2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305

Canım referans aralıklarına göre değerlendirebilirsin ama bebeklerde durum daha kredili olabilir belki, doktor daha iyi yönlendirir seni. Ben 9.ayda yaptırcam, onun için tam da bilemiyorum.

Canım referans aralıklarına göre değerlendirebilirsin ama bebeklerde durum daha kredili olabilir belki, doktor daha iyi yönlendirir seni. Ben 9.ayda yaptırcam, onun için tam da bilemiyorum.
Sağol canım
Evet o yüzden emin olamadım alerji test sonucunda çıkınca gidicez b12 düşük biraz inş takviye gerekmez

Gerekse bile vitamin takviyesidir zararı olmaz, başka bir sıkıntısı olmasın yeter ki annesi:)
b12 iğne takviyesi yapılıyormış ondan öyle dedim

Kızlar bu diş ilk patladığında cam gibi oluyor dimi? Şeffaf duruyor böyle.
eline geliyorsa eğer kesim diştir. Ben hatırlamıyorum ama dış çıkacağı zaman damağı yarıldı çizgi gibi ondan sonra ele geldi akşama doğru göründü. Çıkmışmı

Elime geliyor evet, eşim farketti akşam. Bu gece uykularının bu kadar bölünmesinin bir anlamı olmalı zaten:)

kızlar,
oglusum plastik şişelerle oynuyor çıkardığı sesi seviyor. fazla oyuncak almadım sivri yerleri var çoğu oyuncağın .
iki minik arabası ve cingirak var şimdilik. bir de pet siselerle oynamayı seviyor ağzı kapalı eline veriyorum.

siz nelerle oynatiyorsunuz?
çocuğunuzun davranisindaki gelişmeler neler anlatır mısınız?
son soru eline verilen oyuncakları inceliyor mu ağzına almadan önce?

Elime geliyor evet, eşim farketti akşam. Bu gece uykularının bu kadar bölünmesinin bir anlamı olmalı zaten:)
Oğlumun da üstteki ikisi çıkıyor bir haftadır gece uyumuyor. Sağdaki çıkmış soldaki etin altından görünüyor ilk dişler farketmeden çıkmıştı ama 3. Ve 4. zorladı oğluşu. Şeffaf mı değil mi göremedik çünkü ne dokunduruyor ne baktırıyor biz de zorla bakmadık. Calpol verelim dedik onu da veremedik ağzına memeyi bile zor verir oldum

Vitmadoğalgıda saf pirinç unu cnm beyazlatılmamış. Biz hep onu kullandık markette ki sadeler bile artarda kusturmuştu

teşekkürler canım.bulabilir miyim bilmiyorum ama..

Maşallah fıstığa benimki yürütece koyduk diye herhalde emeklemiyor hatta cocuk yerde yatmayı bile bilmiyor ki galiba benim hatam yüzüstü koymadım hiç :/

tamamen yapısal ama ben yürüteç kullanmıyorum.oğlumun doktoru zamanında önermemişti.hatta sakıncalı bulmuştu.şimdi kızımın doktoru da -başka biri-önermedi ve emeklemesi gerek, yerde olsun hep dedi ve ben kullanmıyorum.oğlum 8.5 aylıkken yürüdü ama kızımın yürümesine daha çok var belli.

Tesstess, sıralama be demek???

kanepelere, koltuklara tutunarak ayakta durmak, yürümek demek canım:)

Olsun annesi ne yaramazlık yapsalar yeridir bunlar büyüdüğünün göstergesi bi zamanlar bugünleri hayal ediyorduk hep birlikte

aynen.çok şükür bu günlere, verene şükürler olsun...

haaklısın canım.zaten içime sinmedi ve birkaç kez verdim zaten doktoru da sadeceçok mecbur kalırsan bulgur ver, pirince yanaşma dedi.

eline aldığı her şey hooopppp ağızda.oral öğrenme dönemi bu, normaldir.

Bizimkine yemek beyendiremiyorum ağzını kıtlığı resmen bekliyim acıkınca yer diyorum ama yok 6 da kalkiyo 12 de kahvaltı verdiğim oluyo halaa yemiyo

nisanyagmurumm bizimki bazen eline aldığını hemen ağzına götürüyor sonra inceliyor bazen de önce inceliyor sonra ağzına koyuyor değişiyor bende çok oyuncak almadim mutfakta ki plastik kaşıklar şişeler çamaşır sepeti madallar bazen en pahalı oyunculardan kıymetli oluyor kuzenim verdi birkaç oyuncak onlarla da oynuyor ozellikle eğitici masalci tırtıllı ve içindeki kırmızı balık sarkisini

bizimde boncuk gibi üst taraflar şişti ama henüz belli değil daha var sanırım epey zorlayacak gibi. İnş atarda rahatlar biran önce. Hayırlı olsun :)

Bilinenin aksine saf pirinç kabuğunda bir çok vitamin barındırır o yüzden dünya genelinde bebeğin ilk ek gıdasıdır acil durumlarda meyveyle kurtarıcı oluyo muhallebisi

Bilinenin aksine saf pirinç kabuğunda bir çok vitamin barındırır o yüzden dünya genelinde bebeğin ilk ek gıdasıdır acil durumlarda meyveyle kurtarıcı oluyo muhallebisi

hımmm...neler öğreneceğiz neler...annem de derdi eskiden hep pirinç unu verirdik diye ama eskilere pek itimat etmiyorum zira annem yenidoğana emziği bala batırıp verelim de demişti:))

hımmm...neler öğreneceğiz neler...annem de derdi eskiden hep pirinç unu verirdik diye ama eskilere pek itimat etmiyorum zira annem yenidoğana emziği bala batırıp verelim de demişti:))
Bende güvenmiyorum canım her konuda araştırmayı yada delil duymayı severim. Benim oğlum tek tük öksürüyor diye annem şurup kullan dedi

Merhaba arkadaşlar kızımda uyku sorunu tekrar başladı çok huzursuz bı kaç gündür uyutmaya çalışıyorum yok nafile.. napicam ben ya uyku düzene bı turlu sokamadim ki

Bal bı yaşına kadar yasak çok kuvvetli olduğu için önermiyorlar onun yerine pekmez verebilirsin algece yatarken yoğurt pekmez karışımı yapıp yedirebilirsin

Genelde herkesin öyle olmuş sanırım. Üst dişler hep daha çok zorlamış. Oğlumun da geceleri sık uyanmasının dışında başka bir sıkıntısı olmadı ilk dişini patlatırken, bakalım alttan diğeri ne zaman gelcek bizim de.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…