2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Valla ben sabun yuttuğum günleri hatırlıyorum açıkcası banyo tasını kafama yediğim günleride unutmadım:))) öyle öyle büyüdük işte. Modern zaman anneleri olarak hepimiz öyleyiz asla yalnız değilsin ben daha hiç kendim yıkamadım bile annem yıkıyo hep aysonu gidicek napıcambakalım ancak eşimle yıkarım bende :) valla ben hayranım bir sürü çocuk yapabilen insanlara ben sanırım yapamam .
Canm dünden beri takip ediyorum tam 20 saat geçti nerdeyse şampuanı su içeli bebegin. Ishal yok normal yapiyo ama beni emdikten sonra kusuyor bugünlerde kusması artmıştı o da olabilir ama artti gibi geldi dünden beri. Eşine sorar misin cnm doktora goturmemize gerek var mi ateş ishal yok Sadece kusma bir tik daha arttı emdikten sonra gaz çıkarırken yapiyo onuda genel hali iyi gülücükler saciyor

Canim bio gaia 1 gunde etkisini gostermez en az 21 gün kullanmak gerekiyormus ki en iyilerinden bio gaia ile nurse harveys al ikisini bir ver bio gaia ya da maflor prebiyotik oldugundan bağırsak hareketlerini düzenler hem de bağışıklık guclendirici benim kizim da kabız ama bizim ki bebelac lf ishal bebeklere verilen mama laktoz intoleransi yuzunden mecburi kullaniyoruz bende her sabah ayni saatte poposunu açıp makat bolgesine zeytinyağı suruyorum oyle oyle katı bisekilde yapıyor ha birde mamasına 1 ya da 2 damla zeytinyağı katiyorum bazi dr lar asit var diyor ama bazilarida zeytinyağı koyun faydali diyor bence zarar i yok diger çocuklarımda da koyardım ben

Kolik kelimesinden korkuyorum bence kolik demeyelim gaz sancısı diyelim bize dr maflor verdi ben faydasini gördüm gaz ilaci degil zaten ama bagirsak hareketlerini duzenliyor ilk haftalarda etkisini gormedim 3. Haftada gosterdi kendini dr una sorup deneyebilirsin istersen
Tamam canım zaten kakasını da yapamıyor ya bugün 3. Gün ondan mı acaba

Maşallah kuzuya canım kac kg dogdu. Gayet güzel boyu kilosu. Biz dışarıda ciktik misafirliğe de gittik yemekte yedik. Uzun yolada çıktık,40 falan kalmamış bende yabancı anneler gibj oldum efil efil gezmişim
3130 doğmuştu ama 2780e düşmüştü. Almış yaklaşık 750 gr :)
En iyisi kafatı herşeye takmayıp rahat olmak insanlar kaç tne doğuruyorlar. Böyle takıyor olsalardı hayatta bbeişlerine bakamazlardı

Canm dünden beri takip ediyorum tam 20 saat geçti nerdeyse şampuanı su içeli bebegin. Ishal yok normal yapiyo ama beni emdikten sonra kusuyor bugünlerde kusması artmıştı o da olabilir ama artti gibi geldi dünden beri. Eşine sorar misin cnm doktora goturmemize gerek var mi ateş ishal yok Sadece kusma bir tik daha arttı emdikten sonra gaz çıkarırken yapiyo onuda genel hali iyi gülücükler saciyor

Sordum canım bir şey olmaz ondan dedi. Olsaydı ateş emmeme isteği olurdu ya da şiddetli kusma olurdu şuan bir şey yok defi anlsttıklarına göre. Bizimkide emdikten sonra gaz çıkarırken kusuyo ıkınıyo ya ondan. Çok emdiyse çok kusmuştur rahat ol. Geçmiş olsun :)

Selam Canlar
Bende dün kontrol için doktoruma gittim rahim kendini toparlamış pıhtı vardı o da gitmiş alttan muayene etti smear testindeki aletten taktı öyle baktı canım yandı biraz akıntın var dedi eşinle birlikte oldun mu dedi hayır dedim olma zaten akıntıdan dolayı yanma tahriş olur zorlar seni dedi sonra ultrasonla da baktı alttan fitil yazdı akıntı için karnımdan da baktı bi sorun çıkmadı kan ve idrar tahlilllerim de temiz çıktı çok şükür toparlamışım kendimi sadece akıntı için fitil verdi

Selam Canlar
Bende dün kontrol için doktoruma gittim rahim kendini toparlamış pıhtı vardı o da gitmiş alttan muayene etti smear testindeki aletten taktı öyle baktı canım yandı biraz akıntın var dedi eşinle birlikte oldun mu dedi hayır dedim olma zaten akıntıdan dolayı yanma tahriş olur zorlar seni dedi sonra ultrasonla da baktı alttan fitil yazdı akıntı için karnımdan da baktı bi sorun çıkmadı kan ve idrar tahlilllerim de temiz çıktı çok şükür toparlamışım kendimi sadece akıntı için fitil verdi
Ne güzel canım. Kontrole gitmek sartmı kimse bi sey demedi

