2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
canım ben anneme sormuştum siz köyde nasıl yapıyorsunuz diye (dut pekmezi)ağaçtan meyveler toplanır sonra bakır kazanda ödün ateşinde suyunu salana kadar pişirilip daha sonra suzdurulup güneşte kıvam alana kadar bekletilir demişti bu bizim köyde taaa eskilerden beri bu sekilde yapıyorlarmış bide tamamen ocakta kaynatarak yani kıvamını ateşte pisirilerek yapılan
var zaten o pekmez sulu olur bence bu tehkikeli ,yapiyorsa kanser bu yapiyordur. arabada beklemiş demiştin bence bi şey olmaz bi bak tadına asitlenmiş mi ekşimis mi bizim koyden neredeyse 1 günlük yoldan geliyor otobüslerle yazın sıcağında bişey olmuyor
Çok sağol. Bu kıvamsız teferruatı da bilmiyorum tadı iyiydi ama torkuya devam yine :\ şüphede kaldım.

Ben auralee ye soracaktım canım seni alıntılamışım yanlışlıkla :) seninki oğlan zaten biliyorum kusura bakma ama senin de yazdığın iyi oldu tabi :) boyu iyi gayet bence bizimkiler de topaç olmasın napalım :)

Yok estağfurullah :) aynen öyle önceliğimiz sağlıklı olmaları ve gelişiminin iyi gitmesi çok şükür. Canım bir de sana bir şey sormak istiyorum. Yumurta verdiğim gün, ikindi de yoğurt versem ağır gelir mi ki?

Benim kızıma 5 aylıkken "kaç günlük bu" diye soran oldu:eek: dışarda görenler oyuncak bebek mi gerçek mi diye ısrarla soruyorlardı:hasta:
insanlarin agzini torba gibi buzesim var

@YsfKvsr geçmiş olsun canım inş kötü birşey çıkmaz
soffty soffty
I isimx @Auralee kızlar sizinde bebeklerinize Allah şifa versin kısa zamanda. Ihlamur verilebilir benim oğluma bile dokunmadı yaptığım bebe bisküvisini öyle ıslatıyordum. Bizde bursada tam gribin içine düştük bende 3 gün grip oldum şükür oğluş kapmadı ara ara hep ıhlamur içirdim :KK66:.
benim kizim da cok alerjik nasil yapiyorsun tarif verebilir misin?

Anneler yaaa beni bi aydınlatırmısınız şimdi eskiden kaynatılarak yapılan pekmezler kansermi yapıyordu hep eşim halis muhlis köy pekmezi getirdi taze demir eksikliğim için yesemmi yemesemmi birde arabada beklemiş 2 gün güneşte birşey olurmu ki bilemedim :oops:
Birde son bir soru benim oğlan emmeye düştü ama sık sık 2,3 dk amaaaaa gel gör ki sütüm aşırı az kaynaması bile yarım,bir dakika alıyor azıcık kaynayıp bitiyor kaynaması hemen gün gün değişior çokluğu ne yapabilirim artırmak için su gibi olmuş rengi uykuluyken 30 dk bile emdiği oluyor son süt bile açık renk :KK35:
canim pekmez yapildiktan sonra tekrar pisirildiginde yani mesela kek yaparken seker yerine pekmez kullanilirsa kanserojen oluyor bence bildigin birinin yaptigi pekmez varsa onu kullan :)

@YsfKvsr geçmiş olsun canım inş kötü birşey çıkmaz
soffty soffty
I isimx @Auralee kızlar sizinde bebeklerinize Allah şifa versin kısa zamanda. Ihlamur verilebilir benim oğluma bile dokunmadı yaptığım bebe bisküvisini öyle ıslatıyordum. Bizde bursada tam gribin içine düştük bende 3 gün grip oldum şükür oğluş kapmadı ara ara hep ıhlamur içirdim :KK66:.
Sağol canım yarın alayım bugün geçti aklimdan

Anneler yaaa beni bi aydınlatırmısınız şimdi eskiden kaynatılarak yapılan pekmezler kansermi yapıyordu hep eşim halis muhlis köy pekmezi getirdi taze demir eksikliğim için yesemmi yemesemmi birde arabada beklemiş 2 gün güneşte birşey olurmu ki bilemedim :oops:
Birde son bir soru benim oğlan emmeye düştü ama sık sık 2,3 dk amaaaaa gel gör ki sütüm aşırı az kaynaması bile yarım,bir dakika alıyor azıcık kaynayıp bitiyor kaynaması hemen gün gün değişior çokluğu ne yapabilirim artırmak için su gibi olmuş rengi uykuluyken 30 dk bile emdiği oluyor son süt bile açık renk :KK35:
Pekmez konusunda bi bilgim yok ama sen alerji durumu devam ediyo mu kasar peynir ve muz ye sabahları ballı kaymak ye proteini arttıŕ dokunmuyosa

