2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252

Aynen canım bende 1.5 saat içinde hep aynı memeyi veriyorum yağlı kısmı alsın hemde iyice boşalsın tok tutsun diye dediğin gibi emdikçe uyarı verdikçe akmaya devam ediyo. Boşuna kalori harcıyolar ağlayarak . Ter bezleride çalışmaya mı başladı nedir terliyo saçları :) bide ağlarken çok bariz ıngaaa diye ağlıyo ya böyle içim gidiyo :)

Hüveeeeee - ınnnneeeeee - muaaaaaa da bizim ağlama seslerimiz
Ağlama konusunda master yapıyor benimki. Gözyaşı ile ağlıyor bildiğin, öyle yalandan mızırdama değil.

gogusler o kadar alismis ki 1 saati gecse hemen kendinden akmaya basliyor.birini 2 ya da bazen 3 kez veriyorum bn de. o sirada digeri sert oluyo. verdigim yumusak tabi. aynen ya o duzen zor,ben ilkinde de boyleydim,o da cok emerdi. buyumustu hala arasi cok olmuyodu :)

Ya kızlar bişey sorcam.
Kızım sık sık uyansa da bütün gece uyuyor, uykusuzluk yaşıyor diyemem. Ama sabah ağlayarak kalkıyor yataktan. Kalktığı gibi emziriyorum hemen karnı doysun diye. Sonra kalkıp üstünü altını değiştiriyorum. Sonra kalkıp hızlıca kahvaltı hazırlıyorum çünkü büyük kızım çok acıkmış oluyor. Kahvaltı dediğim de önceden hazırlayıp dolaba depoladığım gözlemelerden birini pişiriyorum, süt ısıtıyorum kızıma. Yumurta falan yemez sağolsun. Kendime de hemen iki parça bir şey çıkarıp sallama çay yapıyorum. Buraya kadar yaptığım her şeyi Elif kucağımda bas bas bağırırken yapıyorum tek elle. Sonrasında eğer tekrar emmek isterse ne ala, bir yandan onu emzirip bir yandan tek elle kahvaltı ediyorum. Eğer uykudan kalkarken iyi emdiyse ve emmek istemezse (istemediğinde zorla meme verirsem öğürüyor) vay halime. O kucağımda ağlıyor, biz kızımla bilmem kaç desibel bebek çığlığında kahvaltı ediyoruz
Sizin günleriniz nasıl başlıyor mesela? Yataktan nasıl kalkıyor bebekleriniz?
Kahvaltı hazırlarken ve yerken çocukları ne yapıyorsunuz?
Benim tek kolda çocuk taşıyarak iş yapmaktan kol ve bilek sinirlerim harap durumda. Beyindeki sinirlerden hiç bahsetmiyorum, bir süre sonra kulağımın dibindeki çığlıklardan kulağım patlayacak gibi oluyor. Eşime anlatıyorum, 'sakin ol geçecek bu günler' falan diyor. 'Senin gibi sabah 7-akşam 7 dışarda olsam aynı şekilde sakin olabilirdim' diyorum ben de. Fiziksel olarak zorlanıyorum bu çığlık kıyamet ağlama saatlerinde, psikolojik olarak değil. Anlatabiliyor muyum derdimi ben bilemedim

Hiç bitmeyecek gibi geliyor bana :) yanlız sunu farkettim kimse olmayınca daha güçlü oluyor insan yani ben eşim burada, nazlanıyor muyum ne sürekli yorgun ve uykusuz hissediyorum. Bazı şeyleri onun üzerine yıkıyorum ama o yokken her tarafa yetiyordum sanki, sabah gönderiyoruz yine kendi başıma kalıcam zaten son gece keyfini çıkarım o çocuk baksın ben uyuyım :))

Evet cnm vermedim biberon bugün bir tik daha cok emdi. Zorla sokuyorum ayakta gezerek emdirdim falan git gide düzelecek gibi
Günleri hiç bir olmuyor canım onlara bırakacağız ne zaman isterlerse Çarşamba ikinci ay aşimız var boyuna posuna bakalım gerçi bugün baktık da iki günde ne değişecek ona bakınca artık

Canım bizimki 6/7 gibi uyanıp 9/10 arası uyuyor o ara kahvaltı hazırlar yaparız denk gelmesine de anakucagında bir ayagımla sallarken kahvaltı hazırlar veya yaparım en kötü sırtıma alır yaparım işleri gündüz şükür pek sıkıntı çıkarmıyor gündüz uyuduğunu gece uyusa Süper olurdu :)

Ay maşallah ne güzel inşallah hep öyle olur. Kahvaltılarım ve öğle yemeklerim öyle dandik ki anlatamam. Keyfimce bir şey hazırlayamıyorum ki. Yalap şap en kısa sürede ne yenirse o benim kahvaltı ve öğle yemeği. Yani tek elle ne hazırlanabilirse.

