2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Amin canım valla işte benim biraz bu sürpriz bir bebek nasipse. Ben hiçbir zaman kesinlikle doğurmam filan da dememiştim evet canım hepsi normal benimkiler çok şükür 15 12 8 ve 2 yaşındalar çok değişik doğum tecrübelerm oluştu ama hepsinin sonunda yaşadığım lezzet aldığım zevk içimdeki huzur aynıydı çok şükür. Benim eşim tam bir çocuk delisi aslında o kadar ki geçen dedim ki bebek erkek mi mı acaba kızmı diye beni öyle bir tersledi ki o nasıl soru sakın böyle birşey düşünme Allah ne verirse o olur sen bilmiyor musun ne olursa olsun o bizim minicik yavrumuz olacak vs gibi bir ton laf saydı. Aslında son bir yıldır eşimle çok sıkıntıdayız geçen yıl var olan iş yerimizi değiştirme kararı aldık ardından ailevi bir büyük sorun yaşadık eşim ciddi bir bunalıma girdi tam şehir değiştirecek tik ki başka bir iş kapısı açıldı bir yıldır da onunla uğraşıyoruz maddi sıkıntımız yok ama satmak istediğimiz bir işimiz var şehir değiştirmek bu satıştan sonraki ilk gündemimiz ve bu bir yıl boyunca eşimi yıpratan ailevi sorunlar bana patlak verdi ve bende sin altı ayımı gerçekten çok zor geçirdim o yüzden bu bebek haberi bizim yüzümüzü öyle güldürdü ki hayat ya iyi giden şeylerin olduğunu her koşulda nasıl birbirimize destek olduğumuzu hatırlattı böyle bir umut gibi doldu içimize artık yeni kararlarımızı etrafımıza açıklarken bile bizim bir bebeğimiz daha olacak cümlesi ile başlayan bir konuşmanın hayali bize çok güç verdi bakalım sabırla bekliyoruz Rabbimin yardımını
Öncelikle Allah sıkıntılarınızı gidersin. Hiç bir evlat yük değil tabiki yaşları da çok güzel sana yardımcı bile olurlar buyutmussun maşallah. Benimki de çok düşkün benim hikayem de çok zordu evliliğimde ilk 4 yil okadsr çok istedim ki anne olmayı eşim hiç istemedi evlilik bile umrumda değildi ama 30 olmadan anne olmak istiyordum yaş farkımız çok olmasın çağini anlayabileyim diye ama o derece istemedi ki eşim bosanma konusunda direkten döndük . İlkim 30 umda oldu ikinci ikiz 32 yasimdayken simdi de hamileyim ardından Arda olunca bu tuhaf olduk ama dedigden gibi şimdi de eşim bayılıyor bizsiz tek gün geçiremez çocuk çok şey kattı bize. Bende severim kalabalık aileyi ama bakımı zor olacak. Düşün ki şimdi ikiz emziriyorum ve hamileyim. Kesmeye çalıştım çok zorlandılar kıyamadım devam ediyorum Allah herkesin yardımcısı olsun. Biraz daha kabullendi durumu bende buraya ilk yazdığımda yeni öğrenmiştim şimdi alıştm.

İyi günler hanımlar
Bugün benim gecikmemin 4 . günü ve hala sabırla bekliyorum.
Sizin de adet olmanız gereken zamanda beyaz kokusuz bir akıntınız olmuşmuydu yada akımtınız var mı ?
Sürçü lisan etti isem af ola ama içim içime sığmıyor bu bebeği çok ama çok istiyorum,
Hayırlısı ise bu ikinci hamileliğim ama hüçbir şey hatırlamıyorum şaka gibi....

İyi günler hanımlar
Sizin de adet olmanız gereken zamanda beyaz kokusuz bir akıntınız olmuşmuydu yada akımtınız var mı ?
Sürçü lisan etti isem af ola ama içim içime sığmıyor bu bebeği çok ama çok istiyorum,
Neden test yapmıyorsunuz

İyi günler hanımlar
Vardı canım hatta hala devam ediyor benim.

Neden test yapmıyorsunuz
Hamile isrm eğer geç döllenme daha çıkmaz diye test yapmıyorum ,
Birde şu an yazlıkta oğlumla berabet kalıyorum en yakın eczane 1.5 km o kadar yol yürüyemem oğlumla ....
Bu akşam alıcam test hatta baya bir test alıcam...
Umarım pozitif çıkar..
Hayırlısı ise diyorum birde....

Kızlar Ankara’da olan var mı aramızda ? Doktor önerisine ihtiyacım var da. Semt önemli değil, bir süre oradayım da kontrole gitmek istiyorum.
Canım ben varım batıkent te yim sincan lokman hekim de pakize hanım benim yıllardır dr um önce Allah a sınra onun tecrübesine güveniyorum inşallah

Bayanlar birde ben ilk hamile mustella çatlak kremi kullandım hiç çatlamadım hatta sürmediğim yerler çatladı
Vede 30 kg üstünde kilo almıştım evet bu sefer hamileysem diyetisyene gideceğim...

Öncelikle Allah sıkıntılarınızı gidersin. Hiç bir evlat yük değil tabiki yaşları da çok güzel sana yardımcı bile olurlar buyutmussun maşallah. Benimki de çok düşkün benim hikayem de çok zordu evliliğimde ilk 4 yil okadsr çok istedim ki anne olmayı eşim hiç istemedi evlilik bile umrumda değildi ama 30 olmadan anne olmak istiyordum yaş farkımız çok olmasın çağini anlayabileyim diye ama o derece istemedi ki eşim bosanma konusunda direkten döndük . İlkim 30 umda oldu ikinci ikiz 32 yasimdayken simdi de hamileyim ardından Arda olunca bu tuhaf olduk ama dedigden gibi şimdi de eşim bayılıyor bizsiz tek gün geçiremez çocuk çok şey kattı bize. Bende severim kalabalık aileyi ama bakımı zor olacak. Düşün ki şimdi ikiz emziriyorum ve hamileyim. Kesmeye çalıştım çok zorlandılar kıyamadım devam ediyorum Allah herkesin yardımcısı olsun. Biraz daha kabullendi durumu bende buraya ilk yazdığımda yeni öğrenmiştim şimdi alıştm.
Evet canım senin ki yaş aralığı yakın olduğu için daha zor olur ama inşallah Allah bir kolaylığını da verecektir ilerde onlarla gurur duyacaksın evlat gerçek bir hazine ne gezip tozma ile nede herhangi baska bir şeyle doldurulabilir inşallah sende önümüzdeki yıl iyiki olmuş diyecek o kadar güzel şeyler yaşarsın

KOÇ BURCU
Ebeveynlerine Geleceğe Yönelik Öneriler

Koç burçları yediden yetmişe çok cesurdur. Ancak birey olunacak yaşa kadar, çocuğunuzun sağlığı için bu cesaretin kontrol edilmesi gerekir. Çok korkusuz oldukları gibi çok da yaramazdırlar. Onu bir gün ağaçta, bir gün denizde tek başına açılmış, bir gün ateş yakarken bulmadan önce sıkı bir disiplin uygulamanız gerekir.

Koç burcu çocuk diretmekten hoşlanır. Ona neyin neden yapılması gerektiğini tane tane anlatmanız gerekir. Yoksa köprü üstündeki iki keçi gibi, anne evlat boynuzlarınızı tokuşturursunuz. Küçük veya büyük bir şaplakla da onu sindiremezsiniz. Korkusuz olduğunu söylemiştim. Yine de büyüdükçe asileşecek Koç burcu çocuğunuza erkenden “hayır” kelimesine alıştırmanız faydalı olacaktır. Ayrıca mutlaka evde patronun kim olduğunu belirtmeniz gerekir.

Yüksek enerjisini kontrol etmek zordur. Anaokulunda ve ileride diğer okullarda, evladınız ile alakalı sürekli şikâyet almak istemiyorsanız, erken yaşta enerjisini kanalize edebileceği uğraşlar edindirmelisiniz. Spor, özellikle de takım sporları bir Koç burcu çocuk için bulunabilecek en güzel aktivitedir.

Koç burcu bebeğiniz veya çocuğunuz hızlı kavrayacak, birçok şeyi erkenden tek başına yapmak isteyecektir. Kendi kıyafetlerini kendi seçmek, yemeğini kendi yemek gibi. Bu tarz isteklerini kısıtlamamalı, özgüveninin kırılmasına izin vermemelisiniz.

Rekabetten ve yarışmaktan çok hoşlanırlar. Bu sebeple yap-bozlar, Legolar ve kırmızı yarış arabaları favori oyuncakları olacaktır. Rekabeti seven, yarışı kazandığında ödül almayı da sever. İyi bir sonuç elde ettiklerinde onları alkışlamayı unutmamalısınız. Böylece okulda da başarılı olmalarını sağlayabilirsiniz.

Tüm bu enerji girişken yapılarına rağmen, zaman zaman içlerine kapanır, yalnız kalmak isterler. Böyle zamanlarda onları fazla sıkıştırmamalı, özel alanlarına saygı göstermelisiniz

KOÇ BURCU
Ebeveynlerine Geleceğe Yönelik Öneriler

Koç burçları yediden yetmişe çok cesurdur. Ancak birey olunacak yaşa kadar, çocuğunuzun sağlığı için bu cesaretin kontrol edilmesi gerekir. Çok korkusuz oldukları gibi çok da yaramazdırlar. Onu bir gün ağaçta, bir gün denizde tek başına açılmış, bir gün ateş yakarken bulmadan önce sıkı bir disiplin uygulamanız gerekir.

Koç burcu çocuk diretmekten hoşlanır. Ona neyin neden yapılması gerektiğini tane tane anlatmanız gerekir. Yoksa köprü üstündeki iki keçi gibi, anne evlat boynuzlarınızı tokuşturursunuz. Küçük veya büyük bir şaplakla da onu sindiremezsiniz. Korkusuz olduğunu söylemiştim. Yine de büyüdükçe asileşecek Koç burcu çocuğunuza erkenden “hayır” kelimesine alıştırmanız faydalı olacaktır. Ayrıca mutlaka evde patronun kim olduğunu belirtmeniz gerekir.

Yüksek enerjisini kontrol etmek zordur. Anaokulunda ve ileride diğer okullarda, evladınız ile alakalı sürekli şikâyet almak istemiyorsanız, erken yaşta enerjisini kanalize edebileceği uğraşlar edindirmelisiniz. Spor, özellikle de takım sporları bir Koç burcu çocuk için bulunabilecek en güzel aktivitedir.

Koç burcu bebeğiniz veya çocuğunuz hızlı kavrayacak, birçok şeyi erkenden tek başına yapmak isteyecektir. Kendi kıyafetlerini kendi seçmek, yemeğini kendi yemek gibi. Bu tarz isteklerini kısıtlamamalı, özgüveninin kırılmasına izin vermemelisiniz.

Rekabetten ve yarışmaktan çok hoşlanırlar. Bu sebeple yap-bozlar, Legolar ve kırmızı yarış arabaları favori oyuncakları olacaktır. Rekabeti seven, yarışı kazandığında ödül almayı da sever. İyi bir sonuç elde ettiklerinde onları alkışlamayı unutmamalısınız. Böylece okulda da başarılı olmalarını sağlayabilirsiniz.

Tüm bu enerji girişken yapılarına rağmen, zaman zaman içlerine kapanır, yalnız kalmak isterler. Böyle zamanlarda onları fazla sıkıştırmamalı, özel alanlarına saygı göstermelisiniz
Ayy hemen okuyorum :halay:

Ben kısmen inanırım burç olayına ama bizimkiler zor çocuk sanırım :))
Bende etkilediğini düşünüyorum canım. Okudum ama bilemedim ya:) Benim kendimi bildim bileli çocukluk arkadaşım Koç burcu burda anlatıldığı gibi çok hiperaktif yaramaz değildi ama :)) Bakalım güzel burç güzel aya denk geldik huylarıda melek gibi olur inşallahh :)

Selam hanımlar
Herkes biliyordur ama söyleyeyim dedim.
Malum yarın kurban bayramı sakın mangal da pişmiş et köfte tavuk falan yemeyin hanımlar...
Döner urfa ve adana v.s falan da yemeyin. İçleri çiğ kalıyor çünkü.
Hatta ben hamileyken çiğ eti bile ellemedim.
Birde ben hamileyken dışarıdan salata falan da yemiyordum iyi.yıkanmamış yeşilliklerde çok hastalık oluyor çünkü.
Açık peynir de almayın çiğ sütten yapılmuş olma ihtimali var çünkü. Rafadan yumurta tam pişsin sarısı cıvık kalmasın.
Çin yemeği yiyorsanızda soya filizi yemeyin..
Herkes biliyordur da hatırtlatma mahiyetinde olsun dedim...

İyi günler hanımlar
Evet benim iki hamileliğimde de tam adet olmam gereken günde fazlaca beyaz renksiz gibi akıntı geldi, hatta ilkinde öyle olunca ikinci hamileliğimde ordan anlarım diyordum , ben adet oldum sandım koştum lavaboya fakat akıntıyı görünce tamam dedim hamileyim iki gün sonrA da test yapmıştım , inşallah sizin de gönlünüze göre olsun inşallah hamilesinizdir

Hamile isrm eğer geç döllenme daha çıkmaz diye test yapmıyorum ,
Birde şu an yazlıkta oğlumla berabet kalıyorum en yakın eczane 1.5 km o kadar yol yürüyemem oğlumla ....
Bu akşam alıcam test hatta baya bir test alıcam...
Umarım pozitif çıkar..
Hayırlısı ise diyorum birde....
Anladım umarım beklediğin sonucu alırsın :)

Kızlar benim bugün bulantım çok fazla arttı istifra ettim sabah kafamı kaldıramadım , çok zorlandım rahat geçirmeyi o kadar çok istiyorum ki çünkü benden hala istekleri beklentisi olan bir çocuğum daha var , kahvaltısını zor hazırladım e bu sefer öğle yemeği abur cubur vermek istemiyorum mümkün olduğunca eve de almıyorum zaten ama bu bulantı bütün yaşam kalitemi etkiliyor maalesef

Kızlar benim bugün bulantım çok fazla arttı istifra ettim sabah kafamı kaldıramadım , çok zorlandım rahat geçirmeyi o kadar çok istiyorum ki çünkü benden hala istekleri beklentisi olan bir çocuğum daha var , kahvaltısını zor hazırladım e bu sefer öğle yemeği abur cubur vermek istemiyorum mümkün olduğunca eve de almıyorum zaten ama bu bulantı bütün yaşam kalitemi etkiliyor maalesef
En kısa zamanda geçer umarım canım yaa rahat sıkıntısız hamilelik geçirelim inşallah

G g
Evet benim iki hamileliğimde de tam adet olmam gereken günde fazlaca beyaz renksiz gibi akıntı geldi, hatta ilkinde öyle olunca ikinci hamileliğimde ordan anlarım diyordum , ben adet oldum sandım koştum lavaboya fakat akıntıyı görünce tamam dedim hamileyim iki gün sonrA da test yapmıştım , inşallah sizin de gönlünüze göre olsun inşallah hamilesinizdir
Umarım ondan burdayım zaten hamilelerin dilekleri olur birde ben kimse ile paylaşmadım bu durumu burası sırdaşım gibi oldu, insan manevi olarak rahatlıyor burada.
ilk hamileleğimde de buradaydım yararlı şeyler öğrenmiş , paylaşmış ve psikolojik olarak da rahatlatmıştı...

X