2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
sakin olmaya çalış, herşeyi akışına bırakmalısın bence, bu kadar stres yapma sanada bebişede zarar olur
kendine meşkale edin, çalışıyormusun çalışmıyorsan elişi yap , bak ben yapıyorum sürekli hem çalışıyorum da arkadaşımın bebeğine örüyorum bitsin kendi bebeğime , yelek , battaniye gibi şeyler örmeye başlıcam:21:
Cok haklisin dusunmemeye calisacagim teşekkür ederim. allah hakkımızda hayirlisini versin insallah

birumutturyasamak birumutturyasamak aslında benım annem ılk altı ay hastahanede yatmıs kı o kadar mıde bulantısı varmıs tabı kı öyle olsun ıstemıyorum allah gostermesın ama ınsan endıse edıyor acaba sıkıntı mı var dıye ne hıssedıceğımı sasırdım kalp atısını duysak da bır an once ıcımız rahatlasa :KK43:

Aynen canim bizde de öyle. Sabah bide doktor a gittim ne göreyim. Dünya kadar sıra olmuş. İşe yetisemiyorum dedim saat 8 10 filan di Allah tan insan gibi insanlara denk geldim de. Müsade ettiler içeri girmeme. 5 dk da muayene oldum raporu yazdırdım oradan koşa koşa ise geldim.
Beraber çalıştığım bayanın surat 5 karış
Bana sabahtan beri hamileliğin çocuğun kotu yanlarını anlatip duruyor. Hevesli olma bu kadar filan dedi uyuz mu ne ya.
Sen duyma canım öyle fesat insanları hayatta akrabaların ve bir kaç gerçek dost dışında kimse dost değil

Bence o ara ara batmalar normaldir, şiddetli sancıları acil durumlar içerisinde yazmışlar bana . Ne zamandır ben de hiç hissetmiyordum mesela, dün akşam bi başladı ufaktan :)
Bende dün akşam üstü baya kötü oldum kasık sancısından dolayı doktora gittim rahmin büyüyor önemli bişi yok yeterki lekelenme olmasın dedi

kızçeler bende ultrasonda bebeğimin kesesini gördüm :emir_bebek:, heyecandan kaç haftalık olduğumu öğrenmeyi unutmuşum iyimi ,
doktor 15 gün sonra kalp atışları için gel dedi, doğru dürüst ilgilenmedi, kendi doktoruma randevu bulamamıştım, bugün 15 gün sonraya buldum, artık sürekli ona giderim,
inşallah sorunsuz devam eder hamişliğimiz:anneadayı:
Canım bende normalde bugün gidecektim ama dün kasığıma sancı girince iş yeri hekimim hemen doktor görsün dedi. Akşam apar topar gittik keseyide içinde minik yolk kesesinide gördük haftaya perşembe de kalp atışı için çağırdı :) Bnm doktorum çok bilimsel kalp atışı görmeden tam gebelik başladı rahatız diyemeyiz diyor. İnşallah sağlıkla haftaya perşembe kalp atışını duyayım sende 2 hafta sonra inşallah güzel haberler verirsin

Kızlar progestanı kullandıktan ne kadar süre sonra baş dönmesi vs hissediyorsunuz? İlacı içtikten 2-3 saat sonra başım dönüyor ayaktaysam bir sağa bir sola savruluyorum sanki.
Bende kullanıyorum canm progestan günde 3 tane ve her doz sonrasında yer ayağımın altından kayıyor. Çok fena bir his ilk olduğunda hele çok korkmuştum. Bana doktrum iki şey önerdi şimdi sırayla deniycem. Sabah 4 e alarm kurdum kalktım içtim yattım, dolayısıyla etkisini hissetmedim. öğlen 12 de içicem akşamda evde 8de içicem ki evde risksiz uzanırım günlük hayata bir tane kalıyor o zmn. Bununlada başa çıkamazsan sabah 1 akşam 2 iç dedi bana ama bunu yapabilirim gibi geliyor.

