2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Canım bende bu konuda fikir bekliyorum çocuk odası yapıp yapmama konusunda kararsızım :KK51:
3 yaşına gelince ayırma taraftarıyım ama yinede bilemiyorum :işsiz:
ilk çocuğumdan deneyimlediğim emzirene kadar aynı odada kendi yatağında yani sizden ayrı yatakta olması 2 yaşında emzirme olayı bittikten sonra odasını ayırmak

Kızlar ben oğluma beşik ve şifonyer almıştım yaşında da bizim odadan yan odaya taşıdım hatta zorunda kaldım diyebilirim!
Bebek odası neden yapmadık? Şimdilik bebişken taşınabilir beşik ergonomik az yer kaplıyor biraz büyüyünce kendi zevkleri oluşacak zevkine göre odasını düzenleriz diye düşündüm. Şuan gemi gemi başımızın etini yiyor gemi aşkı devam ederse gemi konsepli bi oda düzenleyebiliriZ.:rapci:

Ben aslında ayrı oda taraftarıyım aynı odada en ufak bi seste gerim gerim geriliyor insan aşk hayatınıza vuracağı darbeden bahsetmiyorum bile :KK45:

Ama bebişin kokusuyla uyumak uyanmak da paha biçilemez dünyanın en en en güzel şeyi yumuşacık teni bal dudak yanak bak bak doyamıyor insan :KK36:

Zaten park yatağı önce yanıma alıcam canım mümkün değil ilk sene ayrı durması.
Ben yinede yapsam mı sonra mı yapsam onun kararsızlığındayım yoksa her şekilde bir oda yapcam.

Seni kasmıcaksa eğer şimdi de yapabilirsin tatlım. Ben 1,5 yaşında yaptım odasını ama yatıramadım odası çok soğuk diye. Şimdi odasını değiştirdik üşümesin diye hala bizimle yatıyor geldi 2,5 yaşına :skandal:

Kizlar idrarimda lokosit ve epidel yuksek cikti...Doktora gidiyorum.Cok migdem bulaniyor herseyden tiksinir oldum.Yerken birsey yok sonra yedigimden tiksiniyorum butun gun migsem bulaniyor.Salcali yemek asla yiyemiyorum.Yogurttan bile tiksiniyorum.Doktor lokosit iltehabi dusundurur yazdi aradim ulasamadim direk randevu aldim gidiyorum. :KK43:
canım durumdan benide haberdar eder misin ?
bendede lökosit çıktı ama değer yoktu pozitif yazıyordu, artı kültür testi yapıldı kültür temiz çıknca doktor normal dedi geçti... bilmiyorum

3 çok değil mi ya o_O abimler de 3 yaşında ayırdılar çok zorlandılar, yeğenim abimi kovuyordu yatak odasından git sen yat çocuk odasında senin odan olsun orası diye :KK70:
Anam çocuğa bak büyümüşte küççülmüş :KK71:
Kuzum Allah izin verirse çocuk 1 yaşına girdi mi 2.için tekrardan tedaviye başlamayı düşünüyoruz. Tedaviydi doğumdu derken çocuk 2 yaşına girer.
İkisine aynı anda yapmayı planlıyorum oda nerden baksan 3 yaşı bulur diye tahmin ediyorum:KK36:
Çok mu geç bi süre zarfı olmuş oluyo

ilk çocuğumdan deneyimlediğim emzirene kadar aynı odada kendi yatağında yani sizden ayrı yatakta olması 2 yaşında emzirme olayı bittikten sonra odasını ayırmak
Canım 1 yaşına girdi mi 2.çocuk için tedaviye başlamayı düşünüyoruz.
Bizim süreç o yüzden 3 yaşa doğru kaymış oluyo ikisine aynı anda oda yaparım diye düşünüyorum

Yok kız 10 dk oturuyorum 15 dk iş yapıyorum :)

Ben yinede yapsam mı sonra mı yapsam onun kararsızlığındayım yoksa her şekilde bir oda yapcam.
Yoruluyon demi :)
Bide otur kalk iş yap tekrar otur insanın ara verdikçe canıda istemiyo :işsiz:

Anam çocuğa bak büyümüşte küççülmüş :KK71:
Kuzum Allah izin verirse çocuk 1 yaşına girdi mi 2.için tekrardan tedaviye başlamayı düşünüyoruz. Tedaviydi doğumdu derken çocuk 2 yaşına girer.
İkisine aynı anda yapmayı planlıyorum oda nerden baksan 3 yaşı bulur diye tahmin ediyorum:KK36:
Çok mu geç bi süre zarfı olmuş oluyo
Anladım kuzum süreç biraz farklı ilerleyecek sizde o yüzden karar senin tabi ki :) ben en fazla 1-1,5 yaşında ayırırız diye düşündüm alışması için. Odalarımız da muhtemelen bitişik olacak, park yatak almayı düşünmüyorum bizim yatakların yanına birleşen minik yataklar varya onlardan düşünüyorum. Park yatağı koyacak yer yok odamızda maalesef :KK43: kendi odasını da eşyalarını koymak için mecbur yapcaz vakit kaybetmeden. Rabbim izin verirse :))