Selam Canlar
kız yine mi yasak var sana :KK70:bu da sizin kaderiniz,şaka bi yana iyi olda sen,yanlız benimde hala akıntım kahve hatta kanlı geliyor doktor da yok ki muayene olayım çoğunlukla da idrar yolundan kanlı akıntı geliyo

Selam Canlar

İyi cnm ne güzel gelmiş geçmiş olsun, toparlanmışsın. Ben 15 günlükken gitmiştim. Batikon'un fitil formu var biokadin diye. Ondan vermişti doktorum 1 hafta kullan iyice içini temizlesin demişti. 40 çıkalı çok oldu da hala kontrole gidemedim tekrar. Önce kuaföre ağdaya gitmem lazım ya nasıl yapcam o işi düşündükçe geriliyorum :KK43:
40 çıkınca smear almak lazım demişti benim doktor da dediğim gibi daha kısmet olmadı.

Canım bizim de kusmalar once bogulacak gibi oluyodu bugunlerde mamadan sonra azar azar cikartiyor sizinki gibi yani üşütmüş olabilir lermi ?

Selam Canlar
Ne güzel kafan rahatlamistir canım ben o kontrole gitmekden korkuyorum ya senin nasil geçti resmen çatal korlusu oldu ahh kadın olmak ne zor yahu

Canım lohusalıktan oluyor. Bende Bi kere kızdım cok aglıyor du yatağına yatırdım agla dedim sonra pişman oldum. Bu günlerde gececek sancısı var olmasa cok rahat oluyorlar emin ol

Canım bizimki de 3 gündür yapmıyor doktor dedi 7 güne kadar yapmamasi normal

Ya normalse rahatliyo insan biraz ama cok sancisi oluyo kivraniyo yavrum ben dayanamiyorum 😐 mecbur bekliycez o zaman yapcak bise yok

Canim bio gaia 1 gunde etkisini gostermez en az 21 gün kullanmak gerekiyormus ki en iyilerinden bio gaia ile nurse harveys al ikisini bir ver bio gaia ya da maflor prebiyotik oldugundan bağırsak hareketlerini düzenler hem de bağışıklık guclendirici benim kizim da kabız ama bizim ki bebelac lf ishal bebeklere verilen mama laktoz intoleransi yuzunden mecburi kullaniyoruz bende her sabah ayni saatte poposunu açıp makat bolgesine zeytinyağı suruyorum oyle oyle katı bisekilde yapıyor ha birde mamasına 1 ya da 2 damla zeytinyağı katiyorum bazi dr lar asit var diyor ama bazilarida zeytinyağı koyun faydali diyor bence zarar i yok diger çocuklarımda da koyardım ben

Kolik kelimesinden korkuyorum bence kolik demeyelim gaz sancısı diyelim bize dr maflor verdi ben faydasini gördüm gaz ilaci degil zaten ama bagirsak hareketlerini duzenliyor ilk haftalarda etkisini gormedim 3. Haftada gosterdi kendini dr una sorup deneyebilirsin istersen

21 gunde etkisini gosterdigini bilmiyordum canim cok tesekur ederim gunde bir kere 5 damla seklinde veriyoruz kullanimi oyle diye biliyorum devam edelim o zaman bakalim insallah ise yarar

Maalesef 1.5 aydır çözemediğim bir sorun var. Önceden devamlı mama takviyesi yapmam gerekiyordu her emzirme sonrası az da olsa. Şimdi sadece gece ve sabah takviye gerekiyor. Saatlerce emzirdiğim oldu. Doymadı kesinlikle. Aranıyordu. Yatağına koyunca ağlıyordu. Takviye sonrası mutlu mutlu etrafa bakıyor.
Sorun şu. Emzirdikçe süt gelir deniliyordu. Hiç memeden indirmedigim zamanlarda diyelim 2 saat emzirdim. Normalde 2 saat sonra acıkıp uyanıyor. Emziriyorum doyuyor. Fakat 2 saat boyunca emzirirsem bu döngü bozuluyor hiç doymuyor uyuyamıyor ve mama vererek o döngüyü tekrar yakalamak zorunda kalıyorum. Eğer bu problemi çözebilirsek mamadan tamamen kurtulacağım. Var mı benimle aynı sorunu yaşayan?

Sordum canım bir şey olmaz ondan dedi. Olsaydı ateş emmeme isteği olurdu ya da şiddetli kusma olurdu şuan bir şey yok defi anlsttıklarına göre. Bizimkide emdikten sonra gaz çıkarırken kusuyo ıkınıyo ya ondan. Çok emdiyse çok kusmuştur rahat ol. Geçmiş olsun :)
Sağol cnm eşinde forumun doktoru oldu her seyi ona soruyoruz:) ağzında süt biriktirme huyu başladı özellikle uyurken emerken biriktiriyor bugün onu çıkarmış sonra anladık aynı seyi yapinca birde süt renginde sulu olunca anladık.

Selam Canlar
Gozunaydin cnm gençsin o yüzden atlattın çok şükür bana da alttan bakti 40 cikinca sonra 3 ay sonra gel tekrar bakıcam dedi ilişkiyi de sormadım ya hiçte giresim yok:))

Maalesef 1.5 aydır çözemediğim bir sorun var. Önceden devamlı mama takviyesi yapmam gerekiyordu her emzirme sonrası az da olsa. Şimdi sadece gece ve sabah takviye gerekiyor. Saatlerce emzirdiğim oldu. Doymadı kesinlikle. Aranıyordu. Yatağına koyunca ağlıyordu. Takviye sonrası mutlu mutlu etrafa bakıyor.
Sorun şu. Emzirdikçe süt gelir deniliyordu. Hiç memeden indirmedigim zamanlarda diyelim 2 saat emzirdim. Normalde 2 saat sonra acıkıp uyanıyor. Emziriyorum doyuyor. Fakat 2 saat boyunca emzirirsem bu döngü bozuluyor hiç doymuyor uyuyamıyor ve mama vererek o döngüyü tekrar yakalamak zorunda kalıyorum. Eğer bu problemi çözebilirsek mamadan tamamen kurtulacağım. Var mı benimle aynı sorunu yaşayan?
Sanırım bende aynı sorunu yasıyorum. Akşam 8e kadar emiyor uyuyor sonra çok sık emmek isteyince yetmiyor sanki süt 2 gündür o saatte dursun diye 60lık mama veriyorum

Ne güzel canım. Kontrole gitmek sartmı kimse bi sey demedi
Canım doktorum bana kırkın çıkınca gelirsin bakarız demişti ama doğumdan sonra hiç gitmediysen bi git derim

kız yine mi yasak var sana :KK70:bu da sizin kaderiniz,şaka bi yana iyi olda sen,yanlız benimde hala akıntım kahve hatta kanlı geliyor doktor da yok ki muayene olayım çoğunlukla da idrar yolundan kanlı akıntı geliyo
He valla yine yasak adam düz duvara tırmanacak az kaldı :KK70: canım benim akıntım beyaz geliyor normal bana göre ama doktorum fitil verdi senin hala geliyorsa bi git canım nolur nolmaz

İyi cnm ne güzel gelmiş geçmiş olsun, toparlanmışsın. Ben 15 günlükken gitmiştim. Batikon'un fitil formu var biokadin diye. Ondan vermişti doktorum 1 hafta kullan iyice içini temizlesin demişti. 40 çıkalı çok oldu da hala kontrole gidemedim tekrar. Önce kuaföre ağdaya gitmem lazım ya nasıl yapcam o işi düşündükçe geriliyorum :KK43:
40 çıkınca smear almak lazım demişti benim doktor da dediğim gibi daha kısmet olmadı.
Sağol canım Allah razı olsun
Bana akıntın yanma kaşıntı var mı diye sordu önce akıntım var beyaz şeklinde normalde de oluyordu ama beni rahatsız edecek bi şikayetim olmadı dedim sen bi çık çatala geliyorum dedi :KK70: ben sadece vajinal ultrason yapacak sandım ama o smear testinin aletiyle vajinayı açıp baktı sadece çubukla doku falan almadı canım biraz yandı yanmadı desem yalan olur :)) vajinal ultrason hiç acıtmıyor sadece uç kısmını çok az yaklaştırıp bakıyor Allah’tan bende temizliğimi yapıp gitmiştim karnımdan bakacak diye ertelememişim iyi ki :KK70:

Ne güzel kafan rahatlamistir canım ben o kontrole gitmekden korkuyorum ya senin nasil geçti resmen çatal korlusu oldu ahh kadın olmak ne zor yahu
Rahatladım canım aynen ben gidince şok oldum beklemiyordum alttan bakacağını sadece karnımdan bakar sandım ama alttan iki türlü de baktı biraz canım acıdı ama öyle dayanılmayacak gibi değil canım

Gozunaydin cnm gençsin o yüzden atlattın çok şükür bana da alttan bakti 40 cikinca sonra 3 ay sonra gel tekrar bakıcam dedi ilişkiyi de sormadım ya hiçte giresim yok:))
Sağol canım şükür atlattım bana tekrar gel demedi muayeneden sonra fitil yazdı onu kullan sonra eşinle beraber olabilirsin dedi artık karı koca olduğumuzu unuttuk yahu bitmedi derdim daha bana girmeyen alet edevat kalmadı sanırım :KK70:

Canim bizim bebis de surekli memede ama doymuyo malesef sutum yetmiyo muhtemelen sarilikdan yattik hastanede 2 gundur ondan beri mama takviyesine basladik atlatmasi icin ama cocuk doymuyo mecbur veriyorum ac kalmasindan daha iyidir diye dusunuyorm surekli emmesine ragmen.. biberonla mama veriyorm dedigin gibi oluyo mamayi bitirince mutlu mutlu etrafa bakiyo cocuk kendine geliyo sanki ama sorun şuki mamadan sonra da aramaya devam asla doymak yok yani...

X