2017 Şubat Anneleri

Kızlar eğitici aktivite masası kullanan varmı bizimki bür yere tutunup bişeyler yapmayı çok sevşyor belki oynar diye düşnüüyorıö kullanan varmı
Fisher price letgo 'dan aldım enes talha ya göre baya baya iyi yanı oyalaniyor baya onda yani diğer şeyler e göre sürekli ayakta durmak isteyen bebekler için ideal bence yani en azından enes için kötü nün iyisi :)

teşekkür ederim kızlar alerjimiz var ama çıkmıyor işte denmektem başka çare yok :KK43:
Canım benim oğlumunda (5yaş) alerjisi var detaylı testte çıkmıyor ama çilek siyah üzüm toz ve bazı baharatlara deneyerek öğreniyoruz yedikten sonra kırmızı kabarcıklar ve döküntüler oluyor evde ilaç bulunduruyoruz sürekli (döküntü can sıkıcı ve acı veriyor ama eşimin durumu çok daha ciddi mesela bal yediğinde soluk alması zorlaşıyor ve hastanelik oluyor allah daha kötüsünü yaşatmasın )

@TuRuNCu çok geçmiş olsun Allah yavruna şifa sana da sabır versin maalesef bende 1 hafta önce Doğum yaptım ve kızım 1 haftadır küvözde üstelik son derece sağlıklı ve gününde doğan bir bebek olmasına rağmen küvözde 48 saat normal Doğum sancısı çektikten sonra rahimim yırtıldı ve kanamam çoğaldı acil sezeryana alındım kızım doğdu hemen emzirdim her şey güzel giderken bir an kızım huysuzlandı ve öksürmeye başladı Bebek hemşiresi alıp götürdü sonra eşimi arayıp çağırdılar eşim bir süre gelmedi geldiğinde ise kızımızı yoğun bakıma aldılar dedi o an nefesim kesildi Ama neden dedim ciğerlerine su kaçmış daha sonra sabah yanına gittim aslında sadece ciğerlerine su kaçmamış başka sorunlarda vardı bol miktarda enfeksiyon kapmış karaciğer çalışmıyor tansiyonu düşmüş şekeri yükselmiş kalpte sorun var kafayı yiyecektim kızımın vücudunda müdahale edilmedik yer kablosuz yer kalmamıştı 1 haftadır yoğun bakımda her gün dua ediyoruz iyileşmesi yavaş oluyor ama hayati risk devam ediyor dua etmekten onunla konuşmaktan başka bir şey elimden gelmiyor Doğum yapıp eve bebeksiz dönmek çok kötü bir his canımın canını orada bıraktım içim yanıyor ama umutsuzluğa kapılmıyorum onun az da olsa her gün gösterdiği iyileşme azmini görmek beni ayakta tutuyor dua ve sabır inş yoğun bakımdan çıkıp evimize geleceği günü de görürüm hepinizden kızım için dua etmenizi diliyorum Allah razı olsun...

Merhaba umarım bebeğimiz iyidir bende 1 haziranda preeklampsi yüzünden erken doğum yaptım ve maalesef bebeğimi kaybettim. Sizin gebelik takibinizi kim yaptı diye merak ettim
Bende pkoluyum benimde tüp bebek ve doktorum remzi abalı idi beni 29.haftama kadar kendisi takip etti sizin nasıl oldu diye merak ettim

Canım benim oğlumunda (5yaş) alerjisi var detaylı testte çıkmıyor ama çilek siyah üzüm toz ve bazı baharatlara deneyerek öğreniyoruz yedikten sonra kırmızı kabarcıklar ve döküntüler oluyor evde ilaç bulunduruyoruz sürekli (döküntü can sıkıcı ve acı veriyor ama eşimin durumu çok daha ciddi mesela bal yediğinde soluk alması zorlaşıyor ve hastanelik oluyor allah daha kötüsünü yaşatmasın )
amin
Aynen kaşınması uyuyamaması çok zor emme reddi ek gıda problemi. Soyaya varmış testte çıkan sadece o tabi başka şeylerde var bizimde bizde deneyerek kesinleşmiş olan gıdalar var. Bizim hafif seyrediyor inş atlatırlar biranönce.

