2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Doğum sancısı tek taraflı olmaz diyorlar canım
İki taraftan ritmik şekilde gelen bir sancı olmalıymış

Üşütmüş olabilirsin, kum döküyor olabilirsin
Çok geçmiş olsun
cok tesekkurederim cnaim ama kizlar sol kasik tlon tarafa.vururmus sancisi. Tarif ettiler de ayni bu agrim. Kumum tasim yok. Usutmedim de ama devami gelsin de . :) ama cok siddetli bir agriymis. Bunun daha siddetkisini dusunemiyorun 😨

Anneler benim sütüm hala tam olarak gelmedi, böyle sert süt dolu göğüslerim yok sütüm yetmiyo, mama veriyorum, nasıl gelecek bu süt,şu içiyorum, dere otu yiyorum, humana çay içtim onuda bıraktım fayda etmiyo artık sanki offff çok canım sıkılıyo bu süt olayına
Canım daha öncede yazmıştım ama
Humana bence bırakma günde 4 bardak falan. En az 2 bardak rezene dönüşümlü iç. Birde helva ben çok faydasını görmüştüm inşallah sana da iyi gelir.

Anneler benim sütüm hala tam olarak gelmedi, böyle sert süt dolu göğüslerim yok sütüm yetmiyo, mama veriyorum, nasıl gelecek bu süt,şu içiyorum, dere otu yiyorum, humana çay içtim onuda bıraktım fayda etmiyo artık sanki offff çok canım sıkılıyo bu süt olayına
İlk bebişte nasıldı kuzu
Genetik mi acaba
Ben hiç dinlenemedim onca üzüntü çektim yinede geldi keşke hiç gelmeseydi.
Öyle denildiği gibi birşeyde yiyemedim yemedim bisküvi kekle beslendim kaç gün hatta aç gezdim boğzımdan lokma geçmedi ama olacağı varmış oldu.
Yada çok düşününce geri mi gidiyor ki.
Bol su, dinlenme bunlar en önemli şeylermiş.
Ne kadar çok emmek o kadar çok süt
Birde şey derler memenizin dolmasını beklemeyin verin, meme anında üretim yapabilen bir organ ve emzirmek sabır işidir diye. İnşallah bi düzen tutturursunuz kuzum

Günaydın Mervecim mesajını şimdi gördüm kusura bakma 🙈
İsmi belirledik daha Bebek bile piyasada yokken 😬
Nazlı Hilal olacak inşallah
Cok guzelmis isminiz. Ama Nazini cekmeyi en başından göze almış bulunuyorsunuz 🤩🤩
Bizim daha belli degil de ailecek birbirimize düştük🙄🤔

cok tesekkurederim cnaim ama kizlar sol kasik tlon tarafa.vururmus sancisi. Tarif ettiler de ayni bu agrim. Kumum tasim yok. Usutmedim de ama devami gelsin de . :) ama cok siddetli bir agriymis. Bunun daha siddetkisini dusunemiyorun 😨
aaaaaa.kiz korkutma bizi .Daha beklemedeyiz😲😲😲😲
gecmis olsun bu arada.devami gelirse sancidir

Ben de taş düşürürken daha fenasını düşünemiyorum diyordum bakalım Doğum ne hissettirecek 😬

Cok guzelmis isminiz. Ama Nazini cekmeyi en başından göze almış bulunuyorsunuz 🤩🤩
Bizim daha belli degil de ailecek birbirimize düştük🙄🤔

Adını duyan herkes aynı şeyi söylüyor 😀
Ben de anası gibi o da nazlı olsun bir şey olmaz diyorum 🙈
Sizin yok mu aklınız da bir şey daha Bebek gelecek artık 🤗

Canim bende bksiler deniyorum. Comelip kalkiyorum merdiven cikiyoru. Sen neler yapiosun . Belki bende onu yaparm. Birde gercekten sanciyi getirip dogumu hizlandiriyor mu acaba bunlar
Ben de merdiven inip çıkma yürüyüş çömelme dışında şu fotodaki açma hareketlerini yapıyorum canım. Bir de resmini bulamadım ama 3C3A6610-B2D0-426F-92A4-0DDC5D0D32AE.jpeg A75881B3-554C-430B-9501-FE270BDE6F5F.jpeg ayaktayken bir sandalyeye ayağımın birini koyup üzerine eğilir gibi bir şeyler yapıyorum burda bir arkadaş paylaşmıştı videosunu

Canim bende bksiler deniyorum. Comelip kalkiyorum merdiven cikiyoru. Sen neler yapiosun . Belki bende onu yaparm. Birde gercekten sanciyi getirip dogumu hizlandiriyor mu acaba bunlar
Valla canım kolaylaştırıyormuş diye okudum birçok yerde dr lar tavsiye ediyor.
Dün merdiven in çık işini abarttım galiba karnım çok sertleşti gece boyu Yani bu da kasılma oluyor galiba bakalım sancı çıkar inşallah bugün kontrolüm var 😅

