2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Bugün alicam canim ogleden sonra sonuçları

Aynen bencede öyle .
İçi içini yiyor ben rahat etcem diye.

Maalesef öyle. En yakın arkadaşın bile bazen bi değişik oluyor. Şimdide bana kafayı takmış kadın. Planlayarak yaptın diyor. Ya yok dedim bana da sürpriz oldu istemiyordum dedim . Hadi oradan istiyordun planladin islerin yogun oldugu doneme denk getordin diyor. Bazen diyorum ki Allah herkesin kalbine göre versin
ne kötü nıyetlı ınsanlar varya şaşırıyorum su okuduklarıma allah herkesın kalbıne gore versın

Aynen bencede öyle .

Maalesef öyle. En yakın arkadaşın bile bazen bi değişik oluyor. Şimdide bana kafayı takmış kadın. Planlayarak yaptın diyor. Ya yok dedim bana da sürpriz oldu istemiyordum dedim . Hadi oradan istiyordun planladin islerin yogun oldugu doneme denk getordin diyor. Bazen diyorum ki Allah herkesin kalbine göre versin
ona verilecek çok güzel bir cevap var ama burada yazarsam olmaz , bamlar lar beni :KK70:

Aynen bencede öyle .

Boşver sen bu dönemin keyfini çıkarmana bak hiiiç takılma bile he de geç

hadi bakalım beklicez merakla senin haberini, benim doktor gayet rahattı, :KK53: 15 gün sonra gel kalp atışlarına bakalım dedi,
birde lütfetti, sabah erken saate randevu almamı söyledi, kan tahlilimide yapacaktı .

midem rahatsız, ekşime ve gaz problemi oluyor şurup yazabilirmisiniz dedim , yazmadı
migren problemim var hiç olmazsa düşük bir ağrı kesici hap verin nadir de olsa kullanmak için, onada yok
size doktorlarınız bu şekilde ilaç isteyipte vermemezlik yaptımı , ben mi abartıyorum yoksa kızlar:işsiz::işsiz:

Canım şöyle oldu ben ilk öğrendiğimde üşütmüştüm biraz minoset alıyım mı dedim, ellerimde egzama var kremini süriim mi dedim ikisinede hayır ilk 3 ay sabret hiç bir şey alma dedi kremlerin bile emilimi varmış

Yolk ne kızlar ya
Canım yanlış bilgi vermek istemediğimden sana alıntı yapıyorum.
Yolk sac
Gestasyonel kese ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra yolk kesesi (yolk sac) adı verilen oluşum ortaya çıkar. Yolk sac gestasyonel kese içinde ikinci ve daha küçük bir kese olarak gebeliğin yaklaşık 5. haftasında izlenebilir.

Yolk sac’ın kesin işlevi aydınlatılamamakla birlikte erken gebelikte bebeğe ait kan hücrelerinin yapımından sorumlu olduğu düşünülmektedir.

Gestasyonel kese çapı transvajinal ultrasonografide 10 milimetreye ulaştığında yolk kesesi izlenmelidir. Bu oluşumun izlenmesi gebeliğin normal olduğu şeklinde yorumlanır. Yolk kesesinin izlenmesi gebeliğin içinde embryo içermeyen boş gebelik olmadığını kanıtlar.

Karından yapılan ultrasonografide ise gebelik kesesi çapı 20 milimetreye ulaştığında yolk kesesi izlenmelidir.

Canım şöyle oldu ben ilk öğrendiğimde üşütmüştüm biraz minoset alıyım mı dedim, ellerimde egzama var kremini süriim mi dedim ikisinede hayır ilk 3 ay sabret hiç bir şey alma dedi kremlerin bile emilimi varmış
Sağol canım
Kızlar işyerimdeyim. Bir uyku bastırdı .Göz kapaklarımi zor açıyorum. Biraksalar olduğum yerde uyucam. Akşam olsada evime gidebilsem bir an önce.

Canım yanlış bilgi vermek istemediğimden sana alıntı yapıyorum.
Yolk sac
Gestasyonel kese ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra yolk kesesi (yolk sac) adı verilen oluşum ortaya çıkar. Yolk sac gestasyonel kese içinde ikinci ve daha küçük bir kese olarak gebeliğin yaklaşık 5. haftasında izlenebilir.

Yolk sac’ın kesin işlevi aydınlatılamamakla birlikte erken gebelikte bebeğe ait kan hücrelerinin yapımından sorumlu olduğu düşünülmektedir.

