2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kızlar bugün kalp atışı için gittim. 8 haftalık olması gerekirken 6+4 olarak gördü doktor. Kesin bişey de söylemedi ama yok yumurta bozukluğu olabilir, gelişim sorunu olabilir...dedi hiç iyi bişey söylemedi. Kalp atıyor ama canlı dedi.
Böyle bir durumla karşılaşanınız var mı? Nolur iyi bişeyler yazın

Cnm hemen moralini bozma geç dölleniyo olabilirsin belki.. Bnm de sat a göre 1 hafta geri ama ben biliyorum geç döllenme var bende

Canım ya hiç sorma bilekliği çıkardığım an kusuyorum ben. Yani sadece bulantım olsa çok rahatlardım sanırım ama kusmak apayrı bişi, kolumdayken kusmuyorum çıkarınca anında :KK43: şuan gene kolumda bulantım %80 civarı azaldı ama tamamen kesilmedi. Dışarı çıkarken filan ilaç alıyorum anlayacağın :KK43:
Anladım cnm , neyseki az kalmış senin , belki birkaç hafta daha çekeceksin sonra geçicek inşallah.
Kaçıncı haftada başlamıştı kusmalar:KK43:

Ben tahmin edemiyorum hayatim.. Ruyamda hep kiz bebegim oldugunu gordum ama arada da hep mavi renkli odalar defterler gordum.. Anlicagin bilincaltim bile karar veremiyor:) sanki kiz desem erkekse bana kirilcak yada erkek desem kizsa beni duycakmis gibi gelio o yuzden inan hissedemiyorum hic.. Ama yuzumde cok puturcukler cikti bi yandanda cok kıllandim.. :)

Ya Bn de nedense erkek diyorum ama şeninde dediğin gibi çok bi şey de söyleyemiyorum sanki kızsa üzülür gibi. Gerçi cinsiyetin hiç bir önemi yok ama merak işte :p

Kızlar bugün kalp atışı için gittim. 8 haftalık olması gerekirken 6+4 olarak gördü doktor. Kesin bişey de söylemedi ama yok yumurta bozukluğu olabilir, gelişim sorunu olabilir...dedi hiç iyi bişey söylemedi. Kalp atıyor ama canlı dedi.
Böyle bir durumla karşılaşanınız var mı? Nolur iyi bişeyler yazın
Canim kalp atiyorsa her zaman umut vardir. Gec dollenme olabilir. Ya da her bebegin gelisimi bir olmayabilir. 6+4 dedigin 7 haftalik zaten. Benim kizimda bazen 2 hafta geriden geldigi oluyordu ama dr bunu soylemiyordu bile ben ultrason kagidinda goruyordum.

Anladım cnm , neyseki az kalmış senin , belki birkaç hafta daha çekeceksin sonra geçicek inşallah.
Kaçıncı haftada başlamıştı kusmalar:KK43:
6. haftaya girmemle başladı , önce bulantı başladı sonra kusmalar. Vitamin içebiliyordum düşün yani öyle şiddetlenince kusmalar folik asite geri döndüm. Ki o bile şuan durmuyo midemde :KK43: inan 21 gündür hiiiiç bir şey yiyemiyorum bulantı varken gene bikaç lokma bişi yiyebiliyordum :KK43: Allah yardımcımız olsun inşallah geçer bulantı/kusmalar :KK43:

İlk haftalarda bulantimin cok yogun oldugu zamanlarda tuzlu kraker ve haslanmis tuzlu patates yiyebiliyordum ancak.. Eskiden tatli cikilata cok severdim ama simdi tatli kirkyilda bir yiyorum:)

Bende sırf tuzlu-acı-ekşi yiyebiliyorum. Normaş şartlarda bulantım yok benim, hiç olmadı. Ama tatlı meyve bile görsem bulanıyor. Dün canım çekti incir yedim, yemez olaydım sabaha kadar öğürdüm :KK43:

6. haftaya girmemle başladı , önce bulantı başladı sonra kusmalar. Vitamin içebiliyordum düşün yani öyle şiddetlenince kusmalar folik asite geri döndüm. Ki o bile şuan durmuyo midemde :KK43: inan 21 gündür hiiiiç bir şey yiyemiyorum bulantı varken gene bikaç lokma bişi yiyebiliyordum :KK43: Allah yardımcımız olsun inşallah geçer bulantı/kusmalar :KK43:
Ben de kusma fobisi var da ondan böyle irdeliyorum , birde çoğu zamanımı evde yalnız geçiriyorumm eşimin işinden dolayı , ama başa gelirse çekilir ne yapalım , bebeklerimiz için katlanacağız. Allah herkesin yardımcısı olsun inşAllah :dua::dua:

Ya bir de bu kusmalar/bulantılar anneye -annaneye-varsa kız kardeşe benzeyebiliyormuş, ki benimki resmen anneme benzemiş :KK43: deli_mavi_59 deli_mavi_59 İlk gebeliğimde 1-2 midem bulandıydı geçtiydi, ohh dedim anneme çekmemişim vayy sen misin diyen mahvoldum yeminle :KK43:

Ben de kusma fobisi var da ondan böyle irdeliyorum , birde çoğu zamanımı evde yalnız geçiriyorumm eşimin işinden dolayı , ama başa gelirse çekilir ne yapalım , bebeklerimiz için katlanacağız. Allah herkesin yardımcısı olsun inşAllah :dua::dua:
Ya canım aynennn ben normalde hayatta kusamam hatta kusmaktan da ödüm patlar :KK43: ama gel gör ki :KK43: umarım sadece bulantıyla atlatırsın canım :dua:

Ya bir de bu kusmalar/bulantılar anneye -annaneye-varsa kız kardeşe benzeyebiliyormuş, ki benimki resmen anneme benzemiş :KK43: deli_mavi_59 deli_mavi_59 İlk gebeliğimde 1-2 midem bulandıydı geçtiydi, ohh dedim anneme çekmemişim vayy sen misin diyen mahvoldum yeminle :KK43:
Alakası yok canım , ben hiç anneme çekmemişim , bulantı nedir bilmemiş , benim baya zor geçiyor hamileliğim:KK12:

ben tatlı yemiyorum.. hamurişi zaten yasak... protein agirlikli besleniyorum.
balık tavuk felan tuzsuz yerim yumurtayi haşlama ile tuzsuz... ilk başta zorlandim sora alıştım.. bölece kilo da verdim 6-7 kilo felan... doğumdan sora ayni şekilde uygulamayi düşünüyorum. kilo vermek için yapmıyorum bebegin ve kendim sağlılğı için yapıyorum tansiyon var bende.. olmazsa yerdim tabi ama işde.
Tabiki herseyin badi saglik cnm.. Dokturunuz ne derse o.. Ama ben hala daha et balik tavuk yiyemiyorum tiksiniyorum:KK43: hele yumurta hiiic:KK43: 6. Hafta ile 11. Hafta arasi icimi bastirsin diye tuzlu biseyler yesemde 3 kilo verdim bulanti kusmalardan:KK43: sen dediklerini yiyebiliyorsan cok sandlisin ne guzel.. Buarada normalde ben de tuzu cok az kullanirim ama gecen birkac hafta istisnaydi:)

Arkadaslar bnm kahverengi lekelenmem devam ediyor mide bulantimda normalde cok fazlaydi 2-3 gunudr gayet iyi yiyorum insallah kotu bir sey olmamistir midem bulansa daha mutlu olacam sanki bir anda kesilince korktum

Bende sırf tuzlu-acı-ekşi yiyebiliyorum. Normaş şartlarda bulantım yok benim, hiç olmadı. Ama tatlı meyve bile görsem bulanıyor. Dün canım çekti incir yedim, yemez olaydım sabaha kadar öğürdüm :KK43:
Ben aci-eksi yemiyorum cnm ama meyveyi de cok severek yiyorum.. Hele gecenlerde baya incire takilmistim:) simdi ise gunde bi tane seftali yiyorum ama baya canim cekerek:)
Bulantilarin ins seninde yakinda azalir ve biter cnm..

Tabiki herseyin badi saglik cnm.. Dokturunuz ne derse o.. Ama ben hala daha et balik tavuk yiyemiyorum tiksiniyorum:KK43: hele yumurta hiiic:KK43: 6. Hafta ile 11. Hafta arasi icimi bastirsin diye tuzlu biseyler yesemde 3 kilo verdim bulanti kusmalardan:KK43: sen dediklerini yiyebiliyorsan cok sandlisin ne guzel.. Buarada normalde ben de tuzu cok az kullanirim ama gecen birkac hafta istisnaydi:)
Can'ım ben de aynıyım.tuzlu yiyince içimi bastırıyor.normalde hiç tuz kullanmazdım üstelik.ama bugün sürekli 9-5 çıkan tansiyonum 11-8 çıktı. Artık tuzu minimuma indireceğim çok korktum :KK43:

Bnmde annem abimde de bendede cok bulantili gecirmis ilk aylari ona benzemisim..

Be
Canim kalp atiyorsa her zaman umut vardir. Gec dollenme olabilir. Ya da her bebegin gelisimi bir olmayabilir. 6+4 dedigin 7 haftalik zaten. Benim kizimda bazen 2 hafta geriden geldigi oluyordu ama dr bunu soylemiyordu bile ben ultrason kagidinda goruyordum.
Benim doktor bana bayağı bi gerilim yaşattı uzun süre de inceledi ama 10-15 gün sonra geri gel dedi. Umarım dediğiniz gibidir. Teşkkkr ederim:dua:

Keşke çekeymişsin annene :)) valla okuduğum yazılarda benzeyebilir deniliyor , ben o kısma girmişim sanırım :KK43:
Ben folik asit bile içemiyorum , sanki içince bulantım şiddetleniyor , psikolojik midir nedir , Dr uma söyledim zorlama kendini dedi , birkaç liralık bir ilaçtan ne olacak dedi , ama bebeğime birşey olursa bu yüzden kendimi çok suçlu hissedicem.
Önceden folik asit mi varmış diyorum kendi kendime ama yok yine de rahatlamıyor içim :KK43:

X