2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Can'ım ben de aynıyım.tuzlu yiyince içimi bastırıyor.normalde hiç tuz kullanmazdım üstelik.ama bugün sürekli 9-5 çıkan tansiyonum 11-8 çıktı. Artık tuzu minimuma indireceğim çok korktum
Cok asiriyada kacmamak lazim tabiki.. Bnm tukettigim tuz tansiyon oynaticak kdr degil.. Belki bana tuzlu gelen siz yeseniz normal gelebilir cunku ben normalde cok cok az tuz kullanan biriyim..

Hangi marka iciordun bilmiorum cnm ama bazilari mideyi rahatsiz edebiliyor. Folic-1 olanini ictim bnmde mudem cok hassas ama bu rahatsiz etmedi.. Zaten artik bitti icmiyorum ama aklinda olsun folic asiti vucut uretemiyor ancak disardan destekle alabilirsin..

Çok yakın bir arkadaşım iki hafta geriden geliyor sebebi geç döllenme. Dinlenin siz de tamip eder zaten doktorunuz. Canlıysa ne güzel :)

Benimki de sürekli kusmuş, ne zmn bitti kusmalar diyorum "hatırlamıyorum ki bana çooook uzun geldi "diyo umarım 12 haftada bitmiştir
Bnmde 11. Haftada azalmaya basladi 12de suan masallah hic cikartmadim cnm.. Koku hassasiyeti devam ediyor tabi hala et balik yumurta yiyemiyorum hala

Ben de içip kusuyorum canım foliki ve içim hiç rahat değil Yani bi o içimde kalsa yine iyi ama yok Belki doktorun seni rahatlatmak için demiştir ama folik asit bebek için çok önemli diye biliyorum. Birkaç liralık ilaçtan ne olacak demesi saçma geldi ama kusura bakmada canım. Ben folic-1 alıyorum onun içimi kolay onu dene istersen canım çünkü foliki vücut üretemiyor dışardan besin ya da takviye gıda olarak almak lazım. Yani ben şiddetli kustuğumdan çıkarıyorum belki senin bulantını tetiklemez bence bi dene

Bende anneme çekmişim, o da hiç anlamamış hamile olduğunu :) Bulantı kusma başdönmesi yaşamamış hiç.

Bnmde 11. Haftada azalmaya basladi 12de suan masallah hic cikartmadim cnm.. Koku hassasiyeti devam ediyor tabi hala et balik yumurta yiyemiyorum hala
Ayy inşallah darısı bana kusmam kesilsin koku hassasiyetine razıyım valla aç aç dolanmaktan bıktım, çok açım yiyemiyorum yesemde kusuyorum yemesemde , boğazım tahriş oldu

Ya normalde patlıcan yemeği görünce midem bulanıyordu bugün yemekte patlıcan yemeği yedim zaten içimde bir sıkıntı var ne yapsam ki

Ben aci-eksi yemiyorum cnm ama meyveyi de cok severek yiyorum.. Hele gecenlerde baya incire takilmistim:) simdi ise gunde bi tane seftali yiyorum ama baya canim cekerek:)
Bulantilarin ins seninde yakinda azalir ve biter cnm..

Ben şanslıyım yine de canım, tatlı yemediğim sürece bulantım yok. :)

yarin doktora gidicem arkadaşlar..
affedersin ishal olmuşum.. gece karin agrisindan hiç rahat edemedim
çok kötüydüm bebegime bişey olmuş muu
çok fazla endişeleniyorum
Ya hiç sorma dehşet kabızdım ishal gibi bişiye döndü tam da değil, ben de randevumu cmtye çektim . Karnımda ağrıyor sürekli. Zaten kusuyorum bi yandan, doktor bıktı benden valla umarım her şey yolundadır

Ya normalde patlıcan yemeği görünce midem bulanıyordu bugün yemekte patlıcan yemeği yedim zaten içimde bir sıkıntı var ne yapsam ki

Gebelik böyle birşey canım, çok sevdiğin şey mideni bulandırıyor. Olmasa aklına bile gelmeyecek şey pek bir tatlı geliyor.

Bilmiyorum cnm , ben hastalarıma folik asit vermiyorum dedi bana Dr um , kilo yaptığı için.
Her Dr farklı farklı söylüyor işte

Bilmiyorum cnm , ben hastalarıma folik asit vermiyorum dedi bana Dr um , kilo yaptığı için.
Her Dr farklı farklı söylüyor işte

Birçok ilaç ve vitaminde farklı görüşler var ama, folic asit tüm dünyaca kabul edilmiş önemli bir destek. Hatta gebe kalınmadan kullanılmaya başlanırsa daha iyi olacağı bilinen bir gerçek. İlk defa folic asit önermeyen bir doktor duydum.
Yine de folic asit kullanamayan arkadaşlar en azından yeşil yapraklı sebzeler gibi çeşitli gıdalardan tüketmesinde fayda olacağını düşünüyorum.

Gebelik böyle birşey canım, çok sevdiğin şey mideni bulandırıyor. Olmasa aklına bile gelmeyecek şey pek bir tatlı geliyor.
Ya ama ters olan ben eskiden severdim patlıcanı hamileyken sevmedim ama şimdi yedim bugün şaşirtıcı olan bu acaba birşey mi oldu ki diye korkuyorum

Ya ama ters olan ben eskiden severdim patlıcanı hamileyken sevmedim ama şimdi yedim bugün şaşirtıcı olan bu acaba birşey mi oldu ki diye korkuyorum

Günden güne değişiyor canım, içini ferah tut. ben dün iştahla yediğim yemegi bugün görünce bile içim kalktı.. Gün günü tutmuyor işte..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…