2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kızlar günaydın. Oğlum kaç gündür kahvaltı yemiyor. Düzelir dedim ama bu gün yine aynı. Kafayı yiyecem diğer öğünleride az yiyiyor. Çorba mı denesem diyorum benim gibi olan var mı? Birde kahvaltıda verebileceğim hangi çorbalar var. Ayy ne zormuş yemek yiyememesi Can'ımı çok sıkıyor..

merhaba teyzeleri:)
geçen gün kızımın doğum günü kutladik kızım 23 şubat doğumlu. ben çalışan anne olduğum için 24 unde yapmaya karar verdim.
magnetler pastalar herşeyi hazirladik.
çok güzel oldu.
kızım artık BİR yaşinda.
rabbim uzun ömür sağlık versin inşallah.

tek tek mi veriuon yoksa karistiriptami bizimki tam verince sadece yumurta beyaz ini yiyor diğerleri mincikliyor ağzına bile götürmüyor bende karıştırıp veriyorum hamm marka bebe biskuvisi aldim iki tane ondan yumurta sarısı peynir pekmez ekmek içi bide de an sütünden koyuyorum yiyor bazen icine muz ceviz de katiyorum boyle ışte
çorbada tarhana tel sehriye süt çorbası filan verebilirsin

Yeni yaşı kutlu olsun Prensesin sağlık dolu nice yılları olsun.

Bulamaç şeklinde veriyorum canım. Hepsini karıştırıp. Daha yumurtanın beyazını hiç vermedim yaşını dolduramadığı için saydıklarının aynısını veriyorum. Daha önceden o şekilde yiyordu. Bir haftadır yemiyor. En iyisi ben bir kaç gün çorba vereyim sonra tekrar kahvaltı deniyeyim. Yarın sabah çorbayı denicem. Umarım yer en azından aç kalmasın. Yemeyince çok huzursuz oluyorum. Cevabın için teşekkür ederim Can'ım.

Bir de bulamaç yerine tek tek mi denesen acaba? Belki öyle yer.

Artık sıkılıyorlar canım aynı şeylerden farklı şeyler elinle yedirmeyi dene istersen. Ben yediğimiz herşeyden yakuba veriyorum tuzlu baharatlı artık yaşına 16 gün kaldı nasılsa ve öyle öyle iştahlanıp pütürlü yemeye başladı.

Ben kahvaltıyı karıştirdimmı kasenin içine yemiyo yumuşak börek veriyorum arada labne ve domates ile yumurtalı patatesi seviyo salatalık yer portakal suyu içer yada mandalin pogaca yapıyorum arada menemen biraz seviyo çorba olarak hiç vermiyorum çorbayı sevmiyo ama tarhana çorbası verebilirsin sabah biraz tereyağ ve peynir ekleyerék yumurtada olur

Benimki emeklemiyor bile Elinden tutarsak yürüyor sadece

Nice mutlu , sağlıklı senelere canım.

hep ayni şeyleri verme bence çocuk degişik tat ariyo. degişik bişeyler yap
Benimki emeklemiyor bile Elinden tutarsak yürüyor sadece
oturturamiyorum istemiyor çok inatçi benim kızım

Merhaba güzel anneler nasılsınız :) Koşturmacalardan gelemedim buraya. Bizim minnakların artık bir yaşı var büyüdüler inanamıyorum :) az önce 2018 mart annelerini okudum da, daha doğuran yokmuş aralarında, bizimkiler sabırsızdı şubatta bir sürü doğan oldu, onlarınkiler de baya rahat anlaşılan
Nasıl geçiyor günleriniz, iyisinizdir umarım hepiniz :)

Ben de okudum geçen gün, bizim dönemde ocakta gelen bile vardı vallahi :) Aman hepsi sağlıkla gelsin İnşaallah.
Beni az buçuk biliyorsun, atom karıncanın peşinden koşturuyorum. Mutfakta ne buluyor hiç bilmiyorum ama, orayı gösterip gösterip beni oraya sürüklüyor. Mutfak-salon arası yaşıyoruz birde iki gündür yine burnu akıyor, tıkanıyor, tam ishal olmamakla beraber ishalimsi bir durumu da var. Yeni diş geliyor sanırım ama nerden çözemedim valla. Bir an önce gelir inşaallah.

Ya maşAllah çoğu arkadaşın yaşına girdi dediğin gibi öyle yoğun geçiyor ki yazmaya bile fırsat kalmıyor inan. Hepinizin kuzularının çok güzel ömeü olsun sizlerle beraber musmutlu

Aa mutfak gibi heyecanlı bi yer lütfenn. Hem yemek pişiyor hem takır tukur tencereler. Ya yürüdü rahat ettim ben. Eskiden neymiş diyorum ya elimi kolumu bağlıyordu bişey yapamıyordum. Şimdi çok şükür geziyo kendi kendine oyun yapıyo. Mutfakta abur cubur kutusu var onu koyuyorum önüne onlarla oynuyor Bir de sabah kalkar kalkmaz mama diye uyanıp mutfağa götürüyor. Kalk bana kahvaltı hazırla diyor resmen. Ama şu sıra çok seçici oldu her şeyi yemiyor sürekli hamur işi istiyor. Yumurtaya bayılırdı yumurta yemiyor. Çatala kaşığa merak sardı onlarla yemeye çalışıyor. Tabi kirlerx2 oldu böylece.. Burun akıntısı bizimkinde de var 1 yaş aşısını yapmadılar o yüzden. 8. diş de geliyor sanırım.

Ay biz bi de odaları ayırdık, ona oda yaptık. Şimdi evin her yerine yayıldı. Her yeri dağıtıyor Evde eşya bulamıyorum 2 gündür tv kumandası kayıp nereye soktu kim bilir. Evi al aşağı ettik çıkmadı. Her şeyim kayıp

Bir de şu sıralar memeye çok düşkünleşti sizde var mı böyle durumlar? Yenidoğan gibi oldu ya sürekli sürekli gelip açıyor. Biraz da o yüzden yemeği kıstı sanırım. Öğün mü azaltsam diyorum bazen. Of bilemedim bi dilini anlamaz oldum 1 yaş böyle bir şey galiba.
Ya maşAllah çoğu arkadaşın yaşına girdi dediğin gibi öyle yoğun geçiyor ki yazmaya bile fırsat kalmıyor inan. Hepinizin kuzularının çok güzel ömeü olsun sizlerle beraber musmutlu
Ay inşallahh. Güzel günlerini görelim hepsinin :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…