2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Y YsfKvsr nasjl geldi sonuclar canm aklim sende kaldi

I isimx antibiyotiksiz gecmezmis mi..havalar serinleri baya bizimkinin de biraz basi sicak hafif atesi var az gibi bnde disden olabilirdiyirdum ama arada gun icinde 3 4 defa da oksurdu usutmus olabikirni acaba baya soguk bizim evimiz korkuyorum usur diye
Potasyum , alt , ast değerleri yüksek çıkmış canım karaciger enzimleri demekmis ast alt. Uzamış sarılık olabilirmis . Doktor yoktu goturemedim .p.tesi gidecez. Kandegerlerine de bakılacakti zorla aldılar zaten morardi çocuğun kolu. Tamam bu yeter diyip bıraktılar .şimdi de örnek numune pihtilidir tekrarı uygundur yazıyor.:KK43:( çok teşekkür ederim hatiraldigin için canm

Hastalar kervanına benim kız da katıldı. Öksürüyordu hırıltılı nefes alıyordu. 7 ay kontrolü için hem de şu öksürüğü sorayım diye götürdüm doktora. Soğuk algınlığıymış bitkisel şurup kullanıyoruz bir de burnunu okyanus suyuyla sık sık açıyorum. Benden geçti sanırım kızıma :/ bu arada kilo alımına takılmış herkes ama bizimki kadar az alan yok sanırım :d 1 ayda 100 gr. Doktor bu sorun değil çünkü gelişimi çok iyi dedi. Çok hareketli bir çocuk gördüğm kadarıyla da dedi. Nörolojik olarak 9 aylık gibi zaten dedi içim rahat etti. Yoksa ek gıdayı iyi yiyor emmede de sıkıntı yok ama hareket aşırı olunca tabi çocuk nasıl kilo alacak :KK70:

bu altıncı ay aşıları çok fena bizimkinide zor sakinlestirmistim iç çeke çeke bi hal olmuştu
benim kiz da 4.aydan 5.aya 700 gr aldı 5 ten 6. aya geçerken 300 gr aldı totalde iyi olduğu için hemşire bişey dememisti

Hiç sorma, diğer aşılarda bir öptüm mü hemen sakinleşiyordu dün baya uğraştım. Benim oğlum da işte 4.aydan 6,5 aya kadar toplamda 1 kg almış oldu ama ilk 3 ay 3.5 kg almıştı. Vücut da onu dengeliyor artık.

Hastalar kervanına benim kız da katıldı. Öksürüyordu hırıltılı nefes alıyordu. 7 ay kontrolü için hem de şu öksürüğü sorayım diye götürdüm doktora. Soğuk algınlığıymış bitkisel şurup kullanıyoruz bir de burnunu okyanus suyuyla sık sık açıyorum. Benden geçti sanırım kızıma :/ bu arada kilo alımına takılmış herkes ama bizimki kadar az alan yok sanırım :d 1 ayda 100 gr. Doktor bu sorun değil çünkü gelişimi çok iyi dedi. Çok hareketli bir çocuk gördüğm kadarıyla da dedi. Nörolojik olarak 9 aylık gibi zaten dedi içim rahat etti. Yoksa ek gıdayı iyi yiyor emmede de sıkıntı yok ama hareket aşırı olunca tabi çocuk nasıl kilo alacak :KK70:

Oy geçmiş olsun atom karıncaya, mevsim değişiklikleri de tehlikeli. Bu ara ne giydirsem şaşırıyorum ben mesela, dengelemek zor :KK43:

Kilo alımı muhabbetini açan ben oldum o_O aslında bakma ben de takılmam da, biraz küçük doğunca zamanındakilerden çok geri kalmasın istedim, ondan böyle dikkat ettim ama gelişim bir bütün tabi ki sadece kiloya bakmak çok yersiz. Senin kızının maşaallahı var zaten, yer görmüyor ki çocuk nasıl kilo alsın :KK70: benimki de her işini yuvarlanarak hallediyor, bu ara çok hareketlendi,onun için ben de artık kilo alımını çok beklemiyorum. Uzanamadığı şeye yan durup kolunun üzerinde sürünerek gidiyor. Saftrik düz sürünse daha kolay ama onu keşfedemedi bir :KK70:

Kızlar ayrı ayrı cvp yazamadım sizlere, teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Kabızlık için sormuştum sizlere. Dün kayısı püresi verdim. Birde kabak çorbası verdim. Nihayet bağırsakları çalıştı. Normale döndü:) ben rahatladım:KK66:

Kızlar ayrı ayrı cvp yazamadım sizlere, teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Kabızlık için sormuştum sizlere. Dün kayısı püresi verdim. Birde kabak çorbası verdim. Nihayet bağırsakları çalıştı. Normale döndü:) ben rahatladım:KK66:
ya bizimde 10 gün kabız olmuştu sonrada bi ishale ttutuldu ondan sonra normale döndü herhalde alışma süreci bağırsakların

bizimkinin oksurugu geçmişti tekrar basladi geçen hafta ki hastalığından baş terlemesi kaldi uyuyor uyanıyor kafa su içinde eeee haliyle usuttu öksürük hapsirik burun akıntısı hepsi var

Hiç sorma, diğer aşılarda bir öptüm mü hemen sakinleşiyordu dün baya uğraştım. Benim oğlum da işte 4.aydan 6,5 aya kadar toplamda 1 kg almış oldu ama ilk 3 ay 3.5 kg almıştı. Vücut da onu dengeliyor artık.

