2017 Şubat Anneleri

Kızlar eğitici aktivite masası kullanan varmı bizimki bür yere tutunup bişeyler yapmayı çok sevşyor belki oynar diye düşnüüyorıö kullanan varmı
Fisher price letgo 'dan aldım enes talha ya göre baya baya iyi yanı oyalaniyor baya onda yani diğer şeyler e göre sürekli ayakta durmak isteyen bebekler için ideal bence yani en azından enes için kötü nün iyisi :)

teşekkür ederim kızlar alerjimiz var ama çıkmıyor işte denmektem başka çare yok
Canım benim oğlumunda (5yaş) alerjisi var detaylı testte çıkmıyor ama çilek siyah üzüm toz ve bazı baharatlara deneyerek öğreniyoruz yedikten sonra kırmızı kabarcıklar ve döküntüler oluyor evde ilaç bulunduruyoruz sürekli (döküntü can sıkıcı ve acı veriyor ama eşimin durumu çok daha ciddi mesela bal yediğinde soluk alması zorlaşıyor ve hastanelik oluyor allah daha kötüsünü yaşatmasın )

Merhaba umarım bebeğimiz iyidir bende 1 haziranda preeklampsi yüzünden erken doğum yaptım ve maalesef bebeğimi kaybettim. Sizin gebelik takibinizi kim yaptı diye merak ettim
Bende pkoluyum benimde tüp bebek ve doktorum remzi abalı idi beni 29.haftama kadar kendisi takip etti sizin nasıl oldu diye merak ettim

amin
Aynen kaşınması uyuyamaması çok zor emme reddi ek gıda problemi. Soyaya varmış testte çıkan sadece o tabi başka şeylerde var bizimde bizde deneyerek kesinleşmiş olan gıdalar var. Bizim hafif seyrediyor inş atlatırlar biranönce.

Maşallah sizin çocuklara ne güzel kendi kendilerine uyuyorlar.
Ben sanırım ilk zmn dan beri yanlış yaptım. Eğer daha küçükken kendi kendine uyuyabilmesini saglasaydim daha kolay olurdu diye düşünüyorum.
Peki gündüz uykusuna yatmasi nasıl oluyor. Kendi kendine mi uyuyor yine

Canm benim oğlumda ayakta sallanarak uyurdu tam bir felaketti ilk yıllar direk kendi kendine uyumayı başaramadık ama kademeli geçtik diyeyim önce tıpışlama sonra el tutma 2yaş sonrası oda da sessizce oturuyordum 1.5yıldır da kendi uyuyor oğlumun ikindi uykusu yok malesef yarım gün anasınıfına gidiyor kızım gündüz 2uyku birde aksam üzeri şekerleme yapıyor evet genelde kendi uyuyor işin sırrı uykusu geldiği anı(esneme gözünü ovuşturma gibi belirtiler) iyi kollayıp geçirmemek uyku saati geçince çok huzursuz oluyor ve uykuya dalamıyor aşagı yukarı uyandıktan 2.5 3 saat sonra diğer uykuya yatırıyorum

2yaşına kadar geçme ihtimali var ama geçmezse de canını sıkma allah başka sıkıntı vermesin

Galiba alerjik çocukların genel problemi uyku benim oğlumda ağlama krizlerimde ve kaşıntıdan dalamadığı zamanlar sallayarak ayağa alıştırdım şuan sadece ayakta uyur sallanarak taki uyanana kadar. Bitik durumdayım 2 gecedir uyanıp oturuyor dalamıyor ille sallamamı bekliyor

Kademeli kademeli geçmek lazım. Ztn bir anda olacak birsey değil. Sabır gerektiren bir durum.
Bende esneme ve göz ovusturma anını gozetliyorum dediğin gibi. Yavaş yavaş bende kararlı bir şekilde durup uyku eğitimi vermeye başlasam iyi olacak.
Bilgiler için çok teşekkür ederim sağolasın

Kademeli kademeli geçmek lazım. Ztn bir anda olacak birsey değil. Sabır gerektiren bir durum.
Bende esneme ve göz ovusturma anını gozetliyorum dediğin gibi. Yavaş yavaş bende kararlı bir şekilde durup uyku eğitimi vermeye başlasam iyi olacak.
Bilgiler için çok teşekkür ederim sağolasın

Kizlar bir sorum olacak.
Benim oğlan 9 ay 1 haftalik. Sadece altta 2 disimiz var. Acayip derecede ısıriyor. Aniden parmaklarimizdan tutup ısıriyor baya da acıtıyor. Benim yüzümü çenemi kolumu ısırmaya çalışıyor.
Sizce normal mi bu durum. Var mı aramızda bu sorunu yaşayan.

