2018 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Kizlar benim gibi burda kuru havadan sikayetci arkadaslar vardi .Buhar makinesi almis esim cok mutlu oldum .Sinbo nun soguk buhar makinesi 120 tl ye almis internette 90 a kadar düşüyor belki bakmaz istersiniz ustunde bebek fotosu olan

Ayy aynen bende kusmesin diye kizim fln diyorum arada diyorum kizda olsan erkekte seni cok seviyoruz bekliyoruz ama cok tuafmis birde ne izlesem ne dinlesem duygulanip agliyorum
Bende aşırı zaten duygusaldım iyice duygusallaştım :) Birde arada gelen sinirlerim var hiç sorma :-) Arada çekilmez bir insan oluyorum sanırım :KK66:

Arkadaşlar iyi akşamlar . Birşey danışmak istiyorum . Bugğn bir arkadaşımız ağdadan sonra lekelenme yaşamış ama sizden de fikir almak istiyorum . Gebelikte ağda yaptırmak konusunda tecrübe , bilgi , fikirleriniz nedir ? Benim lekelenmelerim hala devam ediyor , haftalık 1 kez iğne oluyorum . Ne yapmam gerektiği konusunda kararsız kaldım ..

Kıızzzzz :) sülalemizde o kdr çok erkek bebek var ki kıza hasret kaldık. Belki bana da cumartesi bi tahmin söler doktorum:) ama benim gittiğim dr da 4boyutlu yok sanırım. Sen hangi özele gidiyosun özel değilse?
Acıbadem şimdilik ama aşırı pahalı doğum ücretleri değiştirebilirim. Ben de makine iki boyutlu gösteriyor sanıyordum ama bu hafta önce iki boyutlu baktı sonra bı baktım görüntü değişti kahverengi bir renk aldı bebegim oynuyor içerde... Makine de öyle çok lüks görünmüyordu açıkçası. Biz de kız istiyoruzz eşim taraf hep erkek. Ben de erkek az nasıl erkek çocuk yetiştirilir korkuyorum.

Kizlar keton nedir bende ckms
Aşırı bulantısı olanlarda çıkıyor yani vücudun susuz kalmış demek , çok mu kusuyorsun ? Bulantinin şiddetini o ketondan anlıyorlar ve yatış veriyorlar hemen serumlar falan takılıyor , ne yaptılar sana , hastaneye yatirdilar mi ?

Benim gibi kötü olanlar ve haftası ileri olup iyileşenler teselliye ihtiyacım var. Çok kötüyüm iki günde bir acile gidip gece yatıp sabah çıkıyorum serumlar bulantı için ilaçlar hiç biri karetmiyor. Üstüne inanılmaz uyku hali huzursuzluk heran ağlama herşeye alınıp saatlerce ağlama durumundayım. Sanki hamile depresyonu diye bişey var ve ben o depresyondayım. Midemde hiç birşey bir saat durmuyo. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Ben gibi olan varmı başka
Kaçıncı hafta başladı canım bu durumun? Allah yardımcın olsun tez vakitte normale döner inşallah hayatın

Arkadaşlar iyi akşamlar . Birşey danışmak istiyorum . Bugğn bir arkadaşımız ağdadan sonra lekelenme yaşamış ama sizden de fikir almak istiyorum . Gebelikte ağda yaptırmak konusunda tecrübe , bilgi , fikirleriniz nedir ? Benim lekelenmelerim hala devam ediyor , haftalık 1 kez iğne oluyorum . Ne yapmam gerektiği konusunda kararsız kaldım ..
Ben ilk gebeligimde kol bacak koltuk altı yaptiriyordum ama perine bölgesi traş yapıyordum orası biraz diğer bölgelere göre daha can yakıcı hamileyken daha fazla acı oluyor sanki adetliyken ağda yapiyormuşsun gibi

Acıbadem şimdilik ama aşırı pahalı doğum ücretleri değiştirebilirim. Ben de makine iki boyutlu gösteriyor sanıyordum ama bu hafta önce iki boyutlu baktı sonra bı baktım görüntü değişti kahverengi bir renk aldı bebegim oynuyor içerde... Makine de öyle çok lüks görünmüyordu açıkçası. Biz de kız istiyoruzz eşim taraf hep erkek. Ben de erkek az nasıl erkek çocuk yetiştirilir korkuyorum.