Uyku eğitimi önceliğiniz ise pes etmeyin en iyi ihtimalle zamanla azalan sürelerle 1hafta sürüyor
benim 4.5yaşında oğlum ve 9aylık kızım var 8.30 uykuya hazırlık başlar 9da herkes yataktadır oğlum tek başına uyur kızımı emziğini ve küçük örtüsünü verip yatırır gece lanbasını açar odadan çıkarım çok şiddetli ağlamıdığı takdirde de uykuya geçmesi için ona fırsat tanırım ağlama artmışsa pışpışlayıp sakinleştirip geri çıkarım eğer pışpışlamayla sakinleşmiyorsa kucağıma alıp uyutmadan sakinleşince tekrar yatırıyorum doğduğundan beri böyle tabi her zaman böyle sorunsuz değil diş dönemi hastalık dönemi çok ciddi uyku sorunu yaşadığımız oluyor ama işin sırrı sabırlı olmak ve pes etmemekte
Maşallah sizin çocuklara ne güzel kendi kendilerine uyuyorlar.
Ben sanırım ilk zmn dan beri yanlış yaptım. Eğer daha küçükken kendi kendine uyuyabilmesini saglasaydim daha kolay olurdu diye düşünüyorum.
Peki gündüz uykusuna yatmasi nasıl oluyor. Kendi kendine mi uyuyor yine

Maşallah sizin çocuklara ne güzel kendi kendilerine uyuyorlar.
Ben sanırım ilk zmn dan beri yanlış yaptım. Eğer daha küçükken kendi kendine uyuyabilmesini saglasaydim daha kolay olurdu diye düşünüyorum.
Peki gündüz uykusuna yatmasi nasıl oluyor. Kendi kendine mi uyuyor yine
Canm benim oğlumda ayakta sallanarak uyurdu tam bir felaketti ilk yıllar direk kendi kendine uyumayı başaramadık ama kademeli geçtik diyeyim önce tıpışlama sonra el tutma 2yaş sonrası oda da sessizce oturuyordum 1.5yıldır da kendi uyuyor oğlumun ikindi uykusu yok malesef yarım gün anasınıfına gidiyor kızım gündüz 2uyku birde aksam üzeri şekerleme yapıyor evet genelde kendi uyuyor işin sırrı uykusu geldiği anı(esneme gözünü ovuşturma gibi belirtiler) iyi kollayıp geçirmemek uyku saati geçince çok huzursuz oluyor ve uykuya dalamıyor aşagı yukarı uyandıktan 2.5 3 saat sonra diğer uykuya yatırıyorum

amin
Aynen kaşınması uyuyamaması çok zor emme reddi ek gıda problemi. Soyaya varmış testte çıkan sadece o tabi başka şeylerde var bizimde bizde deneyerek kesinleşmiş olan gıdalar var. Bizim hafif seyrediyor inş atlatırlar biranönce.
2yaşına kadar geçme ihtimali var ama geçmezse de canını sıkma allah başka sıkıntı vermesin

Canm benim oğlumda ayakta sallanarak uyurdu tam bir felaketti ilk yıllar direk kendi kendine uyumayı başaramadık ama kademeli geçtik diyeyim önce tıpışlama sonra el tutma 2yaş sonrası oda da sessizce oturuyordum 1.5yıldır da kendi uyuyor oğlumun ikindi uykusu yok malesef yarım gün anasınıfına gidiyor kızım gündüz 2uyku birde aksam üzeri şekerleme yapıyor evet genelde kendi uyuyor işin sırrı uykusu geldiği anı(esneme gözünü ovuşturma gibi belirtiler) iyi kollayıp geçirmemek uyku saati geçince çok huzursuz oluyor ve uykuya dalamıyor aşagı yukarı uyandıktan 2.5 3 saat sonra diğer uykuya yatırıyorum
Galiba alerjik çocukların genel problemi uyku benim oğlumda ağlama krizlerimde ve kaşıntıdan dalamadığı zamanlar sallayarak ayağa alıştırdım şuan sadece ayakta uyur sallanarak taki uyanana kadar. Bitik durumdayım 2 gecedir uyanıp oturuyor dalamıyor ille sallamamı bekliyor :KK43:

Kademeli kademeli geçmek lazım. Ztn bir anda olacak birsey değil. Sabır gerektiren bir durum.
Bende esneme ve göz ovusturma anını gozetliyorum dediğin gibi. Yavaş yavaş bende kararlı bir şekilde durup uyku eğitimi vermeye başlasam iyi olacak.
Bilgiler için çok teşekkür ederim sağolasın

Kademeli kademeli geçmek lazım. Ztn bir anda olacak birsey değil. Sabır gerektiren bir durum.
Bende esneme ve göz ovusturma anını gozetliyorum dediğin gibi. Yavaş yavaş bende kararlı bir şekilde durup uyku eğitimi vermeye başlasam iyi olacak.
Bilgiler için çok teşekkür ederim sağolasın

Kizlar bir sorum olacak.
Benim oğlan 9 ay 1 haftalik. Sadece altta 2 disimiz var. Acayip derecede ısıriyor. Aniden parmaklarimizdan tutup ısıriyor baya da acıtıyor. Benim yüzümü çenemi kolumu ısırmaya çalışıyor.
Sizce normal mi bu durum. Var mı aramızda bu sorunu yaşayan.

