2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kızlar, benim fıstığımın tırnakları eskisi kadar çabuk uzamıyor. Acaba hangi gıdası eksik kalıyor. Eskiden 3-4 güne bir uzardı bir hayli şimdi haftada o uzunluğa gelmiyor.
Bu konuda fikri olan var mı?

Benim oğlumun da öyle, kan değerlerine bakıldığı için çok takılmıyorum. Saç sefadan, tırnak cefadan derlermiş ya:)) şaka bir yana değerleri normal olduğu için düşünmedim üzerine.

Oh ne güzel nasıl alıştı acaba biraz anlatirmisin benim büyük hiç saklanmamıştı biraktirma derdinde olmadı memede uyurdu emzirmeyi kesince bi kaç güne alıştı uyumaya bunu bilmiyorum ama galiba ağlasana ısrarla emziğini verip yatırıcam
Emzikte büyük kolaylık bende ilk gün iyice uykusunun gelmesini bekledim sonra odada yerde yanıma alıp emzirip pışpışladım daldı ilk gün 20 dk sonra 50 Dk sonra iki buçuk üç saat uyudu altın kural 1 saatten önce kalkarsa yine uyutmaya çalışıyorsun yoksa felaket uykusu diyorlar hem mızmız oluyor hemde birdahaki uykuyu iyi uuuyamıyor ben hala emzirip pışpışlıyorum topuklarım kaydı benim taban düzlüğü bardı zaten epey. Kötü olunca bu kurtarıcı oldu şimdi hala bir haftadır 1 saat kırk dk uyuyo uzun uyumasına öyle alıştım ki bu bile az geliyor arada uykusunu almamışsa hemen gidip gözlerimi kapatıp emzirip pışpışlıyorum sende emzikle yapabilirsin belki ama sende tabi iki çocukla nasıl olur bilemem ‍♀️

Benim oğlumun da öyle, kan değerlerine bakıldığı için çok takılmıyorum. Saç sefadan, tırnak cefadan derlermiş ya:)) şaka bir yana değerleri normal olduğu için düşünmedim üzerine.
Oy benim güzel kızım da bizim yoğunluğumuzun arasında az perişan olmadı :KK37:
Benim de kan değerlerine baktırmam şart.
Teşekkürler totao

nobahari nobahari cnm zaman zaman değişiyor bizimde duş alma sıklığından olabilirmi malum suyla temasta daha çabuk uzuyor tırnaklar
Hay bu aklıma hiç gelmemişti,çok doğru. Önceden hergün yıkarken, “şu soğukta hergün çocuk mu yıkanır” fırçasından sonra yıkanma sıklığını azaltmıştım, üstelik son zamanlarda banyoda 2-3 dk zor tutuyorum. Önceden uzun uzun suda oynardı. Kesin bunla alakalı.
Çok sağol LifeandFeel LifeandFeel :KK200:

Hay bu aklıma hiç gelmemişti,çok doğru. Önceden hergün yıkarken, “şu soğukta hergün çocuk mu yıkanır” fırçasından sonra yıkanma sıklığını azaltmıştım, üstelik son zamanlarda banyoda 2-3 dk zor tutuyorum. Önceden uzun uzun suda oynardı. Kesin bunla alakalı.
Çok sağol LifeandFeel LifeandFeel :KK200:
sende sağol canım öpüyorum minnakaguyu :)

Arkadaslar merhaba benim de 2017 nisan dogumlu bir kizim var. Bir konuda bu sitede cok kez ayni soruyu sordum size de sormak istiyorum. Kizimin kafasinin sag tarafinda yatis pozisyonundan dolayi olusan bi basiklik var. Sol tataf daha siskin duruyor. Aranizda byle bir probleme sahit olan oldu mu? Buyudukce duzelir mi?

