2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kizlar bebisleriniz haftada kac gram aliyorlar.boy olarakta kac cm uzadilar
Çok yeni daha canım. Ama 1. Haftanın sonunda 250 gr almıştı ve 1 cm uzamıştı. Haftaya cuma tekrar kontrolümüz var.
Korktum valla cantam hazır değildi bebeginki hazirdi şimdide kendiminkini hazırlıyorum kafam gitti ya ne koyacaktim ben çantaya.

Canım muhtemelen başlıyor sancıların yavaştan. Ağrın şiddetlenirse kontrole git bugün. Çantana. Pijama gecelik. Hasta bezi ( hastane istediyse) terlik. Depend külot bez havlu duş jeli tarak emzirme sütyeni atleti de olabilir. Göğüs pedi meme ucu kremi aklıma gelen bunlar

Yalancı kasılmalar başlamış senin doğumun yakın canım ayaklarını da sıcak tut.

Allah razı olsun canım.

Canımkaç gün oldun doğum Yapalı,? Kaç saatte bir emziriyorsun? Stresli misin uyku düzenin nasıl? Kaç lt su içiyorsun? Mama kaç kez veriyorsun? Bunların hepsi etken... Ama en önemlisi annenin sakin stressiz dinlenmiş olması lazım su sütü arttırır. Destekleyici ürünler de önemli ama esas diğerleri önemli. Sütüm yok diye mesaj verme o zaman kesilir sütüm çoğalıyor emzir istemese de emzir meme de uyusun bebiş uyarılsın kanallar
Sağol canım senin de mübarek olsun. Canım tek başına yıkamak zor olabilir acaba bi komşudan yardım mı Alsan yanı hem tutup hem yıkamak su dökmek zor tabii yine sen bilirsin

Rüyanın anlami yokmus.Benim ailemde esimde begenmedi istemediler.
Ben aileme yakin oturuyorum onun ailesi sehir dışında. ailemle herseyi paylaşıyorum ya ben , o da akli sira benle popo yarıştırıyor
güya benimkiler kadar herseyin icine onlari da katma gayreti var. Benim ailemde ilgili biz de yanliz degiliz imajı.

Aradım doktorumu.cnm dakika tut bebeğin hareketlerini takip et dedi.ara ara giriyor ağrım takipteyim.

Klasik erkek tavrı işte
Aynı gayreti bebeğin masraflarında veya sıkıntılarınız da yakından ilgilenerek gösterdiler mi acaba

Bence içine sinmeyen bir isime razı olma canım
9 ay taşıyıp tüm eziyeti çeken sensin, isim konusunda da en çok senin söz hakkın olması gerekiyor

Büyük konuşmak istemem ama dünyanın en güzel ismi bile olsa sırf kaynanam söyledi diye bile koymam o ismi

Kızlar ya ben ara ara size eşimin bomba yorumlarını yazıyordum hatırlıyor musunuz

Yeni bir yorumunu sizle paylaşayım da yüzünüz gülsün

Bizim kızın gelmeye niyeti yok ya daha, 40 hafta bitti daha keyfi yerinde. Dün eşime ne zaman doğacak bu kız dedim
Eşim de
“Aferin kızım aferin baban gibi hakkını sonuna kadar kullan böyle, erkenden doğup de bizi masrafa sokma” dedi

Adam rahatlıkta çığır açtı

Yıkadım bile canım file gerçekten çok yardım ediyor

Canım ya çok üzüldüm şimdi nasılsın
Zor bir gece geçirmişsin anlaşılan
Üşütmüşsün gibi geldi bana ama yine de bugün bir kontrole git istersen
Bizi de habersiz bırakma
Kuzum dün hastanede oğlumun başında ayakta çok durdum belim agrimisti gecede böyle oldum halada devam ediyor doktoruma sordum takip et bebeğin hareketlerini suyun yada leke gelirse gel dedi.esimede dedim dün gece kalk gidelim diye öküz uyudu sabahta kalkmış özür diliyor.o anda dogursam haberi olmayacak.deli gibi dolanıyorum evde adet olacak gibi ağrım var.ben ilk oğlumda ağrı çekmiştim ama bukadar değildi.

sanki dogum sancısı gibi geldi bana.belki ckk yaklaşmıştir.Bugun yarin geliyordur yolcu

ay bende oyle dusundum. Baska ne.olabilir. Bi sikintim yok ev cok sicak. O kadar sicakki tsortle geziyorum usutmus de olanam. Zaten islak ve kuru selpak ile talat aliyorum . Yabi usutme olamaz. Zaten usutsem bile o kadar siddetli olamqz heralde
Yalancı kasılmalar başlamış senin doğumun yakın canım ayaklarını da sıcak tut.

Zaten ayaklarim ates atiyor. Sence.ne zamana baslar dogum bu yalancilardan sonra :)))

kizlar bu arada herkesin kandili mubarek olsun.
Telefonum bozuk kotu yaziyor olabilirim. 32 hafta boyunca.kaciridigim cok sey oldu.cunku.calisiyordum. Ama simdi daha sik giriyorum ama simdide 3 -5 haric herkes.dogum yapmis :)))

bi alinti isini bile beceremedim

Son düzenleme:

Bütün erkeklerin ortak geni öküzlük
Doğum sancısıysa allah tez zamanda kurtarsın canım
Değilse de inşallah çabuk geçer dinlenirsin

Doğum şekliniz belli mi
Ben de önümüzdeki Perşembe günü 41+0 oluyorum
O zamana kadar doğum olmazsa yatış yapılacakmış suni sancı verilecek

Evet, Salı günü yatışım yapılacak suni sancı için. 41+5 olmuş oluyorum. İlk doğumum da suni sancı ile olmuştu ama Salı gününe kadar sancım gelir gibi hissediyorum:) Açılmanız var mı?

Evet, Salı günü yatışım yapılacak suni sancı için. 41+5 olmuş oluyorum. İlk doğumum da suni sancı ile olmuştu ama Salı gününe kadar sancım gelir gibi hissediyorum:) Açılmanız var mı?

Açılma hiç bakılmadı şimdiye kadar
Pazartesi son kontrolüm olacak o zaman bakar mı bilmiyorum
Dün kontrolüm vardı, Pazartesi gel dedi
Eğer hala Doğum olmaz da Perşembe yatışın yapılır dedi

isime pek takilmadim benimde aklıma yatiyor gibi ama iste bizimkinin tavri sinirlerimi bozuyor. Ayni ilgiyi göstermediği gibi telefonda laf atiyorlar birde. ilk cocugun esyalarini kiz tarafının ailesi yaparmis.sorup duruyor telefonda ne yaptiniz öyle mi böyle mi.besik aldilar mi . ben birde kaynanama saf falan diyorum ama asil saf olan da benim heralde.
bu arada henüz hic birsey yapmadilar. Sadece halasi çalıştığı icin kiyafetleri benden olsun diyip bir miktar para göndermiş. ama tabi babanneden dededen henüz birsey yok .:) hayir valla onlardan hic beklentim yokta telefonda sizinkiler ne yapti diyor ya ona delleniyorum

Günaydın kızlar, hayırlı kandiller
Bizimde günümüz az kaldı artık girip okuyorum ama pek yazamadım bu sıralar annem son gaz temizlikle meşgul bizde kardeşimle oda süslemesi için hazırlık yapıyoruz. İsmimizde defne büyük ihtimal eşim kız kardeşim ve benim dışımda pek sıcak bakan yok ama yorum yapanda yok en azından. Sadece yanına elif ismini ekleyip eklememekte kararsızız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…