2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
günaydın canım ben atkiyla sardim belimi. ve şükür bugün ağrısız uyandım. sen nasılsın?
Canım ben atkıyla değilde daha ince bir şal gibi onunla bağladım tabii etkisi oldu çok şiddetli olmasa da her zamankinden daha az ağrı vardı. Demekki sıcak tutmak gerekirmiş. Bundan sonra bende atkıyla sarıcam daha sıcak tutar diye. Çok teşekkür ederim.

Canım ben atkıyla değilde daha ince bir şal gibi onunla bağladım tabii etkisi oldu çok şiddetli olmasa da her zamankinden daha az ağrı vardı. Demekki sıcak tutmak gerekirmiş. Bundan sonra bende atkıyla sarıcam daha sıcak tutar diye. Çok teşekkür ederim.
Benim ağrım tam son 2 kaburgam hizasında arkada. Böyle icten degil kaburgalarimin arasindaki etler ağriyo resmen. En fazla sabah uyaninca oluyor gun icinde geciyor. Ben de ustumu ortmemeye ve emzirirken sırtımı guzel destekleyemiyorum geceleri uyku sersemi vee besikten alıp koyarken gerilio oralar bunlara bağliyorum. Uyaninca bi yarim saat yatarsam iyiyim esim sagolsun bebike bakiyor sabah ben biraz yatiyorum sonra kalkiyorum. Gece ellemiyorum onu ki sabah baksın oğluma Bi de ayaklarım cok agriyor dogumdan beri basamiyorum paytak yuruyorum özellikle biraz oturup dinlenince kalkıyim hiç basamiyorum. Eskiden saatlerce ayakta çalısırdım yine de boyle ağrılarım olmazdı bacaklarım ağrır geçerdi. Magnezyum destegi alsak iyi olur aslında

Slm kızlar. Bebeğinizle geçen bir günü anlatmaya ne dersiniz. 1. Ne yiyor 2. Kaç kez uyuyor 3.ne oynuyorsunuz
bunları merak ediyorum. Herkesin bebeğine masallahhh
Öncelikle ben başlayım
Saat 8.00 gibi uyanıyoruz. 9 a kadar yere mindere oturuyorum destekli. Kendi.kendine oynuyor
9 da kahvaltı olarak, kahvalti olarak
1 yumurta sarisi, yoğurt veriyorum. Bazen yarim saat ara ile keciboynuzu özü veriyorum.
Sonra kucakta geziyoruz sürekli. Perdelere karşı ilgisi var.
Saat 10.30 gibi uyumak istiyor emziriyorum. 12 gibi de kalkıyor. Sonra yine oyun kucakta gezmek...
3 gibi uyuyor. Uyanınca ya muhallebi ya çorba ya meyve veriyorum.
Tadımlık yiyor hala.
Günde 3 kez uyuyor. Oyun olarak oyuncak çekiştirme, fis fis kayıkçı, çekmece boşaltma, top atma oynuyoruz. 22.00 gibi gece uykusuna yatıyor en az 5 kez uyanıyor. Geceleri yoruluyorum
Bizimde aynı hemen hemen ama bizimki çok zor yiyo malesef 3 kere 10 dk ila 1 saat arası değişiyo uyku gecede en az 5 kez uyanıyo yani seviniyorum 5 kez olunca kahvaltı labne yada beyaz peynir tereyağ bebek ekmeği yumurta sarısı 2 günde 1 domates rendesi 1 tatlı kaşığı kadar sonra uyuyup uyanınca meyve yada meyveli yoğurt bidahaki uykudan sonra çorba yada sebze püresi ben kıyma ve et vermeye başladım bi arada rondodan ceviz fındık badem toz haline getirip meyvesine yada kahvaltısında eklicem

