2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Ama kötü birşey geçen rüya gördüm yakup bukadarken beynimde tümör çıkıyor çok etkilendim. Bence çevreye alışmalı ama imkân da yoksa benim gibi yapacak pek birşey yok
Bencede alışsın ama kimse bakmaya almaya yanaşmıyo kv yanlız kalamıyormuş korkuyormuş şaka gibi :) hadi bu bebek öbürü 10 gün sonra 4 yaşına giricek bi doğumda aldı eve götürdü ben şok oda taa akşam zaten çocuk gidince uyumuştur ki ben hastane çantasına büyük oğlanda kalacağı kıyafetleri yedekleri vs koymuştum okadar ümidi kesmişim yani neyse napalım buda abisi kadar olsa dert tasa kalmıycak kimseye de gerek yok bıraktı büyüttüm tek başıma bunuda büyütürüm

Keşke imkan olsa ama öyle yapınca imkân da kalmıyor hep dua ediyorum Allahım yakup büyüyene kadar bana yardım et sağlığımı koru diye. Allah muhtaç etmesin ne diyeyim. Kendi torunu herkes gelip temelli bende kalsın diye can atar seninki değişikmiş. Benimki yaşlı görümcelerde İstanbul da sağolsun biri gelip bir ay kaldı yine yemek vs bebek banyosu yaptırdı Ölsem unutmam.

Benim annem çalışıyor o yüzden babaanesi
Babaannesi bakıyor saolsun eşimin kuzenide biz tatildeyiz diye orda kalıyor iki kişi bakıyorlar 2 gündür görüntülü arıyoruz emzirme konusu ise ben düşük tehlikesi ile hastaneye yattığım günden doğuma kadar ilaç kullandım ve bana yan etkileri çok oldu sütümü etkilediğini düşünüyorum 1,5 aya kadar emzirdim sonra oğlum sarılık oldu ve değeri çok yüksekti kanı değişecekti nerdeyse o zaman çok üzüldüm zaten sütün azdı iyice kesildi sağma makinesinden artık süt yerine kan geldi o zmn anladım sütümün kesildiğini ve mamaya başladık çöl üzüldüm ama bu kadarmış emzirme hikayem

Sağlık problemlerinden dolayı hiç emziremeyen o kadar anne var ki, inanın bağ yine kuruluyor. O konuda kendinizi suçlayıp, eksik hissetmeyin ne olur. Ben de çok emmemişim ki annemin sütü de varmış ama bırakmışım. Anneme bağlı mıyım? Evet :) yani birlikte kaliteli vakit geçirmek, oynamak, zıplamak, yatakta yuvarlanmak, şarkı söylemek aklınıza ne geliyorsa bunların hepsi bizim için nimet. Bağlılık ve bağımlılık arasında fark var. Mesele bağlı yetiştirebilmekte bağımlı değil. Benim oğlum 2-3 saatten fazla durmaz çünkü ya acıkır ya uykusu gelir, onu da sadece ben karşılayabiliyorum. Yoksa oynar, eder yani. Beni gördü mü de kollarını açar. Bence sizin oğlunuz da bağımlı değil ama bağlıdır inanın. Hep bizimle oldukları için hissetmiyoruz ama anneleriyiz onların, bizden ayrı düşünmek onları mümkün mü:)

İşte hastalık var acil birşey oluyor keşke aile büyükleride bakabilecek konumda olsa diyorum kendi kendime yoksa anne bebek bağı çok ama çok güzel sadece ani birşeyde aşırı yıpranıyorlar. Arkadaş çok şanslı bebeğide tabiki de.

Benim öyle bir durum olduğunda aile büyüklerim yakınımda. Sağolsunlar yardımcı olmaya çalışıyorlar da ben öyle bırakan bir insan değilim pek. Kv ile aynı apartmandayım zaten ama yaşlı olduğu için bırakmam hiç. Gün boyu beraberiz oğlumla. Akşam halası geliyor eve, bazen bir çay içebilmek için eşim bırakıyor ki o bile çok büyük nimet gerçekten ama halası ve amcası ilgilenip oynuyorlar diye bırakıyorum. Onu bilmesem, onlara da bırakamam:)

Yazdıklarınız için teşekkür ederim gerçekten bana eşimin ailesinden biri sen emziremedin ondan çok düşkün diil sana dedi ama ben doğduğu bir günden beri bütün aileyle büyütmek istedim ve aile dışındaki insanlar eline dokunmak isteyince çekiyo yada hiç gülmüyor çok nadir güldükleri oluyo ama ailedeki herkesi tanıyo belki sürekli iç içe olduğumuz için alışkın olduğu için beni aramıyo diye düşünüyorum markete gttiğimde oğlumu göremeyince soruyorlar ve ben babaannesinde deyince herkes şaşırıyo iyi sensiz duruyo diyolar bende acaba bizimkimi yanlış bu çocuk beni sevmiomu diye düşünüyorum heralde büyüdükçe saha farklı olucak herşey

Çok sever okadar :) oğlumda çok düşkün ona

Milletin ağzı torba değil büzesin diye güzel bi laf var densiz ne biçim laf o takma sen sağlık problemleri yaşamışın millet keyfi emzirmeyi ona bile kimseye laf düşmez biraz zaman geçtikçe gör bak anne anne dibinden ayrılmıcak kısmetse hiç öyle soğucaz birbirimizden diye düşünme

İnşallah dediğiniz gibi olur şu anda çok babacı kendisi bende hep oğlum olsun bana düşkün olsun dedim ama büyüdükçe sanırım dediğiniz gibi olur insanlar can acıtmak için hiç düşünmeden laf söyler acaba alınırmı kırılırmı kimsede yok maalesef

O zmn en yakın zamanda kalkmaya başlar

ANNESİNİ SEVMEYEN ÇOCUK MU OLURMUŞ YA NE DEMEK DÜŞKÜN DEĞİL....o seni dünyadaki herkesten çok sever annesi, 9 ay kimden beslendi, kim doğurdu?böyle düşünme.

veee ben gitmedim kızlar, gidemedim.2 gece memesiz duramaz kızım.iyi mi ettim bilmiyorum ama benim aileme onlarında bana ihtiyacı vardı.ama kızımın da var.terazi kızımdan yana ağır bastı.

Tatil miydi ismiydi canım.
Her ne olursa olsun iyi yapmışsın emen bebek çok ama çok zorlanır. Yakup 2 dk emmesine rağmen aşırı istiyor memeyi uzun emmezse çıldırıyor meme için. Bende olsam gidemezdim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…