2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Gunaydin kizlar,Şu emzirme dönemi canimi okudu resmen. Iki gündür sol göğsümün kahverengi yerinde sertlik var. Mastit için başka belirtim yok, ates vs gibi... Ne yapacagimi bilemedim, göğsümü sağdım, sicak havlu koydum , hiçbirşey değişmedi...normal mi bu cildiracagimm:bicak::KK43:

Emzirir ken parmağınla sıkıyor musun orayı yoksa gevşek mi bırakıyorsun
kızlar süt soran olmuştu, uzum hoşafı deneyin, birde demir eksikliğiniz varsa ilacı bırakmayın, ben hem demir hem.kalsiyum magnezyum alıyorum hala hatta arada balık yağı da, doktorunuza danisin tabi, ben sordum alabilirsin dedi, faydası olduğunu düşünüyorum.

Bana 3 ay demir hapı verdi bi de d3.... Decaviti bırak dedi.
Günaydın kızlar:KK200:

Sürekli uyuyup uyanmaktan gözlerim şişti🙈 size de oluyor mu gece uyandığımda terden sırılsıklam oluyorum 😐 ya da emzirirken bir ateş basıyor su içinde kalıyorum.

Bugun eşim işe başladı ipekle başbaşayız kv gelirin gündüzleri dedi ama tekken denemek istiyorum.
Canım hayırlısıyla çıkacak vuslat kızımız 🙏🏻sen üzülüp stres yapma yeter ki,çıktığında annesi güçlü olsun😍 sütün etkilenmesin.

Biz de çok şükür iyiyiz 😍 ipek hanım fake attı şuan bana emerken uyudu beşikte uyandı sallıyorum şuan:KK49: biz de 11 günlük olduk zaman nasıl da geçmiş yarına devletten randevu aldım ipek için sarılığını kontrol ettirmek istiyorum.

Ah sorma hele ben her emzirmede öyleyim. Zaten çok terleten biriydim içtiğim su 3 lt den fazla oluyor o yüzden.
Kızlar bebeğe kan ihtiyaç olabilirmiş çok miktarda Hacettepe tıpa sevkettiler bizi. Yakınlarınızda varsa Arh- minnettar olurum 🙏
Canım ben hacettepe tıp ta çalıştım arkadşlarım çok lütfen bebeğin bilgilerini gönderir misin paylaşacağım hemen.... H tepe de emin elllerde için rahat olsun.

Oyyy o ayaklarını yer annesi 🤗 neyse doğduktan sonra büyüdükçe toparlandıkça da değişiyormuş 😋😂
Değişmicek değişmicek hep eşine benzicek :KK53:
Günaydın kızlar:KK200:

Sürekli uyuyup uyanmaktan gözlerim şişti🙈 size de oluyor mu gece uyandığımda terden sırılsıklam oluyorum 😐 ya da emzirirken bir ateş basıyor su içinde kalıyorum.

Bugun eşim işe başladı ipekle başbaşayız kv gelirin gündüzleri dedi ama tekken denemek istiyorum.
Tekken daha rahat edersin canım ben şimdiden tek kalayım rahat olurum diye düşünüyorum 🤔
Canım hayırlısıyla çıkacak vuslat kızımız 🙏🏻sen üzülüp stres yapma yeter ki,çıktığında annesi güçlü olsun😍 sütün etkilenmesin.

Biz de çok şükür iyiyiz 😍 ipek hanım fake attı şuan bana emerken uyudu beşikte uyandı sallıyorum şuan:KK49: biz de 11 günlük olduk zaman nasıl da geçmiş yarına devletten randevu aldım ipek için sarılığını kontrol ettirmek istiyorum.
İnşallah canım inşallah hayırlısıyla sağ salim taburcu oluruz :dua::KK36:
Biraz önce hem sütleri götürdük hemde doktorumuzdan bilgi aldık.
Durumu iyiye gidiyor dedi çok şükür bin şükür Rabbime :nazar:
Haftaya taburcusunuz bir aksilik çıkmazsa dedi 😍

Elleme eziyet etsin annesine 😇inşallah düşmüştür kuzum güzel haberlerle gelirsin.
Fazla kalabalık ortama girme canım bebekle etrafta enfeksiyon çok
Yani ultrasondan daha iyi mi cikti
Ultrason kilosuyla bir çıktı canım ben az çıkar yanlıştır o ölçümler diye inanmıyordum ☺:nazar:

Emzirir ken parmağınla sıkıyor musun orayı yoksa gevşek mi bırakıyorsun

Bana 3 ay demir hapı verdi bi de d3.... Decaviti bırak dedi.

Ah sorma hele ben her emzirmede öyleyim. Zaten çok terleten biriydim içtiğim su 3 lt den fazla oluyor o yüzden.

Canım ben hacettepe tıp ta çalıştım arkadşlarım çok lütfen bebeğin bilgilerini gönderir misin paylaşacağım hemen.... H tepe de emin elllerde için rahat olsun.
Canım iki gündür bebek.emerlen iyice sıkıyorum orayı, sut ciksin diye ama ağrı devam ediyor, pek birşey değişmedi. Doktora gittim mastit değil dedi, sicak soğuk uygula dedi, bakalimmise yarayacak mi

Canım iki gündür bebek.emerlen iyice sıkıyorum orayı, sut ciksin diye ama ağrı devam ediyor, pek birşey değişmedi. Doktora gittim mastit değil dedi, sicak soğuk uygula dedi, bakalimmise yarayacak mi
Bence canım sıktığın için tıkıyorsun damarı ve şişiyor.sertleşiyor. Memenizi serbest bırakın diyorlar sadece alttan destek verin. Yani ucunu elle sıkmaman lazım zaten bebiş hepsini ağzına alırsa çeker. Bugün serbest bırakarak bi dene bakalım belki şişliği inee

i
Erkek annesi değilim ama bebişler ilk 6 ay o acıyı hissetmezmiş diye duydum ne kadar doğru bilmiyorum. Bence en güzeli doğumdan hemen sonra yaptırmak :)
Bende istedim ama doktorumuz ilk 1 ay önermiyoruz desiler bu sefer de esim duyunca 1 ay geçsin dedi. Ne guzel ikna etmiştim😭

Benim kanamam bitti canım terleme devam ama ilk günler çok yoğundu 1 haftada azalarak bitti😟 en kötüsü şuan duşa giremiyorum bebeği bırakıp 😂

Canım çilemi bi görsen 😐 şimdi sarılıktan dolayı sürekli beslemem gerektiği için diyelim ki uyuyor bşr türlü uyandıramıyorum altını açıyorum gözünü açıyor tam yerken tekrar uyuyor kıyamıyorum da şimdi meme emdi biraz mama da vericem ama uyuyor 😐 gece boğazına kaçtı mama bende hemen öyle yaptım canım sanırım kendimi psikolojik olarak hazırladım tek olmaya korkmadım katı değil ya, kayınvalidem hiç kıyamıyor tutarken falan çok çekiniyor uzun zamandan sonra bebek geldiği için aileye 30 yıl diyeyim ☺ Ben daha cesaretliyim.
Bende ayni durumdayım.altini aciyorum uyansin diye o sirada bi uyaniyor ne zaman mememi tuttursam uyuyor.biberonu uyusa bile aliyor😄😄cok fena.ilk torun mu

LoveAndMarriage LoveAndMarriage melike222 melike222 havadansudan havadansudan

Kizlar dr dan.dondum. Nst de sancilarim cikti.dr acilma muaynesi gerek gordu ancak acilmam yokmus henuz. Ama bebek kanala girmis heran dogum olabilir hazirlikli olun dedi. 😨
Tahmin ettigim gibi dogum baslamis gelende nisanmis canim.sen simdi evde takip et canim kasilman oldugunda ne siklikta oluyor dakika tut hamilelik programlarinda var.ozellikle 10 dakikaya ya da 5 dakiyaya duzenli oldugunda hemen hastaneye git.acilman olmadığı icin biraz surebilir.
Seninle gunumuz aynimis.ben 36 da doğum yaptim.seninde yarin 38 oluyor.haftasida cok iyi

Akşamdan beri kasılmam durmadı kuzum bende bilemiyorum 😅 inşallah teşekkür ederiz 🙏
Çatı darlığı ve doku sıkılığı kuzum. Yarın kilosuna göre karar verecekti bekleyemedim ne olur ne olmaz diye şimdi gidiyoruz kontrole

Son mesajında gördüm canım normal doğuma engel yokmuş çok sevindim😁 şimdi sadece beklemek var😍
Canım artık sarılık tehlikeli seviyeye çıkmaz ki. 4-7 gün arası en yüksek seviyesine ulaşır. 4. Gün 16.2 ile hastaneye yattı benimki 9 ile çıktı. 7. Gün 4.5 olmuştu.
Emerken uyuyup yatakta uyanma çok klasik maalesef :) bizde de aynı dert var

Negatif bi doktora düştük canım bu bilgileri bize kendisi söylemedi, biz başında yakaladık 14,8 di 1 grce fototerapi aldı salı çıktık 10 değerle cıma ölçüldü 12,6 bol bol beslensin dedi bi daha ona gitmeyi düşünmüyorum bende eğitim arş hastanesinden yarına randevu aldım içimiz rahat etsin diye 😐
Değişmicek değişmicek hep eşine benzicek :KK53:

Tekken daha rahat edersin canım ben şimdiden tek kalayım rahat olurum diye düşünüyorum 🤔

İnşallah canım inşallah hayırlısıyla sağ salim taburcu oluruz :dua::KK36:
Biraz önce hem sütleri götürdük hemde doktorumuzdan bilgi aldık.
Durumu iyiye gidiyor dedi çok şükür bin şükür Rabbime :nazar:
Haftaya taburcusunuz bir aksilik çıkmazsa dedi 😍

Elleme eziyet etsin annesine 😇inşallah düşmüştür kuzum güzel haberlerle gelirsin.
Fazla kalabalık ortama girme canım bebekle etrafta enfeksiyon çok

Ultrason kilosuyla bir çıktı canım ben az çıkar yanlıştır o ölçümler diye inanmıyordum ☺:nazar:

Kız benim ipek de eşimin kopyası 😍 nasıl benzetmişsem öyle 😁

Canım güzel haberler almana sevindim hayırlısıyla kavuşacaksın sende vuslata❤️

Sonraki dertler gaz uyuma uyanma olacak inşallah❤️
Bende ayni durumdayım.altini aciyorum uyansin diye o sirada bi uyaniyor ne zaman mememi tuttursam uyuyor.biberonu uyusa bile aliyor😄😄cok fena.ilk torun mu
İlk torun canım o kadar üzerine titriyorlar ki çok şanslı sıpam 😊

Son mesajında gördüm canım normal doğuma engel yokmuş çok sevindim😁 şimdi sadece beklemek var😍

Negatif bi doktora düştük canım bu bilgileri bize kendisi söylemedi, biz başında yakaladık 14,8 di 1 grce fototerapi aldı salı çıktık 10 değerle cıma ölçüldü 12,6 bol bol beslensin dedi bi daha ona gitmeyi düşünmüyorum bende eğitim arş hastanesinden yarına randevu aldım içimiz rahat etsin diye 😐

Kız benim ipek de eşimin kopyası 😍 nasıl benzetmişsem öyle 😁

Canım güzel haberler almana sevindim hayırlısıyla kavuşacaksın sende vuslata❤

Sonraki dertler gaz uyuma uyanma olacak inşallah❤

İlk torun canım o kadar üzerine titriyorlar ki çok şanslı sıpam 😊
Çok iri bi bebek değil doğurabilirsin dedi kuzum 😊 bekliyoruz artık heyecanla ❤️🙏

X