2017 Şubat Anneleri

Merhaba anneler epeydir girmiyorum doğru dürüst enes talha bayramdan beri gece uykusu yok yenidogan gibi saat başı yarım saate bir uyanan bir tip oldu bu ara 2-3 gündür gündüz de uykuya geçerken çok direnmeye başladı 6. Ay aşı mizi daha olmadık dün tam 180 günlük olduk :) 2 diş var hala ama çok fena ısırıyor artık oyun haline getirmeye başladı karnı doyup hevesini alınca ısırıp gülüyor hareketlenme olayına gelirsek tam da bu aşağıdaki resim gibiyiz bir dk durmuyo artık dandini 'den fln atiyo kendini nerde nasıl tutacagimi şaşırdım bi mutfağa gitmemle koltuk arkalarında buluyorum dönüşte ilk günlerdeki gibi sırt ağrılarım yorgunluklarım başladı yine çünkü nefes aldırmıyor 26. Atak haftasını dibine kadar yaşayanlardaniz bizde neyse bugün sen sonra ınş rahatlariz geciyo çünkü ınş huy haline gelmemiştir çünkü gece uykusuzluk gündüz dinlenememk mahvetti beni

Eklentiler

• 20170813_103350.jpg
    20170813_103350.jpg
    59,1 KB · Görüntüleme: 106
Maşallah annesi Enes Talha ya ne hareketler onlar öyle ya :KK70:
Atak döneminden dolayi olabilir cnm. Bizim de 6. ay civarları çok zorlu geçti birde sünnet olmuştuk ikisi bir araya gelince oğlus baya bi atarli olmuştu. İnş tez zmn wa normal e döner de rahat edersin

Maşallah annesi Enes Talha ya ne hareketler onlar öyle ya :KK70:
Atak döneminden dolayi olabilir cnm. Bizim de 6. ay civarları çok zorlu geçti birde sünnet olmuştuk ikisi bir araya gelince oğlus baya bi atarli olmuştu. İnş tez zmn wa normal e döner de rahat edersin
Sağol canım bütün gün böyle hiç durmuyo evim darmadagin koltuk kirlentleri hep yerde girebilecegi yerlere koyuyorum çünkü anlık geciyo bi yere evet bu atak baya hirpladi bizi baya zorladı ınş düzelir yoksa ki hiç bi iş yapamaz oldum yine sünnet bende düşünüyorum ama bu hareketleri ile nasıl olur bilemedim

Benim yine sorum geldi genşler.....
1- son bi kaç gündür gece beslenmesini çok azalttı benimki. Yani yine 2-3 saatte bi uyanıyo ama 40-50 cc içip uyyo. Dün akşam 10dan sabah 6ya kadar sadece 100 cc içti. (Önceden 300e yakın içiyordu)
Acaba gece beslenmesini bırakmaya başladığı döneme mi geldik, yoksa atak haftasıyla mı ilgili? 6 ayı dolanlardan özellikle cevap bekliyorum...
2- 59 kilo ile hamile kaldım. 67 ile doğuma girdim. 61 ile çıktım. Sütüm çok azdı artsın diye geceleri çılgınlar gibi hurma kısır hoşaf ekmekarası dereotu yedim ve sonuç...süt artmadı amaaa..66 kilo ve kocamaaaaan bir göbek.....hamilelikten önce 85-67-94 olan ölçüler şimdi>>>>>> 98-90(!)-100 (abartmıyorum) fiziğim okadar değiştiki....moralimi fena bozuyo şuanki görüntüm ama kızım uykusuz ve çok ilgi isteyen bi çocuk...spor yapmam mümkün değil, hala haftada 1 ancak yemek yapıyorum kızın peşinde koşturmaktan.....neyse...çok uzadı....bana şöyle pratik göbek eritme teknikleri lazım...beli incelenler bi el atın hayrınıza...
3- yukarda da bahsettim... Ev işleri ve yemek konusunda çok sıkıntılıyım...zaten çok uyuntuydum ve hiç pratik biri olmadım...ve artık aylardır evden çok bunaldığım için değil yemek yapmak evde bile durasım yok...sabah eşim çıkarken kendimi bi arkadaş ya da akrabaya bıraktırıyom dönüşte birlikte dönüyoz ve yemek olmuyo hiç evde..sakin durduğu yarım saatçiklerimde pratik bişeyler yapmak istiyorum artık. Eskisi gibi malum 2 saat başında beklediğim yemeklere elveda...eşim etçil ve tektip beslenen biri yani et yemeyi ve nohut fasülye dışında bişi sevmiyo ve doğal olarak seçeneğim azalıyo. Artık onu önemsemeyip kolay ama lezzetli tariflere geçmem lazım. O da alışsın sebzeye evde çocuk var artık demi :) sonuç: benim gibi yemek yapmayı sevmeyenler ya da seven pratik dostlar çözüm Önerilerinizi bekliyorum :KK66:

1. Bizim de bir dönem öyle oldu. Sonra kendiliginden düzeldi. Biberonu hazirliyordum agladigi her yarim saatte dayiyordum agzina artik bunalmistim. Biberondaki bitmediyse 2 saatte degisiyordum taze mama yapip uyurken veriyordum. Cunku dedigin gibi 45 dakika 1 saatte uyaniyo cok icmeden tekrar daliyordu. Gececek merak etme. Atesini kontrol et ama.

2. 74le doguma girdim suanda 67yim. Ben de veremedim ve bir 4 aylik hamile formunda gobegim duruyor maalesef. Goguslerim cok buyumustu onlar sindi biraz ona sukrediyorum. Doktoruma sordugumda 9 ayda hormonlarin normale döndügünü sonrasinda zayiflayabilecegimi soylemisti bekliyorum :KK51:

3. Bizim favori yemegimiz kofte-patates. Firina suruyorum domates soslu ya da sossuz yapabilirsin pratik oluyor. Yesil fasulye ve barbunya agaci da cikmak uzere midemizde. Salatadan ziyade yogurt kullanabilirsin yemeklerin yanina.

Merhaba anneler epeydir girmiyorum doğru dürüst enes talha bayramdan beri gece uykusu yok yenidogan gibi saat başı yarım saate bir uyanan bir tip oldu bu ara 2-3 gündür gündüz de uykuya geçerken çok direnmeye başladı 6. Ay aşı mizi daha olmadık dün tam 180 günlük olduk :) 2 diş var hala ama çok fena ısırıyor artık oyun haline getirmeye başladı karnı doyup hevesini alınca ısırıp gülüyor hareketlenme olayına gelirsek tam da bu aşağıdaki resim gibiyiz bir dk durmuyo artık dandini 'den fln atiyo kendini nerde nasıl tutacagimi şaşırdım bi mutfağa gitmemle koltuk arkalarında buluyorum dönüşte ilk günlerdeki gibi sırt ağrılarım yorgunluklarım başladı yine çünkü nefes aldırmıyor 26. Atak haftasını dibine kadar yaşayanlardaniz bizde neyse bugün sen sonra ınş rahatlariz geciyo çünkü ınş huy haline gelmemiştir çünkü gece uykusuzluk gündüz dinlenememk mahvetti beni

Bizim de gündüz hic uykumuz yok en fazla 15 dakika. Gece de uyku savasi veriyoruz. Masallah tosbigim enese bizim kiz bu kadar hareketli degil henuz. hanimefendi cizgimizi bozmuyoruz :işsiz:biz destekli oturabiliyoruz ve disimiz de yok henuz elif teyzesi. Cikinca isirir mi bilemem salyamiz co, Ciksin artik su disler :kızgın:

1. Bizim de bir dönem öyle oldu. Sonra kendiliginden düzeldi. Biberonu hazirliyordum agladigi her yarim saatte dayiyordum agzina artik bunalmistim. Biberondaki bitmediyse 2 saatte degisiyordum taze mama yapip uyurken veriyordum. Cunku dedigin gibi 45 dakika 1 saatte uyaniyo cok icmeden tekrar daliyordu. Gececek merak etme. Atesini kontrol et ama.

2. 74le doguma girdim suanda 67yim. Ben de veremedim ve bir 4 aylik hamile formunda gobegim duruyor maalesef. Goguslerim cok buyumustu onlar sindi biraz ona sukrediyorum. Doktoruma sordugumda 9 ayda hormonlarin normale döndügünü sonrasinda zayiflayabilecegimi soylemisti bekliyorum :KK51:

3. Bizim favori yemegimiz kofte-patates. Firina suruyorum domates soslu ya da sossuz yapabilirsin pratik oluyor. Yesil fasulye ve barbunya agaci da cikmak uzere midemizde. Salatadan ziyade yogurt kullanabilirsin yemeklerin yanina.

Bizim de gündüz hic uykumuz yok en fazla 15 dakika. Gece de uyku savasi veriyoruz. Masallah tosbigim enese bizim kiz bu kadar hareketli degil henuz. hanimefendi cizgimizi bozmuyoruz :işsiz:biz destekli oturabiliyoruz ve disimiz de yok henuz elif teyzesi. Cikinca isirir mi bilemem salyamiz co, Ciksin artik su disler :kızgın:
Ya fena ısırıyor valla hareket olayı da enes talha yaklaşık 4 aydan beri hep hareketli ama bu ay fenalarda hiç durmuyo o toto hep öyle havada evin içinde gezinip duruyo :) kızlar ağır olur biraz ondandir seninki :)

Ya fena ısırıyor valla hareket olayı da enes talha yaklaşık 4 aydan beri hep hareketli ama bu ay fenalarda hiç durmuyo o toto hep öyle havada evin içinde gezinip duruyo :) kızlar ağır olur biraz ondandir seninki :)

Yerim onun totosunu :KK70:Masallah subhanallah kuzucuk:KK68:

Benim yine sorum geldi genşler.....
1- son bi kaç gündür gece beslenmesini çok azalttı benimki. Yani yine 2-3 saatte bi uyanıyo ama 40-50 cc içip uyyo. Dün akşam 10dan sabah 6ya kadar sadece 100 cc içti. (Önceden 300e yakın içiyordu)
Acaba gece beslenmesini bırakmaya başladığı döneme mi geldik, yoksa atak haftasıyla mı ilgili? 6 ayı dolanlardan özellikle cevap bekliyorum...
2- 59 kilo ile hamile kaldım. 67 ile doğuma girdim. 61 ile çıktım. Sütüm çok azdı artsın diye geceleri çılgınlar gibi hurma kısır hoşaf ekmekarası dereotu yedim ve sonuç...süt artmadı amaaa..66 kilo ve kocamaaaaan bir göbek.....hamilelikten önce 85-67-94 olan ölçüler şimdi>>>>>> 98-90(!)-100 (abartmıyorum) fiziğim okadar değiştiki....moralimi fena bozuyo şuanki görüntüm ama kızım uykusuz ve çok ilgi isteyen bi çocuk...spor yapmam mümkün değil, hala haftada 1 ancak yemek yapıyorum kızın peşinde koşturmaktan.....neyse...çok uzadı....bana şöyle pratik göbek eritme teknikleri lazım...beli incelenler bi el atın hayrınıza...
3- yukarda da bahsettim... Ev işleri ve yemek konusunda çok sıkıntılıyım...zaten çok uyuntuydum ve hiç pratik biri olmadım...ve artık aylardır evden çok bunaldığım için değil yemek yapmak evde bile durasım yok...sabah eşim çıkarken kendimi bi arkadaş ya da akrabaya bıraktırıyom dönüşte birlikte dönüyoz ve yemek olmuyo hiç evde..sakin durduğu yarım saatçiklerimde pratik bişeyler yapmak istiyorum artık. Eskisi gibi malum 2 saat başında beklediğim yemeklere elveda...eşim etçil ve tektip beslenen biri yani et yemeyi ve nohut fasülye dışında bişi sevmiyo ve doğal olarak seçeneğim azalıyo. Artık onu önemsemeyip kolay ama lezzetli tariflere geçmem lazım. O da alışsın sebzeye evde çocuk var artık demi :) sonuç: benim gibi yemek yapmayı sevmeyenler ya da seven pratik dostlar çözüm Önerilerinizi bekliyorum :KK66:
3.soruna cvp:KK66:
Tarif basit 1 adet düdüklü tencere =et yada güveç tenceresi =et sebze yada firin poşeti firin =tavuk .etçil kocana iyi olur .güveç tenceresine köy en alta eti uste sebzeyi salçalı su su köy içine. Aleminyum folyo bağla kısik ateste 3 saat pişer o .kuc uk gözde.al sana mis gibi et baharatta atican sizin zevke bağlı.sonra:KK60:
:KK70:

Revna Revna kilo bende de var süt yapsın diye yediklerim yüzünden ama süt degil kilo yapan. :KK43: benim ki z gece yemiyo 1de biberonla veriyorm sonra 7de kalkiyo .bazende 11 de veriyorm daha geç kalkiyo dolu mide rahatsız mi ediyo anlamıyorm birde sıcaktan da yemiyolarmjs

tereyagli ekmek tereyagli ekmek foruma ilk yazdiğin mesajı beğendim sende gör diye canım:)))
Kendi yazdiğimi aradim bulamadim,ilk zamanlar ne alakasız kişiler yazmış şimdi hiçbiri yok:KK48:

Aynen canım herkes değişti kimler geldi kimler geçti:))) bulamadım mesajı iyice bir bakayım da alıntılayayım :KK70:

Kizlar bi akrabadan weebaby nin elektrikli pompasi var elimde hic ayari belli olmuyir bazen çekiyor bazen cekmiyor bi tutturamdim. Manuel de var ayni markanin onu da kullanıyorum daha rahat ama eli yoruyor iste. Okul donemi icin depo yapamaya basladim oburiks kızımdan arta kalan zamanlarda sağmaya çalışıyorum gunde 1 poseti geçmiyor ama olsun o da kâr.
1. Sorum şu sizlere: okulda tenefusler 10 dk sagmak imkansiz bos ders denk gelirse mescitte filan sağabilirim diye düşünüyorum. Iş yerinde süt sağılır mı nasıl muhafaza edebilirim sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda ?
Eve gelince yine beni emecek baska ne zaman biriktirebilirim sağabilirim bilemiyorum.
2. Sorum ise. Biberonla besleyen arkadaslara. Ben hep emzirdigim icin suana kadar bilmiyorum.
kaç ml ile doyuyor?
Ortalama 2 2.5 saatte bir emiyor kilo alımı da güzel. Sağdığımda cok nadir 80ml i geçiyor tek göğüs. Sütüm yetmiyor desem bu kadar kilo alamaz kaka sayisi bez sayisi cok olamaz diyorum ama 80ml ile de doymaz gibi geliyor.

Okulda buzdolabı var mı? Kantine soracağım ben de olur derlerse koyacağım. Bir de termal çanta alacağım eve dönüşte onunla taşırım. İçine de buz aküleri koyarım ılımaz :KK66: ilk sağdığında az çıkması normal alışık değil memeler sağılmaya Haziran'da seminere giderken benim 10 ml çıktı ilk gün :KK70: her fırsatta sağdım bir de gece kalkıp sağdım öyle öyle birikti :)

senin yine iyi cnm süt ürünleri ile biter inş. Bizde çoklu gıda var kaşıntı uykusuzluk aşırı hapşırık öksürük doğduğunda beri hep öksürüyo. Katı diyeyteydim 2 buçuk ay boyunca zeytin patates bulgur pirinç koyun eti yedim sadece ozamanlar çok huzurluydu şimdi diyeti açtım baya yavaş yavaş çok kötü yüz uyku kaşıntı hafif döküntü ve sancı var. Dikkat et keçi sütü dene istersen o dokunmaz belki ama denemek için düzelmesini bekle cnm Allah başka dert vermesin.

Kızımki de çoklu besin alerjisi :KK43: erken açtırmışlar sanki diyeti biz en az 6 ay diyet yapacağız kendini tamamen toparlasın öyle dedi dr

Mrb kızlar bugün aşı yaptık. Çok şüjür şimdilik bi sorun yok. Kuzım bugün 6 ay 7 günlüj 8 kilo 68cm. Ama meme reddi yaşıyoruz çok üzülüyorum. Takipteyim şimdi. Diğer arkadaşlar ne yaptı aşı oldular mı. Ohhh be bu arada aşı bitti 1 yaşına kadar

Maşallah:))) biberon kullanıyor musun canım? O etkiliyor olabilir. Aşılardan gına geldi artık bitse de kurtulsak

Bizde az önce aşılarımızı olduk geldik 550 gr almışız 3 cm de uzamışız 68 cm olmuş eloşum.

Ek gıda için elimize kağıt verince blw yapacağımı söyledim bilmiyormuş tabi anlattım bi iki cümleyle falan .. sonra Allah korusun aspirasyon durumunda ilk yardımı nasıl yapmam gerek diye sordum (bildiğim halde sordum) önce geveledi biraz sonra "ya işte annelerimiz gibi sırtına vuracaksın falan " gibi cümle kurmaya çalıştı.. bende hee iyi tamam öyle yaparımo zaman dedim dalga geçer gibi güldüm çıktım..

şaka gibi.. sağlık ocağında ebe-hemşire ilk yardım bilmiyor.. aspirasyon gibi çok ciddi bi durumda ne yapacağımı bana anlatamıyor... ne diyim yaaa.. okumayan araştırmayan bi anne olsam vay çocuğumun haline..

Katılıyorum canım. Doktora söylemeye bile çekindim blw diye. Emin'im yok öyle şey olmaz derdi :S

kizlar asiyi olduk moralim cok bozuldu 70 cm boy 6250gr kilosu hemsire süt yaramiyor demekki 8000 kg olmaliydi dedi bende gunluk en fazla 500 cc icebiliyor cok istahsiz dedim cozum onerisi ek gida yaninda kasik mamasi ve formul mama vermek gunde 4 defa formul mama diyor yahu ben 40 cc sutu icsin diye bin takla atiyorum hanimefendi sutu birak mama ver ek gida ver diyor bunun bi yolu yok mu nasil ciktim bilmiyorum ordan sut yaramamasi diye bi durum olabilir mi @TuRuNCu bana bi akil verin napmaliyim sutu birakmali miyim

O ebenin ağzına kürekle vurmak lazım süt yaramaz olur muymuş sen Canını sıkma :KK66:

Gece 3 te Ela yataktan düştü... yatak baya yüksek. Ömrümden ömür gitti .. yerden kaptım kustu daha da korktum.. hastaneye gittik .. görüntüleme cihazları zararlı ve bebek henüz 6 aylık diye hemen çekmek istemediler.. 2 saat kadar müşade altında kaldık.. orda biraz uyudu yarım saatte bir uyandırılmalıydı dr uyandırdı tepkilerine baktı.. şükür normaldi de saat 5 buçukta eve geldik.. saat 9 a kadar da ben yarım saatte bir uyandırdım kontrol ettim.. şimdi ilk 24 saat gözüm üstünde.. hatta bana kalsa 72 saat 1 hafta 1 yıl... ömür boyu gözüm üstünde.. kötü düştü .. yaşadığım korkuyu ve vicdan azabını anlatamam zaten.. çok dikkat edin sizde nolur.. çocuk bu düşe kalka büyüyecek evet ama öyle olmuyor işte..

Çok geçmiş olsun canım :KK43:

Kizlar moralim cok bozuk...Tekrar hamile olabilirim, adetim gecikti...En son 9 temmuzda olmustum ve genelde 27-28 günde bir olurum...esim gebelik testi alcak eve gelirken, 1 saate hersey belli olur...cok üzülüyorum , insallah hamile değilimdir...dün kahvemsi bir leke geldi , normalde adet olmadan önce genelde gelirdi ama sonrasinda da kanamam gelirdi ...offfffffff...kizimi emzirecektim 2 yaşina kadar....son 3 aydir da sadece beni emiyordu, mutluydum cok...korunuyorduk da anlamadim neden böyle oldu, dua edin lütfen adetim gecikmis olsun........

Canım sonuç ne bilmiyorum ama hayırlısı olsun eğer hamileysen de üzülme vardır bir hayır... tandem emzirme diye birşey var yapılabilir :KK66:

X