2017 Şubat Anneleri

Gücümün son noktalarındayım ben de... yoğurt ve peynir çok zorluyor beni :KK43:
Bizimde çoklu gıda biliyorsun canım sarellanın çikolatası var kahvaltılık bitter tam hidronize bitkisel yağlı çok güzel süt yumurta içemiyor sadece fındık var torkuda var ama onda eser miktar var diyor eser miktarda etkilemiyorsa deneyebilirsin. Tofu denedinmi. Birde bebeğe anne sütünden lor tarifi gördüm bir safyadan istersen resim çekip yollayım. Benim süt sağacak kadar olmuyor beyfendi doluyu gördümü anında sömürüyor :KK48:

Birkaç gündür brokoli yiyor benimki ama ben geceden suya koydum gündüz buharda haşladım hep, beklettiğim su almış olabilir. Çok şükür gaz problemi olmadı..
İlerde tekrar verirsen içine patates atabilirsin ama patatesi yememesi gerek..
Elma kabuğu ve bayat ekmekle buharda haşlanınca da alıyormuş gaz yapıcı asitini..
Bir de zamanı gelince baklagillere başlayacağın zaman beklettiğin suyuna karbonat atarsan için rahat yedirebilirsin canım..
Hiç bekletmeden direkt yaptım sanırım o yüzden yaptı çok saol bilgilerin için cnaım :KK43: brokoli bende yaptım ve hiç gaz yapmadı

Kızlar eğitici aktivite masası kullanan varmı bizimki bür yere tutunup bişeyler yapmayı çok sevşyor belki oynar diye düşnüüyorıö kullanan varmı

Kızlar eğitici aktivite masası kullanan varmı bizimki bür yere tutunup bişeyler yapmayı çok sevşyor belki oynar diye düşnüüyorıö kullanan varmı
Cnm ben aldım aktivite masası. 5 10 dkka dikkatini çekiyor sonra dikkati dağılıyor. Ztn herseyden hemen gonlu geçiyor. Masa şeklinde daha kullanmadım çünkü tam dengeyi sağlamayıp arkaya asabiliyor. Önüne koyup kullanıyoruz.
Ama ilerleyen zmnlarda aklı erdikce daha yararlı olacağını düşünüyorum. Ben bondigo nunkini almıştım. Hoşuma gitti

Cnm ben aldım aktivite masası. 5 10 dkka dikkatini çekiyor sonra dikkati dağılıyor. Ztn herseyden hemen gonlu geçiyor. Masa şeklinde daha kullanmadım çünkü tam dengeyi sağlamayıp arkaya asabiliyor. Önüne koyup kullanıyoruz.
Ama ilerleyen zmnlarda aklı erdikce daha yararlı olacağını düşünüyorum. Ben bondigo nunkini almıştım. Hoşuma gitti
Bende bandigo düşünüyorum ama acaba ayağa kalktığında masanın boyutu ne kadar oluyor

Merhaba kızlar bebeğim 8 aylık atopik dermatit de uzun süredir uğraşıyoruz denemediğiniz şey kalmadı alerji testi yaptırdık alerjisi çıkmadı doktora götürdük atopik dermatit dedi cildi kuru nemlendirme müze rağmen geçmedi sürekli artıyor ek gıdaya Bu yüzden doğru düzgün Geçemiyorum sürekli kızarık olduğu için neden kızarık olduğunu bile anlayamıyorum Bioderma atoderm serisinden indik o da etkili olmadı coresatinin sarısını denedik O da etkili olmadı en son İbrahim Saraçoğlu'nun kürünü kullanmaya başladık Onda da daha fazla kızardı çörek otu yağı sarımsak yağı ve elma sesi ile vücuduna sürülen Gün geçtikçe daha da kızarıyor ek gıdaya geçmeyi engel oluyor Onun dışında bebeğim aşırı derecede huzursuz oluyor aynı durumda olan herhangi bir önerin faydasını gören varmı arkadaşlar Yardımcı olursanız seviniriz

