2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kızlar bişey anlatıcam belki inanmayacaksınız çok küçükler biliyorum ama dün sabah yatıyoruz Aysimanın karnı nı doyurmuştum ağlamaya başladı bende nasılsa tok diye hemen kalkmadım ağladı ve bi anda anne dedi ben anında eşime döndüm oda evet anne dedi diye tepki verdi böyle bişey nasıl olabilir ya hani tek olsaydım yanlış mı duydum diyecem ama eşimden de onay gelince eminim yani

İlk defa oldu hala kilo alamadı süt alarjisi olabilir mi bugün sokak sütü içmiştim gece mahfolduk cok agladı
Canım gaytada kalprotein ph reduktan madde testleri filan var bı sor doktoruna bu testler laktoz interolansi süt alerjisi olup olmadigina bakiliyo bide kalproteinde protein kaçağı var mı diye bakiliyo

Aytuğ kızlar uzun zamandır giremedim zombi gibiydim bizim bebiş ishal oldu neden oldu diye bir sürü test yaptırdık doktor süt ve ürünlerini yeme dedi besin alerjisi olabilir diye 15 gündur yemiyorum ,bide üstüne üstlük, çok fazla gaz problemimiz var bazen üst üste 7 kez gaz çıkardığım oluyo ,bunlardan dolayı uyku ve beslenme duzenimizde yok :))) kayinvaldem geldi sağolsun biraz rahatladım... bu gaz sorunu bir bitse uyku düzeninde olcak beslenme düzeninde.....umarım 3.ayda gecer

Kızlar bişey anlatıcam belki inanmayacaksınız çok küçükler biliyorum ama dün sabah yatıyoruz Aysimanın karnı nı doyurmuştum ağlamaya başladı bende nasılsa tok diye hemen kalkmadım ağladı ve bi anda anne dedi ben anında eşime döndüm oda evet anne dedi diye tepki verdi böyle bişey nasıl olabilir ya hani tek olsaydım yanlış mı duydum diyecem ama eşimden de onay gelince eminim yani
Barış da ağlarken anni diyor hatta şakalaşıyoruz oğlum ve eşimle anne diyor diye 😄 Bilerek değil de ses olarak çıkarıyorlardır agu gibi birşey bence. Ama tabi ben üzerime alınıyorum anne dedi yavrum diye 😁

Eşine karşı mı soğukluk oldu canm kaçırdım orayı sanırım,valla dönem dönem bende de oluyor ama şöylede düşünürsek en büyük desteğimiz de onlar,ilişki den soğuduysan bi psikologdan destek al doğum sonrası bunu yaşayanlar olabiliyor çok normal ama elinden geldiğince kendin yenmeye çalış çünkü adamların en hassas konularından biri bu malesef ki.
Umarım sıkıntını doğru anlayıp yazmışımdır :)
Doğru anlamışsın canım hem iliskide hem kendisinden bir sorunumuz da yok ama niye böyle hissesiyorum bilmiyorum. Evet en büyük destekcimiz farkındayım da elimde değil.Severek evlendik çocuğuda isteyerek yaptık ama niye böyle hissediyorum çözemiyorum kendim aşmam lazım öncelikle olmazsa ondan sonra giderim psikologa.

Canım çok sıkkın kızlar ya. Dertleşmek istedim sizinle. Görümcem asya doğduğundan beri bizde . Bana yardımcı oluyo sağolsun her işimi yapıyo yorulduğumda asyayada bakıyo ben uyuyorum falan haftaya gidicek. Ama bugün bir şey dikkatimi çekti sanki asya ağlayınca babasında ve halasında susuyo bende susmuyo. Bu tesadüf müdür yoksa kızım beni sevmiyor mu böyle bir şey mümkün mü çok moralim bozuldu:KK43:(
Görümcem bazen sınırını aşıp asyanın annesi sanıyo kendini ağlayınca ver ben sakinleştirim diyip dibimde bitiyo hastaneye gittiğimizde odaya girmek istiyo ağlarsa sakinleştirim diye. Tabiki izinvermiyorum annesi benim ben sustururum diyorum. Öylede oluyo ama bugün sanki onlarda susuyoda bende susmuyomuş gibi geldi çok canım sıkıldı. Tesadüf olmuştur inşallah:KK43:
Canım o bence annenin gerginliğinden kaynaklanıyor biraz. Mesela benim 2 saat uyutamadığım oluyo, babası aldığı gibi uyuyo. Biz bütün gün çok fazla ilgileniyoruz ve farkında olarak ya da olmayarak geriliyoruz. Seni sevmeme durumu nasıl olabilir annesi, o senin karnında büyüdü 9 ay, seni istemese kokunla, memenle rahatlar mı? Kendini böyle gereksiz düşüncelerle üzme.