Ben annemdeyim sürekli sabah esilm bırakıyor aksam alıyor tek kalınca gün sonunda ağlıyorum mutlaka digeride daha çok küçük benim 2.5 yaş çok zor ya benim kızda ful ağlıyor

Sadece kahvaltı öyle kendim hazirlıyorum. Benim yemekleri görümcem yapıyor sagolsun yada beraber Umut sırtımda tabii

Ben annemdeyim sürekli sabah esilm bırakıyor aksam alıyor tek kalınca gün sonunda ağlıyorum mutlaka digeride daha çok küçük benim 2.5 yaş çok zor ya benim kızda ful ağlıyor
Sadece kahvaltı öyle kendim hazirlıyorum. Benim yemekleri görümcem yapıyor sagolsun yada beraber Umut sırtımda tabii

İlk kızımda 2 aylık olana kadar annem yanımdaydı, sonra 7 aylık olup da işe başlayana kadar yalnız bakmıştım. Nasıl idare ettiğimi hatırlayamıyorum şu an. Ama ilk kızım bu kadar çok ağlamıyordu ya yoksa mutlaka hatırlardım
Bu dönem yalnız başımıza zor geçecek hepimiz için.

Aynen şimdi bir kaç gündür görüyor ya eşim daha çok tembıhlıyor ablasını aman yardım et çocuğa bak hirayı al yukarı o dinlensın Umut uyuyunca o da uyusun çok uykusuz kalıyor falan

BİZimkide fena napıcaz az önce o ağladı ben ağladım. Hiç susmadan ağlıyo sabah başlayıp akşam 10’a kadar. Uyumadığı heran ağlıyo
40 yaklaştıkça coşuyor aradım dr.u çarşamba görüşeceğiz bakalım. Sabır diliyorum bugün memeden zor ayırdım.

Sağol canım bu hafta drla görüşeceğiz tlda konuştum inek sütü alerjisi olabilir dedi çarşamba görüşeceğiz bakalım
s Gündüzde kestiriyorum 1-2 saat kadar ben
Hanimlar sabah 06:00da uyandi kızım ve aksam 19:30 oldu hala uyumadi. Huysuzlugu yok, aglamiyor ama bu kdr saat ayakta kalmamisti hic. Sizde boyle bir durum oldu mu? Normal mi bilemedim. Hala da uyuyacak gibi degil.
Bizdede oluyor ama huzursuz bizimki ağlıyor da
Biz Umut a gazman diyoruz canım bugün götürdük Dr ne kullanırsan kullan ne kadar gaz çıkarırsa çıkarsın olur bir ay daha dayanın dedi gelişimi iyi olan bol bol emen bebe de daha çok olurmus
Hadi ya bana 2 ekle o zaman canım. Evet ne kadar cikarsa çıksın hala var gaz. Gecen bizdeki ultrasyondada batin komple gazlı diyordu. Bizim pasada aglak biliyorsun gece en az 4 kez uyanıyor. Sabahta emdikten sonra benimle konuşun diyor. Eşimde suan issiz olduğu için. Sırayla yemek yeme isini yapıyoruz durmuyor yoksa katila3 katıla ağlıyor.

Benim şöyle bir günüm geciyo sabah esim kalkar büyük oğlumla kahvalti hazırlar bende kalkar Yaparim oglus uyanıksa emzirerek yaparim kahvaltımı uyuyorsa beşiğinde yatak odasında kalir ben kahvaltımı yaparim çok açsa ağlayarak kalkar ama genelde ağlamadan kalkar. Sabah abisi ve babası gidince biz emisiyoruz 11 e kadar yatarak arada gazi olunca sırtına vuruyorum yattığı yerde yana çevirerek gaz çıkarmasa da rahatlıyor. 11 gibi kalkıyoruz oglumu anakucagina koyuyorum ben Ogle yemegimi hazirliyorum oglum ve esim geliyor. Anakucaginda yarim saat durdugu oluyor titresimli müzikli olduğu için seviyor hatta gazına iyi geliyor titreşim. Sonra abisi babası gidince ben tv izliyorum o emiyor uyuyor anakucaginda öyle takılıyoruz akşam yemeğii yapiyorum aksam için gene ailecek yemek yiyoruz o anakucaginda yanımızda olur uyumuyorsa. aksam da esim çıkarır gazını abisi de oynar kardesiyle gece de ben emziriyorum uyuyunca beşiğine koyuyorum sallıyorum uykulu sekilde sürekli ses çıkarıyor cunku sonra bir dahaki emzirmede yanıma aliyorum böyle sabahı ediyoruz cnm. Bazı günler çok uyuyor bazı günler az.