Merhaba kızlar bebeğim 8 aylık atopik dermatit de uzun süredir uğraşıyoruz denemediğiniz şey kalmadı alerji testi yaptırdık alerjisi çıkmadı doktora götürdük atopik dermatit dedi cildi kuru nemlendirme müze rağmen geçmedi sürekli artıyor ek gıdaya Bu yüzden doğru düzgün Geçemiyorum sürekli kızarık olduğu için neden kızarık olduğunu bile anlayamıyorum Bioderma atoderm serisinden indik o da etkili olmadı coresatinin sarısını denedik O da etkili olmadı en son İbrahim Saraçoğlu'nun kürünü kullanmaya başladık Onda da daha fazla kızardı çörek otu yağı sarımsak yağı ve elma sesi ile vücuduna sürülen Gün geçtikçe daha da kızarıyor ek gıdaya geçmeyi engel oluyor Onun dışında bebeğim aşırı derecede huzursuz oluyor aynı durumda olan herhangi bir önerin faydasını gören varmı arkadaşlar Yardımcı olursanız seviniriz
Geçmiş olsun düzelir umarim bir an önce yavrularımız MaHlass MaHlass ile Annelik_heyecani Annelik_heyecani ayni dertten muzdarip yardımcı olacaklardir..

Bal Prensim Bal Prensim gecmis olsun canim. Biz de 2 ayliktan bu yana ugrasiyoruz atopiklikle. Cok zor gercekten. Alerjisi olmasa bile hassas oldugu yiyecekler vardor mutlaka. Doktorumuz bize alerji testi yapmadi. Bebek cok kucuk diye. Mesela benim oglumun sut ve sut urunlerine karsi hassasiyeti var. Hemen lezyonlar olusuyor. Ona gore ek goda veriyorum bende. Bir de bebisini asla sicak tutma sicakta arttiriyor. Yunlu kiyafetleri bile yasakladi bizim doktorumuz. Ben mustela stealatopia sampuan ve balsam kullaniyorumm. Yazin oglumun vucudunun her yerinde vardi cok sukur kis geldikce azaldi yediklerine de dikkat ettim tabi. Bir de kortizonlu locoderm diye bir kremi var. Kizariklik arttikca onu suriyorum ben cunku cok kasiniyor

Günaydın kızlar.
Hayırlı ve güzel bir hafta diliyorum herkese:KK52:
Kızlar sizin bebelerin de 15 dakikalık uykuları oluyor mu ?
Uyuturken uykuya dalsa bile meme aşzında uyumaya devam ederse güzel uyuyor. Ama uyudu diye yanından ayrılınca 10 dk içibde uyanıyor ve geri uyutamıyorum :KK62:
Böyle olunca 1 saat sonra huysuzluklar başlıyor tabi :ukala:
Keşke emziği alsaydı ...:KK51:

Günaydın kızlar.
Hayırlı ve güzel bir hafta diliyorum herkese:KK52:
Kızlar sizin bebelerin de 15 dakikalık uykuları oluyor mu ?
Uyuturken uykuya dalsa bile meme aşzında uyumaya devam ederse güzel uyuyor. Ama uyudu diye yanından ayrılınca 10 dk içibde uyanıyor ve geri uyutamıyorum :KK62:
Böyle olunca 1 saat sonra huysuzluklar başlıyor tabi :ukala:
Keşke emziği alsaydı ...:KK51:
Günaydın cnm. Sana da hayırlı güzel haftalar.
Aynı sıkıntı bizde de var cnm. Ayakta saklayarak uyutuyorum. UyUdu deyip besigine alınca 5 10 dk sonra bakıyorum ses geliyor. Toplamda 15 20 dkka anca uyumuş oluyor. Tabi bunu her zmn yapmıyor. Ama arada oluyor.

İstersen deri testi yaptırtabilirsin bazı klinikler küçük olduğu için 1 yaş sonrası dese de bazıları yapıyor..Kanda çıkmatan bazen deri testinde de çıkabiliyor..Sadece ek gıda da mı oldu kızartılar?
Bunun dışında büyük lezyonları ben mısır nişastası ile macun yapıp bekletip sonrasında duşa sokarak sonrasında kremini sürerek geçirdim..
Her banyoda şampuan kullanma bazen sadece su ile yıka canım..
Banyo sonrası iyice kurula sadece kremin nemi olmalı..