Doğru anlamışsın canım hem iliskide hem kendisinden bir sorunumuz da yok ama niye böyle hissesiyorum bilmiyorum. Evet en büyük destekcimiz farkındayım da elimde değil.Severek evlendik çocuğuda isteyerek yaptık ama niye böyle hissediyorum çözemiyorum kendim aşmam lazım öncelikle olmazsa ondan sonra giderim psikologa.
Doğumdan sonra bende de ilişki konusunda hep bı kaçış var ,kaç kaç nereye kadar bakalım :) ama ben şuna bağlıyorum çocukla çok yoruluyorum ,belki çocuğun uykulari düzene girince böyle hissetmeyiz

Barış da ağlarken anni diyor hatta şakalaşıyoruz oğlum ve eşimle anne diyor diye 😄 Bilerek değil de ses olarak çıkarıyorlardır agu gibi birşey bence. Ama tabi ben üzerime alınıyorum anne dedi yavrum diye 😁
valla üzerime alındım bende :) olsun sonuçta babii diyerek ağlamıyorlar var bunda da bi ışık :KK70:

Aman ne psikoloğu ya bende öyleyim istemiyorum akrep burcu olduğum halde ay yorgunum dinlenmek gezip tozmak varken uff be boşver 😉

Bizimkide anni diyor:)) agulara sira gelmedi. Birde ağzıyla araba sesi çıkarıyor ınnnn diye.
G
Günaydın canım inşallah ama amcam vefat etmiş bugün Allah rahmet eylesin çok üzüldüm
Başın sağolsun canım. Çok fazla üzülmemeye çalış sütun kesilmesin. Lafta kolayda söylemek işte is becerebilmekte.
Canım çok sıkkın kızlar ya. Dertleşmek istedim sizinle. Görümcem asya doğduğundan beri bizde . Bana yardımcı oluyo sağolsun her işimi yapıyo yorulduğumda asyayada bakıyo ben uyuyorum falan haftaya gidicek. Ama bugün bir şey dikkatimi çekti sanki asya ağlayınca babasında ve halasında susuyo bende susmuyo. Bu tesadüf müdür yoksa kızım beni sevmiyor mu böyle bir şey mümkün mü çok moralim bozuldu:KK43:(
Görümcem bazen sınırını aşıp asyanın annesi sanıyo kendini ağlayınca ver ben sakinleştirim diyip dibimde bitiyo hastaneye gittiğimizde odaya girmek istiyo ağlarsa sakinleştirim diye. Tabiki izinvermiyorum annesi benim ben sustururum diyorum. Öylede oluyo ama bugün sanki onlarda susuyoda bende susmuyomuş gibi geldi çok canım sıkıldı. Tesadüf olmuştur inşallah:KK43:
Canım gorumcen sevdiğinden ve senide sevdiginden yapıyordur. Hem basindan beri yanınızda kadın destek oluyor öyle düşünme. Onun annesi sensin. Zaten suan bizi tamamen tanidiklarini sevgi gibi bir şeylerinin oluştuğunu düşünmuyorum. Benim ogliste bazen öyle yapıyor hatta bugün abime gittik ne yaptıysam susturamadım esim ve abimde sustu. O an kin onlari istedigi şekilde tutarsa hoslarina giderse ona susuyorlar.
Doğumdan sonra bende de ilişki konusunda hep bı kaçış var ,kaç kaç nereye kadar bakalım :) ama ben şuna bağlıyorum çocukla çok yoruluyorum ,belki çocuğun uykulari düzene girince böyle hissetmeyiz
Ay işallah dediğin gibi düzene biner. Suan için eşim sıkıntı yapmıyor ama nereye kadar sıkıntı yapmayacak zaten hamilelikte de birsey yapmadık.

