2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Maşallah kuzum ne güzel. Ben nedense kendime hiç güvenemiyorum zayıf görüyorum kendimi. Utanmasam ağlıcam anne gitme diye. Gerçi hasta babanem olmasa annem gitmez başka bi engelimiz yok kalırdı ama işte maalesef gitmek zorunda :KK43: ben kendimi dha şimdiden çok yorgun hissediyorum inşallah gün geçtikçe alışırım bu tempoya.
Canım zaten hergün bomba gibi olamayız insanız .Modun düşecek elbette ama yaparsın hiç merak etme .

Açık casi biz mama ictigimiz icin ben sütümü eskisi gibi takmamaya başladim yanlız dün balık yedim surekli atletim ıslandı bugun bir de tatli yeyince oluyor ama balık kadar değil
Bende mama veriyorum doymayınca uykuya geçemiyor oda çok fazla gaz yapıyor anne sütü daha sağlıklı diye baya kafama takıyorum balığı deniyeyim normalde yiyorum ama hiç artırdığını farketmedim

Mukuslu yeşil kaka kusma ve kilo alamamasi sikayeti ile gittik gaita tahlilinde cıktı
Hım anladım canım bizimkide mukuslu kaka yapıyor arada bide vücudu döküyor doktora söyledik bebeklerde ufak dökülmeler oluyor dedi ama burası küçük yer doktorun dedikleri pek içime sinmedi o yüzden sorayım dedim

Mutlu1anne Mutlu1anne anca girip yazabiliyrm canm bende ikicocuk vr daha oncede belki yazmisimdr uzerne birde esim yok isi dolaysyla bulundgmz yerdede kimsem yok babamlada aramz acik annemi.gondermiyor bende kaynanayi istemedim 20 gundr 40 gunluk.bebek ve 3 yasnda yavrmlayim zor olmadi mi dersen hemde cok zorlandm ama yapack baska hic bi alterntfm yktu heleki suan nerdeyse aglamak uzerym esimin bugn donmesi gerekiyordu gttgi gune gore donusu uzatildi hemde belirsz sureligine uzatildi sanrm artk bende idare edemiycm.kayinvalide kynpdr cgrcm. Ama inan tek olsalardi asla cagrmazdm yada esim olsaydi tek.basna bakmak yannda birileriyle bakmaktan evet daha zor ama.daha keyfli karsan gorusen yok sen kendi duzenndesn obur trlu gelenler sana bi duzen kur.aya calisiyo yemekti banyoyuydu sen evladni kendni herkesden daha iyi taniyrsn.tabiyki anneler kolumz kanadmz keske annem.geleblsydi benmde.bu surecte ... Ama sen cok guclusun ve kendi duzenini basbasaykn daha rahat kurrsn eminim

Benimki de huzursuz sanki canım biraz.
Asi etkisi o zaman canım
Kızlar benim sütüm bebişin bi iki emmesinde hemen azalıyor sonra çekiyor birşey çıkmayınca göğüs uçlarım ağrıyor sütü artırmak için bi öneriniz varmı
ilikli kemikli eti düdüklüde 2saat kaynat. Etini suyuna ayikla gunde 2öğün tüket corba niyetine hem sutte artis hemde sütun kalitesinde artis oluyor. Ya da galaktago var bitkisel damla sabah oglen aksam 1 bardak suya 15 damla koyup tuketiliyor

Hım anladım canım bizimkide mukuslu kaka yapıyor arada bide vücudu döküyor doktora söyledik bebeklerde ufak dökülmeler oluyor dedi ama burası küçük yer doktorun dedikleri pek içime sinmedi o yüzden sorayım dedim
Insallah öylebisey yoktur ama.test basit bişey zaten yaptirma şansın varsa yaptır kalbin rahatlasin

