2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Annisler mama sandalyesi arastiriyorum.
İkea antilop 74 tl falan sanirim.ise yarar mi.
Yaa bazi fiatlar var ufff cok ucuk.birtanesi 1300 luydu sanirim.yemegi de kendisi mi pisiriyordur ki
Neyse saka .aliyim mi onu sizce

Emeklemesi yakındır canım oğlum da 16 mart dogumlu bir hafta once dedigin gibi surunurken elleri üzerine kalkarken simdi emekliyor aynı anda da tırmanmaya başladı emeklemeden hemen önceki halleri öyle bence birsey yapmaya gerek yok. Anlamsız sesler cıkarıyor ve buuu diye tükürük yapiyor. Top atmaca oynuyoruz önce topun tadına bakıp sonra yuvarlıyor. Bugün de alkış yaptı gibi geldi ama onu biraz daha geliştirmesi gerekiyor Ek gıda olayında biraz zorlanıyor gibiyiz bebe biskuvisi yaptım tahıllı elma püreli muhallebi catalla ezilmiş sebzelerden meyvelerden hiçbirini severek yemedi. Bugün annem kabak ve patatesi blendırda püre yapıp sulandırdı zeytin yagını sonradan ekledik onu yedi 2 yemek kaşığı kadar. Pütürlü sevmedi ama pes etmek yok vermeye devam.

Bir de 6 ay dolunca mi baslayacagim.yoksa 5.ay sonu itibariyle mi
selamlar, benim kizim 7. ayinda 64cm ve 6300kgdu sagligina bakin kiloyu alirlar nasilsa
blw turkiye sitesine bakin derim ek gida icin yedirme yontemi o olmayabilir ama ilk ne vermek gereki cok guzel anlatiyor
ek olarak benim kizim 5 aylikken kendisi arabada oturmaya calisiyordu bebis istiyorsa durdurmayin ama istemiyorsa da zorlamayin. mesela kizim guzel oturuyo ama ne tam tur donuyo ne de emekleme pozisyonuna filan geciyo dr u yapicak nasilsa zorlama dedi

maşAllahh kuzuyaa :)). evet katıyı sevmiyorlar fazla bence dişden dolayı ben haşlayıp eline verdim öyle daha iştahlandı bende verdim arada ağzına açtı ağzını tavsiye ederim canım :) sizin üst dişler çıktımı bizim alt çıkalı 1 ay oldu çok kaşınıyo bakalım üst nezaman gelicek .
Bizimkide tükürük yapıyo karşılıklı öyle konuşur olduk
Ama benim oğlum 1 aydır böyle göğsünün üzerine ata ata ilerliyor ve istediği şeyi alınca hop oturup oynuyor kendisi ondan pekte ümitli değilim şuan için daha var gibi biraz yüzüstü koyup oturur buluyorum

Gerçekten her çocuk kendine özel :) hepsi farklı farklı

Can'ım bamya çorbasını Nasıl yaptın bana tarifi verebilirmisin. Birde benim oğlum 6.5 aylık oldu yemesinde herhangi bir sakınca yoktur sanırım.

Sağliklari daim,ömürleri uzun olsun.
Cok sukur simdilik saglik sorunumuz yok.orta duzey reflu.o da bazen oluyor.
Yastikta basini kaldiriyor,kendini gobek mekigi ceker gibi ortaya dogru buzuyor.
Yastigi mama yedirirken kullaniyorum.
Evt dediginiz gibi zamani grldikce yapacaklar elbet.aceleye gerek yok.
Evt,BLW Turkiye yi incelefim.5,5 aylikta tam olarak tattirmalara baslayacagim.simdilik çiğ sebze tattiriyiorum.yani sadece yaliyor.patates,kabak,elma,armut havuc yaladi.uc gun kuralli.
Haziran annelerindeyim ben.orda Allah nazarlardan saklasin,Masallah bebisler cok kilolu.grubun en zayiflarindanim sanirim.
Oyuzden zagif mi diye dusunuyordum.
Birde 5. Ayin sonunda dogum kilosunu ikiye katlamasi gerekiyormus diye duymustum.
Biz 3730 gr53 cm dogmustuk da.
Dönme hareketlerini bizim grupta bazi anneler kendileri ogrettiler.birkac gun donecegi yonun kolunu iki memesinin uzerinekoyarak hangi kolu koyarsa o tarafa cevrilecek.yani sol kol ise sola cevir gibi.

Nerdeyse 2.5 aydır üst dişleri bekliyoruz ama henüz gelmediler eli sürekli ağzında ben de salatalık veriyorum kıtır kıtır ısırıyor seviyor bak onu. Boynu biraz dermatit oldu gibi terlemekten de olabilir ama tetikteyim üzüm pekmezi vermistim o yapti gibi geldi vermicem 15 gün kadar. Bi de annemlerden yeni geldik orada yatakta yanımda yatıyordu sabah 6 -6.5 da uyaninca bi saat daha uyutabiliyordum. Evde yanimda besikte uyuyor ama uyanınca birdaha uyumuyor zor oluyo bana gece yanima alıcam belki uyur

benim oğlumda 6 da ezanla kalkar emer uyur bazende giderim odasına oturmuş oynuyor :)). Tabi en fazla 7 buçuğu görüyoruz oda nadir. Belki işe yarar benim oğlum çut dese kalkıyo mecbur odasını ayırdım içim rahat etmeye etmeye ama şuan gayet iyiyiz ilerde sıkıntı olmaz inşAllah. Keçi boynuzu özü hem daha faydalı hem de dokunacağını sanmıyorum. Üzüm dokunuyor maalesef. Hem işgalde yapma ihtimali var :\
Bizimde oluyor arasıra küçük küçük pembe sivilce tarzındaysa alerjidendir. Bizim kollar ve boyun tepki veriyor hemen.

bazi sebzelerin cig verilmemesi gerektigini soylerler zehirli olabiliyormus benim bildigim fasulye var bir arastirin derim

6. aydan itibaren oda ayrilabiliyormus icini rahat tut bence life :)

bazi sebzelerin cig verilmemesi gerektigini soylerler zehirli olabiliyormus benim bildigim fasulye var bir arastirin derim

6. aydan itibaren oda ayrilabiliyormus icini rahat tut bence life :)
Yani uykum hafif olduğu için benimde içim rahat ama herkes yok 4 yaş yok 2 yaş uzmanlar diyor diye diye şüphe sokuyolar. Keşke yatsaydı ama benimki ergen gibi odasına kabul etmiyo :)

Kizlar, regliyi düzenli görüyor musunuz? Ben kızım 5 aylıkken görmüştüm doğumdan sonra ilk defa. Yaklaşık iki aydır hiç olmadım. İki ay çok değil mi sizce?
@yesilimtrak sen bunun için doktora gidecektin sanırım, bi gelişme var mı senin durumda?

Ben henüz 2 kez oldum. İkisi arasında da normal süre vardı. Bundan sonra da nasıl gider bilmiyorum ama ilk zamanalr düzensizlik normal diye okumuştum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…