Aman ne psikoloğu ya bende öyleyim istemiyorum akrep burcu olduğum halde ay yorgunum dinlenmek gezip tozmak varken uff be boşver 😉
İnanır misin gezmeyede mecalim yok isteğim yok çocuk uyudugunda ya uyumak istiyorum yada yemek yapıp stres atmak istiyorum. Dün alışveriş merkezine gittik ilk kez bebekle bebek arabası aldık toplasan 1 saat anca durduk ama nasıl yorulmuşum başıma ağrılar girdi yorgunluktan gece çocuğa zor baktım. Ama bu durumda yanlız olmadığıma seviniyorum.

jeya jeya noram noram Y Yslysl çok teşekkür ederim kızlar. Yalnız olmadığımı anladım. Görümcem sağolsun çok ilgileniyo sayesinde dinleniyorum gğn içinde uyuyorum ama işte bende susmayınca sanki onu bırakıp gündüzleri uyudum diye benden uzaklaştı sandım. Gerçi ben uyurken o da uyuyo oluyo. Görümceminde bebeği yok çok tüp bebek denedi ama olmadı o yüzden kalbini kıracak bir şey söylemiyorum müdahalede edemiyorum üzülür kırılır diye. Çünkü bende tüp bebekle sahip oldum bebeğime o sürecin ne demek olduğunu iyi bilirim.
Zaten çok uğraşarak sahip olduğum için istiyorum ki kızımda beni çok sevsin ben onu çok seviyorum çünkü çok çabaladım ona ulaşmak için.
Çok doğru diyosunuz o an bebeğin hoşuna giden bi hareket yapıldıysa ondan susuyo bende yapsam belki o an bende de susacak. Zaten bir hafta sonra yalnızız inşalah birbirimize daha çok alışıcaz kaynaşıcaz.

G
Günaydın canım inşallah ama amcam vefat etmiş bugün Allah rahmet eylesin çok üzüldüm

Canım başın saolsun mekanı cennet olsun 😔😔

Böyle anne sevilmez mi 🥰🥰 sabret kuzum jeya çok güzel anlatmış bi süre sonra Of az uzaklaşta nefes alalım dicez 😂
Ya evet anne diyo minnoşlar 💕💕
Kuzum hamileliğin sonu kv falan psikolojini bozdu senin bunu da eşine bağlıyorsun belki de o da olabilir gibi geldi.

Canım başın saolsun mekanı cennet olsun 😔😔

Böyle anne sevilmez mi 🥰🥰 sabret kuzum jeya çok güzel anlatmış bi süre sonra Of az uzaklaşta nefes alalım dicez 😂

Ya evet anne diyo minnoşlar 💕💕

Kuzum hamileliğin sonu kv falan psikolojini bozdu senin bunu da eşine bağlıyorsun belki de o da olabilir gibi geldi.

Yerim seni ben güzel Simlanın güzeller güzeli annesi :) bu kız en çok beni sevecek ben onun için yüz tane iğne oldum :)))
K Karabiberim123 canım başınız sağolsun Allah mekanını cennet eylesin.