Günaydın cnm. Sana da hayırlı güzel haftalar.
Aynı sıkıntı bizde de var cnm. Ayakta saklayarak uyutuyorum. UyUdu deyip besigine alınca 5 10 dk sonra bakıyorum ses geliyor. Toplamda 15 20 dkka anca uyumuş oluyor. Tabi bunu her zmn yapmıyor. Ama arada oluyor.

Yaa benim oğlan çok sık yapmaya başladı. Şöyle 1 saat derin uyusa seviniyorum.
Kaç uyku ve kaç saatte bir uyutuyorsun gündüzleri peki?

İstersen deri testi yaptırtabilirsin bazı klinikler küçük olduğu için 1 yaş sonrası dese de bazıları yapıyor..Kanda çıkmatan bazen deri testinde de çıkabiliyor..Sadece ek gıda da mı oldu kızartılar?
Bunun dışında büyük lezyonları ben mısır nişastası ile macun yapıp bekletip sonrasında duşa sokarak sonrasında kremini sürerek geçirdim..
Her banyoda şampuan kullanma bazen sadece su ile yıka canım..
Banyo sonrası iyice kurula sadece kremin nemi olmalı..
Deri testi yaptırdık kızarma olmadı mısır nişastasından macunu da yaptım hiçbir işe yaramadı kıtaya gittiği geçtiğimiz dönem den önce de vardı ek gıda döneminde Daha fazla arttığı Tabii ki

Kızlar içinizde yaptıran varsa yardımcı olabilir mi ben anlamadım alerji testinin sonucunu. :KK43:

Eklentiler

• IMG_20171031_070642.jpg
    IMG_20171031_070642.jpg
    37,2 KB · Görüntüleme: 54
  • IMG_20171031_070622.jpg
    IMG_20171031_070622.jpg
    33,3 KB · Görüntüleme: 45
Bende uyku eğitimi ile ilgili videolara baktım ettim. Anlattıkları çok güzel çok anlamlı iyi hoş ama iş uygulamaya gelince gerçekten çok ama çok zor.
Videoyu izleyince tamam deneyim bi dedim ve sonuç husran. Normalde oğlum ayakta sallayarak ve emzik ile uyuyor. Emzik ağzında yanımda yatarak hafif pis pis ile uyutayim dedim olacağı yok sonra beşiği ne yatırıp pis pis yapayım dedim yok. Sürekli ağladı. Yarım saat denemë çalışması sonrası emzirdim ve hemen uyudu.
Anlatilanlar gibi kolay değil maalesef. Başarabilen varsa aramizda ayakta alkisliyorum.
Gündüz uykuları en fazla 45 dk bazen 15 dk bile uyuyabiliyor. Gecede 2 2 buçuk saate bir kalkıyor. Ve bazı geceler 1 1bucuk saat 4 te 5 te kalkıp uyumadigi oluyor. Salla salla ayaklar bacaklar pert oluyor.
Nasıl ederiz nasıl yaparız da bir düzene koyarız bilmiyorum. Birde emzik emiyoruz ve onu da biraktirmak istiyorum bakalım nasıl ve ne zmn olacak.
Uyku eğitimi önceliğiniz ise pes etmeyin en iyi ihtimalle zamanla azalan sürelerle 1hafta sürüyor
benim 4.5yaşında oğlum ve 9aylık kızım var 8.30 uykuya hazırlık başlar 9da herkes yataktadır oğlum tek başına uyur kızımı emziğini ve küçük örtüsünü verip yatırır gece lanbasını açar odadan çıkarım çok şiddetli ağlamıdığı takdirde de uykuya geçmesi için ona fırsat tanırım ağlama artmışsa pışpışlayıp sakinleştirip geri çıkarım eğer pışpışlamayla sakinleşmiyorsa kucağıma alıp uyutmadan sakinleşince tekrar yatırıyorum doğduğundan beri böyle tabi her zaman böyle sorunsuz değil diş dönemi hastalık dönemi çok ciddi uyku sorunu yaşadığımız oluyor ama işin sırrı sabırlı olmak ve pes etmemekte

X