2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kizimin saclari uzun ve gurdu dogustan. O yuzden yamuklugu daha uc ay once fark ettik. Ben cok uzuluyorum aklimdan hic cikmiyor Siz de ayni yone mi yatirmistiniz ilk zamanlar?

Kizimin saclari uzun ve gurdu dogustan. O yuzden yamuklugu daha uc ay once fark ettik. Ben cok uzuluyorum aklimdan hic cikmiyor Siz de ayni yone mi yatirmistiniz ilk zamanlar?
Hep aynı yöne yatırmadım ama eşitlememişim sanırım. Ben farkettiğim andan itibaren diğer yana yatırdım ama şimdi kendisi dönerek yatıyor sürekli ve dışardan görünen bir şekil farklılığı yok. Varsa da çok azdır. Siz dikkat edin diğer yöne yatırmaya,umarım düzelir

Selamlar. Buralardayım. Ama malum okullar kapanmak üzere işler yoğun biraz :) kız 15 aylık olmak üzere. Tam bir dilli düdük. Bazı kelimeleri anlaşılsa da halen anlaşılmayanlar daha çok :) baba, anne, mama, meme, hadi, apika (ayakkabı), akka (arkadaş) ve brrr (su) en çok söyledikleri. Onun dışında babıldama evresi dediğimiz kısımda. Anlaşılmayan birçok kelimesi var. Yemesi de iyi şükür. 8 dişi vardı, geçtiğimiz hafta üst damaktan 2 tane azı patlattı. Şimdi sanırım alttan gelecekler. Hala günde iki uykusu var. Gece de 9da uyur 6:30da uyanır. Sağlığı da yerinde şükür ki en önemlisi de o zaten. Sen nasılsın? Yavru nasıl? Toparlandı mı biraz gece uykusu?

En iyisini yapmissiniz ben de fark ettigimden beri diger tarafa yatiriyorum ama malesef gec fark ettim. Tesekkur ederim insallah sizinki de tamamen duzelir.
Gece ilk uykuya daldığında uzun uyuyorlar mümkünse ozaman yatırın diğer tarafa artık dönüyorlar çünkü en azından uzun süre dönmeden diğer tarafta yatmış olur

Bazen 2 kere bazen 8 kere kalkıyo belli değil bizimki çok konusmuyo boş sesler çok ama anne annane buu (su) del (gel) okadar yürüyo sağlıklı şükür boy kiloda yakaladık 1 yaş gurubunu biraz zor yiyo halaa ama böyle idare etmez artik

Ne eğlenceli di mi onları izlemek
Hele ki konuşurlarken
Biz eşimle düşüp düşüp bayılıyoruz nerdeyse
Fıstığımın uykusu tam düzeldi sayılmaz:/
Azı dişleri patlamaya başladı,çok huzursuz bu aralar.
Henüz adım atma aşamasında ama dil gelişimi fazla ilerde sanırım:) teyze bize gel, meme bitti baba gel, mumurta nemedi yaa(babasını taklit ediyordu burda:d gibi cümleler kuruyor. Sürekli bişeyler anlatıyor ama biz de birçok kelimeyi anlayamıyoruz.
Dışarda gördüğü insanlara da “merhaba” diyor.Bir de en çok “babacım,baba:)
Dilde çok babacı ama memeyle bana hala aşırı yapışık hala.
Netice itibariyle ben fazla yorgun,tükenmiş olsam da hepimiz çok mutluyuz. Çok şükür.

Gece ilk uykuya daldığında uzun uyuyorlar mümkünse ozaman yatırın diğer tarafa artık dönüyorlar çünkü en azından uzun süre dönmeden diğer tarafta yatmış olur
Butun gece yanimda yatiriyorum ve yatirdigim taraftan sık sık emziriyorum sirf o tarafa dogru uyusun diye. Cok cabaliyorum allah bosa cikarmasin insallah.Allah hepimizin cocuguna iyilik saglik versin.

sağol canım...Çok şükür çok zor geçen bir yılı geride bıraktık.Çok şükür iyi benim prenses.Süslü pakize olacak belli,şapka takıyor, aynanın başından ayrılmıyor, sırıtıp "ayyyy"diyerek eliyle ağzını kapatıp utanma işareti yapıyor.saçını tarıyor. Bugün eline cımbız ve aynamı almış, cımbızı yüzüne sürtüp duruyur.Fotosunu çektim.Çokk tatlı oluyor ya...ıslak mendili eline alıp evi siliyor.Minyatür insan işte:)ha ilginç bir tartışma yaşadık, bugün sandalyeye oturmuş, mause elinde tıklatıp duruyotdu, kaldırdığımda da çığlığı bastı.Bu da mı internet bağımlısı olacak ne?(

