2017 Şubat Anneleri

Kızlar aramızda çocuğu oturan yada diş çıkaran var mi ??????????????
6,5 aylik olduk..Henuz dis cikmadi ama oturuyor..Oturmadigi zaman surunup koltuklarin altina giriyor...bi de ben bayadir orumcek kullaniyorum ..cok seviyor fildir fildir evi icinde dolaniyor...cogu kisi zararli dedi ama benim tum yegenlerim kullandi hic bi zarar olmadi cok sukur..:)

Canim 5.5 aylikken falan kucagimda oturma pozisyonundaydi. Yavas yavas koltukta destekli oturmaya basladik

Bayadır destekli oturuyor ama neredeyse 2 aydır diş kaşımasına rağmen daha yeri bile yok.. Çok bunaldık bu dişten.. 5.5 aylık olduk..

Bu arada kakası olmamasına rağmen ıkınıyor dünden beri.. var mıdır bunun bir sebebi kızlar?? Yaşayan, bilen?

2 hafta once bizde de ayni problem vardi. Ikiniyordu ama 6 gundur kakasini yapmamisti. Yapti sonra 2 gun boyinca yine ikindi

Hazımsızlık olabilir,farklı bir şey mi yedi dün?

Selam kızlar..
Yurtdışından misafirim var. O yüzden bakamıyorum pek buralara.
Ek gıdaya tam olarak alışamadık henüz. Fena kabızlık çekiyor yavrum. Zaten tam bi düzenimiz yok hala. Günde en fazla 2 öğün veriyorum. O da 2 kaşığı geçmiyor zaten.
Anne sütüne bol bol devam ediyoruz.
Gelişim olarak oturmayı öğrendikten sonra yerde sürünmeyi bıraktı. Sadece oturmak istiyor. Bir de ellerinden tutunca evin için de dolaşıyoruz.
Dün 2.ci el temiz bir yürüteç aldım. Henüz yürümeyi keşfetmese de oyuncaklarıyla oyalanıyor işte...
İsmine bakıyor ,gel gel diyincr kollarını açıyor kucak için. Bir oyuncağı tutunca diğer eline alabiliyor.
Her bebek gibi bebek oyuncakları yerine mandal ,silikon fırça ,poşet ,pet şişe ve bunlar gibi gereksiz şeylerle oynamaya bayılıyor. Elinden bir şey alındığında küsüp ağlıyor :))..
Şimdilik bizden bu kadar

Canım çok teşekkürler.. öyle deme neden kimsenin umrunda olmasın.. herkes bi koşturmaca peşinde malum. Sebzeden önce yoğurt ya da meyve tattı mı ondan reddetmiş olabilir mi acaba?
Yok canim önce kabak tattirdim,sonra havuç ama sevemedi.öğürüyor çok verince

Değersiz hissetmedim canım fikrimi söyledim o kadar isim içinde @ yazılmadı belkide çok şey paylaşamam dan olsa gerek sizinle bilmiyorum.Umarım diş sıkıntısıda geçer.
Ben 4 aydan beri oturuyorum dr danışarak eskindenmiş o çocuk 6 aydan önce oturmaz lafı.Daha rahat su anda kendi oturuyor ilgisi dağınıksa sağa sola düştüğü olabiliyor.Dis çıkarma damak yarıldı ama daha öyle önde görünen dişimiz yok

Ek gıda deneyimimiz sabah kahvalti (labne ceviz, pekmez, yumurta sarısı, bebe bisküvi muz yada başka bir meyve genelde armut koyuyorum cunku kabız olmuyor.
Ara öğün meyve püresi ya da suyu
Öğlen tarhana (uyanma saatine göre vermiyorum bazen)
Ara öğün yoğurt (gün aşırı kendim mayaliyorum)
Akşam pirinç unu veriyorum (O da doyma durumuna göre degisiyor)Menümüzde yağsız kıyma ve sebze püresi yada çorbası var ama yediremedim çokta zorlamıyorum.

Hanımlar kg sunu verip eski haline dönenlerin uygulamış olduğunuz birsey var mi?

