2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Ya kızlar bende birazcık bulantı varda kusma falan yok böylesi güzelde korkuyorum yolunda gitmeyen bişeyler mi var iştahımında maşşallahı var..sadece halsizlik yaşıyorum

Ya kızlar bende birazcık bulantı varda kusma falan yok böylesi güzelde korkuyorum yolunda gitmeyen bişeyler mi var iştahımında maşşallahı var..sadece halsizlik yaşıyorum
Herkesin bünyesi bir değil ki , şükredin bence iştahınız varsa , birşey yiyememek berbat birşey , açlıktan ölsem de yiyemiyorum

Cnm sikinti olmaz icini ferah tut. Bana tup bebek dr um her gun iciceksin dedi glukofen verdi yani türevi glifor un. Ben gecen haftaya kadar her gun ictim. Dr um artik kesebilirsin dedi. Ben de pko ( polikistik over) vardi o yuzden verdi. Hatta folic icin inofolic vermisti toz. O da pkolulara verilirmis simdiki dr um artik gebelik oldu bebeleri gorduk gerek yok dedi. Glukofeni biraktim folic de baska normal bi folic yazdi.

Kızlar dün farklı bi doktora gittim ilkkez bi sürü tahlil yaptı. Şimdiye kadar test falan yapmamştm önceki doktorum istemedi. İdrar yolu enfeksiyonu varmş doktor bol su İçmesi önerdi ilk etapta ilaç tavsiye etmiyormm dedi.. Bide trombosit 403 çıkmş /doktor çok yüksek değil dedi ama/ sizin deeğerinz kaçtı hatırlayan varsa yazabilir mi ?

Bencede en mantiklisi 6.7. Aylar cnm.. Ozmna kdr modeller bulur paylasiriz:) izmirde ne taraftadin? Dr un kim?
Çeşme otobanı üstünde konutlar var orda oturuyorum. Özel hayat hastanesi esin hn gidiyorum bide belediye hastanesinde ercan bey e gidiyorum ikisindende çok memnunum. Kocişim benim oğlum olacak diyor ve aslan oğlum diye seviyor hep. Bende ondan etkileniyorum galiba hep erkek ürünleri hoşuma gidiyor,

Kızlar kadınlar kulubunde ikili testi arattım nerdeyse cogu kısının kotu cıkmıs bısuru bunalımlar gecırmısler 3. Test normal cıkan hatta amniyonsentez yaptıran of ben bu stresleri yasamak istemıyorum e teste yaklastım hıc yaptırmasam mı cok aglarım kendımi
Bılıyorum of offf Siz ne dusunuyosunuz?

Canım istersen yaptırma direk 20. Hafta civarı ayrıntılı usgye gir zaten ense kalınlığına burun kemiğine daha erken bakılır , aldırmak gibi bir düşüncen yoksa strese sokma kendini.

Çok belirsiz kaldım bu konuda ya. Yaptıracaktım ama şu an bilmiyorum. Eşimle de oturup net konuşmadık.

Kızlar aldırma düşünceniz yoksa kendinizi strese sokmayabilirsiniz zaten ikili testle aynı dönem burun kemiği ve ense kalınlığı ölçülür onlar normal çıkarsa 20. Hafta civarı ayrıntılı usgye gidersiniz bebeğin her şeyi incelenir , stresli kişilikliyseniz yaptırmasanız da olur o testler riskinizi ifade ediyor çünkü kesin sonuç veren testler değil.

Ay şu an yaptırmama kararı aldım galiba Eşimle de konuşalım da

Çok belirsiz kaldım bu konuda ya. Yaptıracaktım ama şu an bilmiyorum. Eşimle de oturup net konuşmadık.
Aynen canım ya okudum o kadar stresolmuslarki bosuna bebekler saglam cıkmıs yanı ılerde ayrıntılı ultrasonda ense burun hepsindn belli olacak aldırmam soz konusu bıle olamaz ne için yaptırıcam ki

Ben ikili testi yaptırmicam. Çoğu yakınım yaptrmadı bu ikili üçlü taramaları.. Allah korusun kötü bir sonuçla karşılaşıldığında gebeliğinizi sonlandrır mısınz ? Ben bu suale Hayır yanıtını verdiğim için yaptrmicam..
Geçen sene bi arkadaşm yapmştı down sendromu olabilr demiş doktoru kız aylarca harap oldu sonra doğurdu sapasağlam oğlu oldu..
Gene de yaptrmak isteyen yaptrsn ben kimseyi etkilemek istemem.

Evet bende dusunmuyorum işte aldırmam söz konusu olamaz e ayrıntılı ultrasonda cıkar hersey o daha garantı gıbı hep yanlıs sonuclarla uzulen var zaten cok hassas kısılıgım iyice sapıtırım o zaman:)

işte bır ornek daha bende bundan bahsedıyorum bende yaptırmıcam valla ne olursa olsun kabulum zaten hersey allahtan dua edıceZ

Bende ikili testleri yaptirmayi düşünmüyorum rabbime emanet ki benim sakt olma riskide var kromozomlarimdan dolayi ama ben tevekkul ettim

işte bır ornek daha bende bundan bahsedıyorum bende yaptırmıcam valla ne olursa olsun kabulum zaten hersey allahtan dua edıceZ
Tevekkül insanı çok rahatlatıyor öyle değil mi Hamilelk çok saçma stresler yaptrıyo insana, bazen diyorm ay ya şu olursa bu nie böyle falan fistan sonra diyorm bırak Allaha sen rahat ol lütfen..

Ben de ense ve burun kemiği normal çıkarsa yaptırmayabilirim ama belli de olmaz son dk ya bir riskimi göreyim dersem yaptıradabilirim en azından iyi çıkarsa rahatlarım diye ama tabi riskim yüksek çıkma durumundaki süreçten korkup vazgeçedebilirim benim bile kafam karışık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…