Bizimde çoklu gıda biliyorsun canım sarellanın çikolatası var kahvaltılık bitter tam hidronize bitkisel yağlı çok güzel süt yumurta içemiyor sadece fındık var torkuda var ama onda eser miktar var diyor eser miktarda etkilemiyorsa deneyebilirsin. Tofu denedinmi. Birde bebeğe anne sütünden lor tarifi gördüm bir safyadan istersen resim çekip yollayım. Benim süt sağacak kadar olmuyor beyfendi doluyu gördümü anında sömürüyor :KK48:

Aaaa bilmiyordum onu ama içinde fındık var onu da yiyemem :KK43: bize kuruyemişler de yasak :KK43: yoksa affetmezdim palm yağı falan :KK70: bizimkinin soyaya da alerjisi var tofu neyden yapılıyor acaba :KK64: o lor tarifine bakayım bir ya yazık yavruma yedirecek şey bulamıyorum :KK34:

Merhaba kızlar bebeğim 8 aylık atopik dermatit de uzun süredir uğraşıyoruz denemediğiniz şey kalmadı alerji testi yaptırdık alerjisi çıkmadı doktora götürdük atopik dermatit dedi cildi kuru nemlendirme müze rağmen geçmedi sürekli artıyor ek gıdaya Bu yüzden doğru düzgün Geçemiyorum sürekli kızarık olduğu için neden kızarık olduğunu bile anlayamıyorum Bioderma atoderm serisinden indik o da etkili olmadı coresatinin sarısını denedik O da etkili olmadı en son İbrahim Saraçoğlu'nun kürünü kullanmaya başladık Onda da daha fazla kızardı çörek otu yağı sarımsak yağı ve elma sesi ile vücuduna sürülen Gün geçtikçe daha da kızarıyor ek gıdaya geçmeyi engel oluyor Onun dışında bebeğim aşırı derecede huzursuz oluyor aynı durumda olan herhangi bir önerin faydasını gören varmı arkadaşlar Yardımcı olursanız seviniriz

Annelik heyecanının dediği gibi ben de mustela nın o kremini kullandım bir de günlük nemlendirici sürdüm yine mustelanın. Çok kabardığı zaman da lucoderm vardı ondan sürdüm o hemen indiriyordu kabaran yerini. Bizim alerji doktoru bu kızarmalar geçmiyorsa alerjen birşey tüketiyorsundur dedi ve beni katı diyete soktu. Çok şükür katı diyetle düzeldi. O zaman ek gıdaya da geçmemiştim zaten. Yediğin herşeyi yaz ve aynı şeyleri iki üç gün üst üste ye ki neyin dokunduğunu anlarsın. Mesela kızıma kuruyemişler soya kabak gelmiyor. En fazla tepkiyi fındığa veriyor. Fındığı kesince düzeldi kızarıklıklar. Sen de neye hassas olduğunu bulmaya çalış canım inşallah tez zamanda rahatlar kuzucuk :KK43:

Kızlar içinizde yaptıran varsa yardımcı olabilir mi ben anlamadım alerji testinin sonucunu. :KK43:

Ben de yaptırmıştım ama anlamadım sonuçlardan birşey. Bizimkinde de birşey çıkmıyor testlere göre birşeyi yok ama fındık mahvediyor yavrumu :KK61:

Kizlar bir sorum olacak.
Benim oğlan 9 ay 1 haftalik. Sadece altta 2 disimiz var. Acayip derecede ısıriyor. Aniden parmaklarimizdan tutup ısıriyor baya da acıtıyor. Benim yüzümü çenemi kolumu ısırmaya çalışıyor.

