2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
İsyan etmek gibi olmasın ömrümün en kötü günlerini yaşıyorum kızlar.
Süt kesmek için ilaç alamadım ptesi gece döndük zaten. Acil de yazamıyormuş . Sağmakla başedemedim zaten anında psikolojim yerle bir oluyor evladım yokken o sütü sağmak. (İlacı almadan önce göğüslerimi boşaltmak için sağacaktım yanlış anlaşılmasın)
Dün sabahtan eşim bir yandan cenaze işleri ve imam için bir yandan benim için koşturdu hemen doktora gidip yazdırdım. Hala çok kötüler. Dün gecede tekrar acildeydim herkes gidince koşturduk acile. Dikişlerimde şişti kızardı her yerimden sorunluyum.
Miniğime gelirsek dün defnettik, babası elleriyle koydu toprağa, elleriyle attı toprağını. Çok çok zordu herşey. Toprağına dokundum oğlumun suyunu döktük eşimle beraber. En sonda tamamen vedalaştık. Cennette beni bekleyecek güzel oğlum.

Canım inan hep aklımdaydın acaba naaptı diye? Üzülme diyemem sana üzüleceksin duygularını erteleme sakın dibine kadar yaşa eğer bastırırsan sonradan çok daha beter üzülürsün 😟 İçine atma yaz dök içini acılar paylaşıldıkça azalıyor
Canım ya kıyamam evet fazlasıyla düşüncesizce bir davranış. Kendi paran olsa bu kdr raaht alışveriş yapılmaz yani çocuk olmuşken. Kalkıp bir de krediyi böyle harcaması çok mantıksız. Bizim bu ara baya maddi sorun yaşadık o yüzden eşime çiçek aldı diye bile kızdım. Çocuğumuz var artık ne gerek var diye çok saçma belki ama :) hatta her hastaneye gidişimiz de nolcak cnm bi çiçek oarası çocuğuma feda olsun diyip dalgaya vuruyorum :)
Amann cnmm kendine stres yapma. Baj ben blr gun sadece stres yaptim sutun bir azaldi geldigin nokta cok aci. Her gun hastanedeyiz daha evimizde soyle oturup dinlenemedik anne baba oldugumuzu anlayamadik. Kosturup duruyoruz. O yuzden bence sakin kendine stres yapma. Kuzunu dusun 💙

Canim gozun aydin.sonuclar gayet guzel 🧿 hayirla gelsin bebis insallah 💕

Kuzum bence senin tek caren evinde olmak. Esinde bu sekilde hissedemeyecektir.

Canim ben de bebis geliyor sandim sonra ki sayfalrda gordum ki meger oglus gelecekmis :) gerci prensesle foto atmistin ama onu dusunemedim tabii 🙄 hayirla gelsin oglus da isleri halletmisssin ne guzel.

Haha aynen ben deli gibi evde kosturuyorum. Pozitif enerji yaymaya calisiyorum. Herkes bir felaket tellali herkes bir hastaa sekeri cikmis vs.. milleti sakinlestirmeye calisiyorum. Sonra diyorlar ki logusa gibi degilsin. Olma luksum yok ki :))

Ay evet birazcik buyuseler de bii. Baktirdim kuzucum baya atraksiyon da yasadik. Bgn yine baktiricaz. Basladik mamaya da.. ins yoparlar. Ac birakmisim oglumu diye baya agladim kendime kizdim ama gecicek ins 😢

Oy oy hadi bakalim hayirlisi canim 😍

Kuzum değer kaç çıktı? Bende çok ağladım ilk günler bebek aç kaldı diye ama ağlama canım❤️ Bi de kan alınırken bile ağlıyorum dayanamıyorum😢

Günaydın kızlar❤

Dün ipek le resmen savaş verdim gündüz sadece 1 saat falan uyumuştur ne yaptıysam uyutamadım ve durmuyor da ya emecek ya emecek😩 uyanıkken sadece ağlıyor sonra eşim geldi dedim ki ağlayacak ama duşa girmem lazım çok terledim tabii bir çıktım çocuğu susturamayınca sinir küpüne dönen baba anneye sardı ve tartıştık 😡 hadi onu geçtim bebek bir saniye durmadı gece 😢

En son bi ara uyudu altına yapıyor değiştiriyorum uyanıyor kabus gibi 🙈 sabahı ettik ama hem sinirlerim bozuldu hem de kızım için üzüldüm 😟

Emzik tutmuyor başka bi tane alıcam. Sizin bebişler nasıl ? Zorlanıyor musunuz?
Canım yıkadın mı bebişi rahatlardı. Birde zeytinyağ yada kullandığın yağ ile tepeden tırnağa masaj yap faydasını görürsün bence

Canım ya kıyamam evet fazlasıyla düşüncesizce bir davranış. Kendi paran olsa bu kdr raaht alışveriş yapılmaz yani çocuk olmuşken. Kalkıp bir de krediyi böyle harcaması çok mantıksız. Bizim bu ara baya maddi sorun yaşadık o yüzden eşime çiçek aldı diye bile kızdım. Çocuğumuz var artık ne gerek var diye çok saçma belki ama :) hatta her hastaneye gidişimiz de nolcak cnm bi çiçek oarası çocuğuma feda olsun diyip dalgaya vuruyorum :)
Amann cnmm kendine stres yapma. Baj ben blr gun sadece stres yaptim sutun bir azaldi geldigin nokta cok aci. Her gun hastanedeyiz daha evimizde soyle oturup dinlenemedik anne baba oldugumuzu anlayamadik. Kosturup duruyoruz. O yuzden bence sakin kendine stres yapma. Kuzunu dusun 💙

Kuzum bence senin tek caren evinde olmak. Esinde bu sekilde hissedemeyecektir
Evime geçince ya daha kötü olursa herşey diye korkuyorum. İnşaallah tek derdimiz ayrı kalmaktır. :KK43:
Boşanma fikrinden alakoyamıyorm artık kendimi.
Sabahtan beri sessiz sessiz ağlıyorum. :KK43:
Hiç iyi değilim.

Vallahi kuzum bu sorun birtek sende yok seninki yine kendine harcamış benimki annesi arıyor şuraya gidecem bukadar para lazım elektirik faturası bukadar gelmiş diyip ariyip para istiyor benimki de gönderiyor.ben kendi eşim.olmasina rağmen bukadar rahat davranıp ondan para istiyemiyorum.allah ıslah etsin hamileligimizde ugrastigimiz konulara bak.cok iyi yapmışsın benimde sabrımı zorluyor artık az kaldı yani.valla iyi dedikçe eşime farklı farklı huylarini öğreniyorum.bosver diyemiyorum çünkü insan gerçekten acaip takıyor
Sorumsuzlar işte, çok ayıp. Ben çok daraldım artık. Ne yapacağımı bilmiyorum. Aynen ben kendimi teselli edip iyi dedikçe hayal kırıklığına uğruyorum. Senin ki anneciymiş. :KK43:

Sabah uyandım mide bulantısı ile bu haftada artık nerden çıktı anlamadım
Canım doğumdan birkaç gün önce bnde mide bulantısı olmuştu aklıma geldi şimdi. Mide iyice daraldığı için oluyormuş. Birde tansiyon kaynaklı olabilir.
Kusma gibi bir durum olursa ihmal etme hastaneye git..

Canım doğumdan birkaç gün önce bnde mide bulantısı olmuştu aklıma geldi şimdi. Mide iyice daraldığı için oluyormuş. Birde tansiyon kaynaklı olabilir.
Kusma gibi bir durum olursa ihmal etme hastaneye git..
Sağol canım kahvaltı falan ettim belki açlıktan oldu bilemedim

Canım yıkadın mı bebişi rahatlardı. Birde zeytinyağ yada kullandığın yağ ile tepeden tırnağa masaj yap faydasını görürsün bence
Canım yarın işitme testimiz var o yüzden son 3 gündür yıkamıyorum

Süt kesmek için ilaç alamadım ptesi gece döndük zaten. Acil de yazamıyormuş . Sağmakla başedemedim zaten anında psikolojim yerle bir oluyor evladım yokken o sütü sağmak. (İlacı almadan önce göğüslerimi boşaltmak için sağacaktım yanlış anlaşılmasın)
Dün sabahtan eşim bir yandan cenaze işleri ve imam için bir yandan benim için koşturdu hemen doktora gidip yazdırdım. Hala çok kötüler. Dün gecede tekrar acildeydim herkes gidince koşturduk acile. Dikişlerimde şişti kızardı her yerimden sorunluyum.
Miniğime gelirsek dün defnettik, babası elleriyle koydu toprağa, elleriyle attı toprağını. Çok çok zordu herşey. Toprağına dokundum oğlumun suyunu döktük eşimle beraber. En sonda tamamen vedalaştık. Cennette beni bekleyecek güzel oğlum.
Allah sabır versin. Diyecek başka birşey bulamıyorum ben.

Ne desek çare olmaz canım biliyorum sanıyorum ki tek çare zaman.. hepimiz çok üzgünüz elimizden gelen tek şeyse senin için dua etmek. Allah bolca sabırlar versin bir daha böyle bir şey yaşatmasın doğacak yavrularına sana ve eşine sağlıklı sıhhatli bir ömür nasip etsin

Ah kuzum ahh... rabbim sabirlar versinn... sana ve babasina sefaat etsin minik Uras‘imiz. Inan o kadar yaninda olmak isterdim ki.. hic bir sey yapamazdim biliyorum ama bu kadar umutlu olup bu kadar yikildigimi hatirlamiyorum inan bana.. o yuzden surekli aklima geliyor.. allahim acini dindirsin 😢

Diger mevzu da evet gercekten cok zor kuzucum. Ama biraz da haliyle kendibi ihmal ettin bu surecte cok yiprandin. O yuzden oldu boyle. Ins bir an once gecer hepsi cnm.. hala dualarimdasin 🙏🏻 Dikislerin icin ne tavsiye ettiler?
Aminn inşallah verende allah alanda allah..
İçimden geçenleri dillendirmek istemiyorum içim yanıyor, sadece sabır diliyorum.
Dikişlerimde sorun yokmuş kuzum ama kızarıklık morluk var kan toplamış. sadece duş alma bir süre daha dedi kuru ve temiz tutmaya devam.
Allah sana ve ailene sabır versin cnm.ne desem boş kelimelerin kifayetsiz kaldığı yer işte. Allah'ım sana en güzel evladı nasip edecek birdaha burada paylasacaksin inşallah o güzel haberi.
Böyle bir sorun olduğunu nen hiç duymamıştım. Ama çekiyoruz sanırım birbirimizi. Ankara’da kaldığımız sendika misafirhanesinin sahibi de çocuğunuda aynı sorundan kaybetmiş. Diyor ki sadece yeni gelecek çocukla bu acıyı biraz hafifletebileceksiniz, bizim öyle oldu.
Ama benim bir tane Uras ım vardı diyemiyorum ki böyle. Artık düşünüp göze alabilir miyim onu da bilmiyorum ya gerçi.
Sen hiç işyan etmedin ki..
Allah'ım sana ve eşine sabır versin yardım etsin kuzum. Uras; şimdi senin de dediğin gibi cennet kuşu..
Sende melek annesisin..
Annelik içimizden en güzel sana yakıştı.
İnşaallah zamanı gelince Allahım nasip edecek, yeniden anne olacaksın ve Uras'ın kardeşi olacak. 🙏
Çok yıprandın, dinlenmeye kendine gelmeye çalış.. Dikişlerin için krem verdilerse; ihmal etme sür canım..
Kuru tutmaya çalış.
Ayağını sırtını filan sıcak tut, üşütme..
Göğüslerin tam boşalt aman canım içinde kalmasın, iltihap olup mastit olabilirsin.
Çok teşekkür ederim kuzum desteğini esirgemedin🙏
Dün hastanede elektrikli ile denedik yine boşaltamadık tam. Göğüslerim eziyet oldu bana Allahım olmayana versin bana niye böyle oldu anlamadım. Üzüntü süt keser derlerdi kendimi sorguluyorum noluyor diye.
Canım inan hep aklımdaydın acaba naaptı diye? Üzülme diyemem sana üzüleceksin duygularını erteleme sakın dibine kadar yaşa eğer bastırırsan sonradan çok daha beter üzülürsün 😟 İçine atma yaz dök içini acılar paylaşıldıkça azalıyor

Kuzum değer kaç çıktı? Bende çok ağladım ilk günler bebek aç kaldı diye ama ağlama canım❤ Bi de kan alınırken bile ağlıyorum dayanamıyorum😢
Yavrum benim haklısın attıkça çığ gibi büyüyor çoğalıyor. Allah eşimden razı olsun 21 yaşında daha. Herşeye koştu üstüne benim hallerimi çekiyor. Bir kere gık demedi :KK43: Sonradan da onun bu güçlü hallerine duygulanıyorum çok değişik hallerdeyim anlayacağın. 😢
Allah sabır versin. Diyecek başka birşey bulamıyorum ben.
Allah razı olsun canım 🙏
Ne desek çare olmaz canım biliyorum sanıyorum ki tek çare zaman.. hepimiz çok üzgünüz elimizden gelen tek şeyse senin için dua etmek. Allah bolca sabırlar versin bir daha böyle bir şey yaşatmasın doğacak yavrularına sana ve eşine sağlıklı sıhhatli bir ömür nasip etsin
Amin kuzumm amin, inşallah Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın. 🙏

Evime geçince ya daha kötü olursa herşey diye korkuyorum. İnşaallah tek derdimiz ayrı kalmaktır. :KK43:
Boşanma fikrinden alakoyamıyorm artık kendimi.
Sabahtan beri sessiz sessiz ağlıyorum. :KK43:
Hiç iyi değilim.

Sorumsuzlar işte, çok ayıp. Ben çok daraldım artık. Ne yapacağımı bilmiyorum. Aynen ben kendimi teselli edip iyi dedikçe hayal kırıklığına uğruyorum. Senin ki anneciymiş. :KK43:
Kuzum anneci olduğundan değil hatta hiç sevmez ama merhametli işte.karsidaki o cahilde kendini acindiriyor sinsi yılan kadından nefret ettim ya hareketlerini gördükçe esimde tamam yaparız ederiz dedikçe deli oluyorum dün bağırdım çağırdım bugünde gergin eşim ama umrumda değil benim çöpe atacak tek kurusum yok ona verene kadar gider yavrularima harcarim.kendi torunu olacak umrunda değil ektim yeni doğum yaptı çocuğa ufacık bişey almadı kendi üstünün basının derdine düşmüş.benimkinede almayacak koca koca diye ağzını açmış.bosandi o pislik herifinden geçen konuştum artık kendi ayakların üzerinde durmayı bil kimseye muhtaç olma dedim.bana sen dert etme ben güzel bikoca bulurum evlenirim parasını yerim dedi.birinin parasını yerdinde ne oldu ikinci ne olacak dedim bozuldu.terbiyesiz kadın.boyle salak gibi birilerinin sırtından geçinmeye çalışan insanlardan nefret ediyorum ya.

A April wind Allah sabır versin güç kuvvet versin size kuzum. Ne desek boş, acını üzüntünü yaşa içine atma ama kendini de ihmal etme lütfen.
Sağol kuzum🌷
2 günüm koşturma içinde geçti.
Hele Hacettepenin o merdivenlerini hiç unutmayacağım.
Bugünden itibaren biraz dinlenmeye çalışıcam.
Eşimde halime üzülüyor uzaktan seslensem ben seni de kaybetmek istemiyorum diye söylenmeye başlıyor. O da çok etkilendi. 🙏

Sağol kuzum🌷
2 günüm koşturma içinde geçti.
Hele Hacettepenin o merdivenlerini hiç unutmayacağım.
Bugünden itibaren biraz dinlenmeye çalışıcam.
Eşimde halime üzülüyor uzaktan seslensem ben seni de kaybetmek istemiyorum diye söylenmeye başlıyor. O da çok etkilendi. 🙏
Kuzum urasın durumu anı mı gelişti çünkü kan istiyolar demiştin, hacettepeye sevk etmelerini iyiye yormuştum

Kuzum urasın durumu anı mı gelişti çünkü kan istiyolar demiştin, hacettepeye sevk etmelerini iyiye yormuştum
Kuzu durumu Cumartesi geceden beri iyi değilmiş sevke uygun olması Pazartesi’yi bulmuş.
Ecmo cihazı takılacaktı ya, bu cihaz 2 türlü takılıyormuş kapalı ve açık olarak.
Kapalı takmaya çalışırlarken kalbe giden damar patlatmışlar takamamışlar çünkü bizim kalbimiz sağda olduğu gibi yüzü de tersmiş. Damar yerleşimi de farklıymış. Bınu da açık ameliyatta anlıyorlar ve ameliyatta kaybettik zaten. Yani durum pek iyi değilken üstüne süpriz bilgi.. Doktorun dediği cümle “en ağır vakalarımızdan biriydi” zaten..

Herkese merhabalar,

eskiden gelerek okuyayım biraz dedim ama 100 küsür sayfa birikmiş :KK43:

Okuduğum kadarıyla melike222 melike222 gözünaydın canım, Allah analı-babalı büyütsün. Küvezdeydi son okuduğum mesajlarda Vuslat, şimdi nasılsınız?

M muttervonmarienkaefer A April wind doğum için aynı gün hastanedeydiniz sanırım, nasılsınız şimdi?

Gözümden kaçan, okuyamadığım sayfalarda doğum yapan kimler var bilmiyorum ama bebişini kucağına alan herkesin gözü aydın olsun, mutlulukla büyütün bebelerinizi...

Ben yoğunluktan giremedim foruma, uzun uzun yazacağım ilk fırsatta süreci...

Kuzu durumu Cumartesi geceden beri iyi değilmiş sevke uygun olması Pazartesi’yi bulmuş.
Ecmo cihazı takılacaktı ya, bu cihaz 2 türlü takılıyormuş kapalı ve açık olarak.
Kapalı takmaya çalışırlarken kalbe giden damar patlatmışlar takamamışlar çünkü bizim kalbimiz sağda olduğu gibi yüzü de tersmiş. Damar yerleşimi de farklıymış. Bınu da açık ameliyatta anlıyorlar ve ameliyatta kaybettik zaten. Yani durum pek iyi değilken üstüne süpriz bilgi.. Doktorun dediği cümle “en ağır vakalarımızdan biriydi” zaten..
Anladım cnm ,İşte biz insanoğlu aciziz 9 ay karnında canlı tuttu rabbim hiç müdahaleye gerek olmadı

X