2017 Şubat Anneleri

Ah ya hayat çok acımasız işte kardeşinin haberi hayırlı olsun rabbim mezun olduğu günleri de göstersin :)

Uzun bir sure düşünmüyorsan aylik veya 3 aylik iğne bence..

O nasıl canım şu deri altına koyulanlardan mı? sağlık ocağı yapar mı onu?

Dondurucuya atmak kolay canım yika,doğra, dondurucu posetlerine koy, pipetle kalan havasini al ve at buzluğa

Çok soru sordum ama pipetle nasıl aldın havasını? Meyvelerin de mi havasını aldın?

Ekmek yemiyorum kızımda alerji var o yüzden diyet yapıyorum yiyecek birşey bulamayınca su içiyorum nasıl gidiyor anlamıyorum.

Slm sevgili anneler nasılsınız

İyiyiz sen nasılsın bakalım :)

Simit kebabı var yöresel bir yemek ve ben çok severim kıymayla yapılıyor çok pratik geliyor bana bir bak istersen

Dipnot: 1.soruda çocuğa çok yedirme gibi bi derdim yok ama 3-4 gün öncesine kadar ağır bi bezle uyanırken kızım şimdi bomboş kuru bi bezle uyanıyo, normal mi bu?

Benimki de öyle çok terliyor mu seninki de? Gece boyu emmesine rağmen bez kupkuru. Önceden hiç emmeden bezi dolduruyordu şimdi hem sık uyanıyor hem habire emmek istiyor ama çiş yok

1.alıntına cok tesekkur ederiz cnm amin diyelim hepimizin evlatlarina da nasip etsin
2.alıntına gelince aylık (mesigyna) veya 3 aylık iğne (depo provera) kasa enjekte edilen korunma iğnesi..Senin bahsettiğinde implant korunma farklı onlar birbirinden.. Aylık 3 aylık igneyi eczaneden alıp sağlık ocağında yaptırabilirsin ama şimdiden söyleyim korunma hapları gibi kişiden kişiye değişen kilo aldırma, bıraktıktan sonra hemen hamile kalamama gibi sorunları olabiliyor..Eczaneden veya dr'undan detaylı bilgi alman daha iyi olur
3. Elektirik süpürgesi ile vakumlu saklama modelini biliyorsan bu da pipetle buz posetlerininkine uygulanan versiyonu canım..Hem hiç hava teması olmuyor hem dolapta daha az yer kapliyor

Son düzenleme:
Yok cnm biberonla ilgisi yoktur. Benim kızım doğduğundan beri hiç emerken uyumadı. Ve hep ayakta emzirdim son iki aydır

Kızlar şimdi aşıdan geldik.
TuRuNCu nun dediği gibi 2 bacak 1 kol yapılıyormuş sizde öyle yapar mısınız dedim.
Hayır ben öyle bişey yapamam dedi kol kasları güçlü olmadığı için bacaklara yapıyoruz dedi.
Birde şunu farkettim bilgili anneleri gerçekten sevmiyorlar.
Bugün 6 ay 1 haftalık olduk
İlk vurduğunda çok ağladı ama şimdi iyi, uyuttum.
İnşallah iyi geçer ve çabucak atlatır, nefret ediyorum şu aşıdan 6 ay rahatız neyse ki.
7. 400 kilomuz olmuş 200 Gr almışız, 68 de boyumuz olmuş.
Ekim de hem kontrol hemde kan değerlerine bakıcaz dedi.
Bizden bu kadar

Şu doktorlara aklım ermiyor bu işin bi doğrusu olur bin tane değil hepsi farklı farklı konuşuyor kimi diyet olmaz alışacak ille diyor kimi yıpranmasın diyet diyor. Sen şuan neler yiyebiliyorsun çoklu besin alerjisi çok zor sizin belirtiler arasında egzama kanlı kaks öksürük filan varmıydı.

Az önce eczaneden geldim..
Regl olmuştum, 6 ayda olduk aylık iğneyi olayım diyordum..
Eczanecim emziriyorsun sen, olma dedi.
6 aydan sonra olunmuyor mu dedim?
Emzirmeden kesene kadar olma bence başka korunma yöntemi kullan içindeki hormonlar ona da geçecek dedi..
Eczanecimize guvenirim yonlendirir hep ilac satmaya çalışmaz para kazanacağım diye..
tereyagli ekmek sana da bilgi vereyim dedim

cok sukur hamile olma ihtimalim kalmadi..gerci risk olusturacak bi durum yoktu ama insan yine de supheleniyor..Regl oldum ve sutum gitti resmen..gunduz emmiyordu ama gece boyu emiyordu..adet doneminde bunu yasayan oldu mu? sut sonra artacak mi yoksa komple gitti mi acaba...ay yavrum daha cok kucukk gitmesin yaaa..
biz de 2 bacak 1 kol olduk..baska nasil oluyormus ki?

K Kanatlarimruhumda bende adet oldugumda sutumde azalma olmuatu memeler sanki bombostu normalde gulp gulp yutan kizim cek cek anca yutuyodu farkediyodum kanamam azaldi sutumde artti suan eski haline dondu zaten allaha sukur. Merak etme canim eskisi gibi olur uc bes gun boyle devam eder ama

Allah razi olsun cok ihtiyacim vardi bunu duymaya..stok yapmistim o sutu kullaniyorum simdi..hastaliktan sanirim moralim de baya bozulmustu..sagolun

Evet ben de aynı şeyi yaşıyorum her ay.. Adetin yoğun kanaması bitince düzeliyor benim..

3 ünüde bacağa yaptı bizde.

Kizlar uyku egitimi vermeyi dusunen yada veren var mi?gece kizim, gunduz oglum uyutmuyor.ruh gibi dolaniyorum ortada.kendime de cocuklarima da yetemiyorum.basaran varsa onerilerini paylasirsa cok sevinirim.

Ebe ne sacma bi savunmada bulunmus. Sen zaten koldan yap demiyorsun ki bacaktan yap diyorsun niye kol kaslari zayif koldan yapamam demis anlamadim. Kol kaslari zayif iki farkli bacaktan yapacakti işte.

Ahh şu ebeler hemsireler

Ebe ne sacma bi savunmada bulunmus. Sen zaten koldan yap demiyorsun ki bacaktan yap diyorsun niye kol kaslari zayif koldan yapamam demis anlamadim. Kol kaslari zayif iki farkli bacaktan yapacakti işte.
Yok canım 6. Ay aşısı 3 tane ya ikisi bir bacağa biri bir bacağa yani hepsi bacağa vuruluyor ama turuncu şöyle bir bilgi paylaşmıştı ebenizden rica ederseniz 2 bacak, 1 kola, vuruluyor demişti etkisini yitirmesin diye.
Bende rica ettim yapamam böyle birşey yok zaten dedi.

kamer10 biz de baştan beri uykuyla imtihan oluyoruz.
Artık sık uyutmaya çabalamıyorum ben.
Günde 2 kez 45er dk uyyo.
Düşün sabah 6da kalkmasına rağmen 10a kadar uyanık.
10-11 arasında sallama ile birlikte bi uykusu var.
Bi de 15-16 arası.
Bukadar.
Ve uyusun diye başında bekliyorum sallamayı bırakmıyorum.
Yoksa 30. Dakkada uyanıyo.
O şekilde zorla günde 2 uyku.
Akşam 8 gibi uyyo.
Sabah 6ya kadar defalarca uyanıyo (en az 4-5 kez)
Akşam ağız tadıyla bi çay içmeye korkuyorum.
Diken üstündeyim hep.
Çünkü uykusu tam kaçtığında evi inletiyo.
Ben de bebekken hiç uyumazmışım.
Huyum kurusun en gıcık huyumu almış.
6 aydır uykusuzluktan zekamın gerilediğini bile düşünür oldum artık....
Yemek desen haftada bir anca yapıyorum.
Temizlik hak getire...
Kızın peşinde koşuyom gün boyu.....

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…