Selam kızlar.
Memleketten döndük dün akşam. Yalnız ilk günümüz. Sabah 10 dk bensiz uyudu yatak odasında, o arada kahvaltı hazırladım kızıma. Kendim de o uyandığında emzirirken yedim. Kahvaltıda aç kalmadık yani:)))
Ben kahvaltı hazırlarken kaka yapmış, kıyafetleri çöpe attım, yatak çarşafı ve koca su geçirmez alezi kaldırıp makineye attım düşünün nasıl çıkmış kaka:)
Şimdi öğle yemeği, sonra akşam üstü akşam yemeği hazırlığı derken ilk günü atlatıcaz bakalım. Hala kucakta uyuyor, bol bol ağlıyor, hele ki bir yere bırakınca.
47. günümüz bugün ama değişen bir şey yok pek. En güzel değişiklik artık bilinçli bir şekilde gözümüzün içine bakıp ağzını yaya yaya gülümsüyor canı isteyince, o kadar :)
Gece hala bana yapışık yatıyor. Akşamları bari bensiz uyusa ben ertesi günün yemeğini bile yaparım akşamdan ama şimdilik yatağa koyup dişimi fırçalayıp tuvalete girdiğimde baya iş başarmış sayıyorum kendimi :işsiz:
Bu üstüme yapışık hali dışardan dinleyince güzel geliyor, birine anlatınca 'aman boşver ne güzel işte kokla koklaya uyu, sonsuza kadar kucağında mı duracak' falan diyorlar, evet ben de seviyorum ona sürekli yakın olmayı ama evde bir çocuk daha var, eşim var ben varım, sürekli acıkan midelerimiz var. Var oğlu var. Yani bir süre zor geçecek evde yalnız başımıza zaman. İnşallah her geçen günümüz daha iyi olur.
Valla bakıyorum da çoğumuzun bebeği aynı. Bizde yapışık ikiz gibiyiz 😁 yatagına alıştırmaya çalışıyorum ama nafile gibi. Koşturarak iş yapıyorum 5 dk durunca. Bakalım ilerleyen zamanlarda nasıl olacaklar.

Bizde de kusma var 1 haftadır öncesinde yoktu ama kusma bebegin doydugnu fazla yediğini gösterirmiş. Valla cnm gaz olunca çocuk karariyor ya da kızarıyor tuaf bir sey ama 2 ay sonra rahatlicaklar ins. Bu arada ben her aynaya bakınca kendimden hoşlanmıyorum ne yapsam diyorum bir kuaför gelse kapımı çalsa da beni düzeltse bir sekil verse valla kendimden gecmisim:KK43: sende de var mi oyle bir psikoloji? Birde ev isi ve yemek yapasim gelmiyor zorla yapiyorum modum düşük tek emzireyim bebekle ilgileneyim istiyorum halimde yok ya uyumak istiyorum işler beni bekliyor:KK43:
Ben annemdeyken kaşımı güç bela aldırmıştım. Eski bakımlı haller Nerde 😊

Aynı bende öyleyim saçımı boyatmam lazım beyazlarım artık boynuma kadar uzanmış nerdeyse. Kaşlarımı güç bela gidip aldırmıştım geçen. Şöyle bi hamama gitmek sonra bi cilt bakımınyaptırmak istiyorum aynaya bakmıyorum genelde psikolojim bozuluyo:KK43: bende uykusuzluğa yenik düşüyorum iş yapmak istemiyorum ama uyuyamıyorumda çünkü asyayı yatağına koyunca mıkırdanıyo kucakta uyumak istiyo. Napcaz bilmiyorum.
Bide reflü olmaması için çok sık emzirmek istemiyorum 2 saat zaman koymak istiyorum ama asya uyanıksa bu mümkün değil illa emecek yamyam :))))
Geçicek ama bunlarda kuaförede gidicez evede zaman ayırıcaz sadce zamana ihtiyacımız var her şey düzelicek eminim.
Canım 2 saat ara vermek ne mümkün benim ki uyanık oldugu her an memede. Bi tek şunu fark ettim altını açınca duruyor. Etrafına bakınıyor falan ama ondada işeme riski var

Gonzales vardı ya o dimi ahahah aynen bende öyleyim az önce tek elle çamaşır katlama denemesi yaptım fena değildim :))) bi elimde çocuk :) seninde ilk bebeğin miydi ? Zaman hızlı geçsin şöyle agu magu desin gülsün eğlensin oynasın istiyorum .

