2017 Şubat Anneleri

Canım şuan bebeklerin en zor dönemindeyiz. Bu günlerde geçip gidiyor..
Emziği bıraktırmak için henüz erken gibi. Keşke benim oğluşta emse ,en azından uykuya dalması daha kolay olurdu...

Ben 1 aydır veriyorum karnabahar , brokoli,mercimek çorbası.
Bir sıkıntı olmadı biz de.
Evet cnm cidden zor bir süreç tek başına birqkamiyorum sürekli yaramazlık peşinde...
Emzige aklı iyice erince biraktirmak daha zor olur diye düşündügum için biraktirmak istiyorum. Ama zormu olur ilerde kolay mı bilemem. İlk çocuk olunca deneyimsiz oluyor insan.
Uykuya dalma konusuna gelince de evet emzik ile uykuya damlası daha kolay oluyor.

uyku mesajlarınızı okudum hanımlar baya zorlananlar var allah sabır versın cok zordur.benım tospik gunduzıkı kes bır ıkı saat cıvarı uyuyor.oyun oynarken yastıgında yerde uyuya kalıyor:))) bebegıme bakan resmını atıyor yıne uyudu dıye sekızden sonra uyutmuyorum 11 12 gıbı gece uykuna gecıyor mamasını yıyıp ıkı ayagımda sallayınca uyuyor bıdaha kalkmaz gece ıkı kez beslıyorum emzık emıyor benımkıde 4 aydan sonra basladı.gece zor uyuyanlar gunduz cok uyutmayın belkı gece rahat uyur hepınıze sevgıler:.)
Maşallah senin minnosa ne diyeyim. Kendi kendine uyumayi bırak sallayarak zor uyutuyorum. En fazla 45 dk fln uyuyor.
Çok isterim kendi kendine uyudugunu görmeyi ama nerde......

Selam anneler. Bizdede durum farksız ayakta sallayarak uyuma ve cıt dese kalkma gündüz hayatım kilitli uyku vakitlerinde. Hep ayakta sallanıyor. Öyle ki şimdi durduğum an uyandı artık sinirlenip bağırıyorum yeter uyu diye 2 gündür elimde değil. Topuklarımın arkasında sert koca koca şişlikler oldu sallamaktan. Uyku eğitimi veremem zaten ayrı odada uyuyo birde bu eklenirse iyice kendini yanlız hisseder ayakta uyuduğu için uyanıkken işle meşgulüm onunla da ilgilenemiyorum. Ve memede uyusun diye neler vermezdim en azından insanlar içinde bir odaya gidip 1 buçuk saat ayağımda uyutmak zorunda kalmazdım. Benim durumum hepsinden kötü sürekli sallama sallamaya rağmen en ufak sese uyanma uyanınca uykusuzluktan durmaması vs vs. Artık sabır kalmadı ama başka seçnekte yok. Bir iki aya gündüz uykularından başlayıp kendi kendine uyumasını öğretmeye çalışıcam 7 buçuk aylık olmamıza 4 gün var. Tüm bebişlere sağlıklı mutlu günler olsun :)
Cnm sana hak veriyorum insanin gücü kalmıyor artık çok yorucu oluyor sürekli sallamak.
Belki ise yarar istersen bir dene. Bebisin elleri yanlarına gelecek şekilde tutup öyle uyutmayi dene birde yüzünü kapatmayı. Ben öyle yaptığımda daha erken uyduğunu gozlemledim. Belki sizde de ise yarar.

Cnm sana hak veriyorum insanin gücü kalmıyor artık çok yorucu oluyor sürekli sallamak.
Belki ise yarar istersen bir dene. Bebisin elleri yanlarına gelecek şekilde tutup öyle uyutmayi dene birde yüzünü kapatmayı. Ben öyle yaptığımda daha erken uyduğunu gozlemledim. Belki sizde de ise yarar.
Ne yüz örtürür ne sardırır azıcık gözler gidince yapıyorum ozaman işe yarıyor
Çok sağol Cnm :KK200:

Ya ben toplu alıntı yapmayı beceremedigim için ayrı ayrı yazdım herkese :) . Nasıl yapıyoruz kızlar.
Beğen seçeneğinin yanında çoklu alıntı var canım onunla seçip mesaj yazdığın kısımda alıntıları ekle çıkıyor..
Benim oglanda bir ara yanıma yatıp hafif pis pis yapıp uyuyor idi ama şimdi ayakta salliyorum. Bazen gerçekten çok zor oluyor. Bacaklar ayaklar çok ağrıyor.
Uyku danismanlarindan dinlediğim kadarıyla bebekleri erken yatırın diyorlar. Uyku uykunun mayasiymis. Geç yatan bebek daha erken kalkar vs diyorlar.
İnş senin oğlusta erken yatmaya alışır.
İnşallah alışır canım..
Bizimki şu an erken kalkmıyor ama ilerde değişir mi bilmiyorum 10 10 buçuğa kadar emme ve uyuma şeklinde genelde..
Ergen gibi şu an :KK48:

KIZLAR TAM KAN SAYIMI YAPILDI BİZE ALERJİ TESTİ YAPARKEN ONUDA YAPTIRDIK SANKİ DÜŞÜK GELDİ BANA TECRÜBELİ ANNELER FİKİR VEREBİLİRMİ BİKAÇGÜN SONRA GİDİCEZ DİYE DOKTORU ARAMADIM

Sonuçlar

Eklentiler

• IMG_20171027_091648.jpg
    IMG_20171027_091648.jpg
    23,8 KB · Görüntüleme: 56
  • IMG_20171027_091635.jpg
    IMG_20171027_091635.jpg
    44,3 KB · Görüntüleme: 51
  • IMG_20171027_091612.jpg
    IMG_20171027_091612.jpg
    35,6 KB · Görüntüleme: 58
  • IMG_20171027_091553.jpg
    IMG_20171027_091553.jpg
    35,6 KB · Görüntüleme: 54
Böyle olucak doğrusu

Eklentiler

• IMG_20171027_091648.jpg
    IMG_20171027_091648.jpg
    23,8 KB · Görüntüleme: 57
  • IMG_20171027_091635.jpg
    IMG_20171027_091635.jpg
    44,3 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG_20171027_091612.jpg
    IMG_20171027_091612.jpg
    35,6 KB · Görüntüleme: 59
  • IMG_20171027_091553.jpg
    IMG_20171027_091553.jpg
    35,6 KB · Görüntüleme: 41
Canım b12 eksikliğiniz var ondan hemoglobin düşük çıkmış dr un takviye verebilir..
İştahsızlık var mıydı?
sağol baktığın için cnm.
epeydir emme reddi yaşıyoruz çok ciddi olmasada. Ama ben çoklu gıda alerjisinden diye düşünmüştüm. Biraz şaklabanlıkla yer ama mutlaka her öğün dolu bi kase yer. Takviye nasıl olucak bilmiyorum herşey dokunurken ilaç nasıl dokunmucak kuzuma yaa :KK43:

sağol baktığın için cnm.
epeydir emme reddi yaşıyoruz çok ciddi olmasada. Ama ben çoklu gıda alerjisinden diye düşünmüştüm. Biraz şaklabanlıkla yer ama mutlaka her öğün dolu bi kase yer. Takviye nasıl olucak bilmiyorum herşey dokunurken ilaç nasıl dokunmucak kuzuma yaa :KK43:
İğne şeklinde veriyorlar b12 yi canım:KK43:
Gıda alerjisiyle ilgili bir sonuç yazmamışlar..
Yazmış olsalardı Tek alerjen veya Mix panel diye genel gıda mixleri altında değerler olması gerekti..
Orda da varsa pozitif yoksa negatif yazıyor..

İğne şeklinde veriyorlar b12 yi canım:KK43:
Gıda alerjisiyle ilgili bir sonuç yazmamışlar..
Yazmış olsalardı Tek alerjen veya Mix panel diye genel gıda mixleri altında değerler olması gerekti..
Orda da varsa pozitif yoksa negatif yazıyor..
Sonuçlar bir haftaya çıkıcak dediler diğerleri hemen çıkmış alerji sonra canım. İnş iğne vermezler verseler de inan yaptıramam dayanamam :KK43:. Her iki türlüsü de kötü :KK43:

Sonuçlar bir haftaya çıkıcak dediler diğerleri hemen çıkmış alerji sonra canım. İnş iğne vermezler verseler de inan yaptıramam dayanamam :KK43:. Her iki türlüsü de kötü :KK43:
Canım dr u illa yapılacak derse mecbur dayanacaksın..
İnşallah önemli bir şey yok der de gerek kalmaz:dua:

Calisan arkadaslara soruyorum esiniz ev islerinde ya da bebek bakiminda yardim ediyor mu?ne kadar ediyor?ben oldukca yoruldum esime surekli soylememe ragmen yeterli yardimi olmuyo.kizim bana yapisik âdeta.evde surekli ayaktayim.siz nasil duzen kurdunuz?ben mi beceremiyorum.fikir veren olursa sevinicem

Annem olmasa ben de beceremezdim... eşim de yardım ediyor sağolsun ama ancak akşamları ve haftasonları evde adam :KK43:

Ek gidada durumlar nasil bnm cadi cani isterse yiyo istemezse asla yemiyo ve arada o eliyle sebzelerini falan yerken agzini acinca bende sebze corbasina irmik atip kasikla vereyim diyorum yok asla almiyor kasik ile beslenmekten nefret ediyor zorlamiyorum sizlerde durumlar nasil bide kilo olarak baya gerideyiz ek gida agirlikli gitmeyi öneriyor herkes ama kizim kabul etmiyor

Bizde devamı durumlar canım. Biliyorsun blw ile ilerliyorduk acaba hata mı ettim ben yedireyim falan dedim bu sefer daha kötü oldu ağzını kilitliyor çığlıkla ağlıyor oyunla gülücükle ağzına tıktığım bir kaşık yemeği de tükürüyor :KK43: sürekli emme emme diye ağlıyor iyi ki meme varmış yoksa açlıktan bayılırdı bizimki :KK70: ben de nasılsa yemiyor diye sebze meyve veriyorum eline öğün sayısını arttıracaktım ama yok yani boşa yapıyorum yemekleri.

Kızlar uyku eğitimi hakkında ne düşünüyorsunuz? Benim kız memede uyumaya çok fena alıştı ve bazı geceler 4-5 kez uyanıyor çok uykusuz kalıyorum. Emziği 5 aylıkken bırakmıştı, bu yüzden de yalancı emzik olarak da kullanıyor küçük hanım beni ..ama bu durum nereye kadar böyle gidecek? Önceden akşamları emzikle uyurdu, ayağımda sallardım bir yandan da..şimdi geldiğimiz nokta bu. Uyku eğitimi çok kararlı olmayı gerektiriyor, gücüm var mı başarabilir miyim bilmiyorum, aranızda deneyenler var mı ?

Canım sözüm meclisten dışarı kendim için konuşuyorum ama çok vicdansız hissettim kendimi uyku eğitimini deneyince. Benim kız da memede uyuyor ve uyku arasında uyanınca meme vermeden asla susmuyor ve uyumuyor. Bir gece denedim ama çok fena ağladı, içerledi böyle iç çeke çeke ağladı allah bilir neler hissetti... annem beni sevmiyor mu Yanımda ama bana meme vermiyor diye düşündü sandım. İki saat dayanabildim. Uykuya dalıyordu ama 10 dk sonra tekrar ağlayarak uyanıyordu kızım. Ben de vazgeçtim. Yapabilenleri tebrik ediyorum ama bana göre değil. Belki de benim kızım kolay uyuduğu için böyle konuşuyorum. :KK43: allah yardımcınız olsun.

Benim oglanda bir ara yanıma yatıp hafif pis pis yapıp uyuyor idi ama şimdi ayakta salliyorum. Bazen gerçekten çok zor oluyor. Bacaklar ayaklar çok ağrıyor.
Uyku danismanlarindan dinlediğim kadarıyla bebekleri erken yatırın diyorlar. Uyku uykunun mayasiymis. Geç yatan bebek daha erken kalkar vs diyorlar.
İnş senin oğlusta erken yatmaya alışır.

Kesinlikle katılıyorum, mesela ben 9 da yatırıyorum gece sabah 8-9 a kadar uyuyor. Geceleri uyansa da emip geri devam ediyor. Sonra sabah uyanıyor iki saat sonra geri yatıyor. Sonra akşam 5-6 gibi bir saat uyuyor. Ama benimki aşırı hareketli ve ben de çok yoruyorum onu belki ondan böyle uyuyor. Tabi bu düzen evde misafir ve ses yokken ayrıca biz evdeyken geçerli :)))

X