2017 Şubat Anneleri

Geçmiş olsun canım kabız bebek çok zorluyor bilirim..
Zeytinyağını ne zaman vermiştin?
Devam et zeytinyağını her öğününe
Çorba türü sıvı şeyler tükettir bol bol su içir..
Sağol canım hem de ne zor. Fitile rağmen yapmadi maalesef:KK43: dün verdim zeytinyağini yine vereceğim su içmiyor zorla içiriyorum azıcık:/
Geis olsun canim erik puresini tavsiye ederim.hazirlarida var kuru erikten sen de kaynatip blendirdan gecirip verebilirsin
Teşekkür ederim canım eriği deniyeceğim düzelir inşallah ya

10 dakkacık uyuyanlar kervanına bizde katıldık :işsiz: gündüzleri en az yarım saat 45 dk süren uykular gitti 10 dk sonra fıldır fıldır gözlerle uyanmalar geldi :skandal: biri geçiyo desin :silah:
Hoş geldiniz cnm. O kadar uyutmaya çalışıyoruz bi bakmışiz 10 15 dk anca uyumuslar. Gerçekten zor oluyor.

Merhaba herkese uyku sorununu nasıl çözdünüz var mı tavsiyesi olan? 8.5 aylık olduk hala memede uyuyor yerine koyunca uyanıyor gece saat başı kalkıp meme istiyor 2 dk emip sonra yine uyuyor ne yapmalıyım ben bana bir çare uykusuzluk çok zor %) :KK43:

Kizlar bir sorum olacak.
Benim oğlan 9 ay 1 haftalik. Sadece altta 2 disimiz var. Acayip derecede ısıriyor. Aniden parmaklarimizdan tutup ısıriyor baya da acıtıyor. Benim yüzümü çenemi kolumu ısırmaya çalışıyor.
Sizce normal mi bu durum. Var mı aramızda bu sorunu yaşayan.

Biz de ısırmayı sevenlerdeniz :))
Sadece 2 dişi var altta ama elimi yakalarsa fena ısırıyor :)

Kızlar benim ela 4 gündür kabız:KK43: günde sadece bir kez küçük top şeklinde yapıyor dün gece uyanıp uyanıp ağladi sabaha kadar uyumadı ondan mı bilmiyorum. İlk kez böyle oldu zaten mama veremiyorum biliyorsunuz kendi sütümü veriyorum farklı bir yiyecekte yemedim: ((Zeytinyağı verdim işe yaramadi az evel artik fitil koydum:KK43: önerisi olan varmı çok yorgunum gerçekten:cry:

Verdiğin bir ek gıda mı kabız yaptı acaba?
Bu gibi durumlarda armut bizde çok işe yarıyor ama sizinki çok inatçıysa kuru erik veya kuru kayısı püresi iyi gelebilir.

10 dakkacık uyuyanlar kervanına bizde katıldık :işsiz: gündüzleri en az yarım saat 45 dk süren uykular gitti 10 dk sonra fıldır fıldır gözlerle uyanmalar geldi :skandal: biri geçiyo desin :silah:

Aramıza hoşgeldin dünürüm :))
Geçer inşallah bu günlerde :))

Biz de ısırmayı sevenlerdeniz :))
Sadece 2 dişi var altta ama elimi yakalarsa fena ısırıyor :)

Verdiğin bir ek gıda mı kabız yaptı acaba?
Bu gibi durumlarda armut bizde çok işe yarıyor ama sizinki çok inatçıysa kuru erik veya kuru kayısı püresi iyi gelebilir.

Aramıza hoşgeldin dünürüm :))
Geçer inşallah bu günlerde :))
Farklı birşey vermedimki canım bilmiyorum armutta fayda etmedi. erik ve kayisi püresi aldım bugün. Eriğin yarisini yedi 3 parça yapti yine katiydi en azından yapti bari:KK43:( yarında kayisiyi vereceğim

Farklı birşey vermedimki canım bilmiyorum armutta fayda etmedi. erik ve kayisi püresi aldım bugün. Eriğin yarisini yedi 3 parça yapti yine katiydi en azından yapti bari:KK43:( yarında kayisiyi vereceğim
Canım benim oğlum 3 aylıktan beri kronik kabız. Neler denedim bir türlü geçmiyor. Ben normal bebek kakası nasıl olur hiç bilmiyorum. HeP top top hep katı. D vitamini bile probiyotikli.
Biz de tek ise yarayan ve günde 1 e düşüren kuru erik püresi. Her gün yiyor . Umarım işe yarar sizde de.