Oy geçmiş olsun atom karıncaya, mevsim değişiklikleri de tehlikeli. Bu ara ne giydirsem şaşırıyorum ben mesela, dengelemek zor :KK43:

Kilo alımı muhabbetini açan ben oldum o_O aslında bakma ben de takılmam da, biraz küçük doğunca zamanındakilerden çok geri kalmasın istedim, ondan böyle dikkat ettim ama gelişim bir bütün tabi ki sadece kiloya bakmak çok yersiz. Senin kızının maşaallahı var zaten, yer görmüyor ki çocuk nasıl kilo alsın :KK70: benimki de her işini yuvarlanarak hallediyor, bu ara çok hareketlendi,onun için ben de artık kilo alımını çok beklemiyorum. Uzanamadığı şeye yan durup kolunun üzerinde sürünerek gidiyor. Saftrik düz sürünse daha kolay ama onu keşfedemedi bir :KK70:
7. Ayda kaç kg dı canım kızın benimki de ayda 300 falan alıyo 7100 dü en son 6.5 aylık çevremde en düşük kilolu bebek benimki ama çok takmıyorum kıpır kıpır bizimki de sağlıklı olsun da yeter

7. Ayda kaç kg dı canım kızın benimki de ayda 300 falan alıyo 7100 dü en son 6.5 aylık çevremde en düşük kilolu bebek benimki ama çok takmıyorum kıpır kıpır bizimki de sağlıklı olsun da yeter

Daha 7 aylık olmadı canım :) 6.5 aylık, 7050 kg. Yani daha düşüğü de var buralarda :) boyu çok uzun değil ama ondan pek zayıf durmuyor. Boyu 67 cm.

bnm kizim 6,5 aylik 6400 kilosu 63 boyu dun biri disarda 2 aylik mi diye sordu ters ters bakmakla yetindim :/

Daha 7 aylık olmadı canım :) 6.5 aylık, 7050 kg. Yani daha düşüğü de var buralarda :) boyu çok uzun değil ama ondan pek zayıf durmuyor. Boyu 67 cm.
Ben auralee ye soracaktım canım seni alıntılamışım yanlışlıkla :) seninki oğlan zaten biliyorum kusura bakma ama senin de yazdığın iyi oldu tabi :) boyu iyi gayet bence bizimkiler de topaç olmasın napalım :)

7. Ayda kaç kg dı kızın canım?

Y YsfKvsr geçmiş olsun canım inş kötü birşey çıkmaz
soffty soffty
I isimx Auralee Auralee kızlar sizinde bebeklerinize Allah şifa versin kısa zamanda. Ihlamur verilebilir benim oğluma bile dokunmadı yaptığım bebe bisküvisini öyle ıslatıyordum. Bizde bursada tam gribin içine düştük bende 3 gün grip oldum şükür oğluş kapmadı ara ara hep ıhlamur içirdim :KK66:.

Anneler yaaa beni bi aydınlatırmısınız şimdi eskiden kaynatılarak yapılan pekmezler kansermi yapıyordu hep eşim halis muhlis köy pekmezi getirdi taze demir eksikliğim için yesemmi yemesemmi birde arabada beklemiş 2 gün güneşte birşey olurmu ki bilemedim :oops:
Birde son bir soru benim oğlan emmeye düştü ama sık sık 2,3 dk amaaaaa gel gör ki sütüm aşırı az kaynaması bile yarım,bir dakika alıyor azıcık kaynayıp bitiyor kaynaması hemen gün gün değişior çokluğu ne yapabilirim artırmak için su gibi olmuş rengi uykuluyken 30 dk bile emdiği oluyor son süt bile açık renk :KK35:

Benim kızıma 5 aylıkken "kaç günlük bu" diye soran oldu:eek: dışarda görenler oyuncak bebek mi gerçek mi diye ısrarla soruyorlardı:hasta:
Çevrenin söylediklerini taksak şimdi hepimiz mama verip sütten kesmiştik boşuna hamdolsun ki anne sütü alabiliyorlar kilo herzaman alınır ama anne sütü ömür de bir defa :KK66: . benimki de ayda 200 250 gidiyor sağlığı iyi olsun yeter. Bizimkiler yakubun iştahını gördüler sustular onların tombik bir ay daha küçük torunlarından çok yiyor yapı meselesi napalım

Anneler yaaa beni bi aydınlatırmısınız şimdi eskiden kaynatılarak yapılan pekmezler kansermi yapıyordu hep eşim halis muhlis köy pekmezi getirdi taze demir eksikliğim için yesemmi yemesemmi birde arabada beklemiş 2 gün güneşte birşey olurmu ki bilemedim :oops:
Birde son bir soru benim oğlan emmeye düştü ama sık sık 2,3 dk amaaaaa gel gör ki sütüm aşırı az kaynaması bile yarım,bir dakika alıyor azıcık kaynayıp bitiyor kaynaması hemen gün gün değişior çokluğu ne yapabilirim artırmak için su gibi olmuş rengi uykuluyken 30 dk bile emdiği oluyor son süt bile açık renk :KK35:
canım ben anneme sormuştum siz köyde nasıl yapıyorsunuz diye (dut pekmezi)ağaçtan meyveler toplanır sonra bakır kazanda ödün ateşinde suyunu salana kadar pişirilip daha sonra suzdurulup güneşte kıvam alana kadar bekletilir demişti bu bizim köyde taaa eskilerden beri bu sekilde yapıyorlarmış bide tamamen ocakta kaynatarak yani kıvamını ateşte pisirilerek yapılan
var zaten o pekmez sulu olur bence bu tehkikeli ,yapiyorsa kanser bu yapiyordur. arabada beklemiş demiştin bence bi şey olmaz bi bak tadına asitlenmiş mi ekşimis mi bizim koyden neredeyse 1 günlük yoldan geliyor otobüslerle yazın sıcağında bişey olmuyor

X