Ben de memorial, beklerim seni nesrin fenere :)

Hımm, belki vardır memorial da 4 boyut sorayım bu hafta. Bende muhtemelen babasız büyütücem o yüzden kız daha çok istemeye başladım. Heyecanlandım :)

Haklısınız çok kararsızım bu konuda bi özele bi devlete iki doktora gidiyorum arada kaldım sancıyı ben çekicem acıyı çekicem özelde sadece yüzüme gülümseyen çalışanlar olacak ama devlette ilgi var mı onu bilemiyorum pek.
Ben oğlumu ozelde dogurdum ama aman aman ilgi görmedim ama çapa da 4 buçuk aylık dogurmustum beya ilgilenmislerdi

hanimlar benjmde derdjm sekerle sanirim .
dr a ilk gttigimde genel teste aclik kan sekeri 93 cikti hemen diyete baslatti 7. haftada cok zorlaniyorum ya basina boyle bisey gelen varmi bi olcum cihazi aldrtti surekli aclik tokluk olcuyorum acliklarda sknt yok ama tokluk ne yesem firliyor

Bi kaç hafta daha ilerlesek daha iyi olacağımı düşünüyorum. Yemeye yemeye vücudum kurudu. Sanırım en yoğun olduğu haftadayım bide 8. Haftamın içindeyim. Bundan sonra yavaşça azalacağını umuyorum

Aynen canim inşallah..
Benim annem babannem halam 9 ay kusmus...
Ben bhnu kabullenmstim.
Azalacağından umidim yoktu..

Ne zaman hamile tribine girip canim biseyler cekecek diye düşünürdüm..
Karpuz istedi canim esim buldu ama ici gecmisti.. kokusu berbatmis ama ben farketmedim

Kabuguna yakin kisimlarini yedim...
Hicte kokmadi

Ben ilk gebeligimde kol bacak koltuk altı yaptiriyordum ama perine bölgesi traş yapıyordum orası biraz diğer bölgelere göre daha can yakıcı hamileyken daha fazla acı oluyor sanki adetliyken ağda yapiyormuşsun gibi
Hormonlardan dolayı kıl köklerim coşkuda .. Yoğunlaşma ve koyulaşma oluyor . Bikini bölgem için tereddütteyim ben de . Birkaç kez doktor işim acil olduğu için ben de traşladım ama hiç rahat değilim bu durumdan .. :bicak:

Bacak agdasi yaptım hamileyken ama bir kere göbek altına yapayım dedim ilk cekisimde gozumden yaşlar boşaldı, karnıma ağrılar girdi. Galiba gebelikte ağda daha çok acıtıyor.

Ben oğlumu ozelde dogurdum ama aman aman ilgi görmedim ama çapa da 4 buçuk aylık dogurmustum beya ilgilenmislerdi
Bi arkadaşımı özelden devlete sevk ettiler 8 aylıkken özel doğumunu yapamam masada kalırsın dedi kan pıhtılaşmıyormuş ve bunu doğum için gün almaya gittiğinde söylemişler üniversite hastanesi de kabul etmedi sadece bu devlet hastanesi kabul etti sezeryan düşünüyordu mecbur normal olmak zorunda kaldı 3 gün sancı çekti fakat kendini çok kasmış hiç yürüme yok sadece yatıp bacaklarını bile kapatmış en sonunda doğuma aldılar ama çok azarlamışlar sanırım bebeğe zarar verecek diye kendini kasmaktan açılmada olmamış 20 dikişlik kesmişler ondan da çok etkilendim ama bence devletteki davranışlar kişiye göre değişiyor sen nasıl davranırsan onlarda ona göre tepki veriyorlar heralde çünkü kürtajı o hastanede oldum eş yasak olduğu halde eşime siz çok görünmeyin dışarıda yasak ama eşinizin yanında bekleyebilirsiniz dediler

Bu arada benim usg yede bakabilecek olan var mi acaba ? Anlayanlar cinsiyet tahmininde bulunabilir mi? Karindan degil ama vajinal muayene bu. (7. hafta)

Eklentiler

• Screenshot_2017-12-14-22-48-46.jpeg
    Screenshot_2017-12-14-22-48-46.jpeg
    18,8 KB · Görüntüleme: 48
Aman hiç üzülme bulantıyı tavsiye etmiyorum zaten :KK70:benimse ilk gebeliğimde 2-3hafta bulantı olmamıştı herhalde olmayacak demiştim ki bir geldi pir geldi :KK70: bu seferkinde hemen başladı bulantı sağolsun hiç vakit kaybetmedi, ama artık yüzüp yüzüp kuyruğuna geldim inşallah az kaldı, bir de sağ salim kucağımıza alsak inşallah ondan sonra gelsin uykusuz geceler :anne:
Tam oğlumda rahat ettim :) uykusuz gecelere geri dönücem :) dediğin gibi sağ Salim gelsinler de:)

Bacak agdasi yaptım hamileyken ama bir kere göbek altına yapayım dedim ilk cekisimde gozumden yaşlar boşaldı, karnıma ağrılar girdi. Galiba gebelikte ağda daha çok acıtıyor.
Kaşlarımı bıyıklarımı bile zor temizledim gerçekten canımdan can koptu :kızgın: Sanırım alternatif yöntemlerle devam etmeliyim hassas bölgeye .. :KK43:

X