Aaaa bilmiyordum onu ama içinde fındık var onu da yiyemem bize kuruyemişler de yasak yoksa affetmezdim palm yağı falan bizimkinin soyaya da alerjisi var tofu neyden yapılıyor acaba o lor tarifine bakayım bir ya yazık yavruma yedirecek şey bulamıyorum

Annelik heyecanının dediği gibi ben de mustela nın o kremini kullandım bir de günlük nemlendirici sürdüm yine mustelanın. Çok kabardığı zaman da lucoderm vardı ondan sürdüm o hemen indiriyordu kabaran yerini. Bizim alerji doktoru bu kızarmalar geçmiyorsa alerjen birşey tüketiyorsundur dedi ve beni katı diyete soktu. Çok şükür katı diyetle düzeldi. O zaman ek gıdaya da geçmemiştim zaten. Yediğin herşeyi yaz ve aynı şeyleri iki üç gün üst üste ye ki neyin dokunduğunu anlarsın. Mesela kızıma kuruyemişler soya kabak gelmiyor. En fazla tepkiyi fındığa veriyor. Fındığı kesince düzeldi kızarıklıklar. Sen de neye hassas olduğunu bulmaya çalış canım inşallah tez zamanda rahatlar kuzucuk

Kızlar içinizde yaptıran varsa yardımcı olabilir mi ben anlamadım alerji testinin sonucunu.

Ben de yaptırmıştım ama anlamadım sonuçlardan birşey. Bizimkinde de birşey çıkmıyor testlere göre birşeyi yok ama fındık mahvediyor yavrumu

Elif de öyle elimi yakalayıp ısırıyor bırakmıyor sonra da gülüyor. Onu oyun haline getirdi. Bir de parmağını burnuma sokuyor

Bizimde tahlilde sadece soya çıkmış ama herşeye var tepkiler hafiflesede devam ediyor. Bende yiyordum çikolatayı ama soya alerjisi olunca bıraktım . Tofu soyadan yapılıyor diye biliyorum emin değilim. En iyisi anne sütünden lor aynı sütü hafif ılıtıp bikaç damla limonla kestirip öyle yapılıyor aklında olsun aynı şekilde bende hiç çeşit yapamıyorum tatlı patates kuzu eti siyez unu ve pirinç unu muhallebisi (pirinç dokunuyor biraz) ve elma armut meyvelerde yeşile çeviriyor tuvaletini ama başka rahatsızlık olmadığından veriyorum. B12 eksikliği çıktı ağızdan vericem iğneleri . doğalı dururken iğneyi vericem oda aşırı alerjen boşunamı diyet yapıyor kuzum hiçbirşey anlamadım gitti. Allah başka dert vermesin buda geçsin gitsin kısa zamanda inş. Öpüyorum elifini

Bizimki de öyle canım birden sarılıyor yanağımı burnumu ısırmaya çalışıyor..Diş kaşıyıcısını beğenmiyor paşa galiba bizi kaşıyıcı niyetine kullanıyor..

Kızlar benim ela 4 gündür kabız günde sadece bir kez küçük top şeklinde yapıyor dün gece uyanıp uyanıp ağladi sabaha kadar uyumadı ondan mı bilmiyorum. İlk kez böyle oldu zaten mama veremiyorum biliyorsunuz kendi sütümü veriyorum farklı bir yiyecekte yemedim: ((Zeytinyağı verdim işe yaramadi az evel artik fitil koydum önerisi olan varmı çok yorgunum gerçekten

Teşekkür ederim canım Allah razı olsun mustelanın O kremini ve nemlendiricisi ben de kullandım bize iyi gelmedi biz de şimdilik suyu öder motordan kullanıyoruz coresatinin sarısını kullanıyoruz ama onlar dayanmıyor Biz ek gıdaya geçtiğimiz için sürekli de kızarık olduğu için neyin yaramadığını da anlamıyorum tamamen cildinin düzeldiği bir an olmuyor katı diyet derken neleri yemedin

Geçmiş olsun canım kabız bebek çok zorluyor bilirim..
Zeytinyağını ne zaman vermiştin?
Devam et zeytinyağını her öğününe katmayı..
Çorba türü sıvı şeyler tükettir bol bol su içir..

Geis olsun canim erik puresini tavsiye ederim.hazirlarida var kuru erikten sen de kaynatip blendirdan gecirip verebilirsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…