2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Pamukçuk olmadı ama ona yakın sürekli siliyorum yoksa kalınlaşıyor silerken çok ağlıyor dilinin kanama olasılığı bile olabilir o riske girmemek için hergün siliyorum canım eğer sen yapamıyorsan başka biri yapsın ellerini güzelce yıkayıp yapsın dilin gerisi de önemli.İstersen internetten videolara bak yada kesin yapılışı gösteriliyodur
Silerken kanama olasılığı varsa cok silmeyeyim bugün baya sildim parmağımı sokup yanlarını da sildim meme ucumuda sildim bugün gazliydik çokta emmedi aslinda insallah dzuelir de eski meme emmesine döner.

Ay ben ne kadar ilgisiz anneyim ya 1 haftadır çocuğun emmesi azaldı hiç pamukcuk aklıma gelmedi bugün baktım dili pamukcuk bembeyaz yanlarına nasıl baktin valla benimki ağzını çok açmıyor ağlarken:)
Canım ağzını açtığında gözüküyor zaten ben siliyorum o yineliyor ilgisizlikle ne alakasi var canim ben 10 gunden fazladir ugrasiyorum geçmedi ama baya azaldi sebebi onceki ilac fungostatin di bu mikostatin daha iyisiymis

Günaydın kızlar:KK200:
Y Yslysl canım doktora ne zaman gidicektin? Bende iyice alerjiden şüphelenmeye başladım yüzünde isilik gibi şeyler var . Bi iki gün daha takip edicem geçmezse götürücem.

Bu arada bebişi emzik tutmayan anneler ben aventin ışıklı emziğini aldım tuttu bi deneyin isterseniz.

Silerken kanama olasılığı varsa cok silmeyeyim bugün baya sildim parmağımı sokup yanlarını da sildim meme ucumuda sildim bugün gazliydik çokta emmedi aslinda insallah dzuelir de eski meme emmesine döner.
İnşallah canım üzme kendini illa ki dönecek meme onların herşeyi :)

Günaydın herkese:anne:eşimle kahvaltı ettik, o işe gitti, ben de bebişi emziriyorum. Uyku saatleri erkene gelmeye başladı artık, eskiden 1 de uyurdu, sonra 12, şimdi 22.30-23.00 arası uyuyor ama gündüz uykuları azaldı. 1 saatte bir kalkıyor, 1 saat uyanık kalıyor, yatağında dönencesini etrafı filan izliyor.

Günaydın kızlar:KK200:
Y Yslysl canım doktora ne zaman gidicektin? Bende iyice alerjiden şüphelenmeye başladım yüzünde isilik gibi şeyler var . Bi iki gün daha takip edicem geçmezse götürücem.

Bu arada bebişi emzik tutmayan anneler ben aventin ışıklı emziğini aldım tuttu bi deneyin isterseniz.
Isilik bizde de var dun biraz fazla gibiydi bugün azalmış bende bakayim o emzoge benim cadı almıyor emzik dünden beridir beni mahvetti yine üzerine bugun ve yarin misafirim var acayip zorlanıyorum

Canım ağzını açtığında gözüküyor zaten ben siliyorum o yineliyor ilgisizlikle ne alakasi var canim ben 10 gunden fazladir ugrasiyorum geçmedi ama baya azaldi sebebi onceki ilac fungostatin di bu mikostatin daha iyisiymis
Ay ne bileyim ben hep süttür diye düşündüm dün karbonatlı su ile sildim parmağımı sokup bir tik daha iyi emmesi bakalim ins daha da iyileşir

GÜnaydın kızlar. Bugün 1. Ay aşımızı yeni olabildik daha doğrusu hala aşı gelmemişti bizim sağlık ocağına ama eşim başka sağlık ocağında buldu ordan getirttik nihayet . 2 hafta geç olduk . 26 nisanda da verem ve 2 diğer aşısı daha varmış çok ağladı kuzum 2 tane iğneye nasıl dayanacak:KK43: o aşılar biraz ateş yapabilirmiş. Allahtan 26 nisan cumaya geliyo haftasonu eşim evde olucak beraber atlatırız o süreci. Keşke hiç aşı olmasalar ama onların sağlıkları için şart :KK43:

Okurken nefesim kesildi allah kolaylık versin canım .Anne olmak ne zor şey ona rağmen birsürü şey hallediyorsun.Bizimki rahat bi bebek abisi gibi yoksa 2.bebeğe cesaret edemezdim.Şuan eskisi kadar çok uyumasa hep emzirip yatırdım üzmedi beni . Bizim büyük 2yaş sendromunda gerçekten aşırı zor ama allahtan küçük olan rahatlatıyor beni.Çoğunzaman aşırı zorlansam da Biliyorum geçecek . Etrafında destek olacak insanlar varsa yardım iste.Bide en önemlisi sağlıklı olsunlarda gerisi bi şekilde hallolur.

Öyle canım napalım, sağlıklı olsunlar da insan her şeye katlanıyor. İlk kızım da, bu kadar olmasa da, ağlaktı. O yüzden yenisini düşünebilmem 4 buçuk yılımı aldı ya:) 1 haftadır burnu tıkalı, sabaha karşı uykusu iyice kalitesiz hale geliyor. İyice huysuzlanıyor bu sefer gündüzleri. Mayıs'ta doğum iznim bitiyor, rapor alabilirsem memlekete gitcem ramazan bayramı sonrasına kadar 1 ay ordayım. En zor zamanları bu zamanlar, onda da yalnız kaldım. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Kızlar benim çıldırmamak az kaldı aksam 6 dan beri hiç uyumadı,kucakta,ayakta sallama hiçbirşey fayda etmedi.4 bucuk olmuş saat,bir eşim alıyor kucağa bir ben aglama yok bakınıyor oyle.offff

O kadar saat uykusuzluğa nasıl ağlamadan bakınıyor yahu :))
Benimki evi başımıza yıkmıştı şimdiye kadar. Sabaha karşı uyuduysa akşama kadar uyur şimdi.

Günaydın herkese:anne:eşimle kahvaltı ettik, o işe gitti, ben de bebişi emziriyorum. Uyku saatleri erkene gelmeye başladı artık, eskiden 1 de uyurdu, sonra 12, şimdi 22.30-23.00 arası uyuyor ama gündüz uykuları azaldı. 1 saatte bir kalkıyor, 1 saat uyanık kalıyor, yatağında dönencesini etrafı filan izliyor.

Günaydın canım. Bizim de uykuya geçiş saati akşam 10, bilemedin 10 buçuk. Gündüzleri en fazla 1-1 buçuk saat uyuyor dedeğin gibi. Bazen 1 bazen 2 saat uyanık kaldığı oluyor. Gündüz hiç zorlamıyorum uyusun diye. Kendi canı isteyince emerken uyuyaklıyor zaten. Bizim tek fark iki uyku arasındaki süreyi yırtınarak geçirmemiz :KK53:

GÜnaydın kızlar. Bugün 1. Ay aşımızı yeni olabildik daha doğrusu hala aşı gelmemişti bizim sağlık ocağına ama eşim başka sağlık ocağında buldu ordan getirttik nihayet . 2 hafta geç olduk . 26 nisanda da verem ve 2 diğer aşısı daha varmış çok ağladı kuzum 2 tane iğneye nasıl dayanacak:KK43: o aşılar biraz ateş yapabilirmiş. Allahtan 26 nisan cumaya geliyo haftasonu eşim evde olucak beraber atlatırız o süreci. Keşke hiç aşı olmasalar ama onların sağlıkları için şart :KK43:

Geçmiş olsun canım. İlk ay aşısı ateş yapmıyor ama 2. Ay aşıları yapabiliyor evet. Onlar dayanıklı sen hiç canını sıkma. Aşı önemli bir şey benim için de. Çok kolay önlemi alınabilen ölümcül hastalıklar bunlar. Allah evlatlarımızdan uzak tutsun.
Benimki de acıya pek dayanıklı. Hiç öyle fazla ağlamıyor aşılarda, topuk kanında da fazla ağlamamıştı. Geçen gün yüz üstü düştüğünde bile 1 dakika bile sürmemişti ağlaması. Benim büyük kızdan dayanıklı olacak bu belli :)

4.aydaki asi ateş yapıyormuş bizde yarin 2.Ay aşımızı olucaz zaten huzursuz oglus hepten huzursuz olacak Sizede hayırlı olsun cnm asiniz. 1.Ay aşısı hiç ateş yapmamıştı bize. Keske aşılar fitil şeklinde olsa biz evde yapsak valla çok can acıtıyor aşılar ya:KK43:

Günaydın canım. Bizim de uykuya geçiş saati akşam 10, bilemedin 10 buçuk. Gündüzleri en fazla 1-1 buçuk saat uyuyor dedeğin gibi. Bazen 1 bazen 2 saat uyanık kaldığı oluyor. Gündüz hiç zorlamıyorum uyusun diye. Kendi canı isteyince emerken uyuyaklıyor zaten. Bizim tek fark iki uyku arasındaki süreyi yırtınarak geçirmemiz :KK53:
Oy cidden ağladılar mı da dayanılmıyor, o ses nerelerinden çıkıyor bilmiyorum cidden. Bir derdi olmadığına emin misin peki? Ne bileyim bir yeri filan mı ağırıyor acaba? Tabii sen çoktan düşünmüşsündür ama işte çok enteresan o kadar ağlaması.

Oy cidden ağladılar mı da dayanılmıyor, o ses nerelerinden çıkıyor bilmiyorum cidden. Bir derdi olmadığına emin misin peki? Ne bileyim bir yeri filan mı ağırıyor acaba? Tabii sen çoktan düşünmüşsündür ama işte çok enteresan o kadar ağlaması.

Bir süre düşündüm dediğin şeyi. Dedim bu çocuğun fiziksel bir derdi var. Ama bir yeri ağrıyan çocuk gece sabaha kadar uyur mu? Gece gündüz bağırsa anlarım. Doktora da dedim hocam bir bakın bir yerinde bir şey olmasın diye, güldü kadın. Fiziksel olarak hiçbir sıkıntısı yok gayet sağlıklı bir bebek dedi. Ağlayacak dedi, 4-5 aylık olunca geçecekmiş :olamaz::KK57:

Sulemrahkuzey Sulemrahkuzey canm kangurundan memnun musun rahat mı ? Ben hala karar verip alamadım bu neko siwch falan var 400 liraya acaba onun farkı nedir ki,solomom momfort ve mamadus lardan ayy bi alamadım gitti

Ay kuzum sen nerelerdesin ne zamandır yazmıyordun. Bana kuzenim chicconunkini gönderdi daha kullanamadım tabi. 3. Aydan sonra başlıcam ama kuzenim memnundu. Bide bi akrabam bobaa mı ne varmış onu kullanıyodu ama çok pahalı 600 tl falandı bence gerek yok o kadarda.

Ay kuzum sen nerelerdesin ne zamandır yazmıyordun. Bana kuzenim chicconunkini gönderdi daha kullanamadım tabi. 3. Aydan sonra başlıcam ama kuzenim memnundu. Bide bi akrabam bobaa mı ne varmış onu kullanıyodu ama çok pahalı 600 tl falandı bence gerek yok o kadarda.
Bu aralar bebek görme fasıllarıyla uğraşıyorum canm çok giremiyorum.chicco da ergonomik kanguru yok sanırım bi araştır canm önemli olan ergonomik olması

X