2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252

Herkes dertli desenize :)
Uyanıkken zaten taşınıyorlar sürekli kucakta da, uyuyunca bari yatsa bir yerde ben de bütün işimi yetiştiririm. Altı üstü yemek yani günün işi.
Şu an kucağımda uyuyor mesela, akşam için köfte yapcam, altı üstü 5 dakika onu yoğurmak ama bu kadarcık zaman gerektiren bir iş bile düşündürüyor beni, bir yere bıraktığım saniyede çığlığı basıyor, 5 dakika nerde

Valla 5 dk bile izin vermemesi kötü seninki anladigim kadariylA kucakda uyuyor yerine yatirinca uyusa 1 saat baya işini gücünü halledersin neyse boyle böyle buyuycekler bir umut yazın ucunu görürsek rahatliycaz eminim

Günaydın kızlar 1 haftadır memeden uzaklaştı dili bembeyaz pamukcuk mu oldu acaba o da meme reddi yapar mi? Ya da sütum artti da doyuyor mu çekmesi mi ilerledi anlamadim hep emdiği zaman dilimlerinde red ediyo sohbet etmek istiyor ağu diyor:)) gece sabah emiyo gündüzleri böyle yani acıkınca emiyo ama eski sıklıkla emme yok

Yine kucakta uyuyomuş bizimki onuda yapmıyor
normal uyuyodu 2 gündür fenalardayız hiçbiyerde hiçbi şekilde uyumuyo

Valla 5 dk bile izin vermemesi kötü seninki anladigim kadariylA kucakda uyuyor yerine yatirinca uyusa 1 saat baya işini gücünü halledersin neyse boyle böyle buyuycekler bir umut yazın ucunu görürsek rahatliycaz eminim

Aynen öyle valla iyice kucak uykusu keyfi yapıyor. İlk kızım da böyleydi, sonra indi kucağımdan, bakalım bu ne zaman azad edecek beni

2-3 ay civarında bir meme reddi dönemi var ama onu mu yaşıyorsunuz ki acaba bilemedim. Pamukcuk da emme isteğini azaltır. Karnonatlı su ve tülbent ile silerdik biz büyük kızımda. Geçmiş olsun.

Yine kucakta uyuyomuş bizimki onuda yapmıyor
normal uyuyodu 2 gündür fenalardayız hiçbiyerde hiçbi şekilde uyumuyo

Eyvahlar olsun o zaman
Gece uyuyor mu bari?

Yaaaaniii uyuyo desem tam uyku gibi değil uyumuyo desem arada 2 saat fln uyuyo çocuğuma haksızlık etmiyim beterin beteri var arkadaşım

Pamukcuk ağrı da yapiyor canım ememez gunde 3 kez karbonatli su ile silip arkasindan mikostatin damlat dr bana oyle dedi
Sil

Yaaaaniii uyuyo desem tam uyku gibi değil uyumuyo desem arada 2 saat fln uyuyo çocuğuma haksızlık etmiyim beterin beteri var arkadaşım

Gece bu kadar uyumamasına göre gündüz ağlıyor mu peki sürekli?
Benimki bütün gece emip emip uyumasına rağmen bütün gün ağlıyor da

Gece bu kadar uyumamasına göre gündüz ağlıyor mu peki sürekli?
Benimki bütün gece emip emip uyumasına rağmen bütün gün ağlıyor da
Bazen kriz gibi saatlerce kulağımın dibinde ağlıyo bazende sessiz sessiz öyle duruyo bakıyo gülüyo bazen oyuncak gösteriyorum onlara gülüyo konuşuyo gibi sesler çıkarıyo bazende sürekli emmek istiyo memeden ayırınca bağırmaya başlıyo. Takılıyo kafasına göre arada bi bende onla ağlıyorum fln

