2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Tevekkül insanı çok rahatlatıyor öyle değil mi :KK5: Hamilelk çok saçma stresler yaptrıyo insana, bazen diyorm ay ya şu olursa bu nie böyle falan fistan sonra diyorm bırak Allaha sen rahat ol lütfen..
Kesınlıkle canım allaha dayancaz tek guvence o elimden geldıgınce elimi karnıma koyup tespıhat cekıyorum allaha emanet onlarda insallah

Cnm sikinti olmaz icini ferah tut. Bana tup bebek dr um her gun iciceksin dedi glukofen verdi yani türevi glifor un. Ben gecen haftaya kadar her gun ictim. Dr um artik kesebilirsin dedi. Ben de pko ( polikistik over) vardi o yuzden verdi. Hatta folic icin inofolic vermisti toz. O da pkolulara verilirmis simdiki dr um artik gebelik oldu bebeleri gorduk gerek yok dedi. Glukofeni biraktim folic de baska normal bi folic yazdi.
Évet ben de biraz araştırdım öyleymis canım tesekkur ederim cevabın icin:KK51:

Bana öyle birşey demediler:KK43:
Ben de ikili test istemiyorum ama doktorum yapıcam mutlaka dedi. Rabbim sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin hepimize..
Yazdığım kişinin 5 düşük 1 kürtajı ve kromozomlarında sorun varmış ondan dedim , sizde yoksa bu durum normal önerilmemesi.Var mı benzer durum?

Size tüp bebekle PGT önermediler mi? Sağlıklı embriyoyu seçip koyalım falan diye.
Bu yontemi biliyorum ama ailevi nedenlerden dolayi tup bebek merkezlerin onunden bile gecemedim dedim ya benim tevkkuluallallah iki kizim var saglikli ins bunuda saglikla kucagima alirim

Sadece folic asit kullanıyorum şuan bide ceviz yemeye özen gösteriyorum vitaminlere folik asidi bırakınca yani 1 ay sonra başlayacak doktorum ilk gebeliğimdede öyle yapmıştık doktorum aynı yine
Aynen bnde folik asit kullaniyorum birde bebe aspirini ve eutrox iciorum tiroid icin:) vitamin takviyelerini 3. Aydan sora baslicaz dedi dr um

Anladım,Her tüp Bebekte öyle bir uygulama var sandım.o yüzden dedim.
Yok tatlım daha çok gerekenlere, kromozom bozukluğu olanlara falan yapılıyor tek tek embriyoların genetiğine bakılıp sağlıklı olan veriliyor, ekstra maliyeti oluyor çok o yüzden herkese yapılmıyor.:KK16:

Bu yontemi biliyorum ama ailevi nedenlerden dolayi tup bebek merkezlerin onunden bile gecemedim dedim ya benim tevkkuluallallah iki kizim var saglikli ins bunuda saglikla kucagima alirim
Doğru canım iki çocuğum var demiştin , ben ilk çocuk gibi düşündüm bi an Allah bağışlasın hepsini bu da sorunsuz doğar inşallah :KK19::KK22:

Hayırlısı olsun arkadaşım. Ayrıca Allah kolaylık versin.

Ya kızlar ben de bu gün karnımda bir hareketlenme hissediyorum ya acaba diyorum. Sonra çok erken daha diyorum. Ay bilemedim yani.
Yoksa bebegin hareketlerini mi hissediyorsun? İlk hamileligin mi?

Çeşme otobanı üstünde konutlar var orda oturuyorum. Özel hayat hastanesi esin hn gidiyorum bide belediye hastanesinde ercan bey e gidiyorum ikisindende çok memnunum. Kocişim benim oğlum olacak diyor ve aslan oğlum diye seviyor hep. Bende ondan etkileniyorum galiba hep erkek ürünleri hoşuma gidiyor, :KK70:
Hahaha:)) hadi hayirlisi olsun ins cnm.. Az kaldi cinsiyeti ogrenmeye zaten:)

Slm arkadaslar bende ins mart annesiyim 5 dusuk 1 kurtajdan sonra rabbim sonuna kadar gidebilmeyive saglikla kucagimiza almayi nasip eder
Canim hoşgeldin insallah Bu defa saglikla kucagina alırsın insallah sana sormak istediğim bi sey var dusuklerinin kac aylıkken oldu seninle durumumuz benzer gibi geldi

Çok belirsiz kaldım bu konuda ya. Yaptıracaktım ama şu an bilmiyorum. Eşimle de oturup net konuşmadık.
Bu test isi baya detay kizlar.. İkili test yerine belki nift test yaptirabilirim bende evet biraz pahali ama net sinuc veren tani testi.. İkili test %90 dogruluk payi olan tarama testi.. Yada ilk ikili test yaptirip sonuca gore nift yaptirabilirim..

Bu test isi baya detay kizlar.. İkili test yerine belki nift test yaptirabilirim bende evet biraz pahali ama net sinuc veren tani testi.. İkili test %90 dogruluk payi olan tarama testi.. Yada ilk ikili test yaptirip sonuca gore nift yaptirabilirim..
Canım sabredebilirsen 18-20. Haftaları beklesen de olur ayrıntılı usg yapıyorlar bebeklere her şeyine tek tek bakılıyor , nifty pahalı biraz bi de bekleme süreci stresli olabiliyor o yüzden dedim karar senin tabi de.İkili test riski belli ediyor şu kadar risklisin diyor her riskli olanda da sorun çıkmıyor zaten.

X