2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Benimde dün alttan muayeneden sonra lekelenmem oldu bugün de geldi progestani vajinadan al demişti doktor ama tam iletemiyorum sanirim akıyor geri. Ağızdan mi alsam anlamadim
Bi akrabam alttan muayeneden de olmuş olabilir dedi ama pazartesi muayene oldum cuma sabah kanama oldu bende ondan olsaydı senin gibi hemen olurdu diye düşünüyorum. Bana direk ağızdan al dedi arkadaşım vajinadan almıştı yapıyordu baya dediğine göre öyle daha iyiymiş aslında yapmaya çalış bence bende bikaçgün kullandıktan sonra eğer baş dönmesi falan yaparsa sorucam doktora vajinadan alayım mı diye ama bende yapabilir miyim bilmiyorum sen koyduktan sonra kalkma yat iyice gitsin canım yapmaya çalış boşa gitmesin en azından

Sen en azından bayılmadın benim ki çok daha utanç verici. Alt açık baygın bi vaziyette koltukta uzaniyordum :KK70: hatırladıkca gülesim geliyor. Rahatça yaptıracağım günler gelecek mi acaba
Ben 2 aşılama 2 tüp bebekte bol bol alttan ultrason hatta smear alırken taktıkları o skapel varya beni benden alıyordu... ayrıca iki kerede rahim filmi çektirdim. Tüp bebek yaparken yumurtayı takip ediyorlar mecbur alttan ultrason ve haftada 2-3 gün gidiyorsun çok yorucu birşey... ama bebiş sahibi olmak için değer inanki... bende bundan yullar önce eski eşimle evliyken vajinismustum ama ondan ayrılınca geçti... vajinısmus tamamen piskolojik korkmasan geçiyor. Vajina o kadar esnek birşey ki düşünsene oradan çocuk çıkacak o incecik ultradon cihazı niye giremesin :)

Bi akrabam alttan muayeneden de olmuş olabilir dedi ama pazartesi muayene oldum cuma sabah kanama oldu bende ondan olsaydı senin gibi hemen olurdu diye düşünüyorum. Bana direk ağızdan al dedi arkadaşım vajinadan almıştı yapıyordu baya dediğine göre öyle daha iyiymiş aslında yapmaya çalış bence bende bikaçgün kullandıktan sonra eğer baş dönmesi falan yaparsa sorucam doktora vajinadan alayım mı diye ama bende yapabilir miyim bilmiyorum sen koyduktan sonra kalkma yat iyice gitsin canım yapmaya çalış boşa gitmesin en azından
Valla şimdi yaptım canım uzanıyorum kalkmiyorum. Dibe kadar sokamıyorum sanirim bir şey olucak diye yarim saat yatmama rağmen bakıyorum akmis inşallah öğrencem birkaç güne :halay: göbekten iğneyi de öğreneseye kadar hep yarısını boşa akıttım şimdi çok iyiyim :)

btahcg degeri 3000 uzerine ciktiginda kasıktan görebiliriz . alttan muayene oldum bende kanama varmış progestan başladım bende ozellikle fitil olarak kullancaksin dedi

Neye göre nasıl karar veriyolar kullandıkları ultrasondan mı yoksa bebeğin gelişiminden mi kaynaklanıyo bilmiyorum ama benim doktorum hiç vajinal ultrason istemedi canım. Üstelik ilk gittiğimde dört haftanın içindeydi daha. İnşallah gerek kalmaz bidahakinde karından görürsünüz bebeğini.

Daha önceden jinekolojik muayne için gittiğimde bir kere vajinal ultrasonla bakılmıştı o sorun olmamıştı ama smear denen şey günlerce aklımdan çıkmamıştı :KK43: eminim senin için daha zor.. ama herşey kafada bitiyo sende biliyosun inşallah atlatırsın bu korkularını:KK200:
bilmiyorum ki sanırım korkumu bildiğinden yenmem gerektiğini düşünüyor. smear daha mı kötü? Allahım bazen acaba hamilelik için çok mu erkendi diyorum. Her şeyden korkarak nasıl iyi bir anne olabilirim ki?

Ben 2 aşılama 2 tüp bebekte bol bol alttan ultrason hatta smear alırken taktıkları o skapel varya beni benden alıyordu... ayrıca iki kerede rahim filmi çektirdim. Tüp bebek yaparken yumurtayı takip ediyorlar mecbur alttan ultrason ve haftada 2-3 gün gidiyorsun çok yorucu birşey... ama bebiş sahibi olmak için değer inanki... bende bundan yullar önce eski eşimle evliyken vajinismustum ama ondan ayrılınca geçti... vajinısmus tamamen piskolojik korkmasan geçiyor. Vajina o kadar esnek birşey ki düşünsene oradan çocuk çıkacak o incecik ultradon cihazı niye giremesin :)
haklısın çooook haklısın. değer bebek için her şeye değer. peki. 2 hafta sonra kendimi buna iyice hazırlayıp gitmiş olcam. korku yok. panik yok. zaten orası hastane bir durum olursa müdahale edilebilir. ben yarayı diktirmiş insanım bu ne ki? bu arada çok sevindim emeklerinin karşılığını aldığına. Allah tamamına erdirsin inşallah. yalnız bana karından ultrasonla baktı ama bu seferde rahimdeki ağrı geçmek bilmedi. acaba sorun ne?

Valla şimdi yaptım canım uzanıyorum kalkmiyorum. Dibe kadar sokamıyorum sanirim bir şey olucak diye yarim saat yatmama rağmen bakıyorum akmis inşallah öğrencem birkaç güne :halay: göbekten iğneyi de öğreneseye kadar hep yarısını boşa akıttım şimdi çok iyiyim :)
Anca artık yavaş yavaş öğrenicez herşeyi anneliği de böyle böyle ögrenicez :) inşallah sağlıkla kucaklarımıza alalım da :)

bu arada bize 2 hafta ilişkiyi yasakladı. herhangi bir sorun olmamasına rağmen. doktoru bu şekilde yasak koyan var mı aranızda? nedeni nedir?

bu arada bize 2 hafta ilişkiyi yasakladı. herhangi bir sorun olmamasına rağmen. doktoru bu şekilde yasak koyan var mı aranızda? nedeni nedir?
Canım banada bebek yerleşene kadar ilişki olmasa iyi olur demişti ilk gittiğimde bidaha sormadım zaten korkudan da cesaret edemiyorum saçma bi şekilde bende de bu takıntı olucak galiba

X