Bizim kizda hasta malesef ama usuttu mu disden mi baska bi sebeb mi bikemiyorum 3 gundur hafif atesi var dun gece olctun 36 .3 du ama basi baya sicakdi vucudunda ates yoktu ama bas kismi baya sicakdi 2 gundur bugun ateside 37.8 e cikdi bnde ilac verdim gece rqhat uyusin diye esimde yok korktum bisey olur diye sizce dis mi grip mi

merhaba arkadaşlar
3,5 aylık oğlum var. Yarın diş tedavisi olmam gerekiyor. Doktoruma göre yapacagı ıgnenın hiçbir sıkıntı yaratmayacagındna kaynaklı emzırmemde sorun yok. Diş doktoru başka bir arkadaşım da sutunu sag bırak, 2 saat emzırme dedı. Bende nasıl yapacagımı bılemedım. Internette farklı yazılar okudum. Sagıp atan da var, sadece sureyı doldurup emzıren de. Benzer durumu yasayan arkadaslarım,

Ikı saat sonunda yıne sutumu sagıp dokmelımıyım? Ne kadar sagmalıyım? Yani gogsumu tamamen bosaltmalımıyım? Ya da sadece belırlı bır sure beklemek yeterlı oluyor mu?

Yok estağfurullah :) aynen öyle önceliğimiz sağlıklı olmaları ve gelişiminin iyi gitmesi çok şükür. Canım bir de sana bir şey sormak istiyorum. Yumurta verdiğim gün, ikindi de yoğurt versem ağır gelir mi ki?
Sizde alerjik bir durum olmamıştı canım hatırladığım kadarıyla süt ve süt ürünlerine dair sorun olmaz bence hatta denemeleri de oğlunun bünyesi çok hassas değilse 2 güne bile düşürebilirsin bence.

Kızlar selam. Pek bakamıyorum buraya işe de başladım günler yoğun geçiyor.
Bebişim ilk hastalığını geçiriyor :hasta:
Önce burun akıntısı vardı Dr a gittik grip dedi antibiyotik ve aferin verdi. İstemeye istemeye ilaçları verdik. 4. Gün vücudunda kırmızı sivilcemsi şeyler çıktı. Özellikle popo çevresi ve elleri ağız çevresinde. Korktum antibiyotik yan etkisi diye başka bi dr a gittik. El ayak hastalığı dedi antibiyotik falan gerek yok kendiliğinden geçecek dedi. Eğer öyleyse ilk Dr çok sinir oldum boşuna bebişe antibiyotik verdik :kızgın:

insanlarin agzini torba gibi buzesim var

benim kizim da cok alerjik nasil yapiyorsun tarif verebilir misin?

canim pekmez yapildiktan sonra tekrar pisirildiginde yani mesela kek yaparken seker yerine pekmez kullanilirsa kanserojen oluyor bence bildigin birinin yaptigi pekmez varsa onu kullan :)
hah şimdi aydınlandım çok sağol:)
Bebe bisküvisinide armut dokunmuyor onun suyunu çıkardım siyezunu ve yarım su bardağı kadar zeytinyağıyla göz kararı ele yapışmayan bi hamur yaptım suda zor eziliyo ama eni sonu ezilio tadıda çok güzeldi. Bugün fırsatım olursa pirinçunuda ekleyerek yine yapıcam siyez pirinç karışık :KK66:

Pekmez konusunda bi bilgim yok ama sen alerji durumu devam ediyo mu kasar peynir ve muz ye sabahları ballı kaymak ye proteini arttıŕ dokunmuyosa
et yiyorum zeytin pekmez ama diğerleri hala dokunuyor muz vs de dahil aslında alerji durumumuz şuan hafif ama çok fazla şeye tepkili napıcam bilmiyorum hazır memeyi sevmişken kalitesini artırabilseydim iyi olurdu

Bizim kizda hasta malesef ama usuttu mu disden mi baska bi sebeb mi bikemiyorum 3 gundur hafif atesi var dun gece olctun 36 .3 du ama basi baya sicakdi vucudunda ates yoktu ama bas kismi baya sicakdi 2 gundur bugun ateside 37.8 e cikdi bnde ilac verdim gece rqhat uyusin diye esimde yok korktum bisey olur diye sizce dis mi grip mi
Salgın var belki ondandır canım bizim dişte birgün ateşlendi Allah şifa versin
Önce burun akıntısı vardı Dr a gittik grip dedi antibiyotik ve aferin verdi. İstemeye istemeye ilaçları verdik. 4. Gün vücudunda kırmızı sivilcemsi şeyler çıktı. Özellikle popo çevresi ve elleri ağız çevresinde. Korktum antibiyotik yan etkisi diye başka bi dr a gittik. El ayak hastalığı dedi antibiyotik falan gerek yok kendiliğinden geçecek dedi. Eğer öyleyse ilk Dr çok sinir oldum boşuna bebişe antibiyotik verdik :kızgın:
çok geçmiş olsun canım Allah şifa versin keşke kullanmadan başka doktora da götürseydin antibiyotik ağır bi ilaç :\