55 le hamile kalıp bulantılar ile 53 görüp doğuma 62 ile girdim. Şimdi de 55-56 arası gidip geliyorum özel bir çabam olmadı aksine emzirme olayı olduğu için daha çabuk açıkiyorum. Biraz tatlılara hamur işlerine dikkat etmek lazım ama

Benim yine sorum geldi genşler.....
1- son bi kaç gündür gece beslenmesini çok azalttı benimki. Yani yine 2-3 saatte bi uyanıyo ama 40-50 cc içip uyyo. Dün akşam 10dan sabah 6ya kadar sadece 100 cc içti. (Önceden 300e yakın içiyordu)
Acaba gece beslenmesini bırakmaya başladığı döneme mi geldik, yoksa atak haftasıyla mı ilgili? 6 ayı dolanlardan özellikle cevap bekliyorum...
2- 59 kilo ile hamile kaldım. 67 ile doğuma girdim. 61 ile çıktım. Sütüm çok azdı artsın diye geceleri çılgınlar gibi hurma kısır hoşaf ekmekarası dereotu yedim ve sonuç...süt artmadı amaaa..66 kilo ve kocamaaaaan bir göbek.....hamilelikten önce 85-67-94 olan ölçüler şimdi>>>>>> 98-90(!)-100 (abartmıyorum) fiziğim okadar değiştiki....moralimi fena bozuyo şuanki görüntüm ama kızım uykusuz ve çok ilgi isteyen bi çocuk...spor yapmam mümkün değil, hala haftada 1 ancak yemek yapıyorum kızın peşinde koşturmaktan.....neyse...çok uzadı....bana şöyle pratik göbek eritme teknikleri lazım...beli incelenler bi el atın hayrınıza...
3- yukarda da bahsettim... Ev işleri ve yemek konusunda çok sıkıntılıyım...zaten çok uyuntuydum ve hiç pratik biri olmadım...ve artık aylardır evden çok bunaldığım için değil yemek yapmak evde bile durasım yok...sabah eşim çıkarken kendimi bi arkadaş ya da akrabaya bıraktırıyom dönüşte birlikte dönüyoz ve yemek olmuyo hiç evde..sakin durduğu yarım saatçiklerimde pratik bişeyler yapmak istiyorum artık. Eskisi gibi malum 2 saat başında beklediğim yemeklere elveda...eşim etçil ve tektip beslenen biri yani et yemeyi ve nohut fasülye dışında bişi sevmiyo ve doğal olarak seçeneğim azalıyo. Artık onu önemsemeyip kolay ama lezzetli tariflere geçmem lazım. O da alışsın sebzeye evde çocuk var artık demi :) sonuç: benim gibi yemek yapmayı sevmeyenler ya da seven pratik dostlar çözüm Önerilerinizi bekliyorum

Son düzenleme:
Dipnot: 1.soruda çocuğa çok yedirme gibi bi derdim yok ama 3-4 gün öncesine kadar ağır bi bezle uyanırken kızım şimdi bomboş kuru bi bezle uyanıyo, normal mi bu?

benim kizin gece beslenmesi de cok degisti..gunduz emmesini tamammen birakmisti gece emiyordu ama simdi gece de cok az emiyo ... 6.5 aylik olduk istah flaan kalmadi bebede.. 2.soruya cevap bulursan ben de isterim elbise kiyafet alamaz oldum belim sigsa gogsum sigmiyo ikisi de olsa kalca siritiyo ne zaman eskiye doncez acaba..

desteksiz oturuyoruz ama dişimiz yok hala
ben 53le hamile kaldim 69la doguma girdim şimdi 49um ama benimki de iyi örnek degil boyum uzun 56yı gecmem gerek en azından istahsizlik tavan hareket edicek gücüm yok kızıma bile halim yetmiyor yemek yiyemedim ona ragmen sadece sütle sagarak besledim oda beni eritti malesef
1. gece beslenmesi bizde hep azdı malesef
2. kg derdimi biliyon canım kemik yığınıyım :-(
3. esimde etçil ama o her türlü etin kizartması mangalı derdinde kendisi ugrasir yapar ön hazırlikları dondurucuda benim öyle yapabilirim ancak patates tava sogan ve patatesini dogradim karistirdim domates sarımsak ve biberi de öyle ayrı karışim dondurucuda cikarip patates tavasi yapiyorum bizim buralarda basit yemekler var aslında patlican kebabı lor hazirlayip firina yollamak patates tavasi kilis tava salata pilav ile yapiyorum et sulu yemek yapamiyorum annem getiriyor genelde patates kizartmasıni ve sigara böreğini bile pisirmeye hazir halde esimle ayarlayip dondurucuya atiyoz sebze yemeklerine de ufaktan başladim yemesi gerek benim de ihtiyacım var mecbur kalırsa yiyor bazen istemezse kalkıp kendine dondurucudan birseyler çıkarıp ayarliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…