Kesin pamukcuk ya sizde oldu mu pamukcuk dilini nasıl silicem ağzını açmıyor
Canım eczanelerde gazlı bez satılıyor küçük küçük kesilmiş hazır 25 adet 6 lira galiba onunla siliyorum ben karbonatlı ılık su yapıyorum beZi ıslatıp baş parmağına sar uyanıkken dilini sil biraz ağlayacak ama ilaç kullanmasından daha iyi

Ya bu kucakta ağlaması işi bozuk işte. Kucak istiyor desen, gezdir saatlerce kucağında ağlamadan bakınan çocuğu. Ama kucakta yırtınmaya başlayınca o kötü oluyor. Kulağına basınç yapıyor insanın bir süre sonra. Bir yere koysan iyice morarıyor ağlamaktan 2 dakikanın içinde.
Benim için bebek bakmanın en zor zamanları bu ilk zamanlar işte. Hastalık durumları hariç, 5-6 ayından sonra hissediyor insan yaşadığını. Resmen gün değil saat sayıyorum. Allah yardımcımız olsun

Bende çevreme bunu anlatmaya çalıştım hep neymis ilk aylar en güzeliymiş rahatmışız falan aksine ben ilk aylari hi sevmem 4. Ay bile güzel ya rahat rahat bi evden kendimizi dışarı atalım aglama seanslari bi bitsin ne bileyim rahatca misafirimi agirlayayim bebekli hayata alışmış olayım amaann ne bileyim zaman cabuk geciyoraslında şu mübarek gece hürmetine Rabbim islerimizi kolaylastirsin akıllı uslu sağlıklı bebelerimiz olsun

Seninki pamukcuk oldu mu canm kaç günde geciyor emmesi nasıl emmesi baya azaldı benimkinin eskiden saat başi ıemerdi şimdi zorla emziriyorum korkarım ki kilo alamicak böyle giderse çay kaşığına ağız bezini sardım karbonatlı suya bandırıp dilini sildim ama ilerisini silemedim öğürur diye

Ağladığın da siliyorum ben hatta yanak etinde var dilindeki geçti de yanak etini de silemiyorum o yuzden iyilesmesi gecikti ayy ben bu pamukcugu hic sevmiyorum kolay kolay gecmiyor
Ay ben ne kadar ilgisiz anneyim ya 1 haftadır çocuğun emmesi azaldı hiç pamukcuk aklıma gelmedi bugün baktım dili pamukcuk bembeyaz yanlarına nasıl baktin valla benimki ağzını çok açmıyor ağlarken:)

Amiiinn

O dedikleri 'emzir koy kenara uyusun' bebekleri için geçerli canım. İlk aylarda çok uyuyorlar ya; ondan öyle diyor insanlar. Benim için hayat 6. Aydan sonra başlıyor. Hatta uzun vadede 2 yıl hiçbir şeyden zevk almamayı planlıyorum
İnsan gibi yaşayacağım günler biraz uzak şimdilik.

Pamukçuk olmadı ama ona yakın sürekli siliyorum yoksa kalınlaşıyor silerken çok ağlıyor dilinin kanama olasılığı bile olabilir o riske girmemek için hergün siliyorum canım eğer sen yapamıyorsan başka biri yapsın ellerini güzelce yıkayıp yapsın dilin gerisi de önemli.İstersen internetten videolara bak yada kesin yapılışı gösteriliyodur

Okurken nefesim kesildi allah kolaylık versin canım .Anne olmak ne zor şey ona rağmen birsürü şey hallediyorsun.Bizimki rahat bi bebek abisi gibi yoksa 2.bebeğe cesaret edemezdim.Şuan eskisi kadar çok uyumasa hep emzirip yatırdım üzmedi beni . Bizim büyük 2yaş sendromunda gerçekten aşırı zor ama allahtan küçük olan rahatlatıyor beni.Çoğunzaman aşırı zorlansam da Biliyorum geçecek . Etrafında destek olacak insanlar varsa yardım iste.Bide en önemlisi sağlıklı olsunlarda gerisi bi şekilde hallolur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…