Bizde geceleri en az 3 kez uyaniyor ama bu ara daha sık uyanıyor sabah 7 gibi de tam kalkiyoruz uzerimizi değişip karnimizi doyurup hizlica babaya veriyorum saat 8 i buluyor onsirada kahvalti hazirliyorum bizim kiz ben yemek yerken memede yoksa agliyoruz baya bulasiklari halledip cocuklarij beslenmesini hazirliyorum sonra esim cikiyor daha sonra kızı uyutup bebek arabasina koyuyorum saç kurutma makinası sesiyle evi toparliyorum ara ara uyuyup uyaniyor uyudugunda hallediyorum işlerimi Inek sütü allerjisi icin kakasinda kan olmasi gerekir gerci gizli kan da olabiliyomus yani gaita testinde de belli olur inek sütü allerjisi cok agri yapar ağlatır git bakalim ne diycek dr
Eşin in şu zor günlerde yanindaolmasi artı bişey senin icin insan tek başına zor kalkıyor altindan

Bilmiyorum kan yok.Kusmalar hat safada ve arada mukuslu kaka yapıyor.Dr yazdım oda oyle yazmış yarına kadar mukuslu bez resmi çekeceğiz.Aynen canım o artımız oldu gece pek faydası yok ama akşam uyuyana kadar baya is yapıyor çocukla ilgileniyor sağolsun

Canım bizim oğlanda tam bir meme delisi ne kadar emerse emsin hiç emmemiş gibi saldırıyor ellerini ağzına götürüyor ağzının kenarına bir şey değmesin hemencecik saldırıyor yapışık ikiz gibi geziyoruz Allah’tan emzik alıyor da işlerimi yapabiliyorum ya da biraz dinlenebiliyorum geceleri ağlama krizleri oluyor ama uzun sürmüyor gündüzleri de devamlı mızmızlanıyor beni kucağınıza alın diyor resmen durmadığı zaman kanguruyla geziyoruz hemen uyuyor içinde yatırıyorum yatağına beni bunaltan koyduğum yerde durmaması emzik verdiğim zaman maksimum yarım saat duruyor sonra sıkılıyor öyle yuvarlanıp gidiyoruz işte canım keşke senin cimcime de emzik alsa biraz rahatlardın

Günaydın kızlar.herkes bir gününü anlatmış.benim oğlumun gaz sorunu var o yüzden genelde huysuz ağlak oluyor.bir yere bıraktığımda max 5 dk sessizce duruyor sonra ağlıyor.36 günlük olduk bu arada.eskiden gazını daha güzel çıkarırdı şimdi çok zor çıkarıyor haliyle huzursuzlugu had safhada.gündüz uyandığında emzirme+mama sonrası altını değiştirip gazını çıkartıp beşiğine koyuyorum. Salliyorum beşiği bazen 10 dk da uyuyor bazen 40 dkda. Oglum max 1.5 saat uyuyor.3 yaşında bir kızım var.kardeşi olduğundan beri çok ilgisiz kaldı.bu durum çok üzüyor beni.arkadaşı yok hep evde.havalar da soğuk olduğundan dışarı çıkamıyoruz.normalde çalışan bir bayandim bebek olunca eve kapandık ve ben halen yeni hayatıma alışmış değilim.bebek agladikca emmeyip mama icmedikce çok kötü oluyorum.bu aralar iyi değilim yani ama düzelecek bu düzelmeli.eşim çok destek oluyor sağolsun geçecek diyor, geceleri ben kizimla uyuyorum eşim de bebekle.bebeği mamayla besliyor altını temizliyor ve uyutuyor.ben arada kalkıp emziriyorum. Bebeğim alerjik olduğundan yediklerim sütümle onu rahatsız ediyor bu aralar.emzirmeye hevesim de kalmıyor haliyle

Bizde de kusmalar var hala eşim dun gaviscon tozu bulmuş 3 kez verdim ama kusma var ozellikle ıkınıp sıkıldığı nda oluyor anlamadımyine de fışkırarak kusmasindan iyidir sende git bakalim ne diycek dr allerji durumlarinda bebekler daha gazli oluyor ağlamalar daha çok yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…