birumutturyasamak birumutturyasamak aslında benım annem ılk altı ay hastahanede yatmıs kı o kadar mıde bulantısı varmıs tabı kı öyle olsun ıstemıyorum allah gostermesın ama ınsan endıse edıyor acaba sıkıntı mı var dıye ne hıssedıceğımı sasırdım kalp atısını duysak da bır an once ıcımız rahatlasa :KK43:
Aynen canim nur çok haklısın. Benim de kalp atışı ni çok merak ediyorum ama Biz o tarihte izinde olcaz . Ben mecburen 3 hafta sonra duyucam kalp atışını. Eşimle dün tartistik çocuğu sürekli ultrasona sokup duruyorsun radyasyon yiyor senin yüzünden dedi yasakladi kalp atışını kadar ultrasona girmeyi. Halbuki sadece 2 kere gördük . İlk tanı koyulurken gördük.
Bir de benim rapor almam gerekiyordu agir işlerde çalışamaz diye . Bide mecbur o doktor baktı. Sınır oldum ya sanki bi kendi düşünüyor çocuğu.
Neyse 3 hafta sonra görüruz bidaha kalp atışı için.

Yarini düşündükçe karnima agrilar giriyor arkadaslar.yarin sabahtan nasipse doktor randevum var hayırlısıyla su keseyi bir göreyim inşallah az biraz daha nefes alirim belki.keseyi gören arkadaslara bir sorum olacak kese görünürken bebekde görünüyor mu? Yoksa sadece keseyi mi görebiliyoruz ?
Kimisnde sadece kese kimisinde kese + yolk gözüküyor. Gittin mi canım?

Birsuru test verdigine göre tsh illaki bakilmistir en onemli seylerden biri cunku.. bendede hasimato troidi var ama tsh im normal aralikta cikiyor baska bir degerim yuksek..
Bugün alicam canim ogleden sonra sonuçları

Gerizekalı ya ona ne en Mutlu günleri zehir etçek birileri hep olur o sen rapor aldın içerde kalçan ya ona fesatlanmıştır
Aynen bencede öyle .
İçi içini yiyor ben rahat etcem diye.

Sen duyma canım öyle fesat insanları hayatta akrabaların ve bir kaç gerçek dost dışında kimse dost değil
Maalesef öyle. En yakın arkadaşın bile bazen bi değişik oluyor. Şimdide bana kafayı takmış kadın. Planlayarak yaptın diyor. Ya yok dedim bana da sürpriz oldu istemiyordum dedim . Hadi oradan istiyordun planladin islerin yogun oldugu doneme denk getordin diyor. Bazen diyorum ki Allah herkesin kalbine göre versin

Canım bende normalde bugün gidecektim ama dün kasığıma sancı girince iş yeri hekimim hemen doktor görsün dedi. Akşam apar topar gittik keseyide içinde minik yolk kesesinide gördük haftaya perşembe de kalp atışı için çağırdı :) Bnm doktorum çok bilimsel kalp atışı görmeden tam gebelik başladı rahatız diyemeyiz diyor. İnşallah sağlıkla haftaya perşembe kalp atışını duyayım sende 2 hafta sonra inşallah güzel haberler verirsin
hadi bakalım beklicez merakla senin haberini, benim doktor gayet rahattı, :KK53: 15 gün sonra gel kalp atışlarına bakalım dedi,
birde lütfetti, sabah erken saate randevu almamı söyledi, kan tahlilimide yapacaktı .

midem rahatsız, ekşime ve gaz problemi oluyor şurup yazabilirmisiniz dedim , yazmadı
migren problemim var hiç olmazsa düşük bir ağrı kesici hap verin nadir de olsa kullanmak için, onada yok
size doktorlarınız bu şekilde ilaç isteyipte vermemezlik yaptımı , ben mi abartıyorum yoksa kızlar:işsiz::işsiz:

hadi bakalım beklicez merakla senin haberini, benim doktor gayet rahattı, :KK53: 15 gün sonra gel kalp atışlarına bakalım dedi,
birde lütfetti, sabah erken saate randevu almamı söyledi, kan tahlilimide yapacaktı .

midem rahatsız, ekşime ve gaz problemi oluyor şurup yazabilirmisiniz dedim , yazmadı
migren problemim var hiç olmazsa düşük bir ağrı kesici hap verin nadir de olsa kullanmak için, onada yok
size doktorlarınız bu şekilde ilaç isteyipte vermemezlik yaptımı , ben mi abartıyorum yoksa kızlar:işsiz::işsiz:

X