Acillll Merhaba kızlar benim bebeğim 55 gunluk ve uzun süredir akşamları çokkk fazla ağlıyor akşama 7 den gece 12 ye kadar hem ağlak kodda bu saatler arası uykuusı memede uyumaktan ibaret cok bunaldmmm loş ışık, kolik muzikleri, banyo herşey denedm doktora götrdk her yerine baktı bu sıkıntı yok dedi... Nedenini. Bilen çözüm ürete bilen var mı
Valla arkadaşım benim ilk çocuğum öyleydi saatlerce ağlardı sebepsiz doktora giderdik hiç bişey yok. En son bana birisi zeytinyağı önerdi hem karnına masaj yap hemde bir çay kaşığı içir dedi. Saf zeytinyağı aldık yaptım aynısını. Bebek 15 dk sonra sakinleşiyordu. Hem canan Karatay da zeytinyağı anne sütüyle eşdeğer demişti. Sonuçta gaz damlaları da yağlardan oluşuyor.şimdi ikinci bebeğim oldu şubatta. Ağlama krizine girdimi hemen bir kaç damla zeytinyağı sakinleşiyor. Dene mutlaka. Bunca zaman neden vermedim de yavrum ağladı dersin

Aynı şeyi bende yaşıyorum sanki bazen kızım ağlarken anneee diyo

Merhaba

Benim oğlum 20 günlükten beri yeşil, köpüklü, mukuslu kaka yapıyor. Çok gürültülü kaka yapıyor, yüzünde isilikler var, kilo alımı çok az, ilk ay 450 gram aldı. Uykuya dalamiyordu, hemen uyaniyordu. Vs.

Ben de endişeli her anne gibi bütün interneti okudum, en sonunda çocuk gastro profuna gittim.

Benzer şikayetler buradaki bazı annelerin çocuklarında da var.
Doktor muayene etti oğlumu, çocuk normal fazla internet okuma deyip yolladı.

Bebeklerde yesil, sari ve hardal rengi kaka normalmis, yeşil kaka usutme alameti değilmiş.

Sizler de tedbiri elden bırakmayın ama yine de rahat olun diye yazıyorum.

Herkese selam ederim.

Bizim 6,5 saat uyuyor aralıksız her gece. Bir sıkıntı olmaz bence zaten acıksalar ağlıyorlar. Gündüz nasılsın 2 saatte 1 emziriyorum ama gece demekki uyumak istiyor kalkmıyor diye düşünüyorum. Bizim doğduğundan beri bu şekilde neredeyse kilo alımında da bir sıkıntı olmadı. İlk oğlumda da ne zaman uyanırsa o zaman emzirirdim. Bence şanslıyız kurcalamayalım gerisini 😊
Oy maşallah benim ilk defa olunca panik yaptim yoksam tabiki güzel bir sey:) sünnet ne oldu sizin pipi iyileşti mi? Bizimki tamamen geçti hafif şişlik var sadece. Gündüzleri benimki kabiz değilse iyi uyuyor ya emiyo uyuyor 2 saatte bir emer. Büyüdüler ya maşallah :)

jeya jeya noram noram Y Yslysl çok teşekkür ederim kızlar. Yalnız olmadığımı anladım. Görümcem sağolsun çok ilgileniyo sayesinde dinleniyorum gğn içinde uyuyorum ama işte bende susmayınca sanki onu bırakıp gündüzleri uyudum diye benden uzaklaştı sandım. Gerçi ben uyurken o da uyuyo oluyo. Görümceminde bebeği yok çok tüp bebek denedi ama olmadı o yüzden kalbini kıracak bir şey söylemiyorum müdahalede edemiyorum üzülür kırılır diye. Çünkü bende tüp bebekle sahip oldum bebeğime o sürecin ne demek olduğunu iyi bilirim.
Zaten çok uğraşarak sahip olduğum için istiyorum ki kızımda beni çok sevsin ben onu çok seviyorum çünkü çok çabaladım ona ulaşmak için.
Çok doğru diyosunuz o an bebeğin hoşuna giden bi hareket yapıldıysa ondan susuyo bende yapsam belki o an bende de susacak. Zaten bir hafta sonra yalnızız inşalah birbirimize daha çok alışıcaz kaynaşıcaz.
Bak iste onunda bebeği olmadığı için sevmiş oda yardımcı oluyor ne güzel. Sen kendin de diyorsun herkes evine gidecek sen kalacaksın bebeginle ve goreceksin belli bir ay sonra seni tamamen tanıyınca baska kimselere gitmek istemeyecek

X