Dr dan geldik bizimki de bogaz enfeksiyonu olmus ates ondanmis.genizi bogazi rahatlatmak icin bi surup verdi atesi 38.5 okursa 4 saatde bir calpol ve yeni bi ates dusurucu var onu verdi donusumlu kullan dedi. oksurugu yok suan olursa bitkisel oksuruj surubu verdi basi cok sicak atesi 36.6 cikdi dr da olabikiyor o dedi

8. Ayi doldurduj bizde genel kontrolde oldu .Kan ve demir damlalarina devam muhakakk dedi boyu 70 cm olmus kilo 6750 balik bu ay verme dedi onun disinda kofte ver muhakak dedi puturlu seylere artik alistir dedi tartmak icin oturtabilirain annesi dedi daha oturamiyor dedim artik oturmasi lazin kucakda tutmayin cok dedi ama sorun var seklinde demedi de arrij yavas yavas orurmasi lazin dedi.1 yas oncesi yasak olan gidalarin disinda hemen hmn herseyi yiyebilir dedi.bal kivi cilek fndkfstk diye devam ediyor hani nette de var o liste.

Dr dan geldik bizimki de bogaz enfeksiyonu olmus ates ondanmis.genizi bogazi rahatlatmak icin bi surup verdi atesi 38.5 okursa 4 saatde bir calpol ve yeni bi ates dusurucu var onu verdi donusumlu kullan dedi. oksurugu yok suan olursa bitkisel oksuruj surubu verdi basi cok sicak atesi 36.6 cikdi dr da olabikiyor o dedi
Geçmiş olsun canım Allah şifa versin mevsim geçişi herkesin bebeği hasta oldu yaa :\.

Sizde alerjik bir durum olmamıştı canım hatırladığım kadarıyla süt ve süt ürünlerine dair sorun olmaz bence hatta denemeleri de oğlunun bünyesi çok hassas değilse 2 güne bile düşürebilirsin bence.

Yok canım çok şükür. Zaten açıkçası meyveleri o şekilde yaptım, tadımlar onun için bitmek üzere hatta:)

Ben auralee ye soracaktım canım seni alıntılamışım yanlışlıkla :) seninki oğlan zaten biliyorum kusura bakma ama senin de yazdığın iyi oldu tabi :) boyu iyi gayet bence bizimkiler de topaç olmasın napalım :)
Topaç olmasına gerek yok kilosu gayet iyi olsun sağlıklı olsun o eski kafalı insanlar tombul bebek görmüş de bize yapıyor sinir oluyorum bende Allah'ım bence gayet normal

Merhaba kızlar
Kizim 7aylik ve herşeyi veriyom da dişleri henüz çıkmadı ya ne zaman çıkabilir?

Hastalar kervanına benim kız da katıldı. Öksürüyordu hırıltılı nefes alıyordu. 7 ay kontrolü için hem de şu öksürüğü sorayım diye götürdüm doktora. Soğuk algınlığıymış bitkisel şurup kullanıyoruz bir de burnunu okyanus suyuyla sık sık açıyorum. Benden geçti sanırım kızıma :/ bu arada kilo alımına takılmış herkes ama bizimki kadar az alan yok sanırım :d 1 ayda 100 gr. Doktor bu sorun değil çünkü gelişimi çok iyi dedi. Çok hareketli bir çocuk gördüğm kadarıyla da dedi. Nörolojik olarak 9 aylık gibi zaten dedi içim rahat etti. Yoksa ek gıdayı iyi yiyor emmede de sıkıntı yok ama hareket aşırı olunca tabi çocuk nasıl kilo alacak :KK70:
Havalar soğudu bende sırtına yelek giydiriyorum üstelik bende emziriyorum bende sirtima yelek giyiyorum çocuk üşüyor dikkat etmek lazım doğalgazı artık yakıyoruz

Gripe antibiyotik niye veriyorlar anlam veremiyorum ya viral enfeksiyon.Zaten burun akıntısı hapşırma için vs gitmek daha kötü çünkü hasttaneler mikrop yuvası sağlam çocuk da hastalanıyor.Ağzındakiler aft şeklinde mi bebişinin benim kızımda geçirdi bu yaz el ayak ağız

kızlar bitkisel dediğiniz öksürük surubunubismini yazabilirmisiniz neymiş merak ettim

lethem lethem aslında dr lar antibiyotigi hemen yazmıyorlar artık bu nasıl oldu da vermiş acaba kendi çocuklarına da hemen basliyorlarmi çok insafsizlar

X