Gestasyonel kese çapı transvajinal ultrasonografide 10 milimetreye ulaştığında yolk kesesi izlenmelidir. Bu oluşumun izlenmesi gebeliğin normal olduğu şeklinde yorumlanır. Yolk kesesinin izlenmesi gebeliğin içinde embryo içermeyen boş gebelik olmadığını kanıtlar.

Karından yapılan ultrasonografide ise gebelik kesesi çapı 20 milimetreye ulaştığında yolk kesesi izlenmelidir.
O zaman biz kalp atışları nı duyana kadar bebis var diyemiyoruz tam olarak. Boş gebelik te olabilir. Doğru anladıysam.

Canım bende normalde bugün gidecektim ama dün kasığıma sancı girince iş yeri hekimim hemen doktor görsün dedi. Akşam apar topar gittik keseyide içinde minik yolk kesesinide gördük haftaya perşembe de kalp atışı için çağırdı :) Bnm doktorum çok bilimsel kalp atışı görmeden tam gebelik başladı rahatız diyemeyiz diyor. İnşallah sağlıkla haftaya perşembe kalp atışını duyayım sende 2 hafta sonra inşallah güzel haberler verirsin
Karindan mi bakti canim yoksa vajinal mi

aslında bu yolk kesesi falan ınsanı strese sokuyo sımdı acaba yokmudur dıye dusunmeye basladım ayyy herseyı kafaya takar oldum yaa sakin nıye olamıyorum :KK43:

Bu korku sadece bende var saniyordum meger ayni seyleri yasayanlarda varmis korkumdan gebelik takvimini yapamadm :KK43:
Evet ama bugün itibari ile aştım artık kendimi gerçekten hamile olarak görebiliorum gördükten sonra. Sende içini ferah tut. Gitmişssin dr. ne dedi peki, görebildin mi sende?

merhaba arkadaşlar doktordan çıktım ve işe geldim. doktor biraz uğraştı ama küçük bir karartı görmeyi başarabildik ve onun bebiş olduğunu söyledi :) kalp atışlarını çok kısa ve çok derinden duyabildik.
11 gün sonrası için gel dedi ama 11 gün nasıl geçecek açıkçası bilmiyorum. doktor 3-4 kez bebeğin oluştuğuna ve canlı olduğuna eminim dedi. bu kadar tekrarlaması niyeyse içime bir kuşku düşürdü. bir de vajinal baksak çok net görürdük ama bakmayacağım dedi. rapor ister misin diye de sordu. Acaba bir risk gördü de bana mı söylemek istemedi diye düşünüyorum.
6+5'im bugün benimle aynı olan var mı? Doktora gittiyseniz ne dediler?

merhaba arkadaşlar doktordan çıktım ve işe geldim. doktor biraz uğraştı ama küçük bir karartı görmeyi başarabildik ve onun bebiş olduğunu söyledi :) kalp atışlarını çok kısa ve çok derinden duyabildik.
11 gün sonrası için gel dedi ama 11 gün nasıl geçecek açıkçası bilmiyorum. doktor 3-4 kez bebeğin oluştuğuna ve canlı olduğuna eminim dedi. bu kadar tekrarlaması niyeyse içime bir kuşku düşürdü. bir de vajinal baksak çok net görürdük ama bakmayacağım dedi. rapor ister misin diye de sordu. Acaba bir risk gördü de bana mı söylemek istemedi diye düşünüyorum.
6+5'im bugün benimle aynı olan var mı? Doktora gittiyseniz ne dediler?
İçini ferah tut canım görmüşsün işte ne güzel :)
bende biraz önce geldim tam 6 haftalık dedi. aynısını bana da dedi. vajinal baksam görürüm ama acil bişey, kanaman,ağrın yok nasılsa 1 hafta daha bekleyebiliriz dedi :) küçük küçük şeyler gördü bak burda görebiliyoruz dedi ama biz pek anlamadık tabi :)

İçini ferah tut canım görmüşsün işte ne güzel :)
bende biraz önce geldim tam 6 haftalık dedi. aynısını bana da dedi. vajinal baksam görürüm ama acil bişey, kanaman,ağrın yok nasılsa 1 hafta daha bekleyebiliriz dedi :) küçük küçük şeyler gördü bak burda görebiliyoruz dedi ama biz pek anlamadık tabi :)

açıkçası bende çok anlamadım,küçücük bir karartıyı zor yakaladı "aa kesenin en yukarısında duruyor" dedi :)

X