Valla doğru bayadır giremiyorum çocuklar hastaydı ben ve eşimde işler 2 katı artınca teli en son nezaman elime aldım hatırlamıyorum şimdi daha iyiyiz okuyamadım geçmişi herkez iyidir umarım
Hoşgeldin canım çok geçmiş olsun. Kış olunca hastalıklar gitmedi kuzularınızın üzerinden oyunla filan da mı yemiyor iştahı yok demek hastalıklardan dolayı geçer inşallah bizimde öyleydi geçti . Bizde hastada yok ama bu hafta kaç kilo verdim Allah bilir uykusuzluktan bursaya kaçtım komşuların gürültüsünden bebeğim doğdu doğalı takılar yavruma nenni söylemem biter bitmez başlıyorlar duvara eşyalar atıp lambaları açıp kapatıp kapıları çarpmaya bebek odasının altında emekleme sesine duvar yunrukluyorlar nasıl pis insanlar konyalıların çoğunluğu. Çok iyi arkadaşlarımda var ama geneli barbar yaa. Evimde huzur bırakmadılar inan ev taşımayla uğraşucaz bizde eşim ev bulana kadar gitmicem konyaya :\ müstakil

Kızlar bendede oluyordu bel ağrısı emzirme ve üşütme ciddi etki yapıyor bende iğneden sanıyordum ama dikkat edince tamamen geçiyor. Kendinize iyi bakın kalsiyum ve magnezyum eksikliği yapabilir bel ağrılarını ve ayak bacak ağrılarını. Çok şükür ben katı diyet yapmama ve yetersiz beslenmeme rağmen henüz diş ve kemik ağrısı yaşamadım sadece hamileyken çıkmaya başlayan Yirmilik dişim yarım kaldı. Bebekte buna rağmen iyi uzadı 46 cm doğmasına rağmen. Üstelik hamilelikte de kalsiyum kullanmazdım yoğurt yumurta süt ve et türlerininin hepsinden midem bulanmıştı buna rağmen vitamin değerlerimde aşırı bir düşüş yoktu. Alerjiyle gebelikte tiksinme arasında ilişki olduğunu düşünüyorum benim tiksintiler geçtiğinde bebeğin gelişimi durmuştu. Çok konuştum yine :KK22: :ukala:

Sağlık ocağında B12 bakmıyorlarmış yahu. Daha doğrusu damardan kan almıyorlar ki orda aldırmazdım zaten. Şeker bakar gibi bir aletle hemoglobin baktılar, çok şükür 13 geldi değeri, kan ilacı kullanmadığım için gergindim ama kansızlık çıkmadı. Detaylı kan sayımını 1 yaşında yaptırırım artık.

kızlar sizin de sabah beliniz çok agrıyor mu?
ben günde bir kase yoğurt tuketiyorum bu yüzden.

yoğurdu kendim mayaliyorum. bebeğim soğuk yoğurt sevmiyor sıcak suyla ılıştırıp verince yiyor.
günde bir tatlı kaşığı üzüm pekmezi veriyorum.

Benim belimin Ağrı'sı doğumdan sonra oldu canım. Hergün sabaha doğru başlar Ağrı'sı çok şiddetli olur. Bazen böbrekmidir bel midir ayırt edemiyorum. Şehir dışında tek olduğum için oğlumu bırakacağım kimsede olmadığı için dr gidemiyorum. Ama doğumdan sonra oldu. İnşallah en kısa zamanda geçer . Sanada geçmiş olsun canım.
Kizlar bende de feci bel agrisi kaldi :KK43: hergün aci icinde uyanıyorum sicak tutmaya calissam da fayda göremedim ne zamana kadar devam edecek bu agri onuda merak ediyorm :KK43:

benimde doğumdan sonra oldu canım ya kalsiyum eksikliğimiz var ya da belimize yapılan o iğnenin yüzünden bu ağrı var
Aynen bende o igneden oldugunu düşünüyorum günlük süt ve yoğurt yerdim hamileyken halada yerim ama halada belim agriyor anlamadim ben bu isi :KK43:
Slm kızlar. Bebeğinizle geçen bir günü anlatmaya ne dersiniz. 1. Ne yiyor 2. Kaç kez uyuyor 3.ne oynuyorsunuz
bunları merak ediyorum. Herkesin bebeğine masallahhh
Öncelikle ben başlayım
Saat 8.00 gibi uyanıyoruz. 9 a kadar yere mindere oturuyorum destekli. Kendi.kendine oynuyor
9 da kahvaltı olarak, kahvalti olarak
1 yumurta sarisi, yoğurt veriyorum. Bazen yarim saat ara ile keciboynuzu özü veriyorum.
Sonra kucakta geziyoruz sürekli. Perdelere karşı ilgisi var.
Saat 10.30 gibi uyumak istiyor emziriyorum. 12 gibi de kalkıyor. Sonra yine oyun kucakta gezmek...
3 gibi uyuyor. Uyanınca ya muhallebi ya çorba ya meyve veriyorum.
Tadımlık yiyor hala.
Günde 3 kez uyuyor. Oyun olarak oyuncak çekiştirme, fis fis kayıkçı, çekmece boşaltma, top atma oynuyoruz. 22.00 gibi gece uykusuna yatıyor en az 5 kez uyanıyor. Geceleri yoruluyorum
Aaa ne güzel düşünmüşsün canm bizde sabah bazen 7bucuk bazen 8bucuk gibi uyanıyoruz sonra beraber kahvaltı yapiyoruz bazen omlet bazen haslanmis yumurta sarisi lor peyniri ve pekmez yediriyorum sonra az yürüteçte geziyor vs derken uykusu geliyor uyutuyorm bazen yarim saat bazen 45 dk uyuyor sonra öğlen corbasini yiyor müzik dinlemeyi beraber oyun oynamayi cok seviyorz ben odadan odaya kaciyorum ona seslenip oda yürüteciyle pesimden geliyor kosa kosa. Elinden tutup evin icinde yürütmemi cok seviyor sonra disari cikiyoruz temiz hava önemli.
Disari cikamazsak da balkona cikiyoruz aksama dogru meyveli yogurt yediriyorum kendi kendine oynuyor pet siselerden islak mendillerle oynamaktan hoslaniyor mutfaktaki tahta kasik ve plastik kaplardan veriyorm onlara vurup ses cikarmayi seviyor aksamda bazen muhallebi yapiyorum meyve ve pekmezle yediriyorm yiyor sonra uyutuyorum ha bu arada aksam üzerde bir kez uyuyor gecede 5defa felan uyanıyoruz :)

Sağlık ocağında B12 bakmıyorlarmış yahu. Daha doğrusu damardan kan almıyorlar ki orda aldırmazdım zaten. Şeker bakar gibi bir aletle hemoglobin baktılar, çok şükür 13 geldi değeri, kan ilacı kullanmadığım için gergindim ama kansızlık çıkmadı. Detaylı kan sayımını 1 yaşında yaptırırım artık.
D vitamin degerinide baktilar mi canm

Hoşgeldin canım çok geçmiş olsun. Kış olunca hastalıklar gitmedi kuzularınızın üzerinden oyunla filan da mı yemiyor iştahı yok demek hastalıklardan dolayı geçer inşallah bizimde öyleydi geçti . Bizde hastada yok ama bu hafta kaç kilo verdim Allah bilir uykusuzluktan bursaya kaçtım komşuların gürültüsünden bebeğim doğdu doğalı takılar yavruma nenni söylemem biter bitmez başlıyorlar duvara eşyalar atıp lambaları açıp kapatıp kapıları çarpmaya bebek odasının altında emekleme sesine duvar yunrukluyorlar nasıl pis insanlar konyalıların çoğunluğu. Çok iyi arkadaşlarımda var ama geneli barbar yaa. Evimde huzur bırakmadılar inan ev taşımayla uğraşucaz bizde eşim ev bulana kadar gitmicem konyaya :\ müstakil
Olayı genele yaymamak lazım tabi saçma davranan çok malesef okadarda ne bu bebek var belli ses olcak sende vur onlar vurdu mu al bi oklava daha çok vur ne ayıp benim ev müstakil o yönden rahatım saat 12 de süpürge yapıyorum:) ama bende daha kalabalık biyer istiyorum az büyüsunlerde biraz şehir dısındayim

Ağrı çeken arkadaşlar geçmiş olsun benim ilk epudraldi ağrı yaşamadım bu mecburi genel anestezi oldu keşke epidural olsaydı dedim ama benimki epudral+sipinal mış nasıl oluyoda artık dr öyle demisti

Kizlar bende de feci bel agrisi kaldi :KK43: hergün aci icinde uyanıyorum sicak tutmaya calissam da fayda göremedim ne zamana kadar devam edecek bu agri onuda merak ediyorm :KK43:

Aynen bende o igneden oldugunu düşünüyorum günlük süt ve yoğurt yerdim hamileyken halada yerim ama halada belim agriyor anlamadim ben bu isi :KK43:

Aaa ne güzel düşünmüşsün canm bizde sabah bazen 7bucuk bazen 8bucuk gibi uyanıyoruz sonra beraber kahvaltı yapiyoruz bazen omlet bazen haslanmis yumurta sarisi lor peyniri ve pekmez yediriyorum sonra az yürüteçte geziyor vs derken uykusu geliyor uyutuyorm bazen yarim saat bazen 45 dk uyuyor sonra öğlen corbasini yiyor müzik dinlemeyi beraber oyun oynamayi cok seviyorz ben odadan odaya kaciyorum ona seslenip oda yürüteciyle pesimden geliyor kosa kosa. Elinden tutup evin icinde yürütmemi cok seviyor sonra disari cikiyoruz temiz hava önemli.
Disari cikamazsak da balkona cikiyoruz aksama dogru meyveli yogurt yediriyorum kendi kendine oynuyor pet siselerden islak mendillerle oynamaktan hoslaniyor mutfaktaki tahta kasik ve plastik kaplardan veriyorm onlara vurup ses cikarmayi seviyor aksamda bazen muhallebi yapiyorum meyve ve pekmezle yediriyorm yiyor sonra uyutuyorum ha bu arada aksam üzerde bir kez uyuyor gecede 5defa felan uyanıyoruz :)

D vitamin degerinide baktilar mi canm

Yok canım bakmadılar. D vitamini veriyorum ama bilmiyorum nasıldır.

slm kızlar bizimd3 bugün kontrol vardı sağlık ocağında boyuna kilosuna baktı o kadar kan değerlerine bakalım hiç bişey demediler bende sormayı unuttum açıkçası bu parmaktan kan alınarak yapılan test sağlık ocağında mi yapiliyor

bu arada iki ayda 900 gr almisiz 3 cm uzamisiz kilosu iyide boyu sanki bana az gibi geldi yoğurdu düzenli vermiyorum versem faydası olurmu

slm kızlar bizimd3 bugün kontrol vardı sağlık ocağında boyuna kilosuna baktı o kadar kan değerlerine bakalım hiç bişey demediler bende sormayı unuttum açıkçası bu parmaktan kan alınarak yapılan test sağlık ocağında mi yapiliyor

Evet sağlık ocağında bakılıyor.

esmerm91 esmerm91 71 cm belki kız bebek için iyidir de iki ayda 3 cm uzaması az gibime geldi

Benim oğlum 68 cm, 1,5 ayda da 2 cm uzamış hiç de takılmadım açıkçası :) eskisi gibi hızla uzamasını beklemeyin artık.

bizim oğlan iyice kucakci oldu kızlar var mi bir çözüm öneren?
yere bırakınca bağırıyor belini kaldırıyor iyice gerilip sinirleniyor

bizim oğlan iyice kucakci oldu kızlar var mi bir çözüm öneren?
yere bırakınca bağırıyor belini kaldırıyor iyice gerilip sinirleniyor
büyük kizm o sekildeydi kuşaktan indiremezdim ki bi yemek yapayım bulaşık yıkayın ozanın çareyi yürütecte bulmustum bide benim cimcimede bazen oturmak istemiyor o zamanda çamaşır sepetine koyuyorum dikdörtgen olanlarının içine oyuncak mutfak esyasi koyup yanıma alıyorum değişik geliyor ona oturmak ileri geri cektiriyorum hoşuna gidiyor

X