2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Biz yaşamıyoruz henüz canım, direk kucağıma atlayıp mememm diyor
bende sütüm bitti galiba daha bi hafta çok az geliyordu..
istemiyo zorla emzirtiyorum.
yinede mememe saldirabiliyo kendi istegine göre.
süt olmayinca iki dk emip birakiyo.
artık yemeklere alıştı.
beni istemiyo anneye hiç düşkün degil.
babaanesine halasina düşkün... beraber oyun oynuyorum aktivie uyguluyorum nafile...
eşim de daha çocuk o diyo.. nabim kafama takiyorum

Çocuk en çok kim ilgi gösterirse ona yanasıyor. Biz çalıştığımız için anneane babaanne yada bakıcı ya daha düşkün gibi görünmesi normal canım. ama biz onların annesiyiz, bizi sevmemeleri istememeleri gbi bir durum olma. Sıkma canını.

Toprak kapıdan girince bana atlıyor hatta babasına bile gitmiyor bir süre ama sonra babaane gelince onu istiyor. Çünkü babaaanne çok güzel oyun kuruyor güldürüyor vs. Ama ben olmadan uyumaz mesela..

Her canlının sütünün kendi yavrusuna yaradığını okumuştum. O sebeple vermeyi tercih etmiyorum. Doktorum da önermiyor. Mama aldığı için şimdilik 1.5 yaşa kadar mamaya devam edeceğiz. Gerisine sonra bakacağız.

Merhaba life, ben de boya çok faydası olduğunu okudum keçi sütünün. Benim sütüm çok azaldı. Ben de içiriyorum keçi sütünü, umarım biz de faydasını görürüz.

Faydasız olduğunu söylemedim canım ben. Muhakkak faydalıdır rabbim yarattığına göre. Ama kendi yavrusuna. Benim düşüncem bu. Benim kızım da süt içmemesine rağmen boy persentili %90’ın üzerinde.

Kızıma keçi sütlü bisküvi yedirmiştim dokundu. İshal yaptı, vücudu kıpkırmızı döküntülerle doldu. Ertesi gün doktora götürdük, keçi sütüne bu kadar güvenmeyin dedi. Nedenini soramadım. Belki ağır geldi bilmiyorum.. =/
Kendi doktorumuz da 1 yaş kontrolünde süte alıştırın mamayı bırakın dedi. Emmeyi de bıraktığı için günde yarım litreye yakın pastörize inek sütü içiyor, sütü çok sevdi. Elbet faydası vardır ama kansızlık yapar diye korkuyorum bende.

Doktora sorulması gerekiyor aslında bu süt konusu,detaylı bir şekilde..umarım bir sonraki randevuya unutmam ben.

Yüzde yüz katılıyorum yoğurt kefir konusuna ama sütte kolay ve güzel bir öğün inan yese en faydalısı yoğurt ve kefir sonuçta kaç katına çıkıyor vitamin değerleri :)

Merhaba life, ben de boya çok faydası olduğunu okudum keçi sütünün. Benim sütüm çok azaldı. Ben de içiriyorum keçi sütünü, umarım biz de faydasını görürüz.
kendim yoğurt kaşar tercih ediyorum onlar daha fazla kalsiyum içeriyor malum uzun süredealerji diyeti yaptım nekadar yesem kardır açıkcası keçi sütünü çocuğa verirken öğürüyorum kokusu çoook kötü süt bendede aynı çok azaldı artık epey büyüdüler normal herhalde :/

organik olmayanlarda binbir türlü hormon ilaç iğne veriyorlar canım dokunabilir tabiki bisküvi normalde dokunmamışsa süttür muhtemelen pastörize de ayrı bir konu :) doktoruna onuda sor bence eline yazabilirsin soracakları nı yada muayene sonrası babasına ver çıkarıp gezdirsin sende rahatça sorularını sor ben öyle yapıyordum

Öğünlerine yakın verme canım ozaman kansızlık yapar mesela köfte ıspanak mercimek gibi demir içerikli yiyeceklerle ayran süt yoğurt 2 saat vermeyin bu yetişkinler içinde geçerlidir be ekler içinde kalsiyum demir emilimini engeller ç vitaminiyle desteklersen demir maksimum düzeyde alınır vücuda mesela köfteyle portakal suyu gibi ama özgünden 2 saat sonra süt verilebilir

Bizim uyku niye böyle düzelmedi ayakta salladım 7 kere kalktı 2 sinde emdi bazen abartıyo kalkmaları dişte çıkmadı 2 tane altta var okadar Normal mi bukadar çıkmaması dr a soramadım ağladı çok unuttum orda ne sorcagimi

Bizde öyleydik canım sallama bitti uyku kötünün iyisi şuan uzanıyorum babasının yanında oda odasında 1 saat kırk dk dır uyuyo ben asla benimki sallan madan uyumaz alerji kaşıntısı bırakmaz diyordum benimki bile bir günde bıraktı bir dene belki düzelir ama uyku 1 hafta sonra düzene girdi

Onu alıştırmak için uğraşmak gerekiyo hiç öyle zamanımda yok ayy yikcak ortalığı eminim gece olsada uyusam diye bekliyorum bütün gün valla oda 50 kere kalkıyo ama memeyle beraber sallamayınca bırakıcam bikac aya ağlarken hazır aradan ciksin

Kızlar, benim fıstığımın tırnakları eskisi kadar çabuk uzamıyor. Acaba hangi gıdası eksik kalıyor. Eskiden 3-4 güne bir uzardı bir hayli şimdi haftada o uzunluğa gelmiyor.
Bu konuda fikri olan var mı?

Benim öyle zamanımı filan almadı ve hiç ağlamadı sadece mızlandı okadar bende öyle düşünüyordum ama çok farklı oldu bu konuda bilgi veren kadını neden daha önce dinlemedim diye hayıflandım. Sallanmaya alışan bebek maalesef uykusu düzelmez dediğin gibi bıraktırmaya kadar sabır artık

Oh ne güzel nasıl alıştı acaba biraz anlatirmisin benim büyük hiç saklanmamıştı biraktirma derdinde olmadı memede uyurdu emzirmeyi kesince bi kaç güne alıştı uyumaya bunu bilmiyorum ama galiba ağlasana ısrarla emziğini verip yatırıcam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…