2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kizlar, regliyi düzenli görüyor musunuz? Ben kızım 5 aylıkken görmüştüm doğumdan sonra ilk defa. Yaklaşık iki aydır hiç olmadım. İki ay çok değil mi sizce?
@yesilimtrak sen bunun için doktora gidecektin sanırım, bi gelişme var mı senin durumda?
bende hep düzenli oldum olamayan arkadaşlar var burda. Birinin doktoru olmaman daha iyi sütün kalitesi düşüyor demişti yanılmıyosam eğer

Sağliklari daim,ömürleri uzun olsun.
Cok sukur simdilik saglik sorunumuz yok.orta duzey reflu.o da bazen oluyor.
Yastikta basini kaldiriyor,kendini gobek mekigi ceker gibi ortaya dogru buzuyor.
Yastigi mama yedirirken kullaniyorum.
Evt dediginiz gibi zamani grldikce yapacaklar elbet.aceleye gerek yok.
Evt,BLW Turkiye yi incelefim.5,5 aylikta tam olarak tattirmalara baslayacagim.simdilik çiğ sebze tattiriyiorum.yani sadece yaliyor.patates,kabak,elma,armut havuc yaladi.uc gun kuralli.
Haziran annelerindeyim ben.orda Allah nazarlardan saklasin,Masallah bebisler cok kilolu.grubun en zayiflarindanim sanirim.
Oyuzden zagif mi diye dusunuyordum.
Birde 5. Ayin sonunda dogum kilosunu ikiye katlamasi gerekiyormus diye duymustum.
Biz 3730 gr53 cm dogmustuk da.
Dönme hareketlerini bizim grupta bazi anneler kendileri ogrettiler.birkac gun donecegi yonun kolunu iki memesinin uzerinekoyarak hangi kolu koyarsa o tarafa cevrilecek.yani sol kol ise sola cevir gibi.
Benim kızım 8aylik. Daha dişleri çıkmadı blw başlamayı düşündüm parmak gıda vermeye başladım mesela elmanın parçasını veriyorum daha dişleri yok kemirimeye çalışıyor bende boğazına kaçacak diye korkuyorum alıyorum elinden bı başlıyor bağırmaya. Ver elmayı:) bende veriyorum çiğnemeye çalışıyor :) bence çocuk isterse zorlamayin yinede göz önünde olmali

Bir şey sorcam, bebekler tam olarak ismine ne zaman dönüp bakarlar? Doltora danışıp, bilgi alan var mı bu kobuda?

Bir şey sorcam, bebekler tam olarak ismine ne zaman dönüp bakarlar? Doltora danışıp, bilgi alan var mı bu kobuda?
Benimki 2 mart doğumlu iki ismi var kullandıgımız ismi seslendiğimde dönüp bakıyor diğer ismiyle sesleniyoruz bakmıyor.. ama her bebeğin gelişimi farklı olur siz yinede dr.unuza danışın

Benim kızım 8aylik. Daha dişleri çıkmadı blw başlamayı düşündüm parmak gıda vermeye başladım mesela elmanın parçasını veriyorum daha dişleri yok kemirimeye çalışıyor bende boğazına kaçacak diye korkuyorum alıyorum elinden bı başlıyor bağırmaya. Ver elmayı:) bende veriyorum çiğnemeye çalışıyor :) bence çocuk isterse zorlamayin yinede göz önünde olmali
Eline vermek için damağıyla ezebileceği ama elinde ezilmeyecek yumuşaklıkta olması lazım , elma sert gelir ve koparırsa tehlikeli.Biraz haşla ver istersen

Kizlar, regliyi düzenli görüyor musunuz? Ben kızım 5 aylıkken görmüştüm doğumdan sonra ilk defa. Yaklaşık iki aydır hiç olmadım. İki ay çok değil mi sizce?
@yesilimtrak sen bunun için doktora gidecektin sanırım, bi gelişme var mı senin durumda?
bnm drum sut verdigin surece duzensiz ve oldugunda gun sayisi farkli olabilir demisti 10 gun de surebilir 3 gun de
ben daha 1 kere oldum

Maşallah,kuzucuga.bugun biz de yasadik ayni durumu.aksam yemegindeyiz. Kizimda anakucaginda yanimizda.bir dilim elmayi uzattim.nasil yaliyor.yoksa biz yemek yerken agzini sapirdayiyor.sonra yemegime devam edeyim diye elmayi biraktim ayy o nasil kusmeler,dudak buzup aglamak,içlenmek falan.neyse oyle garip bir yemek oldu

Maşallah,kuzucuga.bugun biz de yasadik ayni durumu.aksam yemegindeyiz. Kizimda anakucaginda yanimizda.bir dilim elmayi uzattim.nasil yaliyor.yoksa biz yemek yerken agzini sapirdayiyor.sonra yemegime devam edeyim diye elmayi biraktim ayy o nasil kusmeler,dudak buzup aglamak,içlenmek falan.neyse oyle garip bir yemek oldu
Bence zorlama oynasın küçücük parçayla kötü oluyor tabi benim kızım oynuyor çok seviyor:)

X