Canım yaa, aynı omuz ağrısını ben de cektim, öleceğim sandım nefesim kesiliyordu o dereceydi. Bana sebep olarak tutulmuş omzun ameliyat hane serin olduğu için filan dedi hemşireler ama bence gaz sancisiydi

Üşütme değilmiş o canım gaz çıkmayınca sancısı sağ omuza vururmuş 😟 son zamanlarda hiç bu kadar acı çektiğimi hatırlamıyorum allahtan iğne ilaç derken kesildi 1 günde ama unutamam yani

Canım öncelikle sakin olacaksın ben her gün ağladım sütim yok diye bir de annem varken daha da stres oldum su süt yapmazmış süt çorbası içmemişim hoşafa şeker atılmadan olmazmış vb şeylerden sinir etti beni😐 bestlak damla al canım, rezene çayı 2 3 kupa, hurma , süt iç , ve hamileleğindeki gibi beslen bence en önemlisi bebek emsin sürekli makşneden daha çok uyardığını düşünüyorum ve şunu unutma mama da öcü değil sütümüz sonuçta var onu da alıyor ama takviye alması gerekiyorsa onu da alsın hiç stres yapma canım

Yok canım neerdee. Sen benden önce doğum yaparsın kesin 😅

İyim kuzum sancılarım oldu bugün ama baya aralıklı bazen 10dkda bir oluyor bazen 1 saate 1. Yani anlayacağın doğum haala bana uzak 😩🤣

İyi yapıyorsun kuzum gir tabi sohbet edelim aklın dağılır tek başına kalmak iyi değil 🙏🏼❤️
Bu günler de geçecek. Rabbim dayanma gücü verir elbet 🙏🏼

İyim bende canım aynı bekliyorum öyle belirsiz bir şekilde 🧐
Olmazz ikimiz aynı gün doğurmalıyız günlerimiz aynı:)) bu gece boyu karnım çok sertti öyle olmamıştı hiç Doğuma işaret mi bilmem ama bakalım canım🤔

Mama vermeye devam ederseniz sütünüz daha da azalacak. Mamayı tamamen bırakıp 1.5 saatte bir emzirmeniz gerekiyor (bebeğiniz isterse daha da erken). Biberona alışırsa memenizi de almak istemeyecektir. Deneyin:KK200:

Ben de taş düşürürken daha fenasını düşünemiyorum diyordum bakalım Doğum ne hissettirecek 😬

Adını duyan herkes aynı şeyi söylüyor 😀
Ben de anası gibi o da nazlı olsun bir şey olmaz diyorum 🙈
Sizin yok mu aklınız da bir şey daha Bebek gelecek artık 🤗
Benim esim malesef bu konuda cok gıcık bir tip. yok ben karar vericem yok daha düşünecem yok daha aileme soracam. bak anlatirken bile adami boğasım geliyor😕
neyse uc bes tane isim bulduk oylama yaptik sayim yaptik yine ışin icinden cikamadik. Su anda en yakin Eda Nur görünüyor. bu da zaten esimin istediği isimdi.
Ben rüya istemistim ama kimse begenmedi el birliğiyle beni vazgecirdiler.öyle iste😣

Kizlar dun gecw siddetli sol kasik ve bel agrisi ile uyandim. 15 dk surdu 1 saat sonra yeniden oldu o da 10 dk falan surdu sonrasinda agri hafifledi 5 e dogru uyumusum ve cok kasilma vardi.
Simdi bel ve kasigimda cok cok hafif agri gwziyo
Sizce bu dogum sancisi falan mi ? Usutme falan degil dkmi.
Ama kesinlkle gaz sancisi degil
sanki dogum sancısı gibi geldi bana.belki ckk yaklaşmıştir.Bugun yarin geliyordur yolcu :KK66:

Benim esim malesef bu konuda cok gıcık bir tip. yok ben karar vericem yok daha düşünecem yok daha aileme soracam. bak anlatirken bile adami boğasım geliyor😕
neyse uc bes tane isim bulduk oylama yaptik sayim yaptik yine ışin icinden cikamadik. Su anda en yakin Eda Nur görünüyor. bu da zaten esimin istediği isimdi.
Ben rüya istemistim ama kimse begenmedi el birliğiyle beni vazgecirdiler.öyle iste😣

Eşinin tavrı gerçekten sinir bozucu 😬
Gerçi bizim de ismimizi eşim seçti ama önceden konuştuğumuz isimler arasındaydı

Ama aileme soracam deseydi kavga çıkarırdım galiba 👊🏻

Ben de ela ismini çok istiyordum ama Nazlı Hilal de hoşuma gitti, İstiklal marşında geçiyor ve soy adımızla çok uyumlu güzel oldu ♥️

Rüya da çok güzel bir isim neden istemediler ki

Ortalama 40 hafta bir hamilelik zaten. 39 haftada daha yeni zamanına erişmiş. Ben bugün 41 haftayı doldurdum ✌🏻

Doğum şekliniz belli mi
Ben de önümüzdeki Perşembe günü 41+0 oluyorum
O zamana kadar doğum olmazsa yatış yapılacakmış suni sancı verilecek

X