Arkadaslar merhaba benim de 2017 nisan dogumlu bir kizim var. Bir konuda bu sitede cok kez ayni soruyu sordum size de sormak istiyorum. Kizimin kafasinin sag tarafinda yatis pozisyonundan dolayi olusan bi basiklik var. Sol tataf daha siskin duruyor. Aranizda byle bir probleme sahit olan oldu mu? Buyudukce duzelir mi?
Diğer tarafa ağırlıklı yatır ama sanırım ilk aylarda oluşan bisey ben bi sağ bi sol hep döndürüp yatırdım umarım düzelir dr bisey dedimi belki düzelir zamanla

Valla giriyorum bakıyorum kimse yok neyse heralde herkez uğraşma peşinde bizimkide yürüyo zorlaştı işler
Burdayız Can'ım:) aynen iş güçten koşuşturmaktan fazla vakit bulamıyorum. Oğlum çok huysuzlandı gece sürekli ağlıyor dişlerden dolayı şimdi azı dişlerini çıkarıyor ondan dolayı daha bir zor geçiyor. Şimdilik 5 dişi var çok zor çıkarıyor malesef. birde bayram temizliğine başladım oruçlu olunca çok zor oluyor belli bir Zaman'dan sonra enerjim tükeniyor:KK43: Zaman su gibi akıp gidiyor gün nasıl bitiyor anlamıyorum. Bu arada emzirmeye devam ediyorum. Bizde durumlar böyle. Sizlerde iyisiniz inşallah. Tabii senin işin daha zor iki çocukla Allah yardımcımız olsun hepimizin. Hayırlısıyla büyütmeyi nasip etsin hepimize. Bu arada benim oğlum daha yürümüyor malesef çekyatlara tutunuyor çok hareketli yerinde durmuyor ama yürüme konusunda tembel sanırım 14 aylık oldu daha bir gelişme yok. Her ne kadar zor olsada annelik çok güzel bir duygu rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah.:KK200:

Burdayız Can'ım:) aynen iş güçten koşuşturmaktan fazla vakit bulamıyorum. Oğlum çok huysuzlandı gece sürekli ağlıyor dişlerden dolayı şimdi azı dişlerini çıkarıyor ondan dolayı daha bir zor geçiyor. Şimdilik 5 dişi var çok zor çıkarıyor malesef. birde bayram temizliğine başladım oruçlu olunca çok zor oluyor belli bir Zaman'dan sonra enerjim tükeniyor:KK43: Zaman su gibi akıp gidiyor gün nasıl bitiyor anlamıyorum. Bu arada emzirmeye devam ediyorum. Bizde durumlar böyle. Sizlerde iyisiniz inşallah. Tabii senin işin daha zor iki çocukla Allah yardımcımız olsun hepimizin. Hayırlısıyla büyütmeyi nasip etsin hepimize. Bu arada benim oğlum daha yürümüyor malesef çekyatlara tutunuyor çok hareketli yerinde durmuyor ama yürüme konusunda tembel sanırım 14 aylık oldu daha bir gelişme yok. Her ne kadar zor olsada annelik çok güzel bir duygu rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah.:KK200:
Bizim 2 dişimiz var daha bizdede durumlar aynı ben oruç tutmuyorum seneye kismetse bayrama özel bi hazirlik yok bizde :) temizlik hep yapiyorum ama kalmiyo dün camasir serdim odaya süpürge almaya gittim baktim bütün serdiklerimi cskmis telden mutfakta bütün cekmeceler iniyo ayyyy en zor dönemler

Tesekkur ederim cevap verdiginiz icin. Seneler once ayni problemi yasayan arkadaslar olmus aslinda ama kimse cevap yazmiyor, o kadar cok kisiye mesaj attim ki haddi hesabi yok. Evet artik diger tarafa yatiriyorum doktorlar farkli seyler soyluyor. Kimi degismez diyor,kimi farkli yone yatir 18 yasina kadar kafadaki suturlar tam olarak kapanmaz bu yuzden degisir sekli diyor. Umarim duzelir.

Tesekkur ederim cevap verdiginiz icin. Seneler once ayni problemi yasayan arkadaslar olmus aslinda ama kimse cevap yazmiyor, o kadar cok kisiye mesaj attim ki haddi hesabi yok. Evet artik diger tarafa yatiriyorum doktorlar farkli seyler soyluyor. Kimi degismez diyor,kimi farkli yone yatir 18 yasina kadar kafadaki suturlar tam olarak kapanmaz bu yuzden degisir sekli diyor. Umarim duzelir.
Merhabalar, benim kızımda da var aynı şekil sorunu. Fazla belirgin değil ama ben sıkıntı etmedim,açıkçası dikkat de etmiyorum:/

X