2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Günaydın kızlar. BEnim cildim bozuldu ya . Yani 2 gündür farkettim böyle bulgur gibi kabarıklıklar olmuş. Moralim bozuldu valla. Bir sürü de ütüm birikti cumaya kadar yavaş yavaş yapmam lazım ama hiç canım istemiyooooo :KK43:
Canim bende de oluyor hatta izleri yeni geciyor
Gul suyu aldim yuzumu onunla temizliyorum iyi geliyor tavsiye ederim

Canım gecen hafta gittiğimsde usg kapiğıdını almayı unutmuştum. Bebek gibi gmrünüyordu kımıldıyordu. El kol tamamen olışmuştu. Çok şaşırmıştım. Karnımda bir bebek olduğunu o zaman idrak ettim :) allahım cok güzeldi. Ama şimdi başka hastaneye gideceğim iki hastaneye gidiyprum ben. Bbaklım bunda ne gösterecek
Ay bende Cumartesi gidecem 10 haftalık olacak kısmet olursa çok merak ediyorum ne alemde su anda tipi hali nasıl nasıl Cumartesi olacak heyecanla beklemekteyim

günaydın kızlar :) doktor benide bi ay sonra çağırdı 26 eylül pazartesiye denk geliyo.bikaç gün sonra gidersem bebeğim 11. haftayı tam olarak bitirmiş oluyo.ikili testi yapabilir diye bikaç gün sonra gidicem bende.çok heycanlanıyorum bu kontrol için zaman bi an önce geçse.çünkü artık bebeğimi bebek gibi görebilcem :)

günaydın kızlar :) doktor benide bi ay sonra çağırdı 26 eylül pazartesiye denk geliyo.bikaç gün sonra gidersem bebeğim 11. haftayı tam olarak bitirmiş oluyo.ikili testi yapabilir diye bikaç gün sonra gidicem bende.çok heycanlanıyorum bu kontrol için zaman bi an önce geçse.çünkü artık bebeğimi bebek gibi görebilcem :)
Aynen beni de o civarlarda cagirdi canim. İkili icin hazirlik yapariz dedi. Buyuk ihtimal 1 hafta sonra yine cagircak. Hastanede 10 gun icinde gelirsen muayne ucreti almiyor ondan oyle yapar diye dusunuyorum

Selam kızlar ... Bugün 6+4 üm ve mide bulantılarım çok arttı. Ayrıca halsizlik ve sinir hali var :KK43: ne kadar sonra bitecek dersiniz?

Hanimlar 6+4um yarin gitsem doktora duyulurmu acaba kalp atislarii ilk defa gidicem siz ne zaman duydunuz benim gibi olan varmiii ???

Aynen beni de o civarlarda cagirdi canim. İkili icin hazirlik yapariz dedi. Buyuk ihtimal 1 hafta sonra yine cagircak. Hastanede 10 gun icinde gelirsen muayne ucreti almiyor ondan oyle yapar diye dusunuyorum

hadi bakalım inşallah hayırlı haberler alırız

Hanimlar 6+4um yarin gitsem doktora duyulurmu acaba kalp atislarii ilk defa gidicem siz ne zaman duydunuz benim gibi olan varmiii ???

ben 6 haftalıkken duymuştum ama gidiceğin hastaneye bağlı.eğer geç döllenme olmadıysa ve doktorunun cihazı iyiyse duyarsın

günaydın herkese ,

dün eşimin ısrarından sonra doktora gittik , aslında 2 hafta sonra kendi doktoruma ikili testim var.
bu evimizin yakınında bir hastanedeki nöbetçi doktor
haftamı vs söyledim kontrol için geldik dedim usg ye aldı . uzun uzun baktı , en son ne zaman muayene oldunuz kalp atışını duydunuz mu diye beni şüphelendiren sorular sordu. bende söyledim ne zaman gittiğimi , sonra kalp atışımı yok sorun mu var dedim , evet biraz zayıf kalp atışı ve kese umduğumdan küçük dedi , fazlaca bastırdı karnıma . 5 dk sonra neyse normal herşey sata göre 9+4 ama kese 9+ 1 dedi , sanırım arkası dönük , 2 hafta sonra mutlaka ikili test yaptırın yaşınız riskli dedi.

zaten bu konuda evhamlıyım dün akşamımı mahvetti. bundan sonra kendi doktorumdan başka doktora gitmeyeceğim.