Canım benim oğlum 3 aylıktan beri kronik kabız. Neler denedim bir türlü geçmiyor. Ben normal bebek kakası nasıl olur hiç bilmiyorum. HeP top top hep katı. D vitamini bile probiyotikli.
Biz de tek ise yarayan ve günde 1 e düşüren kuru erik püresi. Her gün yiyor . Umarım işe yarar sizde de.
Evet canım yazmiştin sen hatirliyorum:KK43: ama çok kötü makata zarar verecek diye korkuyorum o kadar sıkıyor ki kendini garibim 4 gündür sabahliyoruz ilk kez oldu böyle. Allah seninde yardimcın olsun inşallah düzelir yavrucaklar

Evet canım yazmiştin sen hatirliyorum:KK43: ama çok kötü makata zarar verecek diye korkuyorum o kadar sıkıyor ki kendini garibim 4 gündür sabahliyoruz ilk kez oldu böyle. Allah seninde yardimcın olsun inşallah düzelir yavrucaklar
İnşallah canım.
Biz zaman geldi.lavman yapmak zorunda kaldık. O yüzden günde bir kez top top yapması bile iyi benim için. Kendisi de başka turlusunu bilmiyor ikina ikina yapıyor. İlaçla da tedavi olmadı çünkü oğlum. Allah başka dert vermesin. Patates, muz, elma, şeftali, pirinç, beyaz ekmek, pişmiş havuç bunların hiçbirini tüketmiyor.
Umarım en kısa sürede düzelir Ela cık da.

İnşallah canım.
Biz zaman geldi.lavman yapmak zorunda kaldık. O yüzden günde bir kez top top yapması bile iyi benim için. Kendisi de başka turlusunu bilmiyor ikina ikina yapıyor. İlaçla da tedavi olmadı çünkü oğlum. Allah başka dert vermesin. Patates, muz, elma, şeftali, pirinç, beyaz ekmek, pişmiş havuç bunların hiçbirini tüketmiyor.
Umarım en kısa sürede düzelir Ela cık da.
Allah razı olsun canım öyle öyle büyüyecekler işte Rabbim başka dert vermesin

The Black The Black canım bu arada kendinmi yapiyorsun püreyi? Ben hazır aldım. Aktara gittim kuru eriği beğenmedim hiç eskiydi oyüzden hazir aldım
Kendim yapıyorum canım.
4 tane kuru eriği suda haslayip yine kendi suyuyla blendirdan geçiriyorum. Tıpkı o hazirlar gibi kıvamı oluyor. Severek yiyordu bu aralar sıkıldı sanırım ben de yogurtla karıştırıp verdim yedi öyle.

Hazır olarak da Milupa ve hipp in kuru erik purelerini denemiştim, hipp in kini çok sevmisti oğlum.

Kendim yapıyorum canım.
4 tane kuru eriği suda haslayip yine kendi suyuyla blendirdan geçiriyorum. Tıpkı o hazirlar gibi kıvamı oluyor. Severek yiyordu bu aralar sıkıldı sanırım ben de yogurtla karıştırıp verdim yedi öyle.

Hazır olarak da Milupa ve hipp in kuru erik purelerini denemiştim, hipp in kini çok sevmisti oğlum.
Anladım canım bizim elada bugün yedi baya sevdi tadını. İyi bir aktardan alıp kendim yaparsam daha iyi olacak sağol tekrardan

Ben bu ara gece uykusu konusunda cok dertliyim gecen hafta atak haftasi idi asiri zorladı ama devam ediyor. Her gece 2 3 saat uyuduktan sonra basliyor aglamaya emmeden susmuyor yatırıyorum yine agliyor saatlerce memede durmak istiyor kollarim koptu :bicak: ve hep agliyor baska türlü susturamıyorum. Kendim bakiyor olsam kesin uyku egitimine baslardim. 4 aylikken yapmistim cunlu cok iyi gidoyordu bir kere emmek icin uyanırdı sadece. Gun icinde de kendisi dalardı uykuya ben yanina yatınca. Ama maalesef kayınvalidem ben oyle uyutamıyorum deyip kucaginda uyutmaya alıştırdı ben ise başladığımdan beri her gece en az 3 kere kalkıyor. Eger atak gaz vs sıkıntısı varsa bu 6 7 ui buluyir yarim saat 45 dk da bir uyanıp ağlıyor.. gunduz de uyumuyor aslinda en fazla 2 kere uyur o da 1 saati bulmayan uykular. Sabahlari kv ye verip bi iki saat uyuyup oyle okula gidiyorum. Başım ağrıyor sürekli :110:

Canım peyman marka kuru eriği tavsiye edebilirim. Büyük marketlerde bulabilirsin.
Biz ailece bayılıyoruz :)
Sağol canım alacağım söylediğin markayı aktarlarda açık hep taş gibi hiç beğenmedim:110: bu arada sırtın ağriyordu sanki bi ara geçtimi? Benim bu ara sırtım çok fena belim miğdem hertarafim ağriyor:KK43:

X