2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Hiçbirfikrim yok ama aklıma yatan şey eğer dokunmuyorsa her gün yedirilmeli. Kemikler ve sağlam dişler için kalsiyum şart
iste sorun orda duzenli veremiyorum aslında korkuyorum vermeye boğazları siser diye hafif eksi olsa hemen sesi gidiyor çok tatlı bi yogurt olması gerekiyor emiyor diye içim rahat ama yeterli mi kalsiyum icin iste onu bilmiyorum

Ya tabiki yeterine gelecek olursa annenin depolar boşalsa dişler gitsede bebek ihtiyacı kadarını anneden temin ediyor. Ama takviye olarak düşün ki yoğutta sadece kalsiyum yok b vitaminleri falanda var her açıdan iyi ille her gün değil ama sık vermen güzel birşey. Yoğurdu hurmayla muzla vs karıştırıp verebilirsşn karışım olana kadar zaten ılıyor yoğurt. Bebeğin nasıl oldu canım soffty

cok sukur iyi ates yok dokuntuler geçti keyfi yerinde☺

Kızlar merhaba, nasılsınız?
Dişler ne durumda yavrularınızın?
Benim kız üstten de iki tane birden patlattı, devamı da geliyor galiba. Geceleri saatine kalmadan uyanıyor sürekli
Sizlerde durumlar nasıl?
(Derken yine uyandı:/

kızlar sizin de sabah beliniz çok agrıyor mu?
ben günde bir kase yoğurt tuketiyorum bu yüzden.

yoğurdu kendim mayaliyorum. bebeğim soğuk yoğurt sevmiyor sıcak suyla ılıştırıp verince yiyor.
günde bir tatlı kaşığı üzüm pekmezi veriyorum.

Benim belimin Ağrı'sı doğumdan sonra oldu canım. Hergün sabaha doğru başlar Ağrı'sı çok şiddetli olur. Bazen böbrekmidir bel midir ayırt edemiyorum. Şehir dışında tek olduğum için oğlumu bırakacağım kimsede olmadığı için dr gidemiyorum. Ama doğumdan sonra oldu. İnşallah en kısa zamanda geçer . Sanada geçmiş olsun canım.

benimde doğumdan sonra oldu canım ya kalsiyum eksikliğimiz var ya da belimize yapılan o iğnenin yüzünden bu ağrı var

Ben iğneden dolayı olduğunu düşünüyorum canım. Bazen iğnenin yapıldığı yerde uyuşukluk oluyor bilmiyorum bilseydim bu Ağrı'yı çekicem genel anestezi olurdum.
beni uyardılar ama illa belden olsun dedim tümden uyumak istemedim.
doktor zaten epidural daha sağlıklı deyince epidiral olsun dedim.

canım bak bir de şunu farkettim sıcak tutunca pek ağrımıyor sabah bugun uyumadan önce orayı saralim sıcak tutalım bakalım belki yarın agrimaz. usumekten de ağrıyor olabilir

Evet Can'ım ben onu denedim. Üşütmemeye dikkat ediyorum. Dikkat ettiğim Zaman Ağrı'sı tamamen geçmiyor ama biraz daha az ağrıyor. Bu gün sarayım bakalım biraz daha fazla dikkat edeyim umarım geçer bu ağrı yoksa dayanılacak gibi değil

sabah haberleselim

Slm kızlar. Bebeğinizle geçen bir günü anlatmaya ne dersiniz. 1. Ne yiyor 2. Kaç kez uyuyor 3.ne oynuyorsunuz
bunları merak ediyorum. Herkesin bebeğine masallahhh
Öncelikle ben başlayım
Saat 8.00 gibi uyanıyoruz. 9 a kadar yere mindere oturuyorum destekli. Kendi.kendine oynuyor
9 da kahvaltı olarak, kahvalti olarak
1 yumurta sarisi, yoğurt veriyorum. Bazen yarim saat ara ile keciboynuzu özü veriyorum.
Sonra kucakta geziyoruz sürekli. Perdelere karşı ilgisi var.
Saat 10.30 gibi uyumak istiyor emziriyorum. 12 gibi de kalkıyor. Sonra yine oyun kucakta gezmek...
3 gibi uyuyor. Uyanınca ya muhallebi ya çorba ya meyve veriyorum.
Tadımlık yiyor hala.
Günde 3 kez uyuyor. Oyun olarak oyuncak çekiştirme, fis fis kayıkçı, çekmece boşaltma, top atma oynuyoruz. 22.00 gibi gece uykusuna yatıyor en az 5 kez uyanıyor. Geceleri yoruluyorum

Sabah kahvaltıya hepimiz birlikte oturuyoruz . bebek mama sandalyesinde yumurta sarısı pek sevmiyor yoğurt çok az yiyor.

sonra baba ise gidiyor. oğluma tv izletmemeye özen gosteriyorum.
renkli masal kitabindan her gün bira tane masal okuyorum. bu dil gelişimine çok faydalı oluyor.
şarkı söylüyorum dans ediyorum gülüyor.

öğle yemeği ve akşam yemeği genelde çorba bebeğimin.
bir de üzüm pekmezci veriyorum günde bir tatlı kaşığı.

yanından pek ayrilmami istemiyor. namazı bile yanında kilıyorum. evi supururken ona cik cik yapa yapa guldure guldure yapmaya calisiyorum. camasir bulasik yemek islerinde genelde uyudugunda yapiyorum.
işimiz yoksa birlikte uyuyoruz.
gündüzleri bir ya da iki defa uyuyoruz toplam bir iki saat.
hayvan kartları var onları gösterip adlarını söylüyorum.
pet şişe , perde, ıslak mendil, kıyafet etiketleri en çok sevdiği şeyler.
sevgi ve ilgiyle büyütmeye çalışıyoruz. parka gidiyoruz. hava bozuksa balkona çıkıyoruz oksijen şart. sosyal olması için çocuklu ortamlara az da olsa girmeye çalışıyoruz. öyle

Merhaba bizde 8 de kalkıyoruz yataktan 9 gibi kahvaltı( yumurta sarısı, biraz peynir, birkaç parça zeytin, parmak salatalık ve muzlu pankek) tabiki hepsini bitirmiyor az az hepsinden kendi yiyor,saat 11 gibi emdikten sonra 30 dakikalık uyku (günde 2-3 kere 30 dakikayı geçmeyen uyku), oyun olarak oyuncak sepetini doldurup boşaltıyoruz, top oynuyoruz, müzikli kitabımız var onu okuyoruz, sarkı söyleyip dans ediyoruz. Tüm ev işini yaparken yanımda ve onu güldürerek oynatarak yapıyorum. Öğlen 1 cay bardağı bazen biraz daha az çorba ve ara öğün olarak kemirmesi için 1 tane meyve veriyorum. Hem dişini kaşıyor hemde yiyebildiği kadar yiyor. Akşam 7 buçuk-8 gibi akşam uykusu 5 kere falan acıkıp uyanıyor sonra geri dalıyor uykuya bizimde böyle geçiyor günümüz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…