Durumlar vahim bende koşturarsk iş yapıyorum

Akşamları bende öyleyim. Geçicek inş 40 çıkınca . Dışarı çıkmaya başladıkça dahada ferahlıcaz. Ya dışarda emmek isterse napıcaz peki? :)) U Umutherzaman
Selam kızlar, büyük oğlum gripti küçüğüme de geçti 😔😔 ağlayıp duruyor enemiyor yavrum yaa uykuları azaldı birde 😔 benim bu yorgunluk asla geçmiyor yahu
Ah canım gecmiş olsun şimdi nasıl oldu bebiş

K Karabiberim123 U Umutherzaman Y Yslysl @noram @csyrc jeya jeya @iistanbull kızlar sizleri de okuyorum, ben cevap yazana kadar cevap verilmiş oluyor, hepinize kocaman sevgiler gönderiyorum buradan 💕💕💕

💕💕💕
Kızlar benim sütüm bebişin bi iki emmesinde hemen azalıyor sonra çekiyor birşey çıkmayınca göğüs uçlarım ağrıyor sütü artırmak için bi öneriniz varmı

Canım ten tene temas edin. Faydasını gördüm. Rezene tahin helvası üzüm hoşafı bunlarda iyi

Mutlu1anne Mutlu1anne anca girip yazabiliyrm canm bende ikicocuk vr daha oncede belki yazmisimdr uzerne birde esim yok isi dolaysyla bulundgmz yerdede kimsem yok babamlada aramz acik annemi.gondermiyor bende kaynanayi istemedim 20 gundr 40 gunluk.bebek ve 3 yasnda yavrmlayim zor olmadi mi dersen hemde cok zorlandm ama yapack baska hic bi alterntfm yktu heleki suan nerdeyse aglamak uzerym esimin bugn donmesi gerekiyordu gttgi gune gore donusu uzatildi hemde belirsz sureligine uzatildi sanrm artk bende idare edemiycm.kayinvalide kynpdr cgrcm. Ama inan tek olsalardi asla cagrmazdm yada esim olsaydi tek.basna bakmak yannda birileriyle bakmaktan evet daha zor ama.daha keyfli karsan gorusen yok sen kendi duzenndesn obur trlu gelenler sana bi duzen kur.aya calisiyo yemekti banyoyuydu sen evladni kendni herkesden daha iyi taniyrsn.tabiyki anneler kolumz kanadmz keske annem.geleblsydi benmde.bu surecte ... Ama sen cok guclusun ve kendi duzenini basbasaykn daha rahat kurrsn eminim
Canım Allah yardımcın olsun. Çok zor ama rabbim sabrını veriyor çok şükür. Maşallah ne kadar güçlü bir annesin

Kızlar 5. Günde kakamızı yaptık nihayet. Her altını acışta ovuyordum masaj yapıyordum popoya. Ikına ıkına ağlaya ağlaya yaptı yavrum bide bugün ilk defa ılık zeytin yağı vermiştim önceden soğuk veriyordum
Oh gözünüz aydın nasıl rahatlamıştır,bende vereyim hala yapamadı bu akşam huzursuzlanmaya da başladı yavrum

Son düzenleme:

Maşallah ne güçlüymüşsün canım Allah bir şekilde kokaylığını veriyor demek. Çok imrendim sanada. Allah yardımcın olsun dahada kolaylık versin inşallahh

Ya aranız açık olsa bile baban anneni gönderseymiş keşke 😔

Eşinin gelme süresi belli değilse Çağır bence de ne olur ne olmaz insan kötü hissediyor kendini tek başına

X