2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Allahım gecenin bi körü uyanıyor boncuk boncuk bakarken bi gülücük atıyor kızamıyorum da 😍

Bu tanıma ve iletişime hafiften geçme dönemi de çok güzel, her günlerinin tadını çıkaralım çok çabuk büyüyorlar maalesef.
evet çok güzel bakıp bakıp gülüyorlar artık,bence her anın tadını çıkarmalıyız zaman çok hızlı

Bizimde kaşlarda oldu bende zeytin yağı sürüyorum artık sürmeyeyim ama ne iyi gelir acaba bende bilmiyorum
Canım zeytinyağını kullanmadan önce iyice ısıtıp soğutmak lazımmış. Asiditesi düşüyormuş, o zaman kullanılabiliyor. Gerçi konağa iyi gelir mi bilmiyorum ama zararlı olmuyor o zaman.

Canım senin yazdıklarını okuyunca biran kendimi gördüm sende inan bizde aynıyız bende tekim psikolojim bozuldu onla birlikte bende ağlıyorum acaba ben bakamıyorummu yapamıyorummu diye inşaallah bu günleri hayırlısıyla atlatırız bizimde uyku düzenimiz yok malesef bu aylarda oluşmaz diyorlar ama bilmyorum

Canım zeytinyağını kullanmadan önce iyice ısıtıp soğutmak lazımmış. Asiditesi düşüyormuş, o zaman kullanılabiliyor. Gerçi konağa iyi gelir mi bilmiyorum ama zararlı olmuyor o zaman.
bilinçsizce doğru yapıyormuşum :) her akşam ısıtıyorum banyodan sonra ılık bir şekilde heryerini güreşçi gibi yağlıyorum

Ben chicco liteway plus aldım canım. Hem bebek arabası hem yenidoğan için puseti var yenidoğanda kullanabiliyor bi bak istersen travel değil.
sagol
Canım bakayım

Ben craft porto baston aldim canm gayet memnunum 6 aydan itibaren kullanma var yaziyor ama ben kullanıyorum yatma ayarinda birde isi geniş benimkinin boyu uzun diye esim geniş alalim dedi cidden rahat rahat binsin dedik geçen hafta aldik 869 a . Valla hemen gezmeye çıktık sevdi bebek arabasını uyuyor hemen baston almamızın nedeni de arabamiz küçük anca sığıyor
Fiyatida iyiymis canım,bende hafif birsey olsun istiyorum,ben tek basima indirip kaldirabilmeliyim.

Benim ikinci bir de 5 yaşında kızım var,sabahları da onun kahvaltısı,okul hazırlığı vs oluyor.koşuşturmaca özellikle sabahları fena oluyor.
Y Yslysl canım et suyuna devam ediyorum,en iyi şimdilik bu diyebilirim.en azından daha saglıklı cilde de iyi geliyor sonuçta kolajen var.çooook teşekkür ederim.
Bebek arabasını ilk kızımda tavsiye üzerine kraft almıştım memnun kalmadım.sonra Chicago lite way o denedim çok daha rahattı.
Ay canım ne demek ise yaradığına cok sevindim. Valla cilt kemik herseye uyi geliyor ve en azından ne oldugunu biliyirsun. Bebis kac kg aldi bu arada
chicco liteway plus kullanıyoruz memnunum canm
Sağol canım

Evet bizde de emme sonraıs oluyor onun dışında yok. Evet ıkınırken ya da onu sarstıysam biraz mesela bez değiştirdiysem aşağı yukarı hareket ettirdiysem kusuyor. Bir süre daha takip edicem yine çok fazla olursa bi gösteririm doktora ama dediğin gibi fazlası çıkıyor sanki. Normalde de kusardı ama 2-3 gündür her emme sonrası çıkarıyor nerdeyse.
Yani hetkeste var ayni durum bence normal canım o zaman
@ysls canım muhendisi oğlu paylaşmıştı öneriyordu kanz check in bebek arabası katlamasi kolay arkadan çek cekli valiz gibi arka tekerler cikabiliyor sonra baya hafif uçak da el bagaji olarak alabiliyosun eksi yanı yenidogan bebek icin uygun değil şöyle bi 6. Aydan sonra tadı çıkacaktır biz hafif ve yer kaplamiyor diye tercih ettik bi bak istersen
Tam istediğim tarz birseymis bakayım canım bunada.

Kızlar benim kuzunun alnında ve kaş derisinde konak olmaya başladı galiba. Derisi pul pul oluyor iki gündür. Ne yapmalıyım? İnternette kötü görüntüler var bizimki çok çok hafif onlara göre. Bileniniz varsa bana yardımcı olursa çok sevinirim
Canım bi pamukla kendi sütünü ya da bebek yağı sür zamanla geçiyor merak etme ama artarsa doktora gösterirsin

Spiral takan kullanan annelerimiz var mı acaba? Hap veya iğne kullanmak istemiyorum en rahatı spiral gibi geliyor aslında çift rahimlilere olmuyor diye okumuştum doktorum senin rahmin müsait takabiliriz dedi önceleri korkardım şimdi diyorum her türlü alet edevat girdi çıktı ufacık şeyden ne olacak o da girsin olsun bitsin diyorum :KK70: memnun kaldınız mı acaba bir de ben sağlık ocağında taktırmak istemiyorum ufak bir yer öyle sağlıklı bir ortam yok içime sinmiyor kendi doktoruma gideyim diyorum özele sizce fiyatları nedir hiç doktora sormak aklıma gelmedi o an :))

Spiral takan kullanan annelerimiz var mı acaba? Hap veya iğne kullanmak istemiyorum en rahatı spiral gibi geliyor aslında çift rahimlilere olmuyor diye okumuştum doktorum senin rahmin müsait takabiliriz dedi önceleri korkardım şimdi diyorum her türlü alet edevat girdi çıktı ufacık şeyden ne olacak o da girsin olsun bitsin diyorum :KK70: memnun kaldınız mı acaba bir de ben sağlık ocağında taktırmak istemiyorum ufak bir yer öyle sağlıklı bir ortam yok içime sinmiyor kendi doktoruma gideyim diyorum özele sizce fiyatları nedir hiç doktora sormak aklıma gelmedi o an :))
Spiral için güvenilir değil diyorlar cnm spiral olduğu halde hamile kalan varmis valla benim eşim koruncak hap ve igne kullanmam zararlı zaten pıhtılaşmam var. Valla o da bir dert ya Allah korusun hamile kalmayalım da bizim için gerçekten riskli olur iyi korunmamız gerek benim bugün gene kanamam geldi doktor demişti zaten 2 ay düzensiz kanaman olur diye benim adam artık benden umudu kesecek yakindir:))

İlk çocuğu olup ailesinden uzakta sadece eşiyle yaşayan var mı aramızda? Annem 40’ında gidicek haftaya çok korkuyorım.
Canım benim annem var ama yok.İlk oğlumda zar zor kaynanam 5gün durdu ve gitti .Hep yanlızdım hatta daha iyi oldu kendi düzenimi oluşturmuştum.korkulacak hiç bişey yok inan herşeyin üstesinden tek başına gelmek daha kolay.Eşim çogu zaman gece gelirdi ben oğlumu hep tek başıma yıkadım önce kendim giriyordum duşa herşeyini hazırlAyıp sonra yıkanmam bitince onu alıyordum kucagıma oturarak yıkayıp çıkartıyordum.Valla hiç kapımı çalan bile olmadı .Allah kolaylık veriyor

X