Ben zübeyde hanım dev hastanende oldum. Doktor odasında ultrasnda boyu ve haftasına bakti sonra başka bi birime yolladı. Bu konu gerçekten önemli. Alanında uzman olmalı bu ölçümleri yapan. Orada da tekrar cihaza aldilar. Haftası boyu tekrar bakıldı. Yazıldı. Yaş kaçıncı gebel ik ense ve burun kemiği bakıldı kâğıt verildi tekrar ilk doktora yolladılar o da kan aldırdı. Aynı fun internetten kan sonucum çıkmıştı baktım. Şükür benim için 1 günde her şey sonuçlandı. Aynı doktorun ben baktığını sanmiyrm.mutlaka bu konuda uzman birim vardır hastanede.
Bende haftaya gün aldım zübeydeye gideceğim ikili için. Insallah sonuclarimiz guzel cikar

Anladım kuzum süreç biraz farklı ilerleyecek sizde o yüzden karar senin tabi ki :) ben en fazla 1-1,5 yaşında ayırırız diye düşündüm alışması için. Odalarımız da muhtemelen bitişik olacak, park yatak almayı düşünmüyorum bizim yatakların yanına birleşen minik yataklar varya onlardan düşünüyorum. Park yatağı koyacak yer yok odamızda maalesef :KK43: kendi odasını da eşyalarını koymak için mecbur yapcaz vakit kaybetmeden. Rabbim izin verirse :))
Canım inşallah herşey gönlümüze göre olur Rabbim hayallerimizi yaşatır.
Park yatak bebeğin gelişimi için çok faydalı değilmiş kuzum okuduğum yazıyı bulursam daha sonra paylaşırım :))
Kendin ve bebeğin içün en uygun olanı sen bilirsin canım ona göre yaparsın seçimlerini.
Banada sepet beşik hediye gelcek bide ahşap bi beşik almayı düşünüyorum.
Evimin en büyük odası yatak odam iki odayı birleştirmişler daha önceki sahipleri :KK49:

Canım inşallah herşey gönlümüze göre olur Rabbim hayallerimizi yaşatır.
Park yatak bebeğin gelişimi için çok faydalı değilmiş kuzum okuduğum yazıyı bulursam daha sonra paylaşırım :))
Kendin ve bebeğin içün en uygun olanı sen bilirsin canım ona göre yaparsın seçimlerini.
Banada sepet beşik hediye gelcek bide ahşap bi beşik almayı düşünüyorum.
Evimin en büyük odası yatak odam iki odayı birleştirmişler daha önceki sahipleri :KK49:
Amin canım inşallah :))
Onu bilmiyordum kuzum odaya sığmaz diye almayı düşünmüyoruz sadece ne zararı varmış ki çok kullanılıyor halbuki o_O
Alan geniş yani rahat rahat dizayn edersin o zaman sen :) Bizim giyinme odası var onun da kapısı olunca o duvar ölü alan kalıyor :KK43: hiçbir şey koyamıyoruz haliyle baya kullanımı zorluyor o yüzden odada. Yatak kenarındaki şifonyerin birini kaldırıp bebek yatağını bizimkine yapıştıralım dedik başka şekilde olmayacak :KK48:

Yok kız 10 dk oturuyorum 15 dk iş yapıyorum :)

Benim ev 1+1. Normalde park yatak koyacaktım odama ilk sene öyle idare eder sonra taşınırız diye düşünüyordum. Ama çoğu arkadaşımla konuşunca gardırop şifonyer lazım bebeği eşyaları için diyor onları koyacak yerim de yok. Kendi dolabım ve şifonyerim zaten tıka basa dolu oraya sıkıştıramam. Biz mecbur ocak ayı gibi tatilden sonra taşınacaz 2+1e bir odayı bebek odası yapıcam direkt rahat olmak için.

Benim ev 1+1. Normalde park yatak koyacaktım odama ilk sene öyle idare eder sonra taşınırız diye düşünüyordum. Ama çoğu arkadaşımla konuşunca gardırop şifonyer lazım bebeği eşyaları için diyor onları koyacak yerim de yok. Kendi dolabım ve şifonyerim zaten tıka basa dolu oraya sıkıştıramam. Biz mecbur ocak ayı gibi tatilden sonra taşınacaz 2+1e bir odayı bebek odası yapıcam direkt rahat olmak için.
Dolap mevzusu benimde aklımı karıştırıyor. Birde ıvır zıvır birsürü malzemeleri olacak falan.
Ay bilmiyorum şimdiden bende dert edindim. Bir yanım doğmadan önce yap odayı diyor bir yanım erken olur diyor.
Taşınmakta zor olur kuzum ya :KK43:

Amin canım inşallah :))
Onu bilmiyordum kuzum odaya sığmaz diye almayı düşünmüyoruz sadece ne zararı varmış ki çok kullanılıyor halbuki o_O
Alan geniş yani rahat rahat dizayn edersin o zaman sen :) Bizim giyinme odası var onun da kapısı olunca o duvar ölü alan kalıyor :KK43: hiçbir şey koyamıyoruz haliyle baya kullanımı zorluyor o yüzden odada. Yatak kenarındaki şifonyerin birini kaldırıp bebek yatağını bizimkine yapıştıralım dedik başka şekilde olmayacak :KK48:
Bulamadım kız okuduğum yazıyı çok detaylıda araştırmadım,bulunca hemen atarım :KK66:
Aynen kuzum odada şuanda kendi kurulu elbise dolabım var bide l şeklinde gömme dolap var odanın inan yarısı boş daha baya büyük,halılarım resmen paspas gibi kalıyo :KK48:aslında kullanım açısından sıkıntı sanki senin oda tarzı bana biraz öyle gibi geldi

X