Elif de öyle elimi yakalayıp ısırıyor bırakmıyor sonra da gülüyor. Onu oyun haline getirdi. Bir de parmağını burnuma sokuyor :-)

Aaaa bilmiyordum onu ama içinde fındık var onu da yiyemem :KK43: bize kuruyemişler de yasak :KK43: yoksa affetmezdim palm yağı falan :KK70: bizimkinin soyaya da alerjisi var tofu neyden yapılıyor acaba :KK64: o lor tarifine bakayım bir ya yazık yavruma yedirecek şey bulamıyorum :KK34:

Annelik heyecanının dediği gibi ben de mustela nın o kremini kullandım bir de günlük nemlendirici sürdüm yine mustelanın. Çok kabardığı zaman da lucoderm vardı ondan sürdüm o hemen indiriyordu kabaran yerini. Bizim alerji doktoru bu kızarmalar geçmiyorsa alerjen birşey tüketiyorsundur dedi ve beni katı diyete soktu. Çok şükür katı diyetle düzeldi. O zaman ek gıdaya da geçmemiştim zaten. Yediğin herşeyi yaz ve aynı şeyleri iki üç gün üst üste ye ki neyin dokunduğunu anlarsın. Mesela kızıma kuruyemişler soya kabak gelmiyor. En fazla tepkiyi fındığa veriyor. Fındığı kesince düzeldi kızarıklıklar. Sen de neye hassas olduğunu bulmaya çalış canım inşallah tez zamanda rahatlar kuzucuk :KK43:

Ben de yaptırmıştım ama anlamadım sonuçlardan birşey. Bizimkinde de birşey çıkmıyor testlere göre birşeyi yok ama fındık mahvediyor yavrumu :KK61:
Bizimde tahlilde sadece soya çıkmış ama herşeye var tepkiler hafiflesede devam ediyor. Bende yiyordum çikolatayı ama soya alerjisi olunca bıraktım :KK43:. Tofu soyadan yapılıyor diye biliyorum emin değilim. En iyisi anne sütünden lor aynı sütü hafif ılıtıp bikaç damla limonla kestirip öyle yapılıyor aklında olsun aynı şekilde bende hiç çeşit yapamıyorum tatlı patates kuzu eti siyez unu ve pirinç unu muhallebisi (pirinç dokunuyor biraz) ve elma armut meyvelerde yeşile çeviriyor tuvaletini ama başka rahatsızlık olmadığından veriyorum. B12 eksikliği çıktı ağızdan vericem iğneleri :KK43:. doğalı dururken iğneyi vericem oda aşırı alerjen boşunamı diyet yapıyor kuzum hiçbirşey anlamadım gitti. Allah başka dert vermesin buda geçsin gitsin kısa zamanda inş. Öpüyorum elifini :KK66:

Kizlar bir sorum olacak.
Bizimki de öyle canım birden sarılıyor yanağımı burnumu ısırmaya çalışıyor..Diş kaşıyıcısını beğenmiyor paşa galiba bizi kaşıyıcı niyetine kullanıyor..

Kızlar benim ela 4 gündür kabız:KK43: günde sadece bir kez küçük top şeklinde yapıyor dün gece uyanıp uyanıp ağladi sabaha kadar uyumadı ondan mı bilmiyorum. İlk kez böyle oldu zaten mama veremiyorum biliyorsunuz kendi sütümü veriyorum farklı bir yiyecekte yemedim: ((Zeytinyağı verdim işe yaramadi az evel artik fitil koydum:KK43: önerisi olan varmı çok yorgunum gerçekten:cry:

Teşekkür ederim canım Allah razı olsun mustelanın O kremini ve nemlendiricisi ben de kullandım bize iyi gelmedi biz de şimdilik suyu öder motordan kullanıyoruz coresatinin sarısını kullanıyoruz ama onlar dayanmıyor Biz ek gıdaya geçtiğimiz için sürekli de kızarık olduğu için neyin yaramadığını da anlamıyorum tamamen cildinin düzeldiği bir an olmuyor katı diyet derken neleri yemedin

Kızlar benim ela 4 gündür kabız:KK43: günde sadece bir kez küçük top şeklinde yapıyor dün gece uyanıp uyanıp ağladi sabaha kadar uyumadı ondan mı bilmiyorum. İlk kez böyle oldu zaten mama veremiyorum biliyorsunuz kendi sütümü veriyorum farklı bir yiyecekte yemedim: ((Zeytinyağı verdim işe yaramadi az evel artik fitil koydum:KK43: önerisi olan varmı çok yorgunum gerçekten:cry:
Geçmiş olsun canım kabız bebek çok zorluyor bilirim..
Zeytinyağını ne zaman vermiştin?
Devam et zeytinyağını her öğününe katmayı..
Çorba türü sıvı şeyler tükettir bol bol su içir..

Geis olsun canim erik puresini tavsiye ederim.hazirlarida var kuru erikten sen de kaynatip blendirdan gecirip verebilirsin

X