Bir görsel vardı, çocuğun neyle ne kadar vakit geçirdiği: oyuncakla 2 dk, kumandayla 5 dk, telefonla 1 saat gibi birşeydi..bayılıyorlar elektronik eşyalara:)
Benim boncuğum kızınca dilini çıkartıp,hırlıyor
İlk bir yıl gerçekten en zoruymuş. Sonrasında daha tepkisel bir canlıya dönüşüyor, bakımları da daha keyifli oluyor galiba:)
Ne kadar çabuk öğreniyorlar bir de:)
Geçen yıl nasıl bir şey olacak acaba diye hayretle yollarını gözlerken,şimdi hayran hayran seyretmek

Nerdesiniz yahuu
buradayız daa hastalıktan Ramazan telaşından pek yazamıyorum :)

MaşAllah emmeye devam çok sevindim adınıza canım. Evet çok çok zor ama çokta doyumsuz bir nimet :)

maşallah uykusu bizimkiyle aynı canım :) bizimki tv delisi galiba o yüzden konuşma geriledi baya gerçi gurubumuzun kızlarına ait bu cilveli diller kumrudeniz nobahari kızlarımızın maşallah ı var

Biz facia gibi 2 gün geçirdik birinde 38 buçuk sabit ateşli geçti günümüz ondan sonraki gün ateşten ağzı yara oldu ememedi su bile içmedi sabah beşten öğlen ikiye kadarkesintiziz ağladı çok ama çok zordu arkasından iki azı dişi çıkardık on dişimiz oldu maşallah :) ramazan oruç ev işi Yakup aşırı döküyor pek girmeye fırsat kalmıyor hepinizi ve kuzucukları çok özledim şimdi evi sil çamaşır lavaboya girişicem bitmiyor yahuuuu

ya geçenlerde de ağız yarası vardı bebişte.doktoru ne diyor?

Geçmişler olsun life..bebekle ev işi çok zor:////

Allah kabul etsin bizimkini be zorla oturuyorum tv ye ne abisi ne o sevmiyorlar abisini bikac sevdiği var okadar

Geçmiş olsun bende dün sabah 4 e kadar iş yaptım bide ateş olmaz demiryolu şu dr lar dış döneminde bayaa oluyo kabullenemediler

ya geçenlerde de ağız yarası vardı bebişte.doktoru ne diyor?
Şubattan beri doktora gitmedik canım ama ozaman daha çok vardı ateşlenmede normal dediler yemek için zorlama dediler hepsi okadar:)
Geçmiş olsun bende dün sabah 4 e kadar iş yaptım bide ateş olmaz demiryolu şu dr lar dış döneminde bayaa oluyo kabullenemediler
kesinlikle oluyor canım bizim ilk diş hariç hepsi ateşli oldu kabullenselerde kabullenmeselerde

Kaç gündür buraya girmeyi unutmuşum inanın:)

Buralardayım aslında, minik farem, ufaklığımla uğraşıyorum. İştahsız bir bebeğim var diyemem ama bir günü bir gününü tutmuyor, çok minik porsiyonlar halinde yiyor, bir dk yerinde durmuyor, kilosunu değil ama boyunu çok kafama takıyorum maalesef, onun için düşünceliyim birazda. Onun dışında her şey çok güzel çok şükür, konuşma pek yok hala babıldama evresine, kapak ve kapıyı söylüyor, meme ve mama bilinçli onun dışında bilinçsiz anlamlı ve anlamsız bir sürü hecesi var. Bu ara prizlere ayrı bir tutkusu var, gece lambasını istiyor pış pışş diyip ki uyurken takıyorum onu:) eline veremiyorum çünkü verdim mi almak mümkün değil maalesef. Oynak bir şey birde benimki, radyonun kumandasını veriyor oynamaya başlıyor, şarkı aç diye:)) algılayıcı dili güzel şükür, istediğim şeyi bildiği bir cisimse getiriyor ya da götürüyor, konuşmaya var zaten daha erken. Bir yemek işini çözüp, boyu da uzasa kuzumun çok daha mutlu olucam ama sağlıklı şükür, o da olur inşaallah.

İştah konusunu dert etsen bir türlü etmesen bir türlü:/// bizde de bu aralar azı dişler sıraya girdi, yemek olayı yalan oldu.
Boy için çinkonun çok faydalı olduğunu okumuştum tota0..kabak çekirdeğinde bolca mevcut,her türlü ürününü aldık(yağ,ezme,çekirdek) ama yediremedik biz.
Çooook eğlenceli di mi şu dönemleri

Yaa, deneyeyim bakayım ben de yedirmeyi çok sağol :))

Çook hem de, birde şu yorgunluk olmasa çok daha fazla tadını çıkartıcam ama yine de çok güzel bir duygu büyümelerine eşlik etmek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…