2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Eee kızlar gebelikte eşini gece biletler aldırmaya gönderen oldu mu aşerme durumları biraz gülelim. Ben önceki gebeliğimde kışın ortasıydı bi gece magnum arattım zavallım 1 saat gezdi bulamamıştı. bi gece de salatalık aramaya çıkmıştı onu açık dürümcü varmış ordan bulmuştu. geçen hafta içinde bir hece saat 12 gibi hamburger almaya gitti :KK48:
Bende garip bi durum oldu geçen bi söz duydum hamileler neyi yiyememişse ya da az yemişse canı onu çekermiş diye... bende yaklaşık 2 yıldır sağlıklı yaşama dönmüştüm şekeri hayatımdan çıkarmıştım ambalajlı ürün en son bisküviyi 3 yıl önce yemişimdir heralde :KK49:

Ve benim canım hep bu tarz şeyler çekti ya cips ya hoşbeş nutella... geçen gün künefe çekti yedik, kokoreç çekti, çiğköfte, kumru... yani bu söz bana cuk oturdu:KK45: onlarda hamilelikte yasak yemem şuan için canımın çektiği bir şey yok ama ileride yine zamanında yasakladığım şeyler çekerse bilemiyorum:skandal:

Kızlar selamlar daha zamanı var ama ben meme ucu yarasından epey çektim bu bebiş de acı çekmek istemiyorum oğlumda emzirmeyi bırakacaktım acılar yüzünden düşman başına gelmesin!
Şimdiden araştırmalara başladım silverette gümüş kapak almayı düşünüyorum.
Yorum görüşleriniz varsa yazın lütfen çok zor bi süreç bu çünkü. Şimdiden aklımızda bulunsun

Bende garip bi durum oldu geçen bi söz duydum hamileler neyi yiyememişse ya da az yemişse canı onu çekermiş diye... bende yaklaşık 2 yıldır sağlıklı yaşama dönmüştüm şekeri hayatımdan çıkarmıştım ambalajlı ürün en son bisküviyi 3 yıl önce yemişimdir heralde :KK49:

Ve benim canım hep bu tarz şeyler çekti ya cips ya hoşbeş nutella... geçen gün künefe çekti yedik, kokoreç çekti, çiğköfte, kumru... yani bu söz bana cuk oturdu:KK45: onlarda hamilelikte yasak yemem şuan için canımın çektiği bir şey yok ama ileride yine zamanında yasakladığım şeyler çekerse bilemiyorum:skandal:
Kumruyu en başından beri benim de canım çekiyor ya :KK43: hiç yiyemeyecek miyiz :p

Kızlar çıktım doktordan muayene 40dk sürdü çoook güzel ilgilendi doktor bizimle. Ense kalınlığı 0.74mm çıktı çok şükür. Elleri kolları bacakları beyni herşeyi oluşmuş. 66.19mm boyunda. Normalde 12+3 olması lazımdı ama 12+5 çıktık biraz önde bebişimiz. Veeee %90 ERKEK :KK200::KK200::KK200::anneadayı::anneadayı::anneadayı:
Kuzum gözün aydın güzel haberlerle geldin maaşallah bebişe:nazar:

Ayy deme ben canım cips isteyince ruffles in sade olanı var patates yağ tuz var içerisinde ondan minik bi kase yiyorum yanına baharatlı süzme yoğurt koyuyorum ki glisemik indeksi düşsün :skandal:

Canım çiğ et olduğu için sakıncalı maalesef güvenemem pişiriyorlar ama bizim için yetersiz olur bebişler doğsun hayırlısıyla hemen yeriz :KK49:
Ben de güvenemem, evde bile o tarz şeyler yapıp yemiyorum ne olur ne olmaz diye. Bebişler sağlıkla gelsin de önemli olan o şimdi tabi :emir_bebek:

Canım çiğ et olduğu için sakıncalı maalesef güvenemem pişiriyorlar ama bizim için yetersiz olur bebişler doğsun hayırlısıyla hemen yeriz :KK49:
Emzirirsek de süte geçer diye yiyemeyiz :KK17:
Ben gaz yapıyor diye fasülye yememiştim uzunca süre gözümde tütmüştü kuru fasülye soğan :KK57:

Yani yağlı ve fazla kalorili ben katkı maddesi vs yok diye avutuyorum kendimi ama doktora desem kızar heralde :eek:
adam kilo düşmanı çıktı rıza baba :deli:
Bende biraz yemek için aldım da paketi açmaya cesaret edemedim :KK48: benimki de kilo düşmanı sanırım, 3 kilo vermişsin çok iyi diyor :KK45:

o zaman arkana yaslan. ben de çalışıyorum ve uzun süre oturmaktan karnım iki büklüm oluyor o yüzden ağrı giriyor. kıyafette önemli. dar giyinmeyin kızlar.
Gündelik hayatımda giydiğim pantolonlarımı giymeye devam ediyorum.

O bölgeler bu zamanlarda yumuşuyormuş ve ağrı yapıyormuş rahim genişlediği için,kimisinde daha şiddetli olurmuş. benim de çatı ağrım vardı oradan arka tarafa vururmuş ağrı. O sebeple olabilir, akşam bacaklarını uzat dinlen bol bol geçer inşallah
Saol canım, Kızımdan fırsat bulup dinlenebilirsem tabii. :KK43:

Cok ilginc her doktor farkli islem yapiyor. Bana 11+0 da devlet hastanesi ikili test yapti bende cok sasirmistim daha erken diye ama birsey de diyemedim. Sonra kendi doktorum 11+2 de yapti demekki normal dedim.
crl 45 mm civarında iken bu test yapılabiliyor. yani normal 11. haftada yapılmış olması. bebeğin gelişimine bağlı.

Canim gunaydin. Bunu bende merak ediyorum doktorum da birsey demedi. Folik asitle progestanim da bitti. Su an kullandigim hic ilac yok. Randevumda uc hafta sonra o zamana kadar napacagim bilmiyorum.
folik yerine içeriğinde folik asitte bulunan vinalac diye bi multivitamin yazdı doktor. progestanı bazı klinikler 9. haftadan itibaren bazıları 12. haftaya kadar devam ettirip bıraktırıyorlar. ben 11.haftada bıraktım.

X