çok gerildim , çok üzüldüm .

kafein_ kafein_ bu doktora da ilk defa gidicem bilemiyorum ama bi arkadasiminki gec dollenme olmus suan oda 6 4 dun duymuslar beklemeye sabrim kalmadii :KK43:

günaydın herkese ,

dün eşimin ısrarından sonra doktora gittik , aslında 2 hafta sonra kendi doktoruma ikili testim var.
haftamı vs söyledim kontrol için geldik dedim usg ye aldı . uzun uzun baktı , en son ne zaman muayene oldunuz kalp atışını duydunuz mu diye beni şüphelendiren sorular sordu. bende söyledim ne zaman gittiğimi , sonra kalp atışımı yok sorun mu var dedim , evet biraz zayıf kalp atışı ve kese umduğumdan küçük dedi , fazlaca bastırdı karnıma . 5 dk sonra neyse normal herşey sata göre 9+4 ama kese 9+ 1 dedi , sanırım arkası dönük , 2 hafta sonra mutlaka ikili test yaptırın yaşınız riskli dedi.

zaten bu konuda evhamlıyım dün akşamımı mahvetti. bundan sonra kendi doktorumdan başka doktora gitmeyeceğim.

Canim makineden makineye farkediyormus cok kafana takma. Ama istersen kendi doktoruna git anlat durumu icin rahatlasin. Allah korusun kotu bir sey varsa da onlem alinsin

Bu ara keyifle yediğim tek şey kırmızı elma , bıraksalar bir poşet yerim :KK48: Ki ben ömrü hayatımda elma hiç yemedim sevmezdim. Annemle eşim elma yiye yiye elma yanaklı bir bebek doğurucan deyip duruyor:KK48: Bir de sütlü tatlılar hoşuma gidiyor. Bulantılarım olmasa neler yicem ah ah :işsiz::işsiz:
Aaa oğlun mu olcak acaba :)) bende ilk hamileliğimde mide bulantılarmdan dolayı mideme iyi gelen elmayı çok fazla yedim normalde elma ağzıma sürmem :) mideye iyi geliyor ve elma ye bebeğin güzel olur diye birşey de duymuştm :) fakat bu hamileliğimde elma canm hiç istemiyor genelde mandalina armut şeftali incir falan yiyorum :)
Bugün çok gezdim bi de kızımla gezdik 16 kiloda kendisi kaldır indir de yaptım belim çok ağrıyor bir de bugun gobegimin sağ tarafına bir kaç defa sancı girdi ama kasiklarim değil yani bebek o kadar yukarı çıkmış olamaz daha dimi. Bir de söyleye söyleye kendime nazar degdirdim iki gündür bulantı başladı gece bile uyandım 3 saat uyuyamadim salatalık tuzlayip yedim bir süre iyi geldi sonra yine başladı inşallah artmaz
Canm o kiloda çocuğu kaldırma , benm doktrm 3 kilodan fazla bişey kaldrma hatta hiç bir şeyi ittirme bile dedi ittirirken de ittirdiğin şeyi taşımış kadr oluyosun dedi. Dikkat et kendine kızını kandır kucağına alma canm

günaydın herkese ,

canım takma kafana bazıları yerli yersiz konuşuyo.boşu boşuna canını sıkma

kafein_ kafein_ bu doktora da ilk defa gidicem bilemiyorum ama bi arkadasiminki gec dollenme olmus suan oda 6 4 dun duymuslar beklemeye sabrim kalmadii :KK43:

genelde yeni hastanelerin cihazları da yeni oluyo canım merak ediyosan git tabi :)

Kizlar selam sizde mide agrisi var mi? Benim bugun cok midem agriyo mahfetti beni resmen
Aynen mide agrisi mide bulantisi 24 saat var bende hafif ama surekli var o his hic gitmiyo bebekten degilde sanki midemde baska bi rahatsizlik var gibi :KK43: soda icince biraz geciyo surekli aclik hissi midem bombos gibi

Selam kızlar bende 7+5 günlüğüm. Şu son günlerde şiddetli bel ağrım var. Tüm gün yatıyorum sadece. Kalkıp birşeyler yapınca hatta oturunca bile ağrı artıyor. Aranızda benim gibi bel ağrısı çeken var mı acaba?

X