2018 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Ben biraz acele davrandım sanırsam, bebek arabası, beşik , dolap, bunların hepsini aldık :halay:

Beşik uyguna, pek kaba olmayan birşey istiyordum çünkü abisinin ranzası var büyüyünce ranzayı birlikte kullanırlar diye düşündük.

Dolap da, aslında sadece şifonyer istiyordum 5 çekmeceli, çünkü ranzanın dolapları da var ileride onu kullanabilir diye. Ama askı da lazım olur belki kıyafetler için diyerekten böyle küçük bir dolap aldık :)
Çok hızlısınız maşallah bende almak istiyorum eşimde cinsiyet belli olsun önce diyor. Aldığınız beşik yatak yanı için mi ben öyle almayı düşünüyorum bide park yatak alıcam sağlıkla kullanmayı nasip etsin Allahım
Benim hamilelik takvimim neden yanlis ya 8.haftadayim gecen haftaya kadar dogru gösteriyordu
8+ ya geçince bi sonraki hafta olarak gözüküyor canım bi bende şuan 8+5im 9 gözüküyor o haftadan gün aldığım için

Benim ikiz olunca iki kere masraf. O yüzden beşik almayacağım heralde. 2-3 yaşına kadar idare edecek bir çekmeceli yatakdüşünüyorum Eşime bakarsan al çift kişilik bi yatak düşmezde yatsınlar ikisi yanyana diyor. Gerçektende Allah erkekleri çok farklı yaratmış.
ne kadar rahatlar gerçekten :))

Kızlar şimdi bir yerde okudum erkekler 4 yılda bayanlar 3 yılda hücre yeniliyormuş hamile kaldığınızda en son kimin hücresi yenilenmisse cinsiyet o oluyormuş duydunuz mu hiç benim kızım için hesapladım tuttu:p
Onu yazanların erkekteki xy kromozomundan haberi yok sanırım :) Erkekte bitiyor o iş ister son hücre ister ilk hücre

Kızlar bide tam yumurtlama gününde hamile kaldıysanız yani o gün veya bir gün öncesi ilişki olduysa bebeğiniz %99 erkek ama yumrtlamadan 3 gün önce ilişki olduysa ve siZ hamile kaldıysanız o zaman bebek kız aşılamayla kalanlar genelde erkek oluyor çünkü erkek sperm hücresi kız sperm hücresine göre daha hızlı ama çabuk ölüyor dolayısıyla aşılamada yumurtaya ilk önce erkek ulaşıp döllüyor . Kızlar daha yavaş ama daha uzun ömürlü ben o kız istediğim için adet bitiminden hemen sonra gün aşırı denedim hayırlısı kısmetimizde kız evlatta varsa olur yoksa gelen allahtan canım kanım

Bnde 6-7aylık olunca alışverişe cıkmak istiyorm ama bnm dolap hazır bn özel yaptırdım boydan boya büyüyene kdr kullanabilecek şekilde çalışma masası ve kitaplıkda var..

Bnmde bi dolap hazır :) ama benm evim seyyar şeylere pek imkan vermiyor cm cm ölçüp yerleştirerek aldığım için kendi odasında olacak beşiği..şu şekilde istiyorum ilerde düz yatak olucak ve şifoniyer
Ben de yatağı böyle düşünüyorum canım ama alırken dikkatli olmak gerekiyormuş parmaklıklar çocuk ayağa kalkınca da yeterli yükseklikte olmaliymis bı de kol bacak sikismasin diye geniş aralıklı olmaliymis. Paylaştığın fotodaki kenar yastiklarini beğendim boydan boya olması çok güzel. Kafa göz carpiyormus... Muşmuş da mişmiş ilk bebek bakalım ne hatalar yapicaz :halay:

Mesela benim 2 kat komşum kendisi aşılama yaptırmış ilk bebeğini bebek erkek. İkincisi adetten hemen sonra sadece 1 kez korunmadım dedi bidaha hep korundum ama kalmışım dedi bende dedim o zaman bu kız ve gerçekten kızı oldu.

Kızlar bide tam yumurtlama gününde hamile kaldıysanız yani o gün veya bir gün öncesi ilişki olduysa bebeğiniz %99 erkek ama yumrtlamadan 3 gün önce ilişki olduysa ve siZ hamile kaldıysanız o zaman bebek kız aşılamayla kalanlar genelde erkek oluyor çünkü erkek sperm hücresi kız sperm hücresine göre daha hızlı ama çabuk ölüyor dolayısıyla aşılamada yumurtaya ilk önce erkek ulaşıp döllüyor . Kızlar daha yavaş ama daha uzun ömürlü ben o kız istediğim için adet bitiminden hemen sonra gün aşırı denedim hayırlısı kısmetimizde kız evlatta varsa olur yoksa gelen allahtan canım kanım
Hergün olduysa Nasıl anlarız ki acaba

Benim aşılama ama asilamadan önce ilişki de olmuştu o_O şimdilik kız gibi görünüyor böyle kalsa çok sevinirim :KK51:

Hergün olduysa Nasıl anlarız ki acaba
Hergün olduysa erkek olabilir canım çünkü çok afedersin çok çok ikinci günkü ilişkide bir önceki spermler ölüyor ve yumurtaya ilk erkek ulaşacağı için ilk erkek dölüyor şöyle söyliyim mesela erkek sperm 24 saat yaşıyorsa kızlar 48 saat yaşıyor

Hergün olduysa erkek olabilir canım çünkü çok afedersin çok çok ikinci günkü ilişkide bir önceki spermler ölüyor ve yumurtaya ilk erkek ulaşacağı için ilk erkek dölüyor şöyle söyliyim mesela erkek sperm 24 saat yaşıyorsa kızlar 48 saat yaşıyor
Ayy hadi bakalım sürpriz olsun.Tutunca söyleyelim de bilgi olsun sonrakilere :)

Kızlar yarın doktor randevumuz var dua edin bize teyzeleri :) 8+0 da gitmiştim. Kalbi duyduk. 3hafta sonra gel dedi. Yarın 11+3 oluyorum. İnş güzel şeyler duyarız ve görürüz. Keşke cinsiyetle ilgili de ipucu verse doktor :dua:
İnşallah bebişin Nur topu gibidir inşallah bi sıkıntı yoktur canım haberdar et bizleride

Evet canım bunu ben nette araştırma yaparken farkettim hatta çok çok geçmişte kk dada biri kendi hikayesini yazmış ve bu bilgileri paylaşmış
Şu Çin takvimine de baya iyi diyorlar ama.Eşimin iş arkadaşının iki çocuğunda da dogru çıkmış.

X