu defa artk oyle seyler olmadi,2.bebek olunca artk bilio neyin normal olup olmadigini. acele etmeye gerek yok ya,iliski de olur daha zaman var. mecbur artk bi sure gelcek olacak yani de su an dusunmemen cok normal. ben de oyleym cok da rahat. ay dusuncesi bile beni utandiriyor kendi cocuklarimdan utnyorum resmen.sadece annelik duygulari besliyorum,cok agir bir hormon etkisi bu :)

Canım çok sıkkın kızlar ya. Dertleşmek istedim sizinle. Görümcem asya doğduğundan beri bizde . Bana yardımcı oluyo sağolsun her işimi yapıyo yorulduğumda asyayada bakıyo ben uyuyorum falan haftaya gidicek. Ama bugün bir şey dikkatimi çekti sanki asya ağlayınca babasında ve halasında susuyo bende susmuyo. Bu tesadüf müdür yoksa kızım beni sevmiyor mu böyle bir şey mümkün mü çok moralim bozuldu:KK43:(
Görümcem bazen sınırını aşıp asyanın annesi sanıyo kendini ağlayınca ver ben sakinleştirim diyip dibimde bitiyo hastaneye gittiğimizde odaya girmek istiyo ağlarsa sakinleştirim diye. Tabiki izinvermiyorum annesi benim ben sustururum diyorum. Öylede oluyo ama bugün sanki onlarda susuyoda bende susmuyomuş gibi geldi çok canım sıkıldı. Tesadüf olmuştur inşallah:KK43:
Tesadüf olmustur canim sıkma canını keske benimde gorumcem olsa da kızım kucağında sakinlesse idi valla okadar cok ihtiyacim varki bekarken dayımın ogluna halamin kizlarina hep yardimci idim cocuklari okadar cok severdim ki cocuklar bende cok akilli ve uslu olurlardi ama ben anne olunca yardım edecek kimsem olmadi o zamanki sabrım da yok bence sevin en azindan biri bebegine bakarken biraz gez isini yap ne bileyim eşinle bi kahve icmeye git sen sonucda o bebeğin annesisin senin kokunu biliyor dur bakalim daha sana ne tepkiler vericek ne gülücükler saçıp anne diyecek
Doğru anlamışsın canım hem iliskide hem kendisinden bir sorunumuz da yok ama niye böyle hissesiyorum bilmiyorum. Evet en büyük destekcimiz farkındayım da elimde değil.Severek evlendik çocuğuda isteyerek yaptık ama niye böyle hissediyorum çözemiyorum kendim aşmam lazım öncelikle olmazsa ondan sonra giderim psikologa.
Kiz psikologluk bi durumun yok bence kendine zaman ver şuan beynini ve hislerini kaplayan en büyük şey bebeğin olduğu için eşini umursamayıp istememen cok normal hep ayni seyi söylüyoruz ama geçici bi durum hele bebek biraz buyusun bebekli yeni hayatiniza adapte olun gerisi kendiliginden gelicek insallah
Merhaba

Benim oğlum 20 günlükten beri yeşil, köpüklü, mukuslu kaka yapıyor. Çok gürültülü kaka yapıyor, yüzünde isilikler var, kilo alımı çok az, ilk ay 450 gram aldı. Uykuya dalamiyordu, hemen uyaniyordu. Vs.

Ben de endişeli her anne gibi bütün interneti okudum, en sonunda çocuk gastro profuna gittim.

Bebeklerde yesil, sari ve hardal rengi kaka normalmis, yeşil kaka usutme alameti değilmiş.

Herkese selam ederim.
Bu şikayetlerle bi sorun olmadığını mi söyledi dr un ?

kızlar psikiloğa gitme demişsiniz Y Yslysl ye ben dedim atlatamazsan git destek al diye,çünkü televizyonda çok denk geliyorum doğum sonrası eşimle uzaklaştık soğuduk falan diye.Doktorların söylediği bebekten önce birbirinin eşiyken severken bir anda bazı annelerde doğumdan sonrası annelik duygularının çok ağır basıp erkeği dışlayıp sadece bebekle ilgilenmek eşinden iyice uzaklaşmak uzun zamanlar sürebiliyor destek alın bu durumda diye hatta tam tersi aynı durum erkekte de olabiliyormuş.Ben illa psikoloğa hemen git demiyorum tabiki hani yenmeye çalış bu durumu yoksa bi destek al demek istedim yanlış anlamayın lütfen.

dogrudur etkilenmis olabilirsin cnm ama isteksiz olman normal ya. hormonal dengemiz bozuldu yani.bizde de aylardir bise yok,bu hamileligm zaten zor gecti.ilk bebisten sonra esim benim onu sevmedigimi dusunuyordu biaaralar,sen misin lohusa depresyonuna giren yoksa diyordum ona :) adam huzunlenir gozleri dolardi da ben dil dokerdim oyle bir sey yok diye. ama neyse bu defa artk oyle seyler olmadi,2.bebek olunca artk bilio neyin normal olup olmadigini. acele etmeye gerek yok ya,iliski de olur daha zaman var. mecbur artk bi sure gelcek olacak yani de su an dusunmemen cok normal. ben de oyleym cok da rahat. ay dusuncesi bile beni utandiriyor kendi cocuklarimdan utnyorum resmen.sadece annelik duygulari besliyorum,cok agir bir hormon etkisi bu :)
Ay ne bileyim halden hale girdik zaten erkekler hemen moda girmeye yer arıyor. Bizdede annelik duygusu demekki ağır basıyor.Ama farklı seyler yaşayıp farklı düşünceye burununce insan düşünmeden edemiyor bir sorun mu var aceba diye.

Tesadüf olmustur canim sıkma canını keske benimde gorumcem olsa da kızım kucağında sakinlesse idi valla okadar cok ihtiyacim varki bekarken dayımın ogluna halamin kizlarina hep yardimci idim cocuklari okadar cok severdim ki cocuklar bende cok akilli ve uslu olurlardi ama ben anne olunca yardım edecek kimsem olmadi o zamanki sabrım da yok bence sevin en azindan biri bebegine bakarken biraz gez isini yap ne bileyim eşinle bi kahve icmeye git sen sonucda o bebeğin annesisin senin kokunu biliyor dur bakalim daha sana ne tepkiler vericek ne gülücükler saçıp anne diyecek

Kiz psikologluk bi durumun yok bence kendine zaman ver şuan beynini ve hislerini kaplayan en büyük şey bebeğin olduğu için eşini umursamayıp istememen cok normal hep ayni seyi söylüyoruz ama geçici bi durum hele bebek biraz buyusun bebekli yeni hayatiniza adapte olun gerisi kendiliginden gelicek insallah

Bu şikayetlerle bi sorun olmadığını mi söyledi dr un ?
Valla zaman gectikce adamdan dahada soğuyorum bunu yazınca bile kendime kızıyorum. Belkide dedigin gibj daha alışmamışızdır bebekli hayata yenj düzene

Merhaba

Herkese selam ederim.
Benim kızm da uykuya dalamıyor hemen uyanıyor bunun nedeni ya da çözümü hakkında bişey buldmz mu

Canım süt salgılamasına yardımcı olan prolaktin hormonunda dolayı cinsel isteksizlik oluyor kendini suçlama yani bende hiç istemiyorum hem iki çocukla yoruluyorum hem de canım istemiyor :)) zamanla düzene giriyor canım merak etme

Oy maşallah benim ilk defa olunca panik yaptim yoksam tabiki güzel bir sey:) sünnet ne oldu sizin pipi iyileşti mi? Bizimki tamamen geçti hafif şişlik var sadece. Gündüzleri benimki kabiz değilse iyi uyuyor ya emiyo uyuyor 2 saatte bir emer. Büyüdüler ya maşallah :)
Biz 12 günlükken olduğumuz için sünneti çoktan iyileşti hiçbir sıkıntı olmadı çok şükür pipisiyle ilgili. Gündüz uyuması çok güzelmiş maşallah bizimki gece uyumayı tercih ediyor daha cok. Bir gündüz uyuyorsa bir gündüz uyumuyor. Ama gece beni dinlendirdiği için sikayetci degilim tabi ki darısı tüm bebişlerimize olsun.

Ay ne bileyim halden hale girdik zaten erkekler hemen moda girmeye yer arıyor. Bizdede annelik duygusu demekki ağır basıyor.Ama farklı seyler yaşayıp farklı düşünceye burununce insan düşünmeden edemiyor bir sorun mu var aceba diye.

Valla zaman gectikce adamdan dahada soğuyorum bunu yazınca bile kendime kızıyorum. Belkide dedigin gibj daha alışmamışızdır bebekli hayata yenj düzene
Nacizane tavsiyem zor da olsa bu sıkıntının üzerine git ne kadar uzak kalırsan aranizdaki sogukluk o kadar artacak

Biz 12 günlükken olduğumuz için sünneti çoktan iyileşti hiçbir sıkıntı olmadı çok şükür pipisiyle ilgili. Gündüz uyuması çok güzelmiş maşallah bizimki gece uyumayı tercih ediyor daha cok. Bir gündüz uyuyorsa bir gündüz uyumuyor. Ama gece beni dinlendirdiği için sikayetci degilim tabi ki darısı tüm bebişlerimize olsun.
Ben seni başka bir arkadaşla karıştırdim cnm sünneti ondan sordum kafa iyice gitti Benim ya:)) valla dedigin gibi bir günleri bir günlerini tutmuyor mesela şimdi çok huysuz çünkü bugün sadece 1 kere kaka yaptı sıkıntısı var belli:KK43:

Aynen bizde öyleyiz canim gazlı bebek değil istiyorki 24 saat meme agzinda olsun emzik niyetine kullaniyor beni annem bile dedi bu akıllı degil keyfi ağlıyor dun bütün gün kucağımda gezdi sinirlerimi bozuyor üzerine oglum hasta ateşi yuksek acile gidip getiriyor babasi offf bebekli hayat zor ya

Canım geçmiş olsun nasıl oldu oğlun?
Benim kız da beni emzik gibi kullanıyor. E boş da değil bu meme, süt geliyor, karnı toksa emmek istemiyor ama bir yandan süt akıyor. Çekmiyor ama süt inince ağzına doluyor, öksürüyor, süt istemiyor ama emmek stiyor. İstiyor Allah istiyor yani :işsiz:

Ben öyle imisim bebekken annem bize çok çektirdin hep ağlıyordun baban seni sabaha kadar kucağında gezdirirdi der mızmızdın der sonra bana muska yaptırmışlar benim ağlamam geçmiş:)) ama hala ağlak biriyim ya mizmizim şimdi de kocam çekiyo:)))))

Eşim de ben de çok tatlış bebeklermişiz. Gel gör ki benim kızlar babası ve annesi varken cadı teyzesi ve halasına çekti. Ablaların bebeklikleri fenaymış bizim.

G
Günaydın canım inşallah ama amcam vefat etmiş bugün Allah rahmet eylesin çok üzüldüm

Başınız sağolsun canım. Allah kalanlara sabır versin.

Canım çok sıkkın kızlar ya. Dertleşmek istedim sizinle. Görümcem asya doğduğundan beri bizde . Bana yardımcı oluyo sağolsun her işimi yapıyo yorulduğumda asyayada bakıyo ben uyuyorum falan haftaya gidicek. Ama bugün bir şey dikkatimi çekti sanki asya ağlayınca babasında ve halasında susuyo bende susmuyo. Bu tesadüf müdür yoksa kızım beni sevmiyor mu böyle bir şey mümkün mü çok moralim bozuldu:KK43:(
Görümcem bazen sınırını aşıp asyanın annesi sanıyo kendini ağlayınca ver ben sakinleştirim diyip dibimde bitiyo hastaneye gittiğimizde odaya girmek istiyo ağlarsa sakinleştirim diye. Tabiki izinvermiyorum annesi benim ben sustururum diyorum. Öylede oluyo ama bugün sanki onlarda susuyoda bende susmuyomuş gibi geldi çok canım sıkıldı. Tesadüf olmuştur inşallah:KK43:

Canım birileri sana yardım ederken tadını çıkar. Bu dünyada, ilerisi için bir şey diyemem ama, şu an o bebeğin en çok sevdiği insan sensin. Başkasının ağlamasını susturabilmesi bu gerçeği değiştirmez. Rahat ol sen. 1-2 ay sonra senden başka kimsede sakinleşmeyecek, bu günleri anarsın:)

Kızlar bişey anlatıcam belki inanmayacaksınız çok küçükler biliyorum ama dün sabah yatıyoruz Aysimanın karnı nı doyurmuştum ağlamaya başladı bende nasılsa tok diye hemen kalkmadım ağladı ve bi anda anne dedi ben anında eşime döndüm oda evet anne dedi diye tepki verdi böyle bişey nasıl olabilir ya hani tek olsaydım yanlış mı duydum diyecem ama eşimden de onay gelince eminim yani

Anne diye ağlayan bi tane de bende var :KK53:
Amaçlı değil sadece ses benzediği için pek oralı olmadım. Anne kelimesini bilmiyorlar daha sonuçta :)

Aytuğ kızlar uzun zamandır giremedim zombi gibiydim bizim bebiş ishal oldu neden oldu diye bir sürü test yaptırdık doktor süt ve ürünlerini yeme dedi besin alerjisi olabilir diye 15 gündur yemiyorum ,bide üstüne üstlük, çok fazla gaz problemimiz var bazen üst üste 7 kez gaz çıkardığım oluyo ,bunlardan dolayı uyku ve beslenme duzenimizde yok :))) kayinvaldem geldi sağolsun biraz rahatladım... bu gaz sorunu bir bitse uyku düzeninde olcak beslenme düzeninde.....umarım 3.ayda gecer

Gözün aydın canım. Evde bir yardımcı şahane bir şey :)
3. Ay benim de gün saydığım zaman. Kaldı 29 bizim :)
Geri sayım yapıyorum